Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από recovery δεν μπορείς να κάνεις factory reset?

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια επειγον!!! το κινητο μου ξαφνικα κρασαρε!!! δε ξερω τι επαθε!! κολαει δεν δουλευει! δεν δειχνει τιποτα η οθονη κολαει στην αρχικη σελιδα!!! μολισ το βγαλω την μπαταρια και το ξανα ανοιξω και το κανω κατευθειαν το δουλεψω λιγο ολα κανονικα αυτο το λιγο ομως δεν ειναι πανω απο 5 δευτερα μετα κολαει!!! τι επαθε μια λυσει σα; παρακαλω πολυ!!δεν μπορω να κανω ουτε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων μεσα απο το κινητο!! το συνδεσα μια φορα στο πσ ξεμπλοκαρε δουλεψε! το κανω μια επανεκινηση και αυτο ηταν απο τοτε δεν ξαναξεμπλοκαρε!! τι εχει παθει καμια λυσει!!το ειχα μονο ροο με framaroot καπως ετσι!

 

Μπες στο boot και κανε αρχικα ενα clear cache και reboot μηπως και την γλειτωσεις. Αν εχεις custom recovery κανε και clear dalvik πριν το reboot.

Αν δεν, τοτε .... factory reset και ξαναστεινεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Εχω παρατηρησει εδω και αρκετο καιρο οτι πατοντας το κεντρικο κουμπι του κινητου,ναι μεν ενεργοποιηται η οθονη...αλλα τερματιζει και την εφαρμογη στην οποια εσβησε.

Μπορει να αλλαξει αυτο?Να ενεργοποιητε απλα η οθονη....?

Και κατι ακομη.Στο κλειδωμα οθονης εχω βαλει ασφαλισμενο με μοτιβο.Οταν παω να αλλαξω μεθοδο κλειδωματος ή να βγαλω τελιως το κλειδωμα δεν μπορω.Δεν ειναι ενεργη καποια απο της αλλες επιλογες...συγκεκριμενα λεει << Απενεργοποιηθηκε απο διαχειριστη,πολιτικη κρυπτογραφησης ή χωρο αποθηκευσης διαπιστευτηριων>>. Τι συμβαινει?

 

Και τι ειναι τελος παντων αυτα τα διαπιστευτηρια?!?!?!?

Edited by hectoras
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις εμπειρια απο το S3 το κοκκινο;

Ειναι ανοιχτο κοκκινο π.χ σαν του Ολυμπιακου ή σκουρο κοκκινο σαν να πηγαινει προς το βυσσινι της ΑΕΛ?

Επισης τα κουμπακια αφης φωτιζονται κοκκινα η ασπρα γιστι απο φωτο στο ιντερνετ εχω δει και τα δυο.

Αυτο κυκλοφορησε μονο απο την αμερικανικη AT&T ή υπαρχει κανονικα και ευρωπαϊκη εκδοση.

Τελος αν το εχετε τσεκαρει εκθεσιακο σε καποιο μαγαζι πειτε μου αν μπορειτε γιατι δε το βριεκω πουθενα εγω.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

όντως και σε εμένα έχει χαθεί το εικονίδιο της πλοήγησης, και δεν το βρίσκω και στον διαχειριστή εφαρμογών... οι άλλοι το έχετε ακόμα? -άκυρο βλέπω το βγάλανε με τους χάρτες v7. Απ'ότι κατάλαβα θα γίνεται η πλοήγηση μέσω της εφαρμογής χαρτών-

 

επίσης ξέρει κανένας αν τα widgets της σαμμυ (s planner και mail βασικά) βγαίνουν και στους άλλους launchers? Είχα βάλει τον nova αλλά δεν μου τα είχε και τον έβγαλα, γιατί βαριέμαι να φτιάχνω νέο ημερολόγιο κλπ

Edited by robostavros
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση των χαρτών δεν υπάρχει πια το εικονίδιο της πλοήγησης. Μόνο μέσα από τούς χάρτες πατάς πλοήγηση. Δεν είναι πρόβλημα τού κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Κατεβασα στο s3 της γυναικας μου την εφαρμογη "galaxy charging current lite" γιατι τελευταια παραπονιεται οτι αργει λιγο να της φορτιση (περιπου 2 - 2,5 ωρες ισως και παραπανω) . Η εφαρμογη της δειχνει

Maximum 600

Now 999

Avg 600

Ειναι απειραχτο το τηλ. με τον μαμα φορτιστη. Δεν θα επρεπε σε ολα να δειχνει 999???

Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Κατεβασα στο s3 της γυναικας μου την εφαρμογη "galaxy charging current lite" γιατι τελευταια παραπονιεται οτι αργει λιγο να της φορτιση (περιπου 2 - 2,5 ωρες ισως και παραπανω) . Η εφαρμογη της δειχνει

Maximum 600

Now 999

Avg 600

Ειναι απειραχτο το τηλ. με τον μαμα φορτιστη. Δεν θα επρεπε σε ολα να δειχνει 999???

Τι μπορω να κανω;

 

Νομίζω το σημαντικό είναι το now που είναι 999 άρα είσαι οκ. Επειδή όμως δεν είμαι σίγουρος και αφου, απ ότι λες, αργεί η φόρτιση δοκίμασε άλλη πρίζα. Αν πάλι δεν δουλεύει δοκίμασε άλλο καλώδιο (αν έχεις) ή άλλο φορτιστή.

Σε εμένα είναι:

Maximum 1000

Now 999

Avg 1000

Δοκίμασε αυτά και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο δεν έρχεται ειδοποίηση για emails που μου έρχονται και συγκεκριμένα Gmail. Εδώ και μερικές μέρες έχει σταματήσει να έρχεται και συγκεκριμένα από τότε που χωρίστηκαν τα μαιλ σε κατηγορίες (κύρια,κοινωνικά, κλπ).Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Κατεβασα στο s3 της γυναικας μου την εφαρμογη "galaxy charging current lite" γιατι τελευταια παραπονιεται οτι αργει λιγο να της φορτιση (περιπου 2 - 2,5 ωρες ισως και παραπανω) . Η εφαρμογη της δειχνει

Maximum 600

Now 999

Avg 600

Ειναι απειραχτο το τηλ. με τον μαμα φορτιστη. Δεν θα επρεπε σε ολα να δειχνει 999???

Τι μπορω να κανω;

 

Το σημαντικό είναι το μαξ. Δοκίμασε πρώτα να καθαρίσεις τις επαφές με οινόπνευμα με μπατονετα και αν δε δεις διαφορά, άλλαξε καλώδιο.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Κατεβασα στο s3 της γυναικας μου την εφαρμογη "galaxy charging current lite" γιατι τελευταια παραπονιεται οτι αργει λιγο να της φορτιση (περιπου 2 - 2,5 ωρες ισως και παραπανω) . Η εφαρμογη της δειχνει

Maximum 600

Now 999

Avg 600

Ειναι απειραχτο το τηλ. με τον μαμα φορτιστη. Δεν θα επρεπε σε ολα να δειχνει 999???

Τι μπορω να κανω;

 

Το maximum avg πρέπει να είναι 1000,διαφορετικά κάτι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο δεν έρχεται ειδοποίηση για emails που μου έρχονται και συγκεκριμένα Gmail. Εδώ και μερικές μέρες έχει σταματήσει να έρχεται και συγκεκριμένα από τότε που χωρίστηκαν τα μαιλ σε κατηγορίες (κύρια,κοινωνικά, κλπ).Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο αυτό;

Ευχαριστώ

Άνοιξε την εφαρμογή του gmail σου και πήγαινε: settings -> <your account> -> Manage labels και μπες σε ένα ένα τα labels για τα οποία θέλεις να σου έρχεται ειδοποίηση και τίκαρε το Label notifications.

Edited by jmikel
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Κατεβασα στο s3 της γυναικας μου την εφαρμογη "galaxy charging current lite" γιατι τελευταια παραπονιεται οτι αργει λιγο να της φορτιση (περιπου 2 - 2,5 ωρες ισως και παραπανω) . Η εφαρμογη της δειχνει

Maximum 600

Now 999

Avg 600

Ειναι απειραχτο το τηλ. με τον μαμα φορτιστη. Δεν θα επρεπε σε ολα να δειχνει 999???

Τι μπορω να κανω;

 

με τα πολλά χρησιμοποίησε έναν οποιοδηποτε άλλον φορτιστή του 1Α γιατί οι φορτιστές του s3 στο 80% των χρηστών ήταν για πέταμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Κατεβασα στο s3 της γυναικας μου την εφαρμογη "galaxy charging current lite" γιατι τελευταια παραπονιεται οτι αργει λιγο να της φορτιση (περιπου 2 - 2,5 ωρες ισως και παραπανω) . Η εφαρμογη της δειχνει

Maximum 600

Now 999

Avg 600

Ειναι απειραχτο το τηλ. με τον μαμα φορτιστη. Δεν θα επρεπε σε ολα να δειχνει 999???

Τι μπορω να κανω;

 

Δεν εχει θεμα,τοσο κανει να φορτισει,2 με 2,5 ωρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Εχω παρατηρησει εδω και αρκετο καιρο οτι πατοντας το κεντρικο κουμπι του κινητου,ναι μεν ενεργοποιηται η οθονη...αλλα τερματιζει και την εφαρμογη στην οποια εσβησε.

Μπορει να αλλαξει αυτο?Να ενεργοποιητε απλα η οθονη....?

Και κατι ακομη.Στο κλειδωμα οθονης εχω βαλει ασφαλισμενο με μοτιβο.Οταν παω να αλλαξω μεθοδο κλειδωματος ή να βγαλω τελιως το κλειδωμα δεν μπορω.Δεν ειναι ενεργη καποια απο της αλλες επιλογες...συγκεκριμενα λεει << Απενεργοποιηθηκε απο διαχειριστη,πολιτικη κρυπτογραφησης ή χωρο αποθηκευσης διαπιστευτηριων>>. Τι συμβαινει?

 

Και τι ειναι τελος παντων αυτα τα διαπιστευτηρια?!?!?!?

 

Καποια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Καποια προταση?

 

Την είχα κάνει και εγώ την ερώτηση του πρώτου σκέλους πριν 1-2 μήνες αλλά επειδή τίποτα δεν δούλεψε, ότι βρήκα η απαντήθηκε, πέρασα την νέα έκδοση της custom rom που έχω με factory reset και καθαρός Nova launcher και όλα οκ.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Απο που το εχασες το εικονιδιο???

Μεσα απο τις εφαρμογες εξαφανιστηκε

ή απο το dock κατω????

Μέσα απο τις εφαρμογές εξαφανίστηκε

 

 

μηπως το εκανες καταλαθος αποκρυψη? μπες μενου, πατα το κουμπι επιλογων και πηγαινε στην εμφανιση κρυφων εφαρμογων

Το έκανα δεν υπάρχει καμία κρυφή εφαρμογή.

 

Τώρα είδα τα προηγούμενα ποστ οκ ολα καλα απο χαρτες λοιπον.

Edited by johnny_pav
Link to comment
Share on other sites

Έχω και την εξής απορία σχετικά με το root το οποίο σκέφτομαι να κάνω αν και είμαι άσχετος.

Αν τρέξω το framaroot τα κάνει όλα μόνο του και γίνομαι κανονικά root χωρίς όλη την διαδικασία της πρώτης σελίδας?

Επίσης ισχύει το ίδιο και για το unroot του?

Δώστε τα φώτα σας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Εχω το εξης προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Προσφατα εχω βαλει σαν κλειδωμα οθονης,ενα μοτιβο.Επειτα απο λιγο καιρο θελοντας να αλλαξω το κλειδωμα της οθονης ή να βγαλω τελιως το κλειδωμα δεν μπορουσα.Οι επιλογες στην καρτελα <κλειδωμα οθονης> ειναι ανενεργες και γραφουνε απο κατω << Απενεργοποιηθηκε απο διαχειριστη,πολιτικη κρυπτογραφησης ή χωρο αποθηκευσεις διαπιστευτηριων.>>

Υπαρχει καποια λυσει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω και την εξής απορία σχετικά με το root το οποίο σκέφτομαι να κάνω αν και είμαι άσχετος.

Αν τρέξω το framaroot τα κάνει όλα μόνο του και γίνομαι κανονικά root χωρίς όλη την διαδικασία της πρώτης σελίδας?

Επίσης ισχύει το ίδιο και για το unroot του?

Δώστε τα φώτα σας :rolleyes:

 

Ναι τα κάνει αυτόματα και για unroot παλι το ίδιο και δεν ανεβαίνει και ο counter

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου κανει κατι περιεργα.Οτανειναι σε αναμονη σβηνει το τηλεφωνο χωρις να το παρω χαμπαρι και οταν μετα το βλεπω δεν ανοιγει με τιποτα.Πρεπει να βγαλω και να ξανα βαλω την μπαταρια και μετα αναβει κανονικα.Μου το κανει κατα μεσο ορο μια φορα στις δεκα μερες απλα σημερα μου το εκανε δυο φορες.Σας εχει τυχει;
Link to comment
Share on other sites

Μετα τον διαδοχικο πατημα των προαναφερθεντων κουμπιων βγαινουν μερικες επιλογες.

-reboot system now

-apply update from ADB

-apply update from external storage

-wipe data/factory reset

-wipe cache parition

-apply update from cache

 

ξερεις κανεις τι σημαινει το καθε ενα απο αυτες τις επιλογες???

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου κανει κατι περιεργα.Οτανειναι σε αναμονη σβηνει το τηλεφωνο χωρις να το παρω χαμπαρι και οταν μετα το βλεπω δεν ανοιγει με τιποτα.Πρεπει να βγαλω και να ξανα βαλω την μπαταρια και μετα αναβει κανονικα.Μου το κανει κατα μεσο ορο μια φορα στις δεκα μερες απλα σημερα μου το εκανε δυο φορες.Σας εχει τυχει;

 

Και εμένα έτσι άρχισε και στο τέλος το έκανε και πέντε φορές την ημέρα καθώς και πολλά κολήματα. Το πήγα smartec μου άλαξαν την κεντρική πλακέτα και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον διαδοχικο πατημα των προαναφερθεντων κουμπιων βγαινουν μερικες επιλογες.

-reboot system now

-apply update from ADB

-apply update from external storage

-wipe data/factory reset

-wipe cache parition

-apply update from cache

 

ξερεις κανεις τι σημαινει το καθε ενα απο αυτες τις επιλογες???

Τι ακριβώς θελεις να κάνεις ,ώστε να σε βοηθήσουμε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...