Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το 3 θα σου πρότεινα να κατεβάσεις τον chrome.

Κάνεις login με τα στοιχεία σου οπότε έχεις και σελιδοδείκτες κανονικά.

Εγώ χρησιμοποιώ τον μαμά όποτε θέλω flash player k chrome για τα υπολοιπα.

Για το 5,τι ακριβώς θέλεις να κάνεις back up ?

Αν είσαι root το καλύτερο είναι να κάνεις ενα nandroid back up..Είναι κάτι σαν ghost στον υπολογιστή φαντάσου.

 

θέλω να κάνω backup σε τηλέφωνα, μηνύματα, ημερολόγιο, εφαρμογές που έχω περάσει, ρυθμίσεις, όλα! σαν αυτό που μου λες απ' ότι καταλαβαίνω αλλά επειδή τώρα το μαθαίνω δεν θέλω να προχωρήσω ακόμα σε root..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θέλω να κάνω backup σε τηλέφωνα, μηνύματα, ημερολόγιο, εφαρμογές που έχω περάσει, ρυθμίσεις, όλα! σαν αυτό που μου λες απ' ότι καταλαβαίνω αλλά επειδή τώρα το μαθαίνω δεν θέλω να προχωρήσω ακόμα σε root..

 

Κοίτα να δεις.

Για τα τηλέφωνα και το ημερολόγιο μπορείς να τα κάνεις sync με το google.Οπότε είσαι οκ!

Για τα μηνύματα τώρα έχει ένα σωρό δωρεάν εφαρμογές στο μάρκετ να κάνεις τη δουλειά σου.

Για τις εφαρμογές μπορείς να συνδεθείς με Airdroid απο τον υπολογιστή σου και να τραβήξεις τα apk να τα έχεις back up και να τα βάλεις ακόμα και στην Sd σου αμα θες.

 

Κάνε αυτό για αρχή και όταν με το καλό κάνεις ρουτ,κάνεις και ενα nandroid back up και είσαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω backup σε τηλέφωνα, μηνύματα, ημερολόγιο, εφαρμογές που έχω περάσει, ρυθμίσεις, όλα! σαν αυτό που μου λες απ' ότι καταλαβαίνω αλλά επειδή τώρα το μαθαίνω δεν θέλω να προχωρήσω ακόμα σε root..

για τηλεφωνα , μυνηματα υπαρχει το sms backup (δεν ειμαι σιγουρος αν απαιτει ρουτ) τα ημερολογια τα συγχρονιζεις με google mia gia panta τισ εφαρμογεσ αφου δεν εισαι ρουτ μπορισ να τισ ξανακατεβασειαπο το πλαυ στορ.(σου δειχνει ποιες εχεισ κατεβασει στο παρελθον)

:)
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω backup σε τηλέφωνα, μηνύματα, ημερολόγιο, εφαρμογές που έχω περάσει, ρυθμίσεις, όλα! σαν αυτό που μου λες απ' ότι καταλαβαίνω αλλά επειδή τώρα το μαθαίνω δεν θέλω να προχωρήσω ακόμα σε root..

 

Τα παιδιά σου απάντησαν για τα περισσότερα .

Εγω θα σου πω οτι για τις εφαρμογές μπορείς να κατεβάσεις το Mybackup απο το play (δεν χρειαζεται root).

 

Να αναφέρω οτι κανοντας root ... το τηλέφωνο δεν παθαίνει κάτι και μόνο κερδισμένος μπορεί να βγει καποιος κάνοντας το.

Μπορείς να επαναφέρεις το τηλέφωνο οπως ηταν οταν το αγορασες μέσα σε λιγα λεπτά .

 

Διάβασε τι ειναι το root και τι κάνειhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προβλημα ουτε με full wipe ανοιγει παιδια η συσκευη.Μπηκα σε revovery mode εκανα hard reset αλλα τιποτα.Τωρα τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προβλημα ουτε με full wipe ανοιγει παιδια η συσκευη.Μπηκα σε revovery mode εκανα hard reset αλλα τιποτα.Τωρα τι κανω;

 

Περνάς ξανά μία ρομ με Odin και ξανακάνεις factory reset

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.Είχα περάσει την ισπανική jb με odin.Ξαναπέρασα την ελληνική LH1 και το τηλ. έχει κολλήσει στο σήμα της samsung που αναβοσβήνει.Τι κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.Είχα περάσει την ισπανική jb με odin.Ξαναπέρασα την ελληνική LH1 και το τηλ. έχει κολλήσει στο σήμα της samsung που αναβοσβήνει.Τι κάνω?

Μπες recovery και κανε wipe data /factory reset

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Προβλημα ουτε με full wipe ανοιγει παιδια η συσκευη.Μπηκα σε revovery mode εκανα hard reset αλλα τιποτα.Τωρα τι κανω;

 

Περνάς ξανά μία ρομ με Odin και ξανακάνεις factory reset

 

Ευχαριστω.Η συσκευη ειναι Γερμανικη αν περασω την LG8 την Γερμανικη μετα απο το Kies θα με παει στην Jelly Bean;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις.

Για τα τηλέφωνα και το ημερολόγιο μπορείς να τα κάνεις sync με το google.Οπότε είσαι οκ!

Για τα μηνύματα τώρα έχει ένα σωρό δωρεάν εφαρμογές στο μάρκετ να κάνεις τη δουλειά σου.

Για τις εφαρμογές μπορείς να συνδεθείς με Airdroid απο τον υπολογιστή σου και να τραβήξεις τα apk να τα έχεις back up και να τα βάλεις ακόμα και στην Sd σου αμα θες.

 

Κάνε αυτό για αρχή και όταν με το καλό κάνεις ρουτ,κάνεις και ενα nandroid back up και είσαι κομπλε.

 

για τηλεφωνα , μυνηματα υπαρχει το sms backup (δεν ειμαι σιγουρος αν απαιτει ρουτ) τα ημερολογια τα συγχρονιζεις με google mia gia panta τισ εφαρμογεσ αφου δεν εισαι ρουτ μπορισ να τισ ξανακατεβασειαπο το πλαυ στορ.(σου δειχνει ποιες εχεισ κατεβασει στο παρελθον)

 

Τα παιδιά σου απάντησαν για τα περισσότερα .

Εγω θα σου πω οτι για τις εφαρμογές μπορείς να κατεβάσεις το Mybackup απο το play (δεν χρειαζεται root).

 

Να αναφέρω οτι κανοντας root ... το τηλέφωνο δεν παθαίνει κάτι και μόνο κερδισμένος μπορεί να βγει καποιος κάνοντας το.

Μπορείς να επαναφέρεις το τηλέφωνο οπως ηταν οταν το αγορασες μέσα σε λιγα λεπτά .

 

Διάβασε τι ειναι το root και τι κάνειhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!! απλά έψαχνα μια μορφή universal backup (όπως είναι το outlook για τα ημερολόγια και τις επαφές) ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι όποια συσκευή και να αποκτήσω στο μέλλον (οποιουδήποτε λειτουργικού) θα είμαι οκ!!

έχω διαβάσει για το root και τι κάνει και δεν φοβάμαι τέτοια κόλπα μιας και τόσα χρόνια ήμουν με iphone οπότε έχω φάει το jailbreak με το κουτάλι γιατί εκεί δεν μπορούσες να κάνεις τπτ δίχως αυτό... αλλά εδώ είμαι ενθουσιασμένος γιατί κάνεις ό,τι τραβά η ψυχή σου χωρίς να πειράξεις τπτ :) οπότε για την ώρα το ευχαριστιέμαι έτσι :)

καμιά ιδέα για το πως αλλάζουμε τις εφαρμογές στη lock screen?

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπω σε recovery έτσι πως είναι?

 

Κράτα πατημένο το Volume Up και Home button και μετά πάτησε και το Power button για 5 sec περίπου .

 

@giannakis ρυθμίσεις >ασφάλεια >επιλογές lockscreen

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!! απλά έψαχνα μια μορφή universal backup (όπως είναι το outlook για τα ημερολόγια και τις επαφές) ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι όποια συσκευή και να αποκτήσω στο μέλλον (οποιουδήποτε λειτουργικού) θα είμαι οκ!!

έχω διαβάσει για το root και τι κάνει και δεν φοβάμαι τέτοια κόλπα μιας και τόσα χρόνια ήμουν με iphone οπότε έχω φάει το jailbreak με το κουτάλι γιατί εκεί δεν μπορούσες να κάνεις τπτ δίχως αυτό... αλλά εδώ είμαι ενθουσιασμένος γιατί κάνεις ό,τι τραβά η ψυχή σου χωρίς να πειράξεις τπτ :) οπότε για την ώρα το ευχαριστιέμαι έτσι :)

καμιά ιδέα για το πως αλλάζουμε τις εφαρμογές στη lock screen?

 

η καλυτερη λυση σε συτο που ζητας ειναι το gmail

κανε import απο outlook σε gmail επαφες ημερολογια και ξενιαζεις μια για παντα εχοντας τη δυνατοτητα του αυτοματου συγχρονισμου!

:)
Link to comment
Share on other sites

ΈΤΣΙ είναι τα sami από το 2008 τουλάχιστον.

ρε παιδιά έχω ένα θέμα με ανβάθμιση. την εκτελεί και όταν φτάνει στο 100% πετάει μήνυμα που φαίνεται στο αρχείο.

 

ξέρει κανείς κάτι;;;

έχει κάποιος ιδέα τί παίζει;;;

Edited by jjuuveve
Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος ιδέα τί παίζει;;;

 

Αυτο το μήνυμα στο βγάζει το kies??

Έκανες αυτα που αναφέρει μήπως και φτιάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ μια χαρη οταν μπαινω στο megatv και θελω να δω π.χ το παραπεντε ενω μου παιζει κανονικα την διαφιμιση μετα το βιντεο αρχιζει και κολλαει κ δε δειχνει τιποτα περα απο κομματια χρωματων. δε ξερω μη τυχον εχω αργη συνδεση γιατι μερικες φορες αρκετα συχνα παω να μπω σε ενα σαιτ και κολλαει η σελιδα κ γεμιζουν ερωτηματικα ολα τα εικονιδια! ασε που κανει κ ωρα να ξεκολλησει οταν δεν παιζει τα βιντεακια μερικες φορες! με μαμα browser

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μήνυμα στο βγάζει το kies??

Έκανες αυτα που αναφέρει μήπως και φτιάξει .

 

nai φίλε μου το kies. δεν λέει κάτι. απλά να ξανα-προσπαθήσω. το έκανα τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

nai φίλε μου το kies. δεν λέει κάτι. απλά να ξανα-προσπαθήσω. το έκανα τα ίδια...

 

Για αρχή δοκίμασε να αλλάξεις θύρα usb και κανε ενα reboot τηλέφωνο

Αν δεν δουλεψει τοτε .... .

Απεγκατάσταση kies reboot το pc .Εγκατάσταση ξανα το kies ξανά reboot το pc και μετα δοκίμασε να κάνεις την αναβαθμισει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δοκίμασε να αλλάξεις θύρα usb και κανε ενα reboot τηλέφωνο

Αν δεν δουλεψει τοτε .... .

Απεγκατάσταση kies reboot το pc .Εγκατάσταση ξανα το kies ξανά reboot το pc και μετα δοκίμασε να κάνεις την αναβαθμισει .

 

ευχαριστώ φίλε μου. μήπως ξέρεις πώς μπορώ να περάσω στο σ3 backup sms του s2? γιατί όταν επιλέγω επαναφορά δίνει επιλογή μόνο στις επαφές και όλα τα άλλα (sms, ρυθμίσεις) δεν μπορείς να τα επιλέξεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε μου. μήπως ξέρεις πώς μπορώ να περάσω στο σ3 backup sms του s2? γιατί όταν επιλέγω επαναφορά δίνει επιλογή μόνο στις επαφές και όλα τα άλλα (sms, ρυθμίσεις) δεν μπορείς να τα επιλέξεις

 

Δυστυχώς το kies δεν το χρησιμοποιώ καθόλου ,το θεωρώ άχρηστο με προβλήματα όπως και το itunes στην apple .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ενωνω το τηλεφωνο με το kies και μου γραφει οτι θελουν καποια στοιχει του kies να ενημερωθουν για λογους διαχειρισης υλικολογισμικου.

παταω ενημερωση και βγαινει το εξης

"the ordinal 7426 could not be located in the dynamic link library mfc90u.dll" και μετα κλεινει το kies.

κανω απεγκατασταση το kies και το ξαναπερναω κατεβαζωντας το τελευταιο απο το σαιτ της σαμσουνγκ.

ξανα το ιδιο προβλημα.

 

παω να κανω ενημερωση λογισμικου μεσω ΟΤΑ και μου βγαινει μηνυμα στο τηλεφωνο οτι

"η προσβαση στην υπηρεσια γινεται με σειρα προτεραιοτητας,δοκιμαστε αργοτερα"

εχει τοση κινηση στον σερβερ?

Link to comment
Share on other sites

ενωνω το τηλεφωνο με το kies και μου γραφει οτι θελουν καποια στοιχει του kies να ενημερωθουν για λογους διαχειρισης υλικολογισμικου.

παταω ενημερωση και βγαινει το εξης

"the ordinal 7426 could not be located in the dynamic link library mfc90u.dll" και μετα κλεινει το kies.

κανω απεγκατασταση το kies και το ξαναπερναω κατεβαζωντας το τελευταιο απο το σαιτ της σαμσουνγκ.

ξανα το ιδιο προβλημα.

 

παω να κανω ενημερωση λογισμικου μεσω ΟΤΑ και μου βγαινει μηνυμα στο τηλεφωνο οτι

"η προσβαση στην υπηρεσια γινεται με σειρα προτεραιοτητας,δοκιμαστε αργοτερα"

εχει τοση κινηση στον σερβερ?

Απεγκατάσταση το kies και οτιδήποτε αλλο εχεις κατεβάσει απο την samsung ,reboot το pc .Απενεργοποιης firewall εγκατάσταση ξανα το kies ξανα reboot το pc και δοκιμάζεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το Volume Up και Home button και μετά πάτησε και το Power button για 5 sec περίπου .

 

@giannakis ρυθμίσεις >ασφάλεια >επιλογές lockscreen

 

η καλυτερη λυση σε συτο που ζητας ειναι το gmail

κανε import απο outlook σε gmail επαφες ημερολογια και ξενιαζεις μια για παντα εχοντας τη δυνατοτητα του αυτοματου συγχρονισμου!

 

Ευχαριστώ πολύ!!

και κάτι τελευταίο... μπαίνοντας να δω τη RAM μου βγάζει 524ΜΒ /779ΜΒ... σε τέτοια επίπεδα κυμαινόμαστε? απ' ότι τσέκαρα αυτά που τρέχουν πέραν του συστήματος και των tools του είναι μόνο το fb, viber και mail.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση το kies και οτιδήποτε αλλο εχεις κατεβάσει απο την samsung ,reboot το pc .Απενεργοποιης firewall εγκατάσταση ξανα το kies ξανα reboot το pc και δοκιμάζεις .

τοκανα και βγαζει παλι το ιδιο μυνημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...