Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύει κανείς αν με την 4.2.2 έχουμε και τα features του S4 όπως είπαν ότι θα τα δώσουν στο S3; Έχει ακούσει κάποιος κάτι ή για το πότε πιθανόν θα κυκλοφορήσει η 4.2.2; Αν συμβεί αυτό δύσκολα το αλλάζεις το Note II :P

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύει κανείς αν με την 4.2.2 έχουμε και τα features του S4 όπως είπαν ότι θα τα δώσουν στο S3; Έχει ακούσει κάποιος κάτι ή για το πότε πιθανόν θα κυκλοφορήσει η 4.2.2; Αν συμβεί αυτό δύσκολα το αλλάζεις το Note II :P

Αν το S3 πάρει features του S4 είναι λογικό ότι και το Note θα τα πάρει.Και σίγουρο θα έλεγα.

Τώρα για το πότε θα έρθει η 4.2.2, είναι κάτι που μόνο η Samsung ξέρει και κανείς άλλος.Κάποια στιγμή θα βγάλει κάποιο leak firmware 4.2.2 και μόνο τότε θα ξέρουμε ότι είμαστε κοντά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

αν πάει αναλογικά, το note 2 θα παρει καποια απο τα νεα χαρακτηριστικα του note 3 και οχι του s3 :)

Θα περιμενουμε λογικα αρκετο καιρο, αλλα θα ερθουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν το S3 πάρει features του S4 είναι λογικό ότι και το Note θα τα πάρει.Και σίγουρο θα έλεγα.

Τώρα για το πότε θα έρθει η 4.2.2, είναι κάτι που μόνο η Samsung ξέρει και κανείς άλλος.Κάποια στιγμή θα βγάλει κάποιο leak firmware 4.2.2 και μόνο τότε θα ξέρουμε ότι είμαστε κοντά.

 

Εγώ το βλέπω κατά τον Ιούλιο Αύγουστο.

Το Note2 ελάχιστη διαφορά θα έχει σε απόλυτες επιδόσεις.

Μην ξεχνάτε ότι μεγάλο μέρος της δύναμης των νέων επεξεργαστών θα πάρει η οθόνη που γίνεται foul HD.

Και παρόμοιο είχε συμβεί πέρυσι με το Sii παρόλο που τότε υπήρχαν μεγαλύτερες διαφορές. (Διπύρηνο - τετραπυρηνο).

Το Note2 μπορεί άνετα να το κρατήσει κάποιος δύο χρόνια χωρίς να υπολείπεται, εκτός και αν η κυρία ασχολία του είναι τα βαριά games.

 

Εγώ δύσκολα θα πάω στο 3 αν δεν υπάρχουν επαναστατικά features που μάλιστα θεωρούνται απαραίτητα.

Προτιμώ με τα χρήματα που θα μου κοστίσει η αλλαγή να πάρω εκεί γύρω στο τέλος Οκτώβρη ένα μεταχειρισμένο S4 η HTC one.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αν πάει αναλογικά, το note 2 θα παρει καποια απο τα νεα χαρακτηριστικα του note 3 και οχι του s3 :)

Θα περιμενουμε λογικα αρκετο καιρο, αλλα θα ερθουν.

 

Δεν πάει έτσι. Τα νέα χαρακτηριστικά τα παίρνουν οι ναυαρχίδες της εταιρείας στο επίπεδο που αυτό είναι εφικτό. Όπως και το S3 πήρε το multi window του Note έτσι και το Note θα πάρει νέα features του S4. Αυτό το θεωρώ σίγουρο.

Εγώ το βλέπω κατά τον Ιούλιο Αύγουστο.

Θα ήθελα να πιστεύω πως δεν θα πάει μέχρι τέλος καλοκαιριού. Ίδωμεν! Όπως λέει κι ο Ηλίας όταν βγουν οι πρώτες leak θα είναι πιο εύκολο να τοποθετηθεί χρονικά το update.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίδες. Ας δούμε λοιπόν. Ας ελπίσουμε να γίνουν όπως τα σκεφτόμαστε όλοι εδώ μέσα. Ήδη για το S3 υπάρχει leak 4.2.1 άρα θέλω να πιστεύω ότι δεν θα αργήσει και για το Note II Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια κρούσματα είτε απώλειας σήματος κινητής, είτε απουσίας πρόσβασης στο mobile Internet και μετά από την σταδιακή μείωση της αυτονομίας σε αξιοσημείωτο πλέον βαθμό, σήμερα τράβηξαν το πρώτο μου factory reset και στήσιμο του τέρατος απο την αρχή.

Το αποτέλεσμα (με απλά λόγια): "αγόρασα" ενα καινούργιο τηλέφωνο!

Το έβγαλα απο την πρίζα στις 12:35 το μεσημέρι. Έκανα το reset αμέσως και στο καπάκι ξεκίνησε το πέρασμα των εφαρμογών, το σετάρισμα των λογαριασμών μου και γενικά η ενασχόληση του να το ξαναφέρω εκεί που ήταν. Χοντρά-χοντρα μια ωρα δουλίτσα (?). Τώρα που πόσταρα είμαι στο 84%, με 29 λεπτά οθόνη (αν και μου μοιάζει λίγο, κρίνοντας απο την ώρα που έχω ασχοληθεί μαζί του - απο την άλλη βέβαια, άφηνα την οθόνη να σβήσει όταν έκανε μαζεμένα installations). Η λειτουργία του και πάλι παροιμιωδώς smooth, ενω η ταχύτητα απόκρισης προκαλεί πάλι το χαμόγελο των πρώτων ημερών συμβίωσης μαζί του! Θα έχω το νου μου και στο θέμα απώλειας σήματος και θα επανέλθω με νεότερα απο το "μέτωπο"...

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια κρούσματα είτε απώλειας σήματος κινητής, είτε απουσίας πρόσβασης στο mobile Internet και μετά από την σταδιακή μείωση της αυτονομίας σε αξιοσημείωτο πλέον βαθμό, σήμερα τράβηξαν το πρώτο μου factory reset και στήσιμο του τέρατος απο την αρχή.

Το αποτέλεσμα (με απλά λόγια): "αγόρασα" ενα καινούργιο τηλέφωνο!

Το έβγαλα απο την πρίζα στις 12:35 το μεσημέρι. Έκανα το reset αμέσως και στο καπάκι ξεκίνησε το πέρασμα των εφαρμογών, το σετάρισμα των λογαριασμών μου και γενικά η ενασχόληση του να το ξαναφέρω εκεί που ήταν. Χοντρά-χοντρα μια ωρα δουλίτσα (?). Τώρα που πόσταρα είμαι στο 84%, με 29 λεπτά οθόνη (αν και μου μοιάζει λίγο, κρίνοντας απο την ώρα που έχω ασχοληθεί μαζί του - απο την άλλη βέβαια, άφηνα την οθόνη να σβήσει όταν έκανε μαζεμένα installations). Η λειτουργία του και πάλι παροιμιωδώς smooth, ενω η ταχύτητα απόκρισης προκαλεί πάλι το χαμόγελο των πρώτων ημερών συμβίωσης μαζί του! Θα έχω το νου μου και στο θέμα απώλειας σήματος και θα επανέλθω με νεότερα απο το "μέτωπο"...

 

Ποσο καρο το ειχες?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καρο το ειχες?

Το είχα πάρει μια εβδομάδα πριν τα Χριστούγεννα... :D

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου σας αποχαιρετω...

αν και ειχα το κινητο μας για μηνες δεν πολυεγραφα γιατι ειναι απλα το πιο πληρες και απροβληματιστο κινητο που ειχα.

Ομως το S4 με κερδισε αμεσως.

 

Ετσι πουλησα σε πολυ καλη τιμη (ειναι η αληθεια) το ΝΟΤΕ2 μου και τωρα περιμενω το S4.

Για μενα το Note2 ηταν με διαφορα το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε.

καλη συνεχεια σε ολους.

 

καλως να απολαυσετε τις συσκευες σας. :)

Αφού ήσουν ευχαριστημενος γιατί το άλλαξες?

Link to comment
Share on other sites

Τις δυνατοτητες του S4 θα τις παρουμε ολες εκτος απο αυτες που δεν μπορουν να λειτουργησουν λογο διαφορετικου hardware.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη ειναι η simple cover lock και ειμαι , μαλλον ημου πολυ ευχαριστημενος, κατι δεν εκατσε καλα με την αναβαθμιση , μονο με αυτη την εφαρμογη.

Χθες , πριν 10 ωρες το εβγαλα απο την φορτιση, σημερα που το ανοιξα, ειχε πεσει η μπαταρια στο 87 % με καταναλωσεις ¨

 

Simple Cover Lock 28%

Οθονη 21%

Bubble Worlds 18%

Λειτουργικο συσ.... 10%

Συστημα Android 9%

 

και παει λεγοντας.

 

Οταν πατω πανω στην εφαρμογη απο το μενου που βλεπω τις καταναλωσεις για το Simple Cover Lock, μου λεει

 

Παραμονη σε ενεργη κατασταση 0 δευτ.

 

....κι ομως εχει καταναλωσει την περισσοτερη μπαταρια!!!

 

Φίλε και εγώ που το έχω δοκιμάσει η εφαρμογή τρώει πολύ μπαταρία κάπου στο 15%-20%

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ που το έχω δοκιμάσει η εφαρμογή τρώει πολύ μπαταρία κάπου στο 15%-20%

 

Την αφαιρεσα αν και με βολεψε παρα πολυ και η μπαταρια παει τελεια !!! Μηπως βρηκες καμια αλλη να την αντικαταστησεις?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν βρίσκω την Βίβλο που αν θυμάμαι καλά ήταν στην 1σελιδα του θέματος. προεγκατεστημενων.

 

Ορίστε

http://www.insomnia.gr/topic/465265-galaxy-note-ii-n7100-%CE%B7-%CE%B2%CE%AF%CE%B2%CE%BB%CE%BF%CF%82-2/

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

H συσκευή μας θα πάρει, όπως λέει η σελίδα sammobile, και Android 5.0:

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/#.UUbKyCyAJxc.twitter:good:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο έχουν πρόβλημα με την μπαταρία μετά την αναβάθμιση... Και πιστεύουν ότι δεν είναι φυσιολογικό... Ας κάνουν ένα κόπο (και την καρδιά τους πέτρα) ας πάρουν ένα backup με το carbon και ας κάνουν ένα Factory reset... Θα δείτε άλλο κινητό. Και εγώ είχα απογοητευτεί μετά την αναβάθμιση με το θέμα της μπαταρίας. Πλέον η μπαταρία κρατάει σχεδόν δύο μέρες (κάθε δεύτερο βράδυ την φορτίζω) με αρκετά βαριά χρήση.

 

Οντως, και εμενα μετα απο reset , η μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι 10-15% καλυτερη, απο οτι πριν την αναβαθμιση.

 

 

H συσκευή μας θα πάρει, όπως λέει η σελίδα sammobile, και Android 5.0:

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/#.UUbKyCyAJxc.twitter:good:

Μακαρι φιλε Elthis, αλλα απο οτι κατααβαινω ακομη τιποτα δεν ειναι επιβεβαιωμενο (ουτε καν η 5.0 δεν εχει ανακοινωθει ).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οντως, και εμενα μετα απο reset , η μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι 10-15% καλυτερη, απο οτι πριν την αναβαθμιση.

 

 

 

Μακαρι φιλε Elthis, αλλα απο οτι κατααβαινω ακομη τιποτα δεν ειναι επιβεβαιωμενο (ουτε καν η 5.0 δεν εχει ανακοινωθει ).

 

Αυτό όμως δεν εμποδίζει την εταιρεία να κάνει τον προγραμματισμό της.

 

Όπως έγραψα και αλλού, εφόσον το S2 πάρει την 4.2.2, θα έχει λάβει μια αναβάθμιση παραπάνω από το Nexus s.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει factory reset 3φορες και παλι τπτ. Απο τοτε που εβαλα την 4.1.2 το κινητο μπρικιασε. Χτες ξαναπέρασα την 4.1.2 με odin μήπως δεν ριχε κατσει καλά. Η απόλυτη απογοήτευση... Θα γινω λιγο αναλυτικος για να καταλάβετε. Με την υπάρχων 4.1.2 εχω απενεργοποιημενα τα ΠΑΝΤΑ. Δλδ απο 4 email που ειχα εχω μονο 1 το gmail, ολοι οι συν χρονισμοί κλειστή, η οθωνη τερμα χαμηλά, ολοι οι έξυπνη αυτοματισμοι κλειστή και εχω καταλωση μπατατιας 59 τις εκατό στο Android Os. Έλεος δλδ.

Με την 4.1.1 ειχα 4 mail να συνχρονιζουν συνέχεια η οθωνη στο τερμα προς τα επανω με αυτοματο, αρκετες εξυπνες λειτουργίες ανοιχτές και με εβγαζε 2μιση ημέρες και αν για καποιο λιγο δεν το σκαλιζα λογω δουλειάς εβγαζε και 3μιση. Καταλαβαινετε οτι με την 4.1.2 ειμαι μονο χαμένος. Το κινητο με κλειστή οθωνη στην αναμονή και χανει 4 με 5% την ώρα !!!! Οπως σας ειπα εκανα τα πάντα, ακλα για κάποιο λογο στην δικια μου συσκευή δεν... θα γυρισω στην καλη και αξιόπιστη 4.1.1

Κατι ακόμα με την 4.1.2 ειχα και ενα χαζο πρόβλημα με την συλογη ξαθε φορα οιυ παταγα το πίσω για να βγω και μετα ξανα έμπαινα μου έδειχνε ολα τα αλμπυμ και οζι μονο της συσκευής. Εορεπε καθε φορα να επιλεγω να μου δειχνει μ8ν8 τιε συσκευης αλλιώς η κίνηση εσπαγε πολυ βγαίνοντας από άλμπουμ. Τελος θα ηθελα μια μονο ερώτηση, μηπως ξέρει καποιος να μου πει ποια ειναι ακριβψς η rom που φόραγε το τηλέφωνο μαμά για να την κατεβασω Ειναι ελληνικό eur.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος του θηριου.....μια ερωτηση,υπαρχει καποιος που μετα απο αναβαθμιση σε 4.1.2 δεν μπορει να συνδεθει σε wifi?δεν μπορω να συνδεθω πουθενα....ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπορει να βοηθηση.....διαβασα στις προηγουμενες σελιδες για καποιο μυστικο κωδικο αλλα ποιος ειναι αυτος η πιοα διαδικασια ακολουθουμε δεν λεει καπου.πρεπει να ειναι ροοτ το τηλ μου για να λυθει το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια τελευταία προσπάθεια με factory reset και περνα μόνο το mail και επαφές.

Δοκίμασε το και μετά βλέπεις τι κάνεις.

Την τελευταία 4.1.1 eur θα την βρεις εδώ

http://www.samfirmware.com/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε γαλλικό firmware για δοκιμάστε αναβάθμιση μέσω kies.

Ήδη αναβαθμίζουν σε Γαλλία σε MB6 firmware, 4.1.2, Μαρτίου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε γαλλικό firmware για δοκιμάστε αναβάθμιση μέσω kies.

Ήδη αναβαθμίζουν σε Γαλλία σε MB6 firmware, 4.1.2, Μαρτίου.

 

Έχεις δίκιο Ηλία. Επιβεβαιώνω..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος του θηριου.....μια ερωτηση,υπαρχει καποιος που μετα απο αναβαθμιση σε 4.1.2 δεν μπορει να συνδεθει σε wifi?δεν μπορω να συνδεθω πουθενα....ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπορει να βοηθηση.....διαβασα στις προηγουμενες σελιδες για καποιο μυστικο κωδικο αλλα ποιος ειναι αυτος η πιοα διαδικασια ακολουθουμε δεν λεει καπου.πρεπει να ειναι ροοτ το τηλ μου για να λυθει το προβλημα?

 

Kαλησπερα φιλε μου. Πας στον dialer και πατας *#0011# Και σου βγαζει το μυστικο μενου service mode. Μετα πατας το κουμπι επιλογων ,αυτο που ειναι αριστερα απο το κεντρικο κουμπι home button, και απο το παραθυρο που σου ανοιγει πατας wifi.

Στο νεο παραθυρο που θα σου ανοιξει εχει ενα κουμπι ενεργο οποτε το πατας να γινει ανενεργο και εισαι οκ.

Σε περιπτωση που σβησεις και ανοιξεις το κινητο σου θελει παλι την ιδια διαδικασια.

Αν θελεις μονιμη λυση (εγω αυτο εκανα ) πηρα τον φακελο wifi απο 4.1.1 και αντικατεστησα τον υπαρχον φακελο στην ιδια rom 4.1.2 που εχω τωρα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Και παρακάτω όποιος θέλει να κατεβάσει το γαλλικό firmware και να το περάσει μέσω odin:

http://www.hotfile.com/dl/198730398/e1e0c93/N7100XXDMB6_N7100OXADMB1_XEF.zip.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...