Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω στην επιφανεια εργασιας οταν μπεις απο αναμονη εχει 7 υποκατηγοριες με αντιστοιχα θεματα πως μπορω να διαγραψω καποια να μειωθει ο αριθμος του κατα την πλοηγηση αριστερα-δεξια.

 

Aν λες για τις 7 αρχικες σελιδες κανε με τα 2 δαχτυλα σου πανω στην οθονη αλλα να εισαι στην επιφανεια εργασιας ενα pinch to zoom in και θα σου βγαλει την επιλογη να προσθεσης η να αφαιρεσεις τις αρχικες σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει κάποια διαφορά απ τις συσκευές που εισάγονται απ την ελληνική αντιπροσωπεία και αυτά που είναι απ την γερμανική ( βλέπε οτι σε κάποια ιντερνετοκαταστήματα υπάρχει η συσκευή απ την γερμανική) ;
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα πολυ καλο ειναι οτι η οθονη αφηνει ελαχιστες δακτυλιες (εως καθολου) :).

Απο τα αρνητικα στην σχεδιαση που δεν εχω ακουσει κανεναν απο εδω μεσα να τονισει ειναι ο σχεδιασμος του καπακιου πισω,δυστυχως δεν εχουν αφησει ενα νυχακι γυρω απο την καμερα σαν προεκταση με αποτελεσμα να ακουμπαει το τζαμακι τις καμερας εκει που το παρκαρεις :lol:, εκτος και αν ειναι και αυτο gorilla 2 ,,,,anyway,με μια θηκη λυνετε το προβλημα αλλα ειναι αμαρτια γιατι χαλαει την σχεδιαση του κινητου.

Σε γενικες γρμαμμες κανενα προβλημα εως τωρα (το εχω απο Πεμπτη πρωι στα χερια μου).Ερχομενος απο το Lg optimus 3D οι διαφορες ειναι περισσοτερες απο εσας που ερχεσται απο το SGS II.

Σε ολα μου τα κινητα το root ηταν αυθημερον...ομως αυτοτο ατιμο το SGS III δεν μου εχει δωσει τωρα ουτε ενα παραμικρο δικαιωμα να πω οτι θα του βαλω αλλη rom (προς το παρον ;) )

 

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει κάποια διαφορά απ τις συσκευές που εισάγονται απ την ελληνική αντιπροσωπεία και αυτά που είναι απ την γερμανική ( βλέπε οτι σε κάποια ιντερνετοκαταστήματα υπάρχει η συσκευή απ την γερμανική) ;

 

Οχι καμια ,περα μονο οτι ξεκιναει στην Γερμανικη γλωσσα στο set up της συσκευης αλλα το αλλαζεις αμεσως ;)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ειναι θεμα android για να δουμε αν μελλοντικα η google θα φροντισει να το λυση το συγκεκριμενο θεμα,δεν τρελενομαι αλλα μια επιπλεον πρακτικη ευκολια θα ηταν χρησιμη,ευχαριστω

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν προβλημα οταν γυρνανε στην αρχικη οθονη να τους κανει επαναφορτωση των widget καντε τα εξης:

α.πηγαινετε στις ρυθμισεις του s-voice και ξετικαρετε το Launch S Voice και το

Wake up command

β.πηγαινετε ρυθμισεις-διαχειριστη εφαρμογων-σε εκτελεση, βρειτε το s voice και διακοψτε ολες τις υπηρεσιες

γ. τελος πηγαινετε ρυθμισεις-διαχειριστη εφαρμογων-ολα, βρειτε το s voice και απενεργοποιηστε το!!

 

πηγη: XDA

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν προβλημα οταν γυρνανε στην αρχικη οθονη να τους κανει επαναφορτωση των widget καντε τα εξης:

α.πηγαινετε στις ρυθμισεις του s-voice και ξετικαρετε το Launch S Voice και το

Wake up command

β.πηγαινετε ρυθμισεις-διαχειριστη εφαρμογων-σε εκτελεση, βρειτε το s voice και διακοψτε ολες τις υπηρεσιες

γ. τελος πηγαινετε ρυθμισεις-διαχειριστη εφαρμογων-ολα, βρειτε το s voice και απενεργοποιηστε το!!

 

πηγη: XDA

Εμενα δεν μου το κανει αλλα οταν παω στο s-voice μου ειναι στα γερμανικα και δεν ξερω πως να το κανω,πως το γυριζω στα αγγλικα?

 

YΓ οκ κομπλε το βρηκα και το εκανα διοτι μου ειναι αχρηστη αυτη η υπηρεσια προς το παρων......ας βαλουν και ελληνικα και βλεπουμε

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου το κανει αλλα οταν παω στο s-voice μου ειναι στα γερμανικα και δεν ξερω πως να το κανω,πως το γυριζω στα αγγλικα?

μηπως μεσα στις ρυθμισεις του s-voice υπαρxουν γλωσσες?εαν δεν σου το κανει μην ασχολεισαι!ειναι αρκετοι που εχουν αυτο το θεμα λογω του s-voice και των υπηρεσιων του που τρεχουν στο background

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

μηπως μεσα στις ρυθμισεις του s-voice υπαρουν γλωσσες?εαν δεν σου το κανει μην ασχολεισαι!ειναι αρκετοι που εχουν αυτο το θεμα λογω του s-voice και των υπηρεσιων του που τρεχουν στο background

 

Μπορω ανετα να απενεργοποιησω και αλλες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω χωρις να εχω θεματα με αλλα προγραμματα η με τη λειτουργια του κινητου?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορω ανετα να απενεργοποιησω και αλλες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω χωρις να εχω θεματα με αλλα προγραμματα η με τη λειτουργια του κινητου?

καποιες εφαρμογες εχουν αμεση σχεση με την σωστη λειτουργια του κινητου....το svoice εαν δεν το κανεις χρηση μπορεις να το απενεργοποιησεις!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω ανετα να απενεργοποιησω και αλλες εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω χωρις να εχω θεματα με αλλα προγραμματα η με τη λειτουργια του κινητου?

 

Μπορείς να απενεργοποιήσεις ή και να απεγκαταστήσεις ( αν έισαι root ) με ασφαλεια τις εφαρμογές στο λινκ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26636429&postcount=166

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν προβλημα οταν γυρνανε στην αρχικη οθονη να τους κανει επαναφορτωση των widget καντε τα εξης:

α.πηγαινετε στις ρυθμισεις του s-voice και ξετικαρετε το Launch S Voice και το

Wake up command

β.πηγαινετε ρυθμισεις-διαχειριστη εφαρμογων-σε εκτελεση, βρειτε το s voice και διακοψτε ολες τις υπηρεσιες

γ. τελος πηγαινετε ρυθμισεις-διαχειριστη εφαρμογων-ολα, βρειτε το s voice και απενεργοποιηστε το!!

 

πηγη: XDA

 

δυστυχως δεν δουλεύει..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν δουλεύει..

 

εμενα κυριολεκτικα μου εκνε δουλεια....τερμα το reload των widget καθε φορα που γυρναγα στην αρχικη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

εμενα κυριολεκτικα μου εκνε δουλεια....τερμα το reload των widget καθε φορα που γυρναγα στην αρχικη σελιδα

 

ανοιξα μια σελιδα στον Dolphin, επεστρεψα με το home button..και μου τα ξαναφωρτωσε παλι..:(

Φοβάμαι μην είναι λόγω ανεπάρκειας μνήμης..αρε sammy.. βάλε εκει 2 gb να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα βάλει αλλά μόνο για την Κορέα. Ορίστε για όποιον ενδιαφέρετε.

 

Το αναφέρω μόνο ως πληροφορία γι' αυτό θα παρακαλέσω να μην βγούμε Off Topic!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ανοιξα μια σελιδα στον Dolphin, επεστρεψα με το home button..και μου τα ξαναφωρτωσε παλι..:(

Φοβάμαι μην είναι λόγω ανεπάρκειας μνήμης..αρε sammy.. βάλε εκει 2 gb να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο..

 

εμενα δεν μου κανει πια reload....ειτε σε προγραμμα τρεχω ειτε σε ιστοσελιδα ολα ειναι μια χαρα επιστρεφωντας στν αρχικη

Link to comment
Share on other sites

το εχω τουμπανιασει οσο δε παει για να δω τις αντοχες του αλλα δε μου εχει κανει κανενα reload μεχρι στιγμης...

δεν εκανα τη που***α με το s-voice.

ειμαι με στοκ ρομ ακομα αλλα θα περασω την ομεγα 4.1(οταν βγει με το καλο)

 

επισης πολυ απιθανο μου φαινεται τα reload να ειναι λογο μνημης

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με την επαναφόρτωση των widgets προτείνω να αφαιρέσετε τα bloatware ( τα οποία είναι πάρα πολλά και καταναλώνουν πολλή RAM ) ή αν δεν είστε Root απενεργοποιήστε τα! Υπάρχει μια λίστα που έγραψε ο Γιάννης στο ΧDA στη σελίδα της OMEGA ( ο συνδεσμος που έγραψα πιο πάνω ) η οποια περιέχει τις εφαρμογές που μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια. Εγώ θα είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνω μόλις παραλάβω τη συσκευή αν έρθει ποτέ το μπλέ στη χώρα μας :mad: ! Αλλά η καλύτερη λύση για όσους είναι διατεθειμένοι είναι να περάσετε την OMEGA η οποία λύνει πολλά προβληματα της στοκ!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια του περασα μια ταινια και πηγα να την δω.εχει πολυ μικρη φωτεινοτητα,πως το βαζω την φωτεινοτητα στο τερμα????
Link to comment
Share on other sites

το εχω τουμπανιασει οσο δε παει για να δω τις αντοχες του αλλα δε μου εχει κανει κανενα reload μεχρι στιγμης...

δεν εκανα τη που***α με το s-voice.

ειμαι με στοκ ρομ ακομα αλλα θα περασω την ομεγα 4.1(οταν βγει με το καλο)

 

επισης πολυ απιθανο μου φαινεται τα reload να ειναι λογο μνημης

 

εμενα παντως το κολπακι αυτο με ξελαφρωσε απο το ενοχλητικο reload...εχω κανα 2ωρο που ασχολουμαι με το κινητο και δεν εχω δει ιχνος του...απλα γυρναει απροβληματιστα στην αρχικη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν γίνεται reload λόγο ram. Το κάνει και με 300mb free..

 

Επίσης το να βγάλεις το s voice βοηθάει στο delay του home και όχι στο reload.

 

Και στην omega γίνεται reload ακόμα και χωρίς bloatware + χρήση του autostarts.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν γίνεται reload λόγο ram. Το κάνει και με 300mb free..

 

Επίσης το να βγάλεις το s voice βοηθάει στο delay του home και όχι στο reload.

 

Και στην omega γίνεται reload ακόμα και χωρίς bloatware + χρήση του autostarts.

 

Άρα Νίκο μάλλον είναι bug της Rom απ'ότι φαίνεται..

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν γίνεται reload λόγο ram. Το κάνει και με 300mb free..

 

Επίσης το να βγάλεις το s voice βοηθάει στο delay του home και όχι στο reload.

 

Και στην omega γίνεται reload ακόμα και χωρίς bloatware + χρήση του autostarts.

 

Ξέρουμε αν δουλεύει το Supercharger script στο GS3; Ρώτάω γιατί με αυτό τον τρόπο μπορεί να κλειδωθεί ο launcher στη μνήμη για να μην κάνει reload. Νμζ αυτή ήταν η λύση και για παρόμοιο πρόβλημα στο ONE X. Πάντως εγώ σε αρκετές συσκευές που είχα το χρησιμοποιούσα και δούλευε αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν δουλεύει το Supercharger script στο GS3; Ρώτάω γιατί με αυτό τον τρόπο μπορεί να κλειδωθεί ο launcher στη μνήμη για να μην κάνει reload. Νμζ αυτή ήταν η λύση και για παρόμοιο πρόβλημα στο ONE X. Πάντως εγώ σε αρκετές συσκευές που είχα το χρησιμοποιούσα και δούλευε αψογα!

 

Δεν γνωρίζω και γενικά δεν ήμουν ποτέ φαν τον ram optimization scripts..

 

@Αντώνη πιστεύω ότι είναι θέμα της ics (η της ics που έχει βάλει χέρι η Samsung).

Και στο sgs γινόταν αυτό από τις πρώτες ics του 11 μέχρι και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω δεν εχω τετοιο θεμα ανοιγω και 3-4 σελιδες με dolphin hd,γυρναω με home button ακαριαια,μονο το whether μια στιγμιαια καθηστερηση 1-2 '' λογικο μου φαινεται,στο one x μου εκανε και 3-4 '' σχεδον παντα οταν γυρνουσα με το back capactive button,και πριν απενεργοποιησω το s-voice δεν ειχα καθυστερηση αλλα απο τη στιγμη που δεν το χρησιμοποιω το εβαλα στη καταψυξη:lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...