Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί το Galaxy μου θα με τρελάνει! Σήμερα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στην συσκευή μου όταν ήρθε η ώρα να περάσω τον λογαριασμό μου Samsung με ρώτησε από ποια χώρα είμαι και επειδή ήθελα την συσκευή μου στα Αγγλικά πάτησα USA, δια μαγείας εμφανίστηκαν 2 νέες εφαρμογές το: Play Books και το Play Movies οι οποίες δεν υποστηρίζονται στην χώρα μας! Ξανά έκανα επαναφορά το τηλ μου, στο μενού για τον λογαριασμό της Samsung έβαλα Ελλάδα αλλά τίποτα οι εφαρμογές υπάρχουν ακόμα! Το σύνδεσα με το PC έβαλα το Kies και έκανα Firmware upgrade και Initialization αλλά τίποτα οι εφαρμογές υπάρχουν ακόμα, τι έχετε κι εσείς; Μήπως φταίει το ότι το τηλ μου είναι αγγλικό; Γιατί πρίν δεν υπήρχαν; :blink:
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σημερα εκανα αναβαθμηση σε jbeam μεσω kies οκ δεν εχει κ τρελη διαφορα σχεδον ιδια συμπεριφορα προς τι αυτη η τρελα με τις αναβαθμησεις ,ελπιζω να εχει καλυτερη μπαταρια τουλαχιστον..

 

τι εκδοση εχεις ;ελληνικη η καποιας αλλης χωρας

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο τελευταία εικονίδια στην Δεύτερη σειρά τα έχετε ξανά δει η μόνο σε εμένα υπάρχουν; γιατί πριν κάνω επαναφορά δεν υπήρχαν;

http://db.tt/WvNQGWok

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

τι εκδοση εχεις ;ελληνικη η καποιας αλλης χωρας

ειναι ισπανικη GT-I9300 - Spain

PDA: I9300XXDLIH

CSC: I9300PHEDLI1

Version: 4.1.1

Date: 2012-10-04

Regions: Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

και στο σταθερο με τιποτα δε μπορω να βαλω το κιεs κατι λει για themida monitor ενω στο λαπτοπ οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα νέο για αγγλικό s3, όσον αφορά στο jb, έχουμε;

 

22 Oct 08:19:23 United Kingdom (O2) GT-I9300 I9300XXDLIH I9300O2UDLI3 (Progress 20%)

 

Βγαίνει σήμερα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο τελευταία εικονίδια στην Δεύτερη σειρά τα έχετε ξανά δει η μόνο σε εμένα υπάρχουν; γιατί πριν κάνω επαναφορά δεν υπήρχαν;

http://db.tt/WvNQGWok

 

Υπάρχουν μην ανησυχείς.

 

Επίσης μέχρι τώρα η Samsung έβγαλε για branded UK πάλι (Ο2 και Vodafone).

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερίζω σαν νέος κάτοχος ενός SG3 (unrooted) μετά από ένα iphone4 που είχα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει: Πως μπορώ στην ΣΥΛΛΟΓΗ (εκεί όπου εμφανίζονται τα folders με τις φωτογραφίες μας) να το κάνω να μου εμφανίσει μόνο τους φακέλους που θέλω εγώ? Τώρα εμφανίζει οτιδήποτε jpg, bmp κλπ, που υπάρχουν στο κινητό.Ξέρω πως γίνεται , το χα κάνει παλιά σ ένα omnia2 που χα, αλλά δεν θυμάμαι πως. Όποιος ξέρει ας βοηθήσει :)
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Αν παιδιά κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τι χάνεται? Όταν το αγόρασα ο πωλητής μου έβαλε χώρα για τον λογαριασμό της Samsung Αγγλία. Αν κάνω επαναφορά και αλλάξω σε Ελλάδα χάνω κάτι? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερίζω σαν νέος κάτοχος ενός SG3 (unrooted) μετά από ένα iphone4 που είχα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει: Πως μπορώ στην ΣΥΛΛΟΓΗ (εκεί όπου εμφανίζονται τα folders με τις φωτογραφίες μας) να το κάνω να μου εμφανίσει μόνο τους φακέλους που θέλω εγώ? Τώρα εμφανίζει οτιδήποτε jpg, bmp κλπ, που υπάρχουν στο κινητό.Ξέρω πως γίνεται , το χα κάνει παλιά σ ένα omnia2 που χα, αλλά δεν θυμάμαι πως. Όποιος ξέρει ας βοηθήσει :)

 

Κατεβάζεις αυτό το αρχείο http://www.4shared.com/file/cZC88Sdi/nomedia.html

και το τοποθετείς μέσα στο φάκελο που δεν θες να εμφανίζεται.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει,το έγραφε ο φίλος elthis στο topic του note ii ..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερίζω σαν νέος κάτοχος ενός SG3 (unrooted) μετά από ένα iphone4 που είχα. Μια ερώτηση για όποιον ξέρει: Πως μπορώ στην ΣΥΛΛΟΓΗ (εκεί όπου εμφανίζονται τα folders με τις φωτογραφίες μας) να το κάνω να μου εμφανίσει μόνο τους φακέλους που θέλω εγώ? Τώρα εμφανίζει οτιδήποτε jpg, bmp κλπ, που υπάρχουν στο κινητό.Ξέρω πως γίνεται , το χα κάνει παλιά σ ένα omnia2 που χα, αλλά δεν θυμάμαι πως. Όποιος ξέρει ας βοηθήσει :)

 

Βρήκα καλύτερη λύση:happy: Ευχαριστώ!

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ουπς ναι..σωστά:) Βασικά δεν είναι "λύση", απλά κατεβάζεις το πρόγραμμα QuickPic (δωρεάν από google play) και το χρησιμοποιείς αυτό πλέον για image viewer.. Έχει μέσα include & exclude folders. Διάβασα κάπου όμως πως δεν δουλεύει με google/picassa fotos αλλά μικρό το κακό..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οχι για μενα αλλα για εναν φιλο μου π εχει και αυτος sgs3.οταν πηγε να δημιουργησει λογαριασμο samsung εβαλε λαθος email και τωρα δεν μπορει να παει να επαληθευσει το email οπως απετειται και ετσι δεν μπορει να κατεβασει εφαρμογες απο samsung apps.τι μπορει να κανει;
Link to comment
Share on other sites

Ε πες τη και σε μας να τη ξέρουμε..

 

Απλά διαβάζετε το faq για τη σωστή λύση, τόσο απλά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε η αναβαθμιση σε 4.1.1 μολις την κατεβαζω με OTA:D

Για να δουμε τι θα δουμε

Γερμανικη ειναι η συσκευη μου:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση οχι για μενα αλλα για εναν φιλο μου π εχει και αυτος sgs3.οταν πηγε να δημιουργησει λογαριασμο samsung εβαλε λαθος email και τωρα δεν μπορει να παει να επαληθευσει το email οπως απετειται και ετσι δεν μπορει να κατεβασει εφαρμογες απο samsung apps.τι μπορει να κανει;

 

Λογικά αν καθαρίσει τα δεδομένα (από τη διαχείριση εφαρμογών στις ρυθμίσεις) από το Samsung apps, θα του ζητήσει να δημιουργήσει νέο λογαριασμό και θα βάλει το σωστό email.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

UPDATE σε Γερμανικά S3!!! Ήδη κατεβάζω.....

 

279 mb δεν ειναι και σε εσενα?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και για μας τους υπόλοιπους κανά νέο για νέο update?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωθηκε η εγκατασταση επιτυχως η εκδοση ειναι 4.1.1 Ι9300XXDLID 28 Σεπτεμβριου.:)

Το αφηνω ως εχει και αν δω τιποτα περιεργο του κανω επαναφορα για να δεσει καλυτερα η jelly bean

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρωθηκε η εγκατασταση επιτυχως η εκδοση ειναι 4.1.1 Ι9300XXDLID 28 Σεπτεμβριου.:)

Το αφηνω ως εχει και αν δω τιποτα περιεργο του κανω επαναφορα για να δεσει καλυτερα η jelly bean

 

Me too :D Επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Προσπαθω αυτες τις μερες να ενημερωσω στην jb το κινητο(ελβετικο) αλλα δεν...!!

Ειδα οτι η επισημη για την ελβετια εχει βγει (απο 5/10/2012 ) αλλα δεν μου εχει ερθει ουτε ΟΤΑ ουτε μεσω ΚΙΕΣ βλεπει οτι θελει αναβαθμιση..λεει οτι ειναι ηδη η τελευταια...(ICS).

 

Εχετε κατι να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...