Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μιας και το έχετε πολλοί , μπορεί να μου πει κάποιος αν γίνεται ζουμ στα μενού(όπως στο browser , όχι μεγαλύτερη γραμματοσειρά) ; το έχω δει σε review στο youtube αλλά δεν το βρίσκω ...

 

δεν έχω πολλές απαιτήσεις από ένα κινητό οπότε εαν δεν γίνεται , καλύτερα να πάω σε s2 που είναι πιο φθηνό !

 

ευχαριστώ :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια απο την οθονη κλειδωματος βγαινουν ?

 

Ρυθμίσεις >αsφαλεια>lock screen option >και απενεργοποιης τα shortcuts

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλορίζικο σε όσος το έχουν ήδη....

Μέσα στην επόμενη εβδομάδα ελπίζω να έχω και εγώ το δικό μου.

'Έχω μια ερώτηση για αρχή:

 

Τι θα μπορούσαμε να μεταφέρουμε από το SII στο SIII και πώς??? ( εννοώ εφαρμογές, μηνύματα, WiFi-bluetooth κτλ ρυθμίσεις)

Link to comment
Share on other sites

οριστε και το θρεντ που διαβαζα για το θεμα με τα μαυρα σημαδια σε απολυτο σκοταδι και μαυρη εικονα.

Οπως επισης εδω που εχει και εικονα (η τελευταια στο πρωτο ποστ)

 

Να τονισω πως ΑΠΛΑ αναφερω οτι ΥΠΑΡΧΕΙ σε μενα, αλλα δε σημαινει οτι το θεωρω προβλημα εφοσον πρεπει να εισαι σε απολυτο σκοταδι και τελειως μαυρη την οθονη για να το δεις (δυσκολα παλι).

 

Ειρωνικα σχολια οπως στο "προς κυκλοφορια", κρατηστε τα για τον εαυτο σας παιδακια.

 

Νίκο νομίζω ότι δεν πρέπει να ασχολείσαι με τέτοιες λεπτομέρειες. Ειδικα ο τύπος που άνοιξε αυτο το θέμα ψάχνει ψύλλους στ αχυρα. Εδω έχει βάλει στη σύγκριση ένα one x με πρόβλημα στην οθόνη η οποία είναι κατα κίτρινη γενικώς συν τις κίτρινες κηλίδες εδω κι εκει. Απο εκει και περα πως να θεωρηθεί αξιόπιστο το άρθρο του.

Κατ' αρχας κάθε κάμερα διαβάζει διαφορετικα τα χρώματα. Οπότε αυτο που σου δείχνει δεν είναι αυτο που βλέπεις με τα ματια σου στην δικη σου οθόνη.

 

Στο XDA υπάρχει μια μερίδα εξυπνακιδων που με την κυκλοφορία κάθε νέας συσκευής προσπαθούν να ανακαλύψουν προβλήματα. Εκτός αυτου στα συγκριτικα είναι πολλοί αυτοι που φροντίζουν να αλλοιώνουν το αποτέλεσμα ανάλογα με το πως τους συμφέρει.

Απόλαυσε τη συσκευη σου και κανε αυτα για την οποία την αγορασες.

Το σημαντικότερο είναι να σε καλύπτει σ αυτα που ήθελες παραπάνω απο την συσκευη που είχες πριν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εγω να μαθω αν μπορει να μεταφερθει καποια εφαρμογη με τα data της απο s2 για παραδειγμα, μεσω titanium παντα..

 

Ναι, γίνεται εύκολα μέσω titanium. Για όσους δεν είναι root, προφανώς δε γίνεται να μεταφέρουν δεδομένα εφαρμογών, αλλά με το sms backup & restore από το market μπορούν π.χ. να μεταφέρουν τα μηνύματά τους. Και ο πιο εύκολος τρόπος για εφαρμογές είναι μέσω google, όπως πάντα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Νίκο νομίζω ότι δεν πρέπει να ασχολείσαι με τέτοιες λεπτομέρειες. Ειδικα ο τύπος που άνοιξε αυτο το θέμα ψάχνει ψύλλους στ αχυρα. Εδω έχει βάλει στη σύγκριση ένα one x με πρόβλημα στην οθόνη η οποία είναι κατα κίτρινη γενικώς συν τις κίτρινες κηλίδες εδω κι εκει. Απο εκει και περα πως να θεωρηθεί αξιόπιστο το άρθρο του.

Κατ' αρχας κάθε κάμερα διαβάζει διαφορετικα τα χρώματα. Οπότε αυτο που σου δείχνει δεν είναι αυτο που βλέπεις με τα ματια σου στην δικη σου οθόνη.

 

Στο XDA υπάρχει μια μερίδα εξυπνακιδων που με την κυκλοφορία κάθε νέας συσκευής προσπαθούν να ανακαλύψουν προβλήματα. Εκτός αυτου στα συγκριτικα είναι πολλοί αυτοι που φροντίζουν να αλλοιώνουν το αποτέλεσμα ανάλογα με το πως τους συμφέρει.

Απόλαυσε τη συσκευη σου και κανε αυτα για την οποία την αγορασες.

Το σημαντικότερο είναι να σε καλύπτει σ αυτα που ήθελες παραπάνω απο την συσκευη που είχες πριν.

 

 

Κωστα δεν συμμεριζομαι και πολυ ατομα στο xda, απλα ηθελα να δω αν συμβαινει μονο στο δικο μου.

Σε μενα δεν φαινεται ετσι (θελει ζορι και τερμα σκοταδι για να δεις) και γενικα δεν εχω προβλημα.

Ειδα οτι υπαρχουν αυτες οι κουκιδες οταν εκανα ενα τεστακι με το ace-s-siii χθες το βραδυ (για να δω το μαυρο,pixels,burnin κλπ) χωρις καθολου φως.

 

Μου φανηκε περιεργο γιατι στο S δεν εχω τετοιο πραγμα, ουτε burnin (ενα pixel μονο που φαινεται μαυρο στο κοκκινο απο περυσι) και το μαυρο οντως ειναι μαυρο στο S.

Στο Siii ειναι σαν να φωτιζονται λιγο απο πισω τα pixel οπως στις lcd (μιλαμε για 100% σκοταδι παντα).

 

Τελος παντων,

προβλημα δεν ειναι αλλα υπαρχει :)

 

Κατα τα αλλα, κανενα προβλημα με την οθονη.

Στον ηλιο σημερα φαινοταν αρκετα καλα (για amoled) και δεν ειχα προβλημα να το δουλεψω.

 

Εκανα full wipe-format system και ξαναπερασα omega 4. Δεν εκανα restore εφαρμογες & δεδομενα, απλα τα ξανακατεβασα.

Καλυτερα απο χθες μπορω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται εύκολα μέσω titanium. Για όσους δεν είναι root, προφανώς δε γίνεται να μεταφέρουν δεδομένα εφαρμογών, αλλά με το sms backup & restore από το market μπορούν π.χ. να μεταφέρουν τα μηνύματά τους. Και ο πιο εύκολος τρόπος για εφαρμογές είναι μέσω google, όπως πάντα.

 

Εδώ θα ήθελα να προσθέσω ότι για call log, SMS και mms υπάρχει και η επιλογή του SMS backup+. Τα αποθηκεύει στο gmail σου από τη συσκευή που έχεις τώρα, εν προκειμένω το sII, και μετά μπορείς να τα περάσεις στο SIII εύκολα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα ήθελα να προσθέσω ότι για call log, SMS και mms υπάρχει και η επιλογή του SMS backup+. Τα αποθηκεύει στο gmail σου από τη συσκευή που έχεις τώρα, εν προκειμένω το sII, και μετά μπορείς να τα περάσεις στο SIII εύκολα.

 

Sms backup and restore. Μακραν το καλυτερο. αυτο που προτινεις μου ετρωγε μηνυματα.....

Link to comment
Share on other sites

Sms backup and restore. Μακραν το καλυτερο. αυτο που προτινεις μου ετρωγε μηνυματα.....

 

Όταν λες "μου έτρωγε μηνύματα" εννοείς ότι δεν σου τα αποθήκευε όλα στο gmail ή ότι δεν στα επανέφερε όλα στο κινητό; Γιατί εμένα στο SI δεν συνέβη πότε ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αλλη , σχετικα με το φοντο της οθονης πλεον μου φαινεται εχει απενεργοποιηθει η δυνατοτητα να χωριζεται το φοντο σε κομματια αναλογα με τις home screens κ παραμενει στατικο κ απλα γυρνανε οι home screen , εχει βρει κατι καποιος?
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση αλλη , σχετικα με το φοντο της οθονης πλεον μου φαινεται εχει απενεργοποιηθει η δυνατοτητα να χωριζεται το φοντο σε κομματια αναλογα με τις home screens κ παραμενει στατικο κ απλα γυρνανε οι home screen , εχει βρει κατι καποιος?

 

Εγώ θα πήγαινα από την συλλογή να επιλέξω καινούρια (ή την ιδια) εικόνα και να την ορίσω ως φόντο home screen και εκεί θα επιλέξεις να να μπορεί να γίνει scroll (το εικονίδιο με τις "μπαρες").. Πάντως μόνο του δεν απενεργοποιειται :)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για καποιους που το πηραν και ειχαν πριν το s2. αξιζει η μεταβαση να παω στο s3?

εγω θα ελεγα ναι.εχει φανταστικη οθονη,gps που κλειδωνει τους δορυφορους αμμεσως,καλυτερο video χωρις να κανει τις θολουρες με το autofocus σε χωρους με οχι τοσο καλο φωτισμο.πιο φωτινο και δυνατο flash,δυνατοτερη ενταση σε ηχους κλησεις,πιο ομορφο απο το s2,δυνατοτερο δεκτη wifi και πολλα αλλα φιλε μου.σκεψου οτι πριν απο το s3 ειχα το iphone 4s και πριν απο αυτο το s2.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για καποιους που το πηραν και ειχαν πριν το s2. αξιζει η μεταβαση να παω στο s3?

 

Αξιζει με τα 1000 φιλε ειχα το SG2 και απο χθες ειμαι κατοχος του SG3.Για μενα ειναι κλασεις ανωτερο.Αλλα μην πιαστεις απο την δικη μου γνωμη διαβασε και αλλα σχολια των παιδιων απο το forum και καταλαβεις γιατι συσκευη μιλαμε.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα ναι.εχει φανταστικη οθονη,gps που κλειδωνει τους δορυφορους αμμεσως,καλυτερο video χωρις να κανει τις θολουρες με το autofocus σε χωρους με οχι τοσο καλο φωτισμο.πιο φωτινο και δυνατο flash,δυνατοτερη ενταση σε ηχους κλησεις,πιο ομορφο απο το s2,δυνατοτερο δεκτη wifi και πολλα αλλα φιλε μου.σκεψου οτι πριν απο το s3 ειχα το iphone 4s και πριν απο αυτο το s2.

 

α! εχει και led φωτακι που σε ειδοποιει για χαμενες κλησεις και sms που παντα το ηθελα σε ενα κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος την οικονομική άνεση σαφώς αξίζει η μετάβαση από οτιδήποτε σε S3...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

α! εχει και led φωτακι που σε ειδοποιει για χαμενες κλησεις και sms που παντα το ηθελα σε ενα κινητο

Αυτο το feature που αν έχεις χαμένη κλήση ή μήνυμα δονειται το τηλέφωνο όταν πας να το μεταφέρεις το χρησιμοποιεί κανείς σας? Κι αυτό το βρισκω πρακτικό μαζί με το led ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τις συντομεύσεις? Επίσης swype κατάφερε να βάλει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το feature που αν έχεις χαμένη κλήση ή μήνυμα δονειται το τηλέφωνο όταν πας να το μεταφέρεις το χρησιμοποιεί κανείς σας? Κι αυτό το βρισκω πρακτικό μαζί με το led ;)

 

Κοιταξε πρακτικο ειναι αλλα που την στιγμη που χρησιμοποιεις το LED για αναπαντητες μηνυματα δεν βγαινει εκτος το future με την δονηση;Το ιδια μου φενεται στην πραξη εφοσον το LED αναβοσβηνει.Ενω αντιστοιχα αν εχεις απενεργοποιημενη την επιλογη με το LED κανει μια δονηση το κινητο οταν πας να το μεταφερεις και σε ειδοποιει οτι εχεις χαμενες κλησεις μηνυματα.Μια η αλλη μου φενεται.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τις συντομεύσεις? Επίσης swype κατάφερε να βάλει κανείς?

 

Ρυθμίσεις >αsφαλεια>lock screen option >και απενεργοποιης η αλλαζεις τα shortcuts.Τωρα για το Swype ας απαντηση αλλος που γνωριζει.

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη κλειδώματος ξέρει κανείς πως αλλάζουμε τις συντομεύσεις? Επίσης swype κατάφερε να βάλει κανείς?

Δες το ποστ #15 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω στην επιφανεια εργασιας οταν μπεις απο αναμονη εχει 7 υποκατηγοριες με αντιστοιχα θεματα πως μπορω να διαγραψω καποια να μειωθει ο αριθμος του κατα την πλοηγηση αριστερα-δεξια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...