Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια παρατηρησε καποιος αυξηση της εντασης του ηχειου?Σε αναπαραγωγη μουσικης και ειδικα ραδιοφωνου απο το ηχειο παιδια σε εμενα η διαφορα ειναι μεγαλη,μιλαμε ακουγεται εμφανως πιο δυνατα απο πριν την 4.1.2!!!

Αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ από χθες αλλά λέω ας το παρατηρήσω μήπως είναι ιδέα μου! Από την ένταση του ήχου κλήσης το κατάλαβα που είναι πιο δυνατή!

Κι όμως, δεν μου το κάνει αυτό που λες.:O

Αν δεν έχεις γίνει ποτέ root και ώστε να περάσεις patch ή να την κάνεις system app μου φαίνεται λίγο απίστευτο να δουλεύει οκ χωρίς τον default browser! Πρέπει να είσαι ο μόνος! Χαχα!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ από χθες αλλά λέω ας το παρατηρήσω μήπως είναι ιδέα μου! Από την ένταση του ήχου κλήσης το κατάλαβα που είναι πιο δυνατή!

 

Αν δεν έχεις γίνει ποτέ root και ώστε να περάσεις patch ή να την κάνεις system app μου φαίνεται λίγο απίστευτο να δουλεύει οκ χωρίς τον default browser! Πρέπει να είσαι ο μόνος! Χαχα!

Μπορεί να μου τις βγάζει όλες μαζί, μετά από επανεκκίνηση. Τεσπα, θα το παρακολουθώ. Και εγώ θυμάμαι ότι το έκανε, αλλά τώρα δεν το κάνει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου τις βγάζει όλες μαζί, μετά από επανεκκίνηση. Τεσπα, θα το παρακολουθώ. Και εγώ θυμάμαι ότι το έκανε, αλλά τώρα δεν το κάνει.

Οκ! Μπορεί να αποφάσισε να στρώσει από μόνο του, ποιος ξέρει! Εγώ το ευ θα δοκιμάσει όταν το πρωτοέβαλα και το έκανε (σε όλα μου τα unroot κινητά, δηλαδή, έτσι συμπεριφερόταν) αλλά από τότε δεν το έχω δοκιμάσει ξανά.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

GT-N7100-EUR-N7100XXDMB2 4.1.2(unbraded)

Build Date 4/2/12

Changelist 679347

 

http://hotfile.com/dl/197975498/b22d06a/Samsung-Updates.com-GT-N7100-EUR-N7100XXDMB2-1359939157.zip.html

 

Γιατί αυτό δείχνει 1077mb ενώ διαβάζω ότι είναι γύρω στα 250?

Αυτό να βάλω με mobile odin?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό δείχνει 1077mb ενώ διαβάζω ότι είναι γύρω στα 250?

Αυτό να βάλω με mobile odin?

 

Όλες οι roms είναι γύρω στο giga.

Δεν υπάρχει rom 250MB.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό δείχνει 1077mb ενώ διαβάζω ότι είναι γύρω στα 250?

Αυτό να βάλω με mobile odin?

250 mb μπορεί να είναι η αναβάθμιση...1077 ολόκληρη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τελικά, το μπουμπούνισα χθες το hard reset!

Δυστυχώς, μετά το reset, οι εφαρμογές δεν άρχισαν να κατεβαίνουν μόνες τους από το google play, όπως θα έπρεπε. Δεν ξέρω γιατί.

Έκανα στο καπάκι και δεύτερο hard reset και wipe data /cache από τη recovery. Και πάλι μετά από όλα αυτά, οι εφαρμογές δεν κατέβαιναν αυτόματα, όπως θα έπρεπε. Τέσπα, τις έβαλα μόνος μου...

 

Το θέμα είναι ότι μετά από όλα αυτά, η αυτονομία δείχνει να είναι καλύτερη σε σχέση με την 4.1.1 και το κινητό δουλεύει χωρίς προβλήματα (πριν την επαναφορά είναι κάποια απρόσμενα FC, μπορεί να ήταν και τυχαία, δεν ξέρω).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

How To Use Mobile ODIN For Installing Firmwares And Kernels

Χωρίς factory reset δεν χάνεται κάτι .

GT-N7100-EUR-N7100XXDMB2 4.1.2(unbraded)

Build Date 4/2/12

Changelist 679347

http://hotfile.com/dl/197975498/b22d06a/Samsung-Updates.com-GT-N7100-EUR-N7100XXDMB2-1359939157.zip.html

Πήγε τέλεια το update με mobile odin, χωρίς wipe data / factory reset. Root παρέμεινε. Το μόνο που χάθηκε είναι το cwm. Πως το επαναφέρω; Τι φλασαρω με mobile odin?

Link to comment
Share on other sites

Πήγε τέλεια το update με mobile odin, χωρίς wipe data / factory reset. Root παρέμεινε. Το μόνο που χάθηκε είναι το cwm. Πως το επαναφέρω; Τι φλασαρω με mobile odin?

 

Απο εδω, στο δευτερο ποστ εχει download..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Φίλος έχει το note2 και διαπίστωσε οτι δεν λειτουργεί το spen σε όλο σχεδόν το μέρος στο κέντρο της οθόνης! Τι μπορεί να φταίει??
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο που παρατήρησα είναι όταν έχεις ζωντανή ταπετσαρία πχ τις φυσαλίδες αν κουνάς τη συσκευή οι φυσαλίδες κινούνται αντίστοιχα!!!! Πολύ καλό που διόρθωσαν στις επαφές τη πλαϊνή μπάρα αναζήτησης ενώ παρατήρησα αύξηση φωτεινότητας της οθόνης και τη μείωσα για να έρθει στα ίδια επίπεδα με πριν! !!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ από χθες αλλά λέω ας το παρατηρήσω μήπως είναι ιδέα μου! Από την ένταση του ήχου κλήσης το κατάλαβα που είναι πιο δυνατή!

 

Αν δεν έχεις γίνει ποτέ root και ώστε να περάσεις patch ή να την κάνεις system app μου φαίνεται λίγο απίστευτο να δουλεύει οκ χωρίς τον default browser! Πρέπει να είσαι ο μόνος! Χαχα!

 

Είναι η πρώτη φορά μετά από τόσα κινητά που μου γκρινιάζει η κόρη μου να το χαμηλώσω γιατί δεν ακούει τους διαλόγους στα καρτούν που παρακολουθεί στο YouTube :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Φίλος έχει το note2 και διαπίστωσε οτι δεν λειτουργεί το spen σε όλο σχεδόν το μέρος στο κέντρο της οθόνης! Τι μπορεί να φταίει??

Μήπως χρησιμοποιούσε ή χρησιμοποιεί θήκη με μαγνητικό κούμπωμα;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Μπορει να μου απαντησει καποιος αν γινεται να διαβασει μεσω usb otg καλωδιου εξωτερικο σκληρο δισκο το νοτε2?Τον συνεδω και ενω παιρνει ρευμα μου λεει οτι ειναι αδειος,καπου διαβασα οτι θα πρεπει να ειναι σε fat32 η να μην δινει το κινητο αρκετο ρευμα ετσι ωστε να λειτουργησει σωστα.Υπαρχει καποια λυση?

 

Αν το προβλημα ειναι το ρευμα κατι τετοιο θα λυση το προβλημα?

http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-USB-B-male-Host-OTG-Adapter-to-Usb-type-A-female-cable-A-Usb-male-power-/170935946844?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item27cc938e5c

 

Η το προβλημα ειναι οτι ο σκληρος ειναι ntfs και οχι fat32?

Edited by murcielago580200
Link to comment
Share on other sites

... παρατήρησα αύξηση φωτεινότητας της οθόνης και τη μείωσα για να έρθει στα ίδια επίπεδα με πριν! !!!

Επιβεβαιώνω ότι απο 4.1.1 σε 4.1.2 υπάρχει σημαντική αύξηση της φωτεινότητας. Ίσως ο λόγος αυξημένης κατανάλωσης μπαταρίας για κάποιους να είναι ότι άφησαν την ρύθμιση ίδια με συνέπεια οθόνη με αυξημένη φωτεινότητα και άρα κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό που διόρθωσαν στις επαφές τη πλαϊνή μπάρα αναζήτησης ....!!

 

Τι εννοεις με αυτο φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιούσε ή χρησιμοποιεί θήκη με μαγνητικό κούμπωμα;

 

Ναι και τώρα που το λες το κούμπωμα πέφτει στο σημείο που έχει το πρόβλημα! Τι κάνει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τώρα που το λες το κούμπωμα πέφτει στο σημείο που έχει το πρόβλημα! Τι κάνει τώρα?

Τότε σίγουρα φταίει ο μαγνήτης της θήκης. Έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ στο forum ότι δεν πρέπει να τοποθετούνται μόνιμα μαγνήτες κοντά στην οθόνη του Note / Note II, λόγω του Wacom digitizer που επηρεάζεται. Αν παρατηρήσεις, όλες οι σοβαρές μάρκες θηκών (π.χ. Zenus) δεν χρησιμοποιούν ποτέ μαγνήτες στις θήκες που προορίζονται για τα Note και Note II.

 

Πες του να το βγάλει απ' τη θήκη και να το αφήσει για κάποιο χρονικό διάστημα (ίσως και μερικές μέρες) μακριά από αυτή. Πιστεύω πως σιγά σιγά θα επανέλθει μόνο του. Δεν ξέρω αν ο μαγνήτης της θήκης προκαλεί μόνιμη μαγνήτιση των στοιχείων της συσκευής. Ψαξ' το στο Google, πιστεύω πως θα βρεις αρκετές συμβουλές γιατί το έχουν πάθει κι άλλοι.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τώρα που το λες το κούμπωμα πέφτει στο σημείο που έχει το πρόβλημα! Τι κάνει τώρα?

 

Αλλαζει θηκη..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με αυτο φιλε μου?
Στην 4.1.1 στις επαφες η πλαινη δεξια μπαρα αναζητησης ηταν στα αγγλικα με αποτελεσμα να μη μπορεις να πατας κατευθειαν πανω σε ενα γραμμα και να σου βγαζει τις αντιστοιχες επαφες αφου αυτες ειναι στα ελληνικα(τουλαχιστον σε οσους ζουμε Ελλαδα).Τωρα ειναι στα ελληνικα οποτε ολα καλα:)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.1 στις επαφες η πλαινη δεξια μπαρα αναζητησης ηταν στα αγγλικα με αποτελεσμα να μη μπορεις να πατας κατευθειαν πανω σε ενα γραμμα και να σου βγαζει τις αντιστοιχες επαφες αφου αυτες ειναι στα ελληνικα(τουλαχιστον σε οσους ζουμε Ελλαδα).Τωρα ειναι στα ελληνικα οποτε ολα καλα:)

 

Σε μενα παραμένουν στα αγγλικά. Φοραω 4.1.2 Γαλλική. Μπορώ να κάνω κάτι και να εμφανίζονται στα ελληνικά ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Μπορει να μου απαντησει καποιος αν γινεται να διαβασει μεσω usb otg καλωδιου εξωτερικο σκληρο δισκο το νοτε2?Τον συνεδω και ενω παιρνει ρευμα μου λεει οτι ειναι αδειος,καπου διαβασα οτι θα πρεπει να ειναι σε fat32 η να μην δινει το κινητο αρκετο ρευμα ετσι ωστε να λειτουργησει σωστα.Υπαρχει καποια λυση?

 

Αν το προβλημα ειναι το ρευμα κατι τετοιο θα λυση το προβλημα?

http://www.ebay.co.uk/itm/Micro-USB-B-male-Host-OTG-Adapter-to-Usb-type-A-female-cable-A-Usb-male-power-/170935946844?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item27cc938e5c

 

Η το προβλημα ειναι οτι ο σκληρος ειναι ntfs και οχι fat32?

Αν είναι μικρός εξωτερικός χωρίς τροφοδοσία τότε αυτό είναι ένα πρόβλημα. Εμένα τον portable δεν τον βλέπει. Αν έχει δική του τροφοδοσία και είναι ntfs πάλι δεν θα τον βλέπει γιατί δεν διαβάζει ntfs. Οπότε έχεις 2 επιλογές:

1) Να τον κάνεις convert σε fat32 ή σε exFat.

2) Να εγκαταστήσεις το nexus media importer από το play.

 

Αν είσαι root υπάρχει mod για να βλέπει ntfs.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παραμένουν στα αγγλικά. Φοραω 4.1.2 Γαλλική. Μπορώ να κάνω κάτι και να εμφανίζονται στα ελληνικά ?
Δε το γνωριζω,ας μας δωσει καποιος αλλος τα φωτα του.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε το γνωριζω,ας μας δωσει καποιος αλλος τα φωτα του.

 

Εγώ έχω συσκευή εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης. Περιέχει όμως Ελληνικά και με την 4.1.2 έχει ελληνική αλφάβητο στην μπάρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...