Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έστειλα ένα mail και για πρώτη φορά πήρα απαντήσεις!

μπράβο στον υπάλληλο που τις έδωσε!

τα μοιράζομαι απλά μαζί σας!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω:

 

1) Θα κυκλοφορήσουν όλες οι χωρητικότητες όπως στην Γερμανία , δηλαδή 16gb – 32gb – 64 gb?

 

2) Μπορείς να βλέπεις την μνήμη του ότι θες από αρχεία? Διότι έχω ένα αρχείο γύρω στα 18Gb που θέλω να έχω μαζί μου.

 

3) Τι κάρτα μνήμης παίρνει ? και ποια η μέγιστη χωρητικότητα?

 

4) Το Bluetooth πιστεύω στέλνει αρχεία, τα πάντα σωστά?

 

5) Σας παρακαλώ στείλτε μου στο mail μου ένα βραδινό video και μία βραδινή φωτογραφία να δω ποιότητα.

 

6) Αν δέχεσαι κλήση από προώθηση σου βγάζει σήμα, ότι η εισερχόμενη είναι κλήση από προώθηση? Αν δεν το ξέρετε δοκιμάστε το.

 

7) Shortcut μπορείς να κάνεις κάποιας εφαρμογής ή όχι?

 

8) Συμβατότητες με τις εφαρμογές που κυκλοφορούν ήδη φαντάζομαι , δεν υπάρχει θέμα. Λειτουργούν όλες κανονικά.

 

9) Μετρητής για το data traffic πιστεύω υπάρχει, σωστά? Data μέσω δικτύου κινητής και όχι μέσω wifi.

 

10) Search κάνει σε όλα τα πεδία μιας επαφής, ή μόνο στο Όνομα – Τηλέφωνο, διότι θέλω να ψάχνει και στην Διεύθυνση και στις σημειώσεις μιας επαφής. Τσεκάρετέ το σας παρακαλώ.

 

11) Copy Paste κάνεις πχ από μία έπαφή ή από ένα sms σε κάτι άλλο, μπορείς να κάνεις σωστά?

 

12) Όταν συνδέεις το κινητό με usb, μπορείς να επιλέξεις να φορτίζει ή όχι η συσκευή? Για να μην χαλάει η μπαταρία το λέω.

 

13) Αν σε ένα αρχείο .doc έχεις κωδικό πρόσβασης και πας να το ανοίξεις μέσα στο κινητό σου κάνει prompt για να βάλεις τον κωδικό?

 

14) Όταν πατάς ένα νούμερο πχ 21038… σου βγάζει όπως στα ericsson ποιες είναι οι πιθανές επαφές – νούμερο που πας να καλέσεις?

 

15) Αυτονομία μπαταρίας? Πως πάμε εκεί?

 

16) Το video έχει zoom?

 

17) Σήμα έχει καλό ή χάνεται?

 

18) Στις φωτογραφίες και στο video μπορείς να επιλέξεις ποιότητα όπως παλιά? Να είναι μέγιστη ανάλυση κτλ.

 

19) Φαντάζομαι ότι μπορείς να βάλεις ότι θες για ringtone και από άποψη format και από άποψη διάρκειας, σωστά?

 

20) Πόσες εφαρμογές τρέχουν ταυτόχρονα? Κάπου διάβασα το ανώτερο 7 , ισχύει?

 

21) Μπορείς να κάνεις φακέλους με εφαρμογές? Πχ παιχνίδια κτλ?

 

22) Αν ένα νούμερο είναι σε 2 επαφές, και σε καλέσει αυτό το νούμερο, βγάζει αναγνώριση και σου λέει και τα 2 ονόματα ή δεν σου βγάζει καθόλου όνομα και μόνο το νούμερο?

 

23) Beta tester έχουν ‘Ελληνα? διότι για τα bugs ποιος του ενημερώνει?

 

24) Υπάρχει περίπτωση στην Ελλάδα να υπάρξει κάτι όπως έχει η APPLE το APPLE CARE, για ζημιές στο κινητό κτλ. Μια επιπρόσθετη επιβάρυνση για να καλύπτει τυχόν σπάσιμο ή ζημιά από πτώση συσκευής?

 

 

 

οι απαντήσεις:

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για το μοντέλο GT-I9300 (Galaxy S 3) σύμφωνα με τις προδιαγραφές του ισχύουν τα παρακάτω:

 

1) Θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα με τις χωρητικότητες 16 GB και 32 GB

 

2) Μπορείτε να ανοίξετε και να δείτε οποιοδήποτε αρχείο είναι υποστηριζόμενο από τις προδιαγραφές τις συσκευής

 

3) Η συσκευή μπορεί να πάρει εξωτερική κάρτα μνήμης SD χωρητικότητας μέχρι 64GB

 

4) Στέλνει μέσω Bluetooth αρχεία πολυμέσων (εικόνα, ήχος, βίντεο) καθώς επίσης και στοιχεία τηλεφωνικού καταλόγου

 

5) Δεν έχουμε την δυνατότητα να σας αποστείλουμε κάποιο δείγμα βραδινής λήψης βίντεο ή φωτογραφίας αλλά θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι αυτό το μοντέλο διαθέτει κάμερα 8 megapixel και LED flash για πραγματοποίηση νυχτερινών λήψεων

 

6) 'Οταν δέχεστε κλήση από προώθηση, εμφανίζεται αντίστοιχη ένδειξη ότι είναι κλήση από προώθηση

 

7) Υποστηρίζει την δυνατότητα δημιουργίας συντομέυσεων (shortcuts)για εφαρμογές στην επιφάνεια εργασίας

 

8) Είναι συμβατό με τις ήδη υπάρχουσες εφαρμογές που κυκλοφορούν μέσω του Google Play Store και του Samsung Apps

 

9) Διαθέτει προεγκατεστημένο μετρητή δεδομένων για την χρήση του internet από τον παροχέα υπηρεσιών

 

10) Μπορεί να πραγματοποιήσει στο πεδίο των επαφών αναζήτηση μέσω οποιουδήποτε στοιχείου (όνομα, επίθετο, τηλέφωνο, διεύθυνση, ηλεκτρονική διεύθυνση, σημείωση κ.λ.π.)

 

11) Υποστηρίζει αντιγραφη και επικόλληση οποιοδήποτε στοιχείου

 

12) Η συσκευή φορτίζει αυτόματα μόλις συνδεθεί με καλώδιο δεδομένων USB χωρίς επιλογή απενεργοποίησης της φόρτισης

 

13) Αν ένα αρχείο τύπου Doc έχει κωδικό πρόσβασης, εμφανίζει πεδίο εισαγωγής του κωδικού

 

14) Εμφανίζει τις πιθανές επαφές πληκτρολογώντας ένα νούμερο

 

15) Η αυτονομία της μπαταρίας είναι:

Χρόνος ομιλίας έως 1300 λεπτά (2G) / έως 650 λεπτά (3G)

 

Κατάσταση αναμονής έως 900 ώρες (2G) / έως 750 ώρες (3G).

 

Μπορείτε επίσης να παρακολυθήσετε την κατανάλωση της μπαταρίας από το μενού των ρυθμίσεων της συσκευής

 

16) Κατά την διάρκεια λήψης ενός βιντεοκλίπ ή συσκευή υποστηρίζει μεγεύθυνση (zoom)

 

17) 'Εχει καλή λήψης σήματος ποιότητας GSM, 3G, HSDPA

 

18) Δίνεται από τις επιλογές των ρυθμίσεων στην κάμερα η δυνατότητα αλλαγής της ανάλυσης

 

19) Υποστηρίζεται ρύθμιση ήχου κλήσης πέραν των προεγκατεστημένων και αρχείων MP3

 

20) Μπορούν να εκτελούνται ταυτόχρονα όσες εφαρμογές αναλογούν στον ελεύθερο χώρο της μνήμης RAM της συσκευής ανάλογα με τον χώο που απασχολείται από την κάθε μία

 

21) Μπορείτε να δημιουργήσετε στην επιφάνεια εργασίας φακέλους με εφαρμογές

 

22) 'Οταν ένα νούμερο είναι καταχωρημένο σε 2 επαφές και δέχεστε κλήση από αυτό, στην αναγνώριση η συσκευή εμφανίζει το πρώτο σε σειρά καταχώρησης από την μνήμη του τηλεφώνου

 

23) Το λογισμικό που είναι εγκατεστημένο στην συσκευή δεν έχει bugs

 

24) Η Samsung Electronics Hellas διαθέτει εξωτερικούς εξουσιοδοτημένους συνεργάτες που εντός της εγγύησης παρέχουν υπηρεσίες επισκευής για τις συσκευές κινητής τηλεφωνίας. Σε περίπτωση που προκληθεί οποιαδήποτε επέμβαση στο λογισμικό της συσκευής από μη εξουσιοδοτημένη πηγή καθώς επίσης και οποιαδήποτε υλική βλάβη στην συσκευή που προέρχεται από την χρήση που έχει γίνει σε αυτήν, ακυρώνεται η εγγύησή της και θα υπάρξει οκονομική επιβάρυνση για την παροχή τεχνικού ελέγχου και επισκευής.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για τη δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορά που επικοινωνείτε μαζί μας παρακαλούμε

να χρησιμοποιείτε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: 3300134676 και να έχετε στη διάθεσή σας

τον κωδικό μοντέλου, το σειριακό αριθμό και την ημερομηνία αγοράς όταν σας ζητηθούν.

 

Σας ευχόμαστε καλή σας ημέρα,

 

Η υπηρεσία Εξυπηρέτησης πελατών

 

Samsung Electronics Hellas.

 

Αλέξανδρος Ηλιάδης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ χρησιμα αυτα που ανεφεραν επισημα απο τη Samsung

Να ρωτησω αρχεια πανω απο 4GB τα αναγνωριζει κανονικα η οχι ? πχ ριπαρισμενη ταινια mkv

 

Εδω και ενα 20 λεπτο ειχα ανοιξη 5-6 σελιδες στο ιντερνετ σε 2 απο αυτα εβαλα να παιζει video,εκανα εναλλαγες μεταξυ σελιδων,refresh,αρκετη περιηγηση στις σελιδες και οταν βγηκα με home button Μου εκανε 2-3'' καθηστερηση να εμφανιστουν τα widget/whether λογικο μου φαινεται μετα απο τετοια χρηση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

έστειλα ένα mail και για πρώτη φορά πήρα απαντήσεις!

μπράβο στον υπάλληλο που τις έδωσε!

τα μοιράζομαι απλά μαζί σας!

...

 

Μπράβο στον υπάλληλο που απάντησε αλλά τις περισσότερες απαντήσεις (αν όχι όλες) νομίζω ότι τις έχουμε πει κατά καιρούς και στο forum.

Γενικότερα σαν λειτουργίες θα βρεις ότι και στα S, SII και διάφορες άλλες καινούργιες από 'κει και πέρα. Φυσικά υπάρχει και το Εγχειρίδιο χρήσης για περισσότερες λεπτομέρειες.

Όσο αφορά τις προδιαγραφές αναφέρονται στην πρώτη σελίδα και είναι οι επίσημες της Samsung Hellas, αυτές δηλαδή που σου έδωσε και ο υπάλληλος.

Στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι σου απάντησε ότι το λειτουργικό δεν έχει bugs. Το σωστότερο θα ήταν να σου έλεγε ότι δεν υπάρχουν γνωστά bugs. Σίγουρα υπάρχουν απλά δεν έχουν εντοπιστεί ακόμα.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κάτι κουφό, χθες βράδυ έκανα επαναφορά και μετά με τίποτα δεν με έβαζε στο λογαριασμό της Samsung. Δοκίμασα ένα άλλο email έκανα εγγραφή και μπήκα, λέω να κάνω άλλη μια φορά επαναφορά , μήπως κάτι δεν έγινε σωστά, ξανακάνω και δεν με έβαζε ούτε στο νέο λογαριασμό. Τελικά ,3η φορά με άλλο email νέο λογαριασμό με έβαλε. Αυτό γιατί να έγινε? Ούτε με ίδια sim ούτε με άλλη με έβαζε. Αν είχα κάνει αγορές θα τις είχα χάσει όλες. Ενώ με το note δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Έχει κάποιος άλλος δει αυτό το πρόβλημα μετά από επαναφορά?

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε κάτι κουφό, χθες βράδυ έκανα επαναφορά και μετά με τίποτα δεν με έβαζε στο λογαριασμό της Samsung. Δοκίμασα ένα άλλο email έκανα εγγραφή και μπήκα, λέω να κάνω άλλη μια φορά επαναφορά , μήπως κάτι δεν έγινε σωστά, ξανακάνω και δεν με έβαζε ούτε στο νέο λογαριασμό. Τελικά ,3η φορά με άλλο email νέο λογαριασμό με έβαλε. Αυτό γιατί να έγινε? Ούτε με ίδια sim ούτε με άλλη με έβαζε. Αν είχα κάνει αγορές θα τις είχα χάσει όλες. Ενώ με το note δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Έχει κάποιος άλλος δει αυτό το πρόβλημα μετά από επαναφορά?

 

Μου το έκανε και εμένα αλλά μετά από 4-5 φορές το πήρε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα αλλά μετά από 4-5 φορές το πήρε...

 

Εμένα πολλές φορές και τίποτα, τη δευτέρα θα μιλήσω με τι samsung

Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημέρι παρέλαβα την συσκευή μου και σήμερα το πρωί την πήγα στο service.

Το πρόβλημα ήταν ο ήχος στο τηλέφωνο, δεν άκουγα και δεν με ακούγανε, όλοι οι άλλοι ήχοι δουλεύανε κανονικά.

Να δούμε πότε θα πάρω την συσκευή και πόσο θα ταλαιπωρηθώ ακόμα :(

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημέρι παρέλαβα την συσκευή μου και σήμερα το πρωί την πήγα στο service.

Το πρόβλημα ήταν ο ήχος στο τηλέφωνο, δεν άκουγα και δεν με ακούγανε, όλοι οι άλλοι ήχοι δουλεύανε κανονικά.

Να δούμε πότε θα πάρω την συσκευή και πόσο θα ταλαιπωρηθώ ακόμα :(

 

γιατι δεν το εστειλες για doa??

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί πουθενά το ελληνικό stock firmware για να κάνουμε ροοτ άφοβα;

 

Κυκλοφορεί στο "επίσημα firmwares...".

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

συμφωνό με τα bugs!

πάντως βασικό για εμένα ήταν και το θέμα με την προώθηση κλήσεων!

που το S2 ΔΕΝ το έχει!

 

 

Μπράβο στον υπάλληλο που απάντησε αλλά τις περισσότερες απαντήσεις (αν όχι όλες) νομίζω ότι τις έχουμε πει κατά καιρούς και στο forum.

Γενικότερα σαν λειτουργίες θα βρεις ότι και στα S, SII και διάφορες άλλες καινούργιες από 'κει και πέρα. Φυσικά υπάρχει και το Εγχειρίδιο χρήσης για περισσότερες λεπτομέρειες.

Όσο αφορά τις προδιαγραφές αναφέρονται στην πρώτη σελίδα και είναι οι επίσημες της Samsung Hellas, αυτές δηλαδή που σου έδωσε και ο υπάλληλος.

Στο μόνο που διαφωνώ είναι ότι σου απάντησε ότι το λειτουργικό δεν έχει bugs. Το σωστότερο θα ήταν να σου έλεγε ότι δεν υπάρχουν γνωστά bugs. Σίγουρα υπάρχουν απλά δεν έχουν εντοπιστεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο οργώνει κανονικά. Το πήρα την Παρασκευή από κατάστημα ανταλλαγής κινητών, δίνοντας ένα iPhone 4s που είχα πάρει με επιδότηση. Εννοείται καινούριο με καινούριο. Απ' ο,τι μου είπε ο τύπος το κινητό "προοριζόταν για Ρουμανία". Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό και ελπίζω να μην χρειαστεί να μάθω...:cool:

 

Πάντως, μέχρι στιγμής είναι όλα οκ. Τα πάντα είναι στα ελληνικά και πρόβλημα κανένα.

 

Μου άρεσαν:

 

- η εκπληκτική ευκρίνιας οθόνη.

- η ταχύτητα πρόσβασης στο ιντερνετ, τόσο με wifi όσο και με 3G

- η απροβλημάτιστη ταχύτητά του στις εφαρμογές και τις εναλλαγές (αυτό δα έλειπε...)

- οι γραμματοσειρές που έχει

- το ηχείο του. Αρκετά καλό και στις κλήσεις πέραν του επαρκούς

- η κάμερά του. Πολύ καλές λήψεις σε σκοτάδι και πολύ ωραία λειτουργία Πανόραμα

 

Με ψιλοχάλασαν:

 

- η μπαταρία. ΡΟΥΦΑΕΙ σαν δράκουλας το αίμα. Βέβαια, με όλες τις λειοτυργίες στο φούλ και τέτοια οθόνη, δεν ξέρω πόσο αλλιώς θα μπορούσε να είναι...

- Μου λείπει η ποικιλία των Widgets που έχει το ΗΤC

 

Και μια ερώτηση: στον συγχρονισμό των επαφών με το Facebook δεν μου βγάζει φωτογραφία της επαφής (στις μισές επαφές, στις άλλες μισές βγάζει). Ξέρει κανείς γιατί και πώς;

Solus Creas...
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την εφαρμογή του Facebook το πρόβλημα και όχι με το κινητό σου. Μέχρι να αποφασίσουν στο Facebook να αφήσουν τα πείσματα και να φτιάξουν τον συγχρονισμό αν θες κατέβασε αυτή την εφαρμογή για να κάνεις την δουλειά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του s3 δίνοντας το 4s. Με προβληματίζει όμως η pentile οθόνη, το θεωρώ μειονέκτημα απ'την στιγμή που το rgb έχει καλύτερη διακριτική ικανότητα. Είδε κάποιος που το αγόρασε κάποια διαφορά σε σχέση με παλαιότερο τηλέφωνό του;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 εικονιδια κατω οταν αναβεις την οθονη (εννοω πριν το ξεκλειδωσεις) πως μπορεις να τα αλλαξεις?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του s3 δίνοντας το 4s. Με προβληματίζει όμως η pentile οθόνη, το θεωρώ μειονέκτημα απ'την στιγμή που το rgb έχει καλύτερη διακριτική ικανότητα. Είδε κάποιος που το αγόρασε κάποια διαφορά σε σχέση με παλαιότερο τηλέφωνό του;

 

Σχεδόν όλοι έχουν γράψει πως η οθόνη του SIII έχει καλή ευκρίνεια και δεν βλέπεις pixels ούτε από πολύ κοντά.

 

Αν θες και άλλες πληροφορίες για να επιλέξεις συσκευή άνοιξε θέμα στο forum Επιλογή Συσκευής.

Επίσης πολλά ερωτήματα για το SIII έχουν απαντηθεί και στο θέμα [Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III αν θες να ρίξεις μια ματιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του s3 δίνοντας το 4s. Με προβληματίζει όμως η pentile οθόνη, το θεωρώ μειονέκτημα απ'την στιγμή που το rgb έχει καλύτερη διακριτική ικανότητα. Είδε κάποιος που το αγόρασε κάποια διαφορά σε σχέση με παλαιότερο τηλέφωνό του;

 

Φίλε μου εγώ που έχω παράλληλα το xperia s αυτό που με χαλάει στο S3 είναι η ευκρίνεια σε εξωτερικό χώρο και κάτω από τον ήλιο, και επειδή ξέρω η retina είναι εξίσου καλή στο εξωτερικό χώρο διόρθωσε με αν κάνω λάθος θα σε χαλάσει κάπως

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του s3 δίνοντας το 4s. Με προβληματίζει όμως η pentile οθόνη, το θεωρώ μειονέκτημα απ'την στιγμή που το rgb έχει καλύτερη διακριτική ικανότητα. Είδε κάποιος που το αγόρασε κάποια διαφορά σε σχέση με παλαιότερο τηλέφωνό του;

 

Προχώρα άφοβα.

Κι εμένα αυτός ήταν ο φόβος μου.

 

Δεν πρόκειται να δεις πιξελ.

Αν κολλήσεις το κινητό στο πρόσωπο (ακριβως εκεί που αρχίζεις να αλληθωρίζεις :lol: ) μπορεί να δεις λίγο μη ομαλό τελείωμα σε μικρές γραμματοσειρές! οχι πιξελ όμως! Θα πονέσουν τα μάτια σου ;)

Ακόμη και στους 5 ποντους απο το μάτι να το έχεις δεν βλέπεις κάτι :)

 

 

Τα 4 εικονιδια κατω οταν αναβεις την οθονη (εννοω πριν το ξεκλειδωσεις) πως μπορεις να τα αλλαξεις?

 

 

 

Ρυθμίσεις-ασφαλεια-επιλογές οθόνης κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και συγνώμη για το off-topic. Απλά είδα πολλούς σε ξένα site να προβληματίζονται με αποκορύφωμα μια εικόνα από one x σε σύγκριση με το one s όπου η διαφορά ήταν τεράστια υπέρ του one x. Ελπίζω όπως είπε και ένας φίλος να μην φαίνεται τίποτα, ίσως χάρη της υψηλής ανάλυσης..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις και συγνώμη για το off-topic. Απλά είδα πολλούς σε ξένα site να προβληματίζονται με αποκορύφωμα μια εικόνα από one x σε σύγκριση με το one s όπου η διαφορά ήταν τεράστια υπέρ του one x. Ελπίζω όπως είπε και ένας φίλος να μην φαίνεται τίποτα, ίσως χάρη της υψηλής ανάλυσης..

 

Το ONE X έχει 720p RGB οθόνη και το ONE S qHD pentile! Σαφώς και θα έχουν μεγάλη διαφορά. Το GS3 όμως έχει πολύ ψηλή ανάλυση για να δεις το pentile!

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα χθες απο πλαίσιο ..τωρα ειμαι με galaxy note -nexus - s3..επίσημος χορηγός samsung δηλαδή ..μια χαρά είναι η οθόνη απο όσο είδα .πιο ευκρινείς απο τα αλλα δύο..και πιο γρήγορο εννοείται .το καταλαβαίνεις απο την αστραπιαία εγκατάσταση των εφαρμογών .για αλλα πιο μετά ..δεν το έχω ρουταρει και ακόμα και αυτο ειναι περίεργο για εμένα ..αλλα δεν εχω δει καμμια ρομ που να αξιζει.ολες μοιαζουν μαμά ενω εγω ειμαι παιδι (λέμε τώρα ) του nova launcher και lock screen original.για και εβαλα widget locker αμεσως και βεβαια nova.o launcher tw οσο και να το εξελιξει η samsung μου κανει παιδικη χαρά .?αν βγει καμμια ρομ με τετοιες επιλογές μπανει αμέσως ..
Link to comment
Share on other sites

για ολους τους αναποφασιστους εκανα ενα αναλυτικο test μεταξυ galaxy s2 vs galaxy s3 για να βοηθησω να επιλεξουν η οχι την μεταβαση στην επομενη γενια!

για τα ματια σας μονο , αναμενω εντυπωσεις :lol::lol::lol:

http://wp.me/p2qJxO-RG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...