Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαίωση και από εμένα...

Unbranded αγορασμένο από πλαίσιο.294,62 ΜΒ η αναβάθμιση και κατεβαίνει τώρα μέσω ΟΤΑ!!!:D

 

Σε συνέχεια του ανωτέρω μηνύματος μου, αναφέρω ότι η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε με επιτυχία!

 

Με μια πρώτη ματιά, δεν βλέπω κάτι να έχει πάσει στραβά. Ωστόσο βλέπω ότι πολλοί λέτε ότι το factory reset είναι highly recommended για να "κάτσει" σωστά η νέα έκδοση!

Να το κάνω προληπτικά ή να δω πρώτα αν χρειάζεται; Και ποια είναι αυτά τα σημεία που θα πρέπει να προσέξω για να δω ότι χρειάζεται factory reset; π.χ. Μειωμένη μπαταρία κλπ;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε συνέχεια του ανωτέρω μηνύματος μου, αναφέρω ότι η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε με επιτυχία!

 

Με μια πρώτη ματιά, δεν βλέπω κάτι να έχει πάσει στραβά. Ωστόσο βλέπω ότι πολλοί λέτε ότι το factory reset είναι highly recommended για να "κάτσει" σωστά η νέα έκδοση!

Να το κάνω προληπτικά ή να δω πρώτα αν χρειάζεται; Και ποια είναι αυτά τα σημεία που θα πρέπει να προσέξω για να δω ότι χρειάζεται factory reset; π.χ. Μειωμένη μπαταρία κλπ;

 

Γνώμη μου ειναι οτι σε μια αναβαθμίσει κάνουμε factory reset .

Μπορεί να προκληθούν αρκετά πραγματα απο lags .restarts , απότομο κλείσιμο εφαρμογών κ.τ.λ μέχρι και κακή διαχείριση της μπαταρίας .Εξαρτάται τι θα σου κάτσει και αν θα σου εμφανίσει ,γιατί μπορεί και να μην έχεις πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου ειναι οτι σε μια αναβαθμίσει κάνουμε factory reset .

Μπορεί να προκληθούν αρκετά πραγματα απο lags .restarts , απότομο κλείσιμο εφαρμογών κ.τ.λ μέχρι και κακή διαχείριση της μπαταρίας .Εξαρτάται τι θα σου κάτσει και αν θα σου εμφανίσει ,γιατί μπορεί και να μην έχεις πρόβλημα .

 

factory reset it is then!

Να κάνω μια κουτή ερώτηση που φαντάζομαι ότι έχει απαντηθεί. Στο factory reset τα δεδομένα που έχω στην κάρτα μνήμης θα διαγραφούνε όχι;

Android Noob question:p

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

factory reset it is then!

Να κάνω μια κουτή ερώτηση που φαντάζομαι ότι έχει απαντηθεί. Στο factory reset τα δεδομένα που έχω στην κάρτα μνήμης θα διαγραφούνε όχι;

Android Noob question:p

 

Διαγράφονται μόνο αυτα που έχεις στην internal sd card (apps-sms-mms -επαφες και οτιδήποτε άλλο)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε ελέγχον μετά την αναβάθμιση και μετά και απο factory reset λέει ότι το τηλέφωνο έχει τροποποιηθεί και δεν είναι διαθέσιμες οι ενημέρωσης λογισμικού?

Το ίδιο λέει και σε εσάς ?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω τώρα update

Δεν θα το κάνω factory reset και αναμένω αν θα έχει προβλήματα.

Έχω καμια 50ρια εφαρμογές.. για να δουμε:O

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι το τελευταιο FIRMWARE που εχει στην Camera του.

Με το *#34971539# που σε βαζει στο menu της καμερας δεν μπορεις να επιλεξεις το phone to CAM FW write (rear) μετα απο αναβαθμιση σε JB 4.1.1.

Μετα το update σε JB 4.1.1 η camera μου φενεται οτι βγαζει ψηλο χαλια φωτογραφιες.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είτε έχει κολλήσει το μυαλό μου είτε ΟΝΤΩΣ δεν το βρίσκω....

Όταν με καλούν μου βγάζει επάνω τις οδηγίες για το "Answer και το Reject" των κλήσεων.

Από που τα ρυθμίζουμε αυτά; (Κάπου, κάποτε;;; είχε τις ρυθμίσεις για τις φωνητικές εντολές....)

Πλέον δεν υπάρχουν ή απλά ξέχασα που βρίσκονται;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε ελέγχον μετά την αναβάθμιση και μετά και απο factory reset λέει ότι το τηλέφωνο έχει τροποποιηθεί και δεν είναι διαθέσιμες οι ενημέρωσης λογισμικού?

Το ίδιο λέει και σε εσάς ?

 

To ίδιο κάνει και σε εμένα. Το είχες κάνει root πριν την αναβάθμιση?

 

Καλημερα.Μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι το τελευταιο FIRMWARE που εχει στην Camera του.

Με το *#34971539# που σε βαζει στο menu της καμερας δεν μπορεις να επιλεξεις το phone to CAM FW write (rear) με τα απο αναβαθμιση σε JB 4.1.1.

Μετα το update σε JB 4.1.1 η camera μου φενεται οτι βγαζει ψηλο χαλια φωτογραφιες.

 

Rear Camera

CAM FW Version GDFD06

Phowne FW Ver GDff03

 

Front Camera

CAM & Phone FW ver S5k6A3

 

Ούτε εμένα με αφήνει να επιλέξω το CAM FW write (rear)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι το τελευταιο FIRMWARE που εχει στην Camera του.

Με το *#34971539# που σε βαζει στο menu της καμερας δεν μπορεις να επιλεξεις το phone to CAM FW write (rear) με τα απο αναβαθμιση σε JB 4.1.1.

Μετα το update σε JB 4.1.1 η camera μου φενεται οτι βγαζει ψηλο χαλια φωτογραφιες.

 

 

Έπρεπε να το είχες κάνει απο πριν... εγώ είχα επισημάνει οτι μετα απο JB δεν μπορείς να κανεις αναβάθμιση στην καμερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε unbranded δουλευει σε κανεναν το google now? Εμενα με πεταει κατευθειαν στην αναζητηση χωρις να φορτωνεις τις καρτες! Ειναι καμια ρυθμιση η εχω θεμα?

 

 

Edit: Βρηκα ενα link to οποιο βοηθησε και τωρα παιζει

http://rezzo.wordpress.com/2012/08/19/how-to-get-google-now-working-fully-outside-of-the-usa/

Edited by vidavi
Επιλυση
Link to comment
Share on other sites

To ίδιο κάνει και σε εμένα. Το είχες κάνει root πριν την αναβάθμιση?

Ναι. Που εντοπίζεται το πρόβλημα ?

Να υποθέσω ότι παρέμεινε το ροοτ ? (κουφό μου ακούγετε)

Τι άλλο μπορεί να παίζει?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Σε unbranded δουλευει σε κανεναν το google now? Εμενα με πεταει κατευθειαν στην αναζητηση χωρις να φορτωνεις τις καρτες! Ειναι καμια ρυθμιση η εχω θεμα?

Νομίζω είναι θέμα τοποθεσίας, στην Ελλάδα δεν βγάζει τίποτα από μονο του.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα φωτογραφίες στο κινητό για επαφές ανάλυση 500x500 και τις πρόσθεσα στις επαφές μου. Σε κάποιες (όχι σε όλες) μετά την προσθήκη στην επαφή η φωτογραφία πιξελιάζει (αλλοιώνεται) και φαίνεται έτσι και κατά την κλήση. Ενώ αν την ανοίξεις εκτός επαφής είναι μια χαρά. Γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είτε έχει κολλήσει το μυαλό μου είτε ΟΝΤΩΣ δεν το βρίσκω....

Όταν με καλούν μου βγάζει επάνω τις οδηγίες για το "Answer και το Reject" των κλήσεων.

Από που τα ρυθμίζουμε αυτά; (Κάπου, κάποτε;;; είχε τις ρυθμίσεις για τις φωνητικές εντολές....)

Πλέον δεν υπάρχουν ή απλά ξέχασα που βρίσκονται;

 

Αν καταλαβα καλα τι εννοεις, τωρα ειναι στις ρυθμισεις του svoice.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα τι εννοεις, τωρα ειναι στις ρυθμισεις του svoice.

 

Σωστός....! Εκεί πήγαν και όλα τα άλλα των "φωνητικών εντολών" (Snooze, stop, κλπ κλπ)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα με την Jelly Bean ειναι πιο γρηγορη πιο smooth αλλα εχω μια απορια. Απο την ICS βασικα την εχω αυτην την απορια. Εχω παρει μια 32GB SanDisk καρτα μνημης. Καθε φορα που βγαζω το κινητο απο αδρανεια αυτο ξανα "ετοιμαζει" την καρτα. Καμια φορα μου πεταει και οτι η καρτα ειναι αδεια ή και οτι ειναι κατεστραμενη. Αν την βγαλω και την ξαναβαλω την παιζει κανονικα, αν και καμια φορα θελει και το restart του. Μου βγαζει ακομα οτι εχω 65,50GB φωτογραφιες. Αλλα το κινητο ειναι 16GB και η μνημη οπως ειπα παραπανω 32GB τα οποια ειναι γνωστο οτι "βλεπουν" λιγο παρακατω. Σκεφτομενος οτι μπορει να φταει η ICS ανυπομονουσα για την JB μηπως φτιαξει. Επειδη εχω αρκετα πραγματα μεσα στην καρτα(φωτογραφιες, βιντεο, μουσικη) και επειδη ειμαι λιγο τεμπελης, αντιμετωπιζει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα με την καρτα! :)

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα με την Jelly Bean ειναι πιο γρηγορη πιο smooth αλλα εχω μια απορια. Απο την ICS βασικα την εχω αυτην την απορια. Εχω παρει μια 32GB SanDisk καρτα μνημης. Καθε φορα που βγαζω το κινητο απο αδρανεια αυτο ξανα "ετοιμαζει" την καρτα. Καμια φορα μου πεταει και οτι η καρτα ειναι αδεια ή και οτι ειναι κατεστραμενη. Αν την βγαλω και την ξαναβαλω την παιζει κανονικα, αν και καμια φορα θελει και το restart του. Μου βγαζει ακομα οτι εχω 65,50GB φωτογραφιες. Αλλα το κινητο ειναι 16GB και η μνημη οπως ειπα παραπανω 32GB τα οποια ειναι γνωστο οτι "βλεπουν" λιγο παρακατω. Σκεφτομενος οτι μπορει να φταει η ICS ανυπομονουσα για την JB μηπως φτιαξει. Επειδη εχω αρκετα πραγματα μεσα στην καρτα(φωτογραφιες, βιντεο, μουσικη) και επειδη ειμαι λιγο τεμπελης, αντιμετωπιζει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα με την καρτα! :)

 

Πιθανότατα υπάρχει πρόβλημα στην κάρτα. Κανε ένα backup της στο pc, φορμάρισέ την και ξαναδοκίμασε.

Edited by Superuser

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω factory reset αλλα θελω να περαστει κατ ευθειαν η JB, πως γινεται αυτο;

 

Aκολουθείς τις οδηγίες στο θέμα των Επίσημων αναβαθμίσεων.

 

Γιατί σε ελέγχον μετά την αναβάθμιση και μετά και απο factory reset λέει ότι το τηλέφωνο έχει τροποποιηθεί και δεν είναι διαθέσιμες οι ενημέρωσης λογισμικού?

Το ίδιο λέει και σε εσάς ?

 

Πώς έκανες την αναβάθμιση; Με τι τρόπο;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aκολουθείς τις οδηγίες στο θέμα των Επίσημων αναβαθμίσεων.

Πώς έκανες την αναβάθμιση; Με τι τρόπο;

 

Από το wifi και ήμουν root αλλά μονο ροοτ δεν είχα περάσει άλλη ρομ

Α και κάτι άλλο για να μην γράφο 2 μηνύματα

σε recovery mode μπαίνει πώς ? με τον συνδυασμό των 3ον πλήκτρον έτσι δεν είναι ?

με τον συνδυασμό των 2 άλλων πλήκτρων κα το πάνω μπαίνει στο recovery mode και με τον συνδυασμό των 2 άλλων πλήκτρων και το κάτω τη μενού είναι αυτό που εμφανίζει?

Link to comment
Share on other sites

Από το wifi και ήμουν root αλλά μονο ροοτ δεν είχα περάσει άλλη ρομ

Α και κάτι άλλο για να μην γράφο 2 μηνύματα

σε recovery mode μπαίνει πώς ? με τον συνδυασμό των 3ον πλήκτρον έτσι δεν είναι ?

με τον συνδυασμό των 2 άλλων πλήκτρων κα το πάνω μπαίνει στο recovery mode και με τον συνδυασμό των 2 άλλων πλήκτρων και το κάτω τη μενού είναι αυτό που εμφανίζει?

 

Ποια rom είχες πριν; To Kies τώρα τι λέει στα στοιχεία λογισμικού; Μπορεί η ΟΤΑ αναβάθμιση να μην πειράζει το recovery. Έχεις ακόμα cwm recovery, για κοίτα; Επίσης, είχες κάνει reset τον counter?

 

To άλλο μενού το κάτω είναι το download mode. Κοίτα εκεί να δεις τι λέει πάνω πάνω, εκεί που λέει για counters κτλ και γράψε τι λέει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα την JB (από Γερμανό) και γιατί ρε παιδιά μόνο εμένα μου φαίνεται πιο "βαρύ" τώρα το τηλ.? Και πριν και μετά 121 εφαρμογές είχα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...