Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση παιδια.Στην ελληνικη rom , στην καρτελα των επαφων στην δεξια λωριδα με τα γραμματα της αλφαβητου , εμφανιζει ελληνικους ή λατινικους χαρακτήρες γιατι σε εμενα βγάζει την αγγλική αλφαβητο ενω εχω την ελληνικη επισημη rom.Πως βάζω την ελληνικη αλφαβητο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς το kies δεν το χρησιμοποιώ καθόλου ,το θεωρώ άχρηστο με προβλήματα όπως και το itunes στην apple .

 

ok αλλά τα μηνύματα backup & restore πω΄ς κάνεις; με app?

Link to comment
Share on other sites

τοκανα και βγαζει παλι το ιδιο μυνημα.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται .

Με λιγο ψάξιμο βρήκα αυτά http://articles555.com/question/20121012234137AAgmxl2.shtml

http://www.cryer.co.uk/brian/windows/trbl_nt_ordinalcnbl.htm ίσως σε βοηθήσουν

ok αλλά τα μηνύματα backup & restore πω΄ς κάνεις; με app?

Με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riteshsahu.SMSBackupRestore&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yaXRlc2hzYWh1LlNNU0JhY2t1cFJlc3RvcmUiXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Μία ερώτηση για ένα θέμα που "βασανίζε" εδώ και μερικές μέρες που έχω ένα 16άρι pebble blue. Έχετε παρατηρήσει υποθέτω παρατηρήσει αρκετοί από εσάς το power button του να είναι πολύ "flimsy", χαλαρό και πηγαίνει πέρα δώθε. Βλέποντας κάποια demo units σε καταστήματα, διαπιστώνω ότι άλλα το έχουν και άλλα δεν το έχουν αυτό το θέμα... Πιστεύετε ότι χρήζει αλλαγής ή επισκευής; Η δικιά σας εμπειρία με το θέμα αυτό ποιά είναι;
Link to comment
Share on other sites

Στο καινούργιο μπλε που εχω δεν μου έχει παρουσιαστεί θέμα με το power button.είναι σταθερό όπως και τα υπόλοιπα κουμπιά.
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου το power bottom έχει την ίδια αίσθηση χαλαροτητας από την πρώτη μέρα που το αγόρασα, το ίδιο με εσένα έχω, αλλά νομίζω πως δεν είναι πρόβλημα έτσι είναι η κατασκευή του....
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Pebble Blue 16 GB και το power button έχει την ίδια αίσθηση στιβαρότητας με τα υπόλοιπα πλήκτρα, όπως όταν το αγόρασα πριν 2,5 μήνες, άρα δεν είναι έτσι η κατασκευή του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Έχω κατεβάσει το autostarts για να περιορίσω εφαρμογές που τρέχουν από πίσω,όπως χάρτες και talk.Το θέμα είναι οτί η εφαρμογή κολλάει πολύ στο άνοιγμα και κάνει ώρα να ανοίξει.Έχει σε κανέναν την ίδια συμπεριφορά ή κολλάει μόνο σε εμένα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εδώ και ένα μήνα έχω αγοράσει από τον οτε το S3 το οποίο είχε τυλιγμενη εξω από τη συσκευασια του κινητου μια κάρτα μνήμης Emtec microSD HC16Gb 40x. Χθες το πρωι και αφού μου είχε βγάλει κάνα δυο φορες μήνυμα ότι η καρτα sd δεν βρέθηκε αλλα με restart την έβρισκε, η κάρτα παρέδωσε το πνεύμα της...το τηλέφωνο δεν την βλέπει ενώ άλλη καρτα που εβαλα την αναγνωρισε κατευθειαν. Η κάρτα είχε μέσα περίπου 3-4Gb φωτογραφίες και documents. Καλύπτομαι από εγγύηση?

Επειδη καποιοι θα έχετε αγορασει καρτα μνημης ποια μου προτείνετε σε 16Gb/32Gb.

ευχαριστώ

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Έχω κατεβάσει το autostarts για να περιορίσω εφαρμογές που τρέχουν από πίσω,όπως χάρτες και talk.Το θέμα είναι οτί η εφαρμογή κολλάει πολύ στο άνοιγμα και κάνει ώρα να ανοίξει.Έχει σε κανέναν την ίδια συμπεριφορά ή κολλάει μόνο σε εμένα?

Το εχεις αγοράσει ?

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ,βεβαια χρειαζεται κάποιο χρόνο στην αρχή μέχρι να φορτώσει της εφαρμογές .Αν έχεις πολλές θέλει περισσότερο χρόνο ,ειναι λογικό .

να με συχωρεσετε που θα διμοσιευσω εδω για mini 2.....το εχω σαν δευτερη συσκευη μετα το S3......ξερει κανεις που θα βρω να περασω με odin λογισμικο???

 

Ρώτησε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=328011

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και 10 μέρες το viber Δεν λειτουργεί όταν είναι με data.

Ενώ σεwifi είναι όλα καλά.

Και όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν κανονικά.γνωρίζουμε και για αυτό το θέμα;

Και 2) υπάρχει το kies για λειτουργικό ubuntu ?ή θα πρέπει δε κάθε update να ψάχνω κομπιούτερ με Windows;

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με τα ubuntu... από όσο έχω ψάξει δεν υπάρχει κάτι...μόνο windows...
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδώ και 10 μέρες το viber Δεν λειτουργεί όταν είναι με data.

Ενώ σεwifi είναι όλα καλά.

Και όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν κανονικά.γνωρίζουμε και για αυτό το θέμα;

Και 2) υπάρχει το kies για λειτουργικό ubuntu ?ή θα πρέπει δε κάθε update να ψάχνω κομπιούτερ με Windows;

 

Όλα καλά με το Viber και τα data εδώ, δοκίμασες να το βγάλεις και να το ξαναβαλεις?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις αγοράσει ?

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ,βεβαια χρειαζεται κάποιο χρόνο στην αρχή μέχρι να φορτώσει της εφαρμογές .Αν έχεις πολλές θέλει περισσότερο χρόνο ,ειναι λογικό .

 

 

Το έχω αγοράσει Μιχάλη.Το θέμα είναι οτί δεν κολλάει μόνο στην αρχή,αλλά και όταν το δουλεύεις.Εφαρμογές έχω περίπου 35.

Κάτι άλλο το talk πως το σταματάω?Μου κάνει συνέχεια wakes όταν το τηλ μπαίνει σε αδράνεια.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το Viber και τα data εδώ, δοκίμασες να το βγάλεις και να το ξαναβαλεις?

 

Ναι το έβγαλα το έβαλα αλλά τίποτα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

... υπάρχει το kies για λειτουργικό ubuntu ?ή θα πρέπει δε κάθε update να ψάχνω κομπιούτερ με Windows;

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με τα ubuntu... από όσο έχω ψάξει δεν υπάρχει κάτι...μόνο windows...

 

Αφού οι αναβαθμίσεις έρχονται και ΟΤΑ, γιατί να παιδεύεστε με KIES?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γιατι το kies λεει πως δεν υποστηριζει την συσκευη μου :mad: ενω τις πρωτες μια δυο φορες που το ειχα συνδεσει ηταν ολα καλα ?
Link to comment
Share on other sites

Αφού οι αναβαθμίσεις έρχονται και ΟΤΑ, γιατί να παιδεύεστε με KIES?

 

Καλημερα.Γιατι πολυ απλα οταν πας να κανεις update με ΟΤΑ περνεις μια απαντηση οπως η αναβαθμιση γινεται με σειρα προτεραιοτητας για αυτο.Ενω με το KIES την κανει απευθειας αλλα ψηλο αργει εμενα προχθες εκανε 1 ωρα ακριβως,:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Γιατι πολυ απλα οταν πας να κανεις update με ΟΤΑ περνεις μια απαντηση οπως η αναβαθμιση γινεται με σειρα προτεραιοτητας για αυτο.Ενω με το KIES την κανει απευθειας αλλα ψηλο αργει εμενα προχθες εκανε 1 ωρα ακριβως,:)

 

Μωρέ το γνωρίζω αυτό, έχεις δίκιο δεν το διατύπωσα σωστά, εννοούσα σε 2-3-4 μέρες που θα έχει τελειώσει το hype θα την πάρουμε ΟΤΑ και όλα καλά.. Και εγώ linux-based workstation έχω αλλά ΚΙΕΣ δεν έχω περάσει ποτέ ούτε στα windows pc μου! Τώρα άμα βιάζεστε πολύ... virtualbox!

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω αγοράσει Μιχάλη.Το θέμα είναι οτί δεν κολλάει μόνο στην αρχή,αλλά και όταν το δουλεύεις.Εφαρμογές έχω περίπου 35.

Κάτι άλλο το talk πως το σταματάω?Μου κάνει συνέχεια wakes όταν το τηλ μπαίνει σε αδράνεια.

Βγαλτο και ξαναβαλτο (autostarts)

Για θύμισε μου ποιο ειναι το talk (εχω δύσκολη μέρα) Δεν σταματαει με το auto ? αλλιώς titanium.

 

Ναι το έβγαλα το έβαλα αλλά τίποτα

Δοκίμασε να του κάνεις ενα clear data και cache .

Μια ερωτηση γιατι το kies λεει πως δεν υποστηριζει την συσκευη μου :mad: ενω τις πρωτες μια δυο φορες που το ειχα συνδεσει ηταν ολα καλα ?

Πέρασες πρόσφατα καινουργιο firmware ?

Απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά με reboot το pc και το τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αφού οι αναβαθμίσεις έρχονται και ΟΤΑ, γιατί να παιδεύεστε με KIES?

Τι ακριβώς είναι ΟΤΑ;

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Βγαλτο και ξαναβαλτο (autostarts)

Για θύμισε μου ποιο ειναι το talk (εχω δύσκολη μέρα) Δεν σταματαει με το auto ? αλλιώς titanium.

 

 

Δοκίμασε να του κάνεις ενα clear data και cache .

 

Πέρασες πρόσφατα καινουργιο firmware ?

Απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά με reboot το pc και το τηλέφωνο .

 

Ναι πηρα την 4.0.4 απεγκατασταση και εγκατασταση το kies ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πηρα την 4.0.4 απεγκατασταση και εγκατασταση το kies ετσι ?

Ναι !! Και reboot pc και τηλέφωνο .

Καν το και βλέπουμε .....

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αφού οι αναβαθμίσεις έρχονται και ΟΤΑ, γιατί να παιδεύεστε με KIES?

Τι ακριβώς είναι ΟΤΑ;

 

Το ακρωνύμιο σημαίνει Over The Air και στην πράξη όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση σου βγαίνει μήνυμα στην συσκευή σου και στο κατεβάζει κατευθείαν εκεί. Απλά λόγω φόρτου καθυστερεί περισσότερο από το ΚΙΕΣ τις πρώτες ώρες/μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...