Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολη την παρεα ! φοβερο το νεο κινητο μας ειναι απαιχτοοο!!

εχω ενα θεμα με την sd καρτα με το App to SD δεν περναει ta apps ειναι λογικο γνωριζει καποιος τη συμβαινει; τκς:)

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολη την παρεα ! φοβερο το νεο κινητο μας ειναι απαιχτοοο!!

εχω ενα θεμα με την sd καρτα με το App to SD δεν περναει ta apps ειναι λογικο γνωριζει καποιος τη συμβαινει; τκς:)

Ναι είναι από τη google δεν γίνετε πια..

Link to comment
Share on other sites

για ολους τους αναποφασιστους εκανα ενα αναλυτικο test μεταξυ galaxy s2 vs galaxy s3 για να βοηθησω να επιλεξουν η οχι την μεταβαση στην επομενη γενια!

για τα ματια σας μονο , αναμενω εντυπωσεις :lol::lol::lol:

http://wp.me/p2qJxO-RG

 

Πολύ καλό το review .

βλέποντας κάποια συγκριτικά και χωρις να εχω "παιξει " με το s3 θεωρώ οτι οι διαφορές δεν ειναι τοσο μεγάλες

Προσωπικά τα beckhmarks δεν μου λενε τίποτα οσο για το touchwiz οι περισσότεροι θα βάλουν κάποιο launcher -custom rom

Θεωρό ομως μεγάλη διάφορα την μεγαλύτερη οθονη το s3 κατι που έμενα μου αρέσει .Θα το δω βεβαια και απο κοντα οταν το φερει κάποιο μαγαζί εδω που είμαι γιατί μπορει να ειμαι τελειως λαθος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ολες οι εφαρμογες στην μνημη του κινητου και ολα τα αλλα βιντεο φοτο μουσικη στην καρτα σωστα? τκς για την γρηγορη απαντηση
pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ολες οι εφαρμογες στην μνημη του κινητου και ολα τα αλλα βιντεο φοτο μουσικη στην καρτα σωστα? τκς για την γρηγορη απαντηση

 

Aκριβώς έτσι. Λάθος κίνηση αυτό από τη google, αλλά δεν είναι και τραγικό, εκτός αν θες να γεμίσεις το τηλέφωνο με super παιχνίδια της gameloft που το καθένα έχει 1+GB μνήμης. Ελπίζω πάντως να το διορθώσουν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aν το προγραμμα ειναι "φτιαγμενο" για να παει απευθειας στη sd παλι δεν εγκαθιστατε στην καρτα;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Aν το προγραμμα ειναι "φτιαγμενο" για να παει απευθειας στη sd παλι δεν εγκαθιστατε στην καρτα;

Ούτε αυτά δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτά δυστυχώς..

 

Εγω παντως το προτιμω έτσι, η εσωτερικη ειναι πολυ πιο γρηγορη και δεν σκαει τοσο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το προτιμω έτσι, η εσωτερικη ειναι πολυ πιο γρηγορη και δεν σκαει τοσο ευκολα.
To σωστο ειναι να υπαρχει η επιλογη για εσωτερικη η εξωτερικη μνημη απο την στιγμη που η samsung εχει στα + της συσκευης την εξωτερικη καρτα.Προσωπικα καρτα μνημης δεν μου <εσκασε> ποτε για να πω οτι δεν την θελω και οσο για την εσωτερικη μνημη αν πεις να φορτωσεις παιχνιδια,κατι βαρια gps κλπ την φτανεις γρηγορα στα ορια.

Με την ευκαιρια να ρωτησω,η καμερα δινει επιλογη για αποθηκευση φωτο και βιντεο στην εξωτερικη?

Link to comment
Share on other sites

To σωστο ειναι να υπαρχει η επιλογη για εσωτερικη η εξωτερικη μνημη απο την στιγμη που η samsung εχει στα + της συσκευης την εξωτερικη καρτα.Προσωπικα καρτα μνημης δεν μου <εσκασε> ποτε για να πω οτι δεν την θελω και οσο για την εσωτερικη μνημη αν πεις να φορτωσεις παιχνιδια,κατι βαρια gps κλπ την φτανεις γρηγορα στα ορια.

Με την ευκαιρια να ρωτησω,η καμερα δινει επιλογη για αποθηκευση φωτο και βιντεο στην εξωτερικη?

 

Ναι αυτο γινεται απο το μενου της καμερας, ρυθμισεις..

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο γινεται απο το μενου της καμερας, ρυθμισεις..
Παλι καλα γιατι φαντασου να τραβουσες βιντεο και να πηγαιναν κι αυτα στην εσωτερικη,θα εμενες απο μνημη στο πιτς φυτιλι.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του s3 δίνοντας το 4s. Με προβληματίζει όμως η pentile οθόνη, το θεωρώ μειονέκτημα απ'την στιγμή που το rgb έχει καλύτερη διακριτική ικανότητα. Είδε κάποιος που το αγόρασε κάποια διαφορά σε σχέση με παλαιότερο τηλέφωνό του;

 

Η οθόνη του είναι απλά εξαίσια,για μένα ότι καλύτερό κυκλοφορεί.

Το κινητό έχοντάς κλείσει κάποιες μέρες στα χέρια μου πλέον είμαι σίγουρος για το ότι αξίζει,πολύ καλό σε όλα και σίγουρα καλύτερό από τον προκάτοχο του,σε όλα.

Πιο smooth,για οθόνη δεν το συζητάμε,κάμερα επίσης καλύτερή,πιο γρήγορο,καλή αυτονομία πού ξεπερνά έστω και λίγο το galaxy s2.πολύ καλό πακέτο γενικά.α επίσης,μπορεί να είναι πλαστικό αλλά πραγματικά,μπροστά στο s2 το καινούριο galaxy δείχνει πιο ποιοτικό,πολύ καλύτερό.

Κανένα από τα κινητά πού είχα ως τώρα δεν του τη βγαίνει,τα μόνα πού το πλησιάζουν είναι το one x και το one s,έστω κι αν είναι διπύρηνο το δεύτερό,όλα τα υπόλοιπα απλά ακολουθούν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μην βγαίνουμε Off Topic.

Το θέμα δεν έχει να κάνει με την σύγκριση των άλλων κινητών με το SIII.

 

Όσοι θέλουν να αποφασίσουν για αγορά συσκευής θα πρέπει να ανοίξουν θέμα στο forum Επιλογή συσκευής.

Περιμένω από τα παλιά μέλη του myphone να καθοδηγούν τα πιο νέα στα σωστά θέματα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το μεσημέρι παρέλαβα την συσκευή μου και σήμερα το πρωί την πήγα στο service.

Το πρόβλημα ήταν ο ήχος στο τηλέφωνο, δεν άκουγα και δεν με ακούγανε, όλοι οι άλλοι ήχοι δουλεύανε κανονικά.

Να δούμε πότε θα πάρω την συσκευή και πόσο θα ταλαιπωρηθώ ακόμα :(

 

Αφού είσαι μέσα στο DOA 7 ημερών γιατί δεν απαίτησες αντικατάσταση;

 

Αν δεν είχες ακυρώσει από amazon.de ίσως τώρα να είχες ένα ωραίο μπλε χωρίς πρόβλημα στα χέρια σου... :innocent:

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα notification sounds πως μπορουμε να τα πειραξουμε? Γιατι αποτι ειδα εχει να αλλαξεις ηχο κλησης και ολα τα αλλα (email, sms κτλ) αντιστοιχουν σε ενα ηχο..
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι μέσα στο DOA 7 ημερών γιατί δεν απαίτησες αντικατάσταση;

 

Αν δεν είχες ακυρώσει από amazon.de ίσως τώρα να είχες ένα ωραίο μπλε χωρίς πρόβλημα στα χέρια σου... :innocent:

 

Για να γίνει αντικατάσταση θέλει πρώτα έλεγχο από το service, το μαγαζί αν δεν το στείλει για έλεγχο δεν σου δίνει άλλο.

Είχα παράδοση για το μπλε τέλος Ιουνίου γιαυτό το ακύρωσα και έδωσα και 60 ευρό παραπάνω για να το εχω γρήγορα,

τελικά ήταν κακή επιλογή :(

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αντικατάσταση θέλει πρώτα έλεγχο από το service, το μαγαζί αν δεν το στείλει για έλεγχο δεν σου δίνει άλλο.

Είχα παράδοση για το μπλε τέλος Ιουνίου γιαυτό το ακύρωσα και έδωσα και 60 ευρό παραπάνω για να το εχω γρήγορα,

τελικά ήταν κακή επιλογή :(

 

Μπορώ να ρωτήσω για ποιο μαγαζί μιλάμε; Στείλε μου pm αν απαγορεύεται να γραφτεί εδώ.

Όταν λες να σταλεί το κινητό για έλεγχο στο service τι εννοείς ;

Να το δει o τεχνικός του καταστήματος η να το στείλουνε στο Service της Samsung να δώσει έγκριση αλλαγής σε doa και μετά να επιστρέψει στο κατάστημα για αλλαγή;

 

Αν ισχύει το δεύτερο, είναι ένας πολύ καλός λόγος για να μην ψωνίσει κάποιος από το συγκεκριμένο κατάστημα ειδικά αν το πρόβλημα της συσκευής είναι πολύ φανερό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα notification sounds πως μπορουμε να τα πειραξουμε? Γιατι αποτι ειδα εχει να αλλαξεις ηχο κλησης και ολα τα αλλα (email, sms κτλ) αντιστοιχουν σε ενα ηχο..

 

κανε ενα φακελο στην sd με την ονομασια notifications(πρεπει να υπαρχει ηδη αν οχι δημιουργησε τον) και μετα βαλε οποιο τραγουδι θες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω για ποιο μαγαζί μιλάμε; Στείλε μου pm αν απαγορεύεται να γραφτεί εδώ.

Όταν λες να σταλεί το κινητό για έλεγχο στο service τι εννοείς ;

Να το δει o τεχνικός του καταστήματος η να το στείλουνε στο Service της Samsung να δώσει έγκριση αλλαγής σε doa και μετά να επιστρέψει στο κατάστημα για αλλαγή;

 

Αν ισχύει το δεύτερο, είναι ένας πολύ καλός λόγος για να μην ψωνίσει κάποιος από το συγκεκριμένο κατάστημα ειδικά αν το πρόβλημα της συσκευής είναι πολύ φανερό

 

Τι διαδικασία έχει αν είναι doa και το έχει παρει κάποιος από το εξωτερικό;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τι διαδικασία έχει αν είναι doa και το έχει παρει κάποιος από το εξωτερικό;

 

Το doa μπορεί να γίνει πάντα ΜΟΝΌ από το κατάστημα αγοράς.

Δεν μπορεί δηλαδή το Service της Samsung να σου κάνει αντικατάσταση συσκευής επειδή είναι σε doa, θα σου πει πάνε στο κατάστημα που το αγόρασες να σου δώσουν καινούργιο.

Επομένως αν πάρεις συσκευή από το εξωτερικό και χρειαστεί αντικατάσταση λόγο doa θα πρέπει να το στείλεις πάλι στο εξωτερικό για αντικατάσταση. Στο service της εταιρίας στην Ελλάδα θα στο επισκευάσουν μόνο εφόσον ισχύει η εγγύηση του στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα φακελο στην sd με την ονομασια notifications(πρεπει να υπαρχει ηδη αν οχι δημιουργησε τον) και μετα βαλε οποιο τραγουδι θες.

 

Υπαρχει ηδη ο φακελος... Απλως δεν βλεπω πως μπορω να βαλω αλλο ηχο για sms, αλλο για mms, αλλο για email ας πουμε...

Edited by asmodeus
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αντικατάσταση θέλει πρώτα έλεγχο από το service, το μαγαζί αν δεν το στείλει για έλεγχο δεν σου δίνει άλλο.

Είχα παράδοση για το μπλε τέλος Ιουνίου γιαυτό το ακύρωσα και έδωσα και 60 ευρό παραπάνω για να το εχω γρήγορα,

τελικά ήταν κακή επιλογή :(

 

Όντως κακή επιλογή και βιαστική θα έλεγα. Κι εμένα έγραφε στο amazon.de πιθανή ημερομηνία παράδοσης 21 Ιουνίου αλλά ξαφνικά 4 του μηνός έσκασε η χρέωση στην κάρτα και 6 του μηνός το είχα στα χέρια μου. Άρα ίσως να είχες κι εσύ τώρα το δικό σου.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο που ετυχε στον @ioathe μπορει να συμβει στον καθενα ειτε παρει το κινητο απο Ελλαδα,ειτε απο γερμανια,ειτε απ τη Ζιμπαμπουε.Ετυχε απλα να πεσει σε προβληματικη συσκευη.Απο την στιγμη που υπαρχει γραμμη παραγωγης θα υπαρξουν και καποια κομματια με αστοχια υλικου,απο εκει και περα ειναι το ποιος θα ειναι ο τυχερος που θα του πεσει.Οσο για την αλλαγη μεσω Doa,νομιζω οτι αυτη ειναι η διαδικασια αλλαγης,να γινει ελεγχος απο το servis της εκαστοτε εταιρειας κατασκευης και να δωθει εντολη απο εκει για αντικατασταση.Περαν της προθεσμιας των 7 ημερων δεν δικαιουσαι να απαιτησεις νεα συσκευη,απλα την στελνεις και στην επισκευαζουν.Η αλλαγη τοτε θα γινει στην εσχατη των περπτωσεων που δεν μπορει να λυθει το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Off topic περί DOA: Πριν λίγες μέρες αγόρασα από κατάστημα CYTA εδώ στην Κύπρο το Asus Transformer Prime. Την 4η μέρα χρήσης η συσκευή δεν άνοιγε με τίποτα. Έτσι την πήγα στο κατάστημα, τους είπα το πρόβλημα και ζήτησα άμεση αλλαγή. Ο υπάλληλος μου είπε ότι πρέπει να πάει στην Τσεχία για έλεγχο κι εγώ του είπα ευγενικά αλλά και στιβαρά ότι δεν το δέχομαι και δε φεύγω αν δε μου δώσουν άλλη συσκευή. Ο υπάλληλος έκανε 1-2 τηλέφωνα και μετά μου έδωσε άλλη καινούργια συσκευή από το ράφι...

 

Ευτυχώς η νέα δουλεύει μια χαρά. Ως τώρα τουλάχιστον..... :lol:

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. έχω ένα λίγο περίεργο πρόβλημα με τη σύνδεση του κινητού στο PC.

Όσες δοκιμές έκανα να το συνδέσω με το original usb καλώδιο, έβγαζε συνέχεια installing driver, failed to install driver. Σε 2 διαφορετικά PC με εγκατεστημένο το KIES.

Επίσης, το ODIN σε download mode, ενώ το αναγνώριζε σαν συνδεδεμένη συσκευή, δεν μπορούσε να κάνει flash τίποτα...

 

Δοκίμασα με 2 άλλα διαφορετικά usb καλώδια, και δούλεψε κανονικά.

Πήρα το καλώδιο που είχε έρθει με το S3 και το δοκίμασα σε ένα Galaxy S και S2.

Το S (με gingerbread) συνδέθηκε κανονικά σαν usb mass storage. Το S2 συνδέθηκε σαν mass storage, αλλά με το default MTP τίποτα :(

 

Το συμπέρασμα φαίνεται να είναι ότι το usb καλώδιο του S3 δεν συνδέεται σε MTP, το οποίο είναι λίγο τρελό :p

 

Είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα, ή καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...