Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά ένας σωστός poximity sensor δεν θα έπρεπε να φαίνεται γιατί είναι Infrared. Ας πούμε στο HD2 δεν φαίνεται καθόλου, και ούτε σε κανένα σχετικά καινούργιο τηλεκοντρόλ. Γι αυτό ρωτάω αν φαίνεται και σε εσάς ή είναι κατασκευαστική ατέλεια του δικού μου μόνου τηλεφώνου...

 

 

Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Εξαρταται απο την συχνοτητα που εκπεμπει στο υπερυθρο φασμα. Η αλλιως το μηκος κυμματος του φωτος που εκπεμπει το led. Δες εδω:

 

http://www.camsecure.co.uk/Camsecure_IR_Lighting.html

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα !

πριν αποκτήσω το κινητό είχα διαβάσει πως η samsung δεν υποστηρίζει πλέον το να βλέπει το PC την κάρτα SD ως εξωτερική μονάδα αποθήκευσης.

Αυτές τις μέρες πήρα το κινητό και του πέρασα μέσω ODIN την Πολωνική 4.1.2 και έπειτα του έβαλα και την SD 8Gb που είχα από το S.

το συνέδεσα στο PC και μου βλέπει σαν δίσκο και την εσωτερική μνήμη του κινητού (11,1 Gb) και την εξωτερική κάρτα SD (8 gb).

 

αναφέρω πως πέρασα την 4.1.2 γιατί μπορεί να άλλαξε κάτι από την 4.0.4 και από την 4.1.1 μιας και δεν το είχα δοκιμάσει.

άλλο ήταν το πρόβλημα που αναφέρατε ή εγώ είχα καταλάβει λάθος ?

 

Τη βρήκες μόνος σου τη λύση. Δεν έχει αλλάξει κάτι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Το κινητό την τελευταία ώρα έκανε δύο επανακκινησεις από μόνο του! καθώς ήμουν στο ίντερνετ.τν μια στ μαμά browser κ τν άλλη στο chrome.επίσης μετά τν πρώτη επανεκκίνηση που έκανε μέχρι και τωρα Που γράφω εδώ λαγκαρει αρκετά κ καθυστερεί να ανταποκριθεί. Δεν είμαι root και φοράω τν 4.1.1... τι μπορεί να φταιει κ να έγινε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω λάθος και το bluetooth ακουστικό δεν συνδέεται αυτόματα με το κινητό όταν ανοίγω το bluetooth?

Αν το κλείσω και το ανοίξω το power του ακουστικού συνδέεται αλλά δεν είναι λύση να το ανοιγοκλείνω συνέχεια.

Έχω το SAMSUNG HM1500 CLIP ON.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω λάθος και το bluetooth ακουστικό δεν συνδέεται αυτόματα με το κινητό όταν ανοίγω το bluetooth?

Αν το κλείσω και το ανοίξω το power του ακουστικού συνδέεται αλλά δεν είναι λύση να το ανοιγοκλείνω συνέχεια.

Έχω το SAMSUNG HM1500 CLIP ON.

Εγω,πρωτα παταω και ανοιγω το ΒΤ στο κινητο,και μετα ανοιγω το ακουστικο.Ετσι,μπαινει σιγουρα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Για το οτι παραμενει ο φωτισμος ανοιχτος καμια φορα (χωρις να το κοιταω) με το smart stay συμβαινει και σε αλλους. Αρα δεν ειναι μαλλον προβλημα μονον δικο μου...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα είμαι σε δίλημα ποιο απο τους 2 ενισχυτές να παραγγείλω αυτόν

 

ή αυτόν

ο δεύτερος είναι 3g αλλά νομίζω πως δεν κάνει για wind

ο πρώτος δεν είναι 3G .

ετσι και αλλίώς στο σπίτι δεν χρειάζομαι 3G

βλέπει κάποιος φίλος κάποιον λόγο να μην πάρω αυτόν τον ενισχυθτή?

από άποψη εκπομπής -λήψης τιμής ,συμβατότητας

ΥΓ- μάλλον είμαι εκτός θέματος αλλά έσας ξέρω εσάς εμπιστευομαι:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα! Για το οτι παραμενει ο φωτισμος ανοιχτος καμια φορα (χωρις να το κοιταω) με το smart stay συμβαινει και σε αλλους. Αρα δεν ειναι μαλλον προβλημα μονον δικο μου...

τυχαίνει καμιά φορά έχει μανία παρακολούθησης:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Εγω,πρωτα παταω και ανοιγω το ΒΤ στο κινητο,και μετα ανοιγω το ακουστικο.Ετσι,μπαινει σιγουρα.

 

Ναι αλλά δεν έχει νόημα αυτό. Αφού γίνονται paired θα πρέπει να ενώνονται λογικά!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω λάθος και το bluetooth ακουστικό δεν συνδέεται αυτόματα με το κινητό όταν ανοίγω το bluetooth?

Αν το κλείσω και το ανοίξω το power του ακουστικού συνδέεται αλλά δεν είναι λύση να το ανοιγοκλείνω συνέχεια.

Έχω το SAMSUNG HM1500 CLIP ON.

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να συγχρονίσεις πάλι το bt με τη συσκευή. Εγω έχω ένα nokia ΒΗ-218 και λειτουργεί άψογα!

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορει να μου πει κάποιος γιατι οταν η συσκευή μου βγει εκτος δικτύου κ εφοσον μετα στην αναζήτηση βρω το δίκτυο μου λεει να δοκιμάσω αργότερα..??? οταν κάνω επανεκκίνηση ολα καλά....

Δοκίμαζε να το βάζεις και να το βγάζεις σε κατάσταση Flight Mode .Ίσως έτσι αποφύγεις την διαδικασία της επανεκκίνησης,επίσης αν η sim σου είναι παλιά άλλαξε την .

Καλησπέρα στο φόρουμ. Το κινητό την τελευταία ώρα έκανε δύο επανακκινησεις από μόνο του! καθώς ήμουν στο ίντερνετ.τν μια στ μαμά browser κ τν άλλη στο chrome.επίσης μετά τν πρώτη επανεκκίνηση που έκανε μέχρι και τωρα Που γράφω εδώ λαγκαρει αρκετά κ καθυστερεί να ανταποκριθεί. Δεν είμαι root και φοράω τν 4.1.1... τι μπορεί να φταιει κ να έγινε αυτό;

 

Ίσως κάποια εφαρμογη που έβαλες τελευταία σου δημιουργεί προβλήματα .Αν είναι σοβαρό κανε επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο απο την αρχή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οντως ετσι συμβαινει πλεον στην 4.1.2, αλλα δεν μπορω να καταλαβω βασικα (δεν το λεω για σενα) που ειναι ακριβως το προβλημα, την στιγμη που παλι τα ιδια κανεις οπως παλια, που στην εδειχνε ως εξωτερικη μοναδα αποθηκευσης.

Το εχω ακουσει και απο αλλους ως μειονεκτημα αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα.

 

Για μενα ειναι μειονεκτημα, τουλαχιστον στο pc που χρησιμοποιω, και δεν ξερω τι φταιει. Οταν το συνδεω, ακουγεται παντα ο ηχος οτι συνδεθηκε η συσκευη,αλλα δεν εμφανιζεται κανενα παραθυρο για να ανοιξει τους φακελους. Πρεπει να το βγαλω και να το βαλω 2-3 φορες μεχρι να εμφανιστει. Ενω δεν συμβαινει αυτο ποτε με οποιαδηποτε συσκευη flash, ή external, ή αλλο κινητο που υποστηριζει mass storage. Επισης προσωπικα μου φαινεται οτι αργει πιο πολυ η μεταφορα, δεν ξερω ισως επειδη εχω και το teracopy στο pc για ταχυτερη αντιγραφη, που δεν υποστηριζει την αντιγραφη απο το S3.

 

Edit: Το παραπανω συμβαινει με το μαμα καλωδιο, με αλλο απλο απο ebay εχω προσεξει οτι συνδεεται καλυτερα.

 

Kαλημερα και απο μενα! Για το οτι παραμενει ο φωτισμος ανοιχτος καμια φορα (χωρις να το κοιταω) με το smart stay συμβαινει και σε αλλους. Αρα δεν ειναι μαλλον προβλημα μονον δικο μου...

 

Ναι συμβαινει, τρωει καποια κολληματα συχνα. Επισης το βραδυ δεν λειτουργει σωστα, κλεινει η οθονη και ας την κοιτας. Εγω το απενεργοποιησα κι αυτο, και ξεννοιασα :)

Edited by Billys_RR
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαινει, τρωει καποια κολληματα συχνα. Επισης το βραδυ δεν λειτουργει σωστα, κλεινει η οθονη και ας την κοιτας. Εγω το απενεργοποιησα κι αυτο, και ξεννοιασα :)

 

Το βράδυ λογικό να μην λειτουργεί σωστά το smart stay. Το λέει ξεκάθαρα στις οδηγίες ότι απαιτείται να υπάρχει επαρκές φως ώστε να διακρίνει την κίνηση των ματιών σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου συμβαινει μαλλον σε ολους..βλεπει καποιες στιγμες φαντασματα....

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στις επαφές του ex dialer υπάρχει τρόπος να ταξινομεί τις επαφές κατά επώνυμο και όχι κατά όνομα?

Ευχαριστώ

 

Θα πας στις προτιμήσεις και στο μενού

γλώσσα και έλεγχοι, τικαρεις την επιλογή ταξινόμηση βάσει επωνύμου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνω λάθος και το bluetooth ακουστικό δεν συνδέεται αυτόματα με το κινητό όταν ανοίγω το bluetooth?

Αν το κλείσω και το ανοίξω το power του ακουστικού συνδέεται αλλά δεν είναι λύση να το ανοιγοκλείνω συνέχεια.

Έχω το SAMSUNG HM1500 CLIP ON.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο bluetooth και λειτουργεί άψογα.... όποιο και να ανοίξω πρώτο συνδέεται κατευθείαν όταν βρεί το άλλο.... και επίσης αν απομακρυνθώ και ξεσυνδεθεί, μόλις μπεί πάλι σε εμβέλεια συνδέεται κατευθείαν.

Θα πρότεινα κι εγώ να διαγράψεις και μετά να ξαναζευγαρώσεις κινητό με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μου ρθε βλέποντας κάτι συνδέσεις. Μπορέι να συνδεθεί στο καλώδιο OTG ένας usb to ethernet adapter και έτσι να έχουμε internet μέσω καλωδίου?:happy:

 

Διαβάζοντας στο ιντερνετ έμαθα πως θεωρητικά γίνεται αλλά είναι θέμα kernel. Δείτε και δω.

 

http://thequantummechanics.wordpress.com/2012/07/20/clever-adapter-connects-usb-accessories-to-your-android-device/

 

Συγκεκριμένα στο τέλος γράφει:

 

USB-to-Ethernet adapter: If Wi-Fi isn’t available, or you want a supersteady Internet connection, you can connect a USB-to-Ethernet adapter (like this one) to your USB OTG and connect the phone or tablet to a wired Ethernet connection.

 

Το χει κάνει κανεις??:confused:

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω με το kies μου λεει οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση λογισμικου.Αμα την κανω θα μεινουν οι εφαρμογες που εχω κατεβασει ή θα τις χασω και θα πρεπει να τις ξαναπερναω απ'την αρχη?Επισεις τι ακριβως ειναι το NFC και ο proximity sensor που εχει και πως λειτουργουν?Μπορω να στειλω αρχεια απ'το κινητο στον υπολογιστη ή σε αλλο κινητο μεσο NFC?Πως λειτουργει?Με ραδιοσυχνοτητες?
Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω με το kies μου λεει οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση λογισμικου.Αμα την κανω θα μεινουν οι εφαρμογες που εχω κατεβασει ή θα τις χασω και θα πρεπει να τις ξαναπερναω απ'την αρχη?Επισεις τι ακριβως ειναι το NFC και ο proximity sensor που εχει και πως λειτουργουν?Μπορω να στειλω αρχεια απ'το κινητο στον υπολογιστη ή σε αλλο κινητο μεσο NFC?Πως λειτουργει?Με ραδιοσυχνοτητες?

 

Για το nfc δες εδω

 

Σε κάθε αναβάθμιση χάνονται όλες οι εφαρμογες ναι. Μπορέις να κάνεις backup όμως με αντίστοιχα προγράμματα και να τις ξαναπεράσεις

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως κάποια εφαρμογη που έβαλες τελευταία σου δημιουργεί προβλήματα .Αν είναι σοβαρό κανε επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο απο την αρχή .

ευχαριστώ Μιχαλη για την απάντηση! Πάντως από χθες δεν μου ξαναεκανε επανεκκίνηση. Σήμερα το πρωί μόνο μου εκανε κάποια μικρολαγκ αλλά το εκλεισα το κινητό κάνα 5ωρο και τώρα είναι μια χαρά. Τωρα έχω άλλο πρόβλημα. το πρόχειρο του κινητού έχει χαθεί. Δηλαδή ενώ κάνω κανονικά κάτι αντιγραφή μετά πάω να το κάνω κάπου επικόλληση αλλά δεν μου εμφανίζεται η επιλογή επικόλληση κ στο πληκτρολόγιο που πατάω το πρόχειρο δεν μου εμφανίζεται τίποτα. Γιατί άραγε; τι μπορώ να κάνω; αυτο πάντως μου εμφανίστηκε μετά τις δύο επανεκκινησεις που εκανε το κινητό. Πριν δεν είχα τέτοιο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Για το nfc δες εδω

 

Σε κάθε αναβάθμιση χάνονται όλες οι εφαρμογες ναι. Μπορέις να κάνεις backup όμως με αντίστοιχα προγράμματα και να τις ξαναπεράσεις

 

οταν κανουμε αναβάθμιση ειναι κανόνας το backup, εγω με την αναβάθμιση δεν έχασα τιποτα, απλός έκανα backup για λόγους ασφαλείας

 

το nfc

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4311598#post4311598

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε αναβάθμιση ειναι κανόνας το backup, εγω με την αναβάθμιση δεν έχασα τιποτα[/url]

 

Χάνεις όμως τους φακέλους που έχεις δημιουργήσει (πχ games, apps, κλπ):happy:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εννοεις, το δικο μου s3 ηταν ακριβως οπως πριν την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εννοεις, το δικο μου s3 ηταν ακριβως οπως πριν την αναβάθμιση.

 

:blink::blink::blink:Ακριβώς ? Είχες φτιάξει φακέλους (π.χ όλα τα games μέσα σε ένα φάκελο με ονομασία π.χ Games και σου κράτησε και αυτούς?:blink: Αν ναι ,ποιο app χρησιμοποιείς?

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

To γνωστο φαινομενο των amoled, οι μαυρες "πιτσιλιες" σε μαυρο φοντο, εμφανιστηκε πολυ στο GS3 ή σε ορισμενα μονο ; Σημερα το πηρα, εντοπισα 2-3 στο κατω μερος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...