Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. έχω ένα λίγο περίεργο πρόβλημα με τη σύνδεση του κινητού στο PC.

Όσες δοκιμές έκανα να το συνδέσω με το original usb καλώδιο, έβγαζε συνέχεια installing driver, failed to install driver. Σε 2 διαφορετικά PC με εγκατεστημένο το KIES.

Επίσης, το ODIN σε download mode, ενώ το αναγνώριζε σαν συνδεδεμένη συσκευή, δεν μπορούσε να κάνει flash τίποτα...

 

Δοκίμασα με 2 άλλα διαφορετικά usb καλώδια, και δούλεψε κανονικά.

Πήρα το καλώδιο που είχε έρθει με το S3 και το δοκίμασα σε ένα Galaxy S και S2.

Το S (με gingerbread) συνδέθηκε κανονικά σαν usb mass storage. Το S2 συνδέθηκε σαν mass storage, αλλά με το default MTP τίποτα :(

 

Το συμπέρασμα φαίνεται να είναι ότι το usb καλώδιο του S3 δεν συνδέεται σε MTP, το οποίο είναι λίγο τρελό :p

 

Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα, ή καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ίσως σου εκατσε προβληματικο καλωδιο. Φιλος μου πηρε καλωδιο για το S3 πιο μακρυ και δεν δουλευε στο S3 ενω στο S2 επαιζε. πηρε αλλο εν τελη και επαιξε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά και αυτό το κινητό έχει τις παιδικές του ασθένειες και τα προβλήματα του που δεν τα μαθαίνεις από reviews αλλά θέλει να το ζήσεις.

 

Δε λέω ότι το S3 έχει 9 εκατομμύρια beta testers αλλά πάντα οι μικρολεπτομέρειες είναι εκνευριστικές. Το άλλο μόνο που είδα και μπορεί να ναι πρόβλημα είναι αυτό με την ορατότητα στον ήλιο.

Σκέψου και αν φοράς όπως όλες μας και γυαλιά ηλίου. :cool:

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το κινητό αυτό μαζί και με το one s είναι ίσως και τα μοναδικά κινητά πού έχω πάρει και δεν έχουν ούτε μία παιδική ασθένεια:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω σημερα απο expansys

μαζι με διαφορα αξεσουαρ.

να ρωτησω το Samsung AllShare wifi

το εχεις βρει κανεις πουθενα διαθεσιμο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση.. γνωριζει κανεις να μου πει γιατι οταν βαζω να δω καποιο βιντεο η οταν μπαινω σε μια σελιδα στο ιντερνετ χαμηλωνει η φωτεινοτητα της οθονης????? και εχω βγαλει και την αυτοματη φωτεινοτητα και την φωτεινοτητα στο τερμα.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση.. γνωριζει κανεις να μου πει γιατι οταν βαζω να δω καποιο βιντεο η οταν μπαινω σε μια σελιδα στο ιντερνετ χαμηλωνει η φωτεινοτητα της οθονης????? και εχω βγαλει και την αυτοματη φωτεινοτητα και την φωτεινοτητα στο τερμα.....

 

Kάποιες εφαρμογές (όπως ο browser και κάποιοι players) έχουν δική τους εσωτερική ρύθμιση φωτεινότητας. Ανέβασέ την από κει :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογη smart stay στις ρυθμίσεις της οθόνης σε εσάς δουλεύει κανονικα η όχι διότι σε μενα ούτε στη πλοήγηση στο ίντερνετ, ούτε στα mail ούτε πουθενα δουλεύει απλώς αναβοσβηνει που και που εικονίδιο πανω, αλλα στην ουσια μηδέν η στο πηλίκον. Σε εσας δουλεύει κανονικά ή είναι απάτη της Sammy

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κανονικοτατα και συγκεκριμενα εχω βαλει βαλει στα 15 δευτερα την οθονη γιατι οταν την κοιταω δεν σβηνει και ειμαι μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα ξερουμε τι ειναι αυτο το ''1'' στο widget του καιρου?

Σημαίνει ότι βρισκόμαστε σε θερινή ώρα (+1).

Link to comment
Share on other sites

κανονικοτατα και συγκεκριμενα εχω βαλει βαλει στα 15 δευτερα την οθονη γιατι οταν την κοιταω δεν σβηνει και ειμαι μια χαρα

Εχεις βαλει καμία ρύθμιση παραπανω διοτι και εγώ στα 15'' το έχω βαλει αλλά όταν σερφαρω και δεν ακουμπισω το πληκτρολογιο ενώ κοιταω την οθόνη τίποτα απολυτως :(

Καποια ιδέα :p

 

Στο πιο πανω φιλο στην απορία του 1 στο καιρο δεν είναι θερινή ώρα απλά σου δειχνει ότι μια πόλη σου λέει πληροφοριες για το καιρό

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει καμία ρύθμιση παραπανω διοτι και εγώ στα 15'' το έχω βαλει αλλά όταν σερφαρω και δεν ακουμπισω το πληκτρολογιο ενώ κοιταω την οθόνη τίποτα απολυτως :(

Καποια ιδέα :p

Μήπως φοράς γυαλιά ηλίου; :lol::lol::lol:

Φαίνεται ότι είσαι πιο όμορφος από ότι αντέχει το μηχάνημα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου εξηγησετε τι κανει το smart stay? εγω το εχω ενεργοποιημενο και επισης στα 15 δευτερα να κλεινει η οθονη αλλα δεν βέπω να κανει κατι αυτη η υπηρεσια
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:...:worry:

Αν φορέσω γυαλιά ήλιου δεν θα βλέπω τη τυφλά μού είναι που είναι η ευκρίνεια στον ήλιο μαυρα χαλια .........κάτι άλλο φταίει θα του κάνω μια επαναφορά να δουμε μηπως στρώσει :p

Στο φίλο πανω είναι μια υπηρεσια που αν το ενεργοποιησεις όταν κοιτάς την οθόνη δεν σβήνει πχ στη πλοήγηση στο ίντερνετ

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:...:worry:

Αν φορέσω γυαλιά ήλιου δεν θα βλέπω τη τυφλά μού είναι που είναι η ευκρίνεια στον ήλιο μαυρα χαλια .........κάτι άλλο φταίει θα του κάνω μια επαναφορά να δουμε μηπως στρώσει :p

 

παντως ουτε εμενα μου λειτουργει, ενω εμφανιζεται το ματακι πανω στην οθονη η οθονη κλεινει στα 15''

Link to comment
Share on other sites

παντως ουτε εμενα μου λειτουργει, ενω εμφανιζεται το ματακι πανω στην οθονη η οθονη κλεινει στα 15''

 

 

Ακριβώς έτσι και σε μένα

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι βρισκόμαστε σε θερινή ώρα (+1).

 

να σαι καλα αδερφε αυτο ηταν τελικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει καμία ρύθμιση παραπανω διοτι και εγώ στα 15'' το έχω βαλει αλλά όταν σερφαρω και δεν ακουμπισω το πληκτρολογιο ενώ κοιταω την οθόνη τίποτα απολυτως :(

Καποια ιδέα :p

 

Στο πιο πανω φιλο στην απορία του 1 στο καιρο δεν είναι θερινή ώρα απλά σου δειχνει ότι μια πόλη σου λέει πληροφοριες για το καιρό

 

Οχι...Νορμάλ είναι αρκει κα τσεκάρεις την επιλογη να είναι περίπου 20-30 εκατοστα απο τα μάτια σου και καθε 15 η 30 δευτερα ανάλογα τι εχεις επιλέξει θα βγαίνει αστραπιαια ανα ματι και θα μενει η οθόνη πάντα αναμένη...Και να απομακρίνεις την συσκευη απο τα μάτια σου οταν την επαναφέφεις απο οτι είδα επάνερχεται πάλι η ενεργοποίηση...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οχι...Νορμάλ είναι αρκει κα τσεκάρεις την επιλογη να είναι περίπου 20-30 εκατοστα απο τα μάτια σου και καθε 15 η 30 δευτερα ανάλογα τι εχεις επιλέξει θα βγαίνει αστραπιαια ανα ματι και θα μενει η οθόνη πάντα αναμένη...Και να απομακρίνεις την συσκευη απο τα μάτια σου οταν την επαναφέφεις απο οτι είδα επάνερχεται πάλι η ενεργοποίηση...

 

δεν ενεργοποιειται παλι αμα κλεισει η οθονη, τουλαχιστον σε μενα δεν το κανει

 

Ακριβώς έτσι και σε μένα

 

καντο κοντα σε δυνατο φως εμενα μονο ετσι παιζει, δοκιμασε το

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Οχι...Νορμάλ είναι αρκει κα τσεκάρεις την επιλογη να είναι περίπου 20-30 εκατοστα απο τα μάτια σου και καθε 15 η 30 δευτερα ανάλογα τι εχεις επιλέξει θα βγαίνει αστραπιαια ανα ματι και θα μενει η οθόνη πάντα αναμένη...Και να απομακρίνεις την συσκευη απο τα μάτια σου οταν την επαναφέφεις απο οτι είδα επάνερχεται πάλι η ενεργοποίηση...

 

δεν ενεργοποιειται παλι αμα κλεισει η οθονη, τουλαχιστον σε μενα δεν το κανει

 

 

 

καντο κοντα σε δυνατο φως εμενα μονο ετσι παιζει, δοκιμασε το

 

Δυνατο φως που στο σπίτι!!!!!!? Εγώ το θελω όταν έιμαι έξω να το κάνει σε φως ημερας . Τέλος πάντων θα το δοκιμάσω και άυριο να δούμε ,ευχαριστώ

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι θελει φως??:lol::lol::p
0,48 δειτε!!

 

αν το εχεις το κινητο κανε και εσυ το ιδιο και πες μας αμα σου δουλευει, γιατι και σε μενα και στον συζυγο μου δεν δουλευει σε τοσο χαμηλο φως.

 

αμα ψαξεις στο ιντερνετ θα δεις που το αναφερουν παρα πολλοι οτι παιζει ρολο το φως, αμα θες μπορω να σου δωσω και λινκς

Edited by bettytsa
Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις το κινητο κανε και εσυ το ιδιο και πες μας αμα σου δουλευει, γιατι και σε μενα και στον συζυγο μου δεν δουλευει σε τοσο χαμηλο φως.

 

Λοιπόν στο σαλόνι 3 μετρα απο την τηλεωραση που παίζει euro με κλειστα τα φωτα δουλεύει σε μένα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο σαλόνι 3 μετρα απο την τηλεωραση που παίζει euro με κλειστα τα φωτα δουλεύει σε μένα...

 

ναι γιατι εχεις αντανακλαση του φωτος απο την τηλεοραση,

 

δειτε και το λινκ παρακατω:

http://samsunggalaxys3reviews.co.uk/a-look-at-smart-stay-and-s-voice-on-the-samsung-galaxy-s3/

 

In practice we found that this clever feature worked well about eighty per cent of the time but the phone did struggle to track the movement of our eyes when we were using it in very dim lighting conditions.

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις το κινητο κανε και εσυ το ιδιο και πες μας αμα σου δουλευει, γιατι και σε μενα και στον συζυγο μου δεν δουλευει σε τοσο χαμηλο φως.

 

αμα ψαξεις στο ιντερνετ θα δεις που το αναφερουν παρα πολλοι οτι παιζει ρολο το φως, αμα θες μπορω να σου δωσω και λινκς

 

Λοιπόν στο σαλόνι 3 μετρα απο την τηλεωραση που παίζει euro με κλειστα τα φωτα δουλεύει σε μένα...

 

Ρε παιδια θα με τρελανετε:lol::lol::p Ουτε κατω απο απο το φως της λαμπας ουτε με μονο την οθονη του laptop αναμμενη,τιποτα απολυτος,αναβοσβηνει το ματακι μια/δυο φορες και στο καπακι σβηνει η οθονη:(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...