Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ φιλαράκι τρώω τέτοια κολλήματα είμαι με custom firmware hd revolution δουλεύουν όλα τέλεια εδώ και 2 μήνες περίπου απλά κάπου τρεις φορές σύνολο έχει φάει τέτοιο κόλλημα στο rotation που δεν γυρνάει με τίποτα, αλλά είμαι 90% σίγουρος ότι όταν παίζω παιχνίδια και μπαίνει σε landscape(πλάγια ή εικόνα) τότε κολλάει και δεν κάνει rotation σε εικόνες κτλ και ξεκολλάει σε επανεκκίνηση.

 

Το πρωι σκαλωσε οταν πηγα να παρω τηλ και ανοιξα την εφαρμογη τηλεφωνο.Καμια σχεση με παιχνιδι κτλ.Ειμαι με στοκ γαλλικη και ρουτ.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάποιος να μας πει τι βγάζει η εγκατάσταση όλων και αν αξίζει αυτή η επιλογή κ και όχι η άλλη εγκατάσταση.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες πού έκανα το update με ΟΤΑ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:προσπαθω να κανω στο Google play update σε μερικές εφαρμογές αλλα με το που παταω να γίνουν τοτε αυτό κρασάρει και διορθώνεται μόνο όταν πάω στην διαχείριση των εφαρμογών και κανω εκαθαρριση των δεδομένων του google play!

ΚΑι κατι άλλο τώρα, μου βγαζει σε άσχετο χρονο οτι το com.google.procces.gaps διακόπηκε,τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου ερχεται μηνυμα μου εμφανιζει τον αριθμο των μηνυματων που ηρθαν στην εφαρμογη , στο εικονιδιο. Αλλα εγω χρησιμοποιω το handcent sms. Ακομα και να το εχω διαβασει απο το handcent sms, αυτος ο αριθμος απο την εφαρμογη του κινητου για τα μηνυματα, δεν φευγει μεχρι να μπω κι εκει μεσα για να το διαβασω και στο τελος να φυγει αυτος ο αριθμος. Υπαρχει καμια λυση για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σε κάποιους δημιουργούν προβλήματα εφαρμογές τρίτων. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Έχω 4.1.2 από τον καιρό που βγήκε η πρώτη Πολωνικη και έχω περάσει αρκετές από πάνω, χωρίς να κάνω ποτέ επαναφορά. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Τι να πω... Κι εγώ εκεί καταλήγω. Αυτό που έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι ότι αν δεν πειράζεις τη συσκευή με custom πράγματα, μαγειρεμένες ROMs, πατέντες, patches, mods κτλ., τότε κι αυτή δεν σε ενοχλεί και σε ανταμείβει με τη σταθερότητα και την απροβλημάτιστη λειτουργία της. Μέχρι τώρα η εμπειρία μου με το Note II ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου. Το OTA update της 4.1.2 έγινε πιο ομαλά και από iOS. Όλα πάνε μια χαρά και δεν έχω κανένα παράπονο.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Κι εγώ εκεί καταλήγω. Αυτό που έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι ότι αν δεν πειράζεις τη συσκευή με custom πράγματα, μαγειρεμένες ROMs, πατέντες, patches, mods κτλ., τότε κι αυτή δεν σε ενοχλεί και σε ανταμείβει με τη σταθερότητα και την απροβλημάτιστη λειτουργία της. Μέχρι τώρα η εμπειρία μου με το Note II ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου. Το OTA update της 4.1.2 έγινε πιο ομαλά και από iOS. Όλα πάνε μια χαρά και δεν έχω κανένα παράπονο.

 

Και με customιες ιδια ειναι η εμπειρια Κωστα.

Με wannamlite day1 και αναβαθμισεις της ρομ καθε φορα πανω απο την προηγουμενη (χωρις wipe data) και παιζει απλα τελεια...

Α ρε σαμμυ, συνεχισε με αυτη την τρομερη σειρα εργαλειων, που μονο εσυ ξερεις να φτιαχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Κι εγώ εκεί καταλήγω. Αυτό που έχω καταλάβει μέχρι τώρα είναι ότι αν δεν πειράζεις τη συσκευή με custom πράγματα, μαγειρεμένες ROMs, πατέντες, patches, mods κτλ., τότε κι αυτή δεν σε ενοχλεί και σε ανταμείβει με τη σταθερότητα και την απροβλημάτιστη λειτουργία της. Μέχρι τώρα η εμπειρία μου με το Note II ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου. Το OTA update της 4.1.2 έγινε πιο ομαλά και από iOS. Όλα πάνε μια χαρά και δεν έχω κανένα παράπονο.

Απάντησε μου αν μπορείς.

Έγκατασταση ολων;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλαράκι τρώω τέτοια κολλήματα είμαι με custom firmware hd revolution δουλεύουν όλα τέλεια εδώ και 2 μήνες περίπου απλά κάπου τρεις φορές σύνολο έχει φάει τέτοιο κόλλημα στο rotation που δεν γυρνάει με τίποτα, αλλά είμαι 90% σίγουρος ότι όταν παίζω παιχνίδια και μπαίνει σε landscape(πλάγια ή εικόνα) τότε κολλάει και δεν κάνει rotation σε εικόνες κτλ και ξεκολλάει σε επανεκκίνηση.

 

Αυτό το πρόβλημα αναφέρεται και αλλού ως ένα bug που δεν διορθώθηκε ακόμη από τη Samsung. Και σε μένα που είμαι stock το κάνει, αλλά έχω βρει μια λύση που δουλεύει 100% χωρίς να χρειαστεί επανεκκίνηση: Πηγαίνω στο Αλμπουμ, ανοίγω μια φωτογραφία, το κάνω rotate και όλα επανέρχονται κανονικά (μέχρι να ξαναπαίξω παιχνίδι σε landscape).

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου ερχεται μηνυμα μου εμφανιζει τον αριθμο των μηνυματων που ηρθαν στην εφαρμογη , στο εικονιδιο. Αλλα εγω χρησιμοποιω το handcent sms. Ακομα και να το εχω διαβασει απο το handcent sms, αυτος ο αριθμος απο την εφαρμογη του κινητου για τα μηνυματα, δεν φευγει μεχρι να μπω κι εκει μεσα για να το διαβασω και στο τελος να φυγει αυτος ο αριθμος. Υπαρχει καμια λυση για αυτο?

 

Γιατι δεν την κρυβεις την εφαρμογη?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες πού έκανα το update με ΟΤΑ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:προσπαθω να κανω στο Google play update σε μερικές εφαρμογές αλλα με το που παταω να γίνουν τοτε αυτό κρασάρει και διορθώνεται μόνο όταν πάω στην διαχείριση των εφαρμογών και κανω εκαθαρριση των δεδομένων του google play!

ΚΑι κατι άλλο τώρα, μου βγαζει σε άσχετο χρονο οτι το com.google.procces.gaps διακόπηκε,τι κανω;

 

Δοκίμασε ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >όλα >και δες αν είναι απενεργοποιημένος ο download manager ,ώστε να το ενεργοποίησης πάλι .

Αν δεν δουλέψει διέγραψε το λογαριασμό σου κανε reboot και βάλτον πάλι .Αν και πάλι κάνει τα ίδια τότε κανε επαναφορά εργοστασιακών .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει κανείς το widget του καιρού της Motorola???

Το τριπλό στρογγυλό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν την κρυβεις την εφαρμογη?

 

Για πες κι άλλα για πες !!!! Πόσο το κάνω αυτο?

 

Edit : οκ το βρήκα Ευχαριστώ !

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Απάντησε μου αν μπορείς.

Έγκατασταση ολων;

Ναι.

[10 χαρακτήρες]

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή βαρέθηκα να έρθει η αναβάθμιση για τις συσκευές της cosmote και επειδή ούτως ή άλλως θέλω να ξεφορτωθώ το σήμα της cosmote κάθε φορά που ανοίγω και κλείνω το κινητό λέω να βάλω την ελληνική 4.1.2 unbranded rom (N7100XXDMB2_N7100OXXDMB1_EUR αυτή δεν είναι?) ακολουθώντας τις οδηγίες από εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31801046&postcount=1

Το κινητό μου δεν είναι root.

3 ερωτήσεις:

1. Χάνω τίποτα από τα δεδομένα μου?

2. Υπάρχει odin για macintosh?

3. Μετά πρέπει να κάνω τίποτα από εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31801178&postcount=5 για το flash counter?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για πες κι άλλα για πες !!!! Πόσο το κάνω αυτό?

 

Ποιον launcher χρησιμοποιεις?

Αν χρησιμοποιεις αυτον που ειχε, μπες στις εφαρμογες, πατα επιλογες, τραβα το μενου προς τα πανω και εχει αλλη μια επιλογη για να κρυψεις εφαρμογες.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει κανείς το widget του καιρού της Motorola???

Το τριπλό στρογγυλό...

Νομίζω οτι widget δεν δουλεύει σε διαφορετικούς launcher εκτός της moto .

 

Υπάρχουν όμως παρόμοια widget στο play (One More Clock Widget Free --Rings Digital Weather Clock --και για uccw το MotoBlur Clock)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ποιον launcher χρησιμοποιεις?

Αν χρησιμοποιεις αυτον που ειχε, μπες στις εφαρμογες, πατα επιλογες, τραβα το μενου προς τα πανω και εχει αλλη μια επιλογη για να κρυψεις εφαρμογες.

 

Το βρήκα ευχαριστω , πες μου μονο , τωρα απλα την έκρυψα την εφαρμογη η μαζι της απενεργοποιηθηκαν και οι ειδοποιήσεις απο την συγκεκρινενη εφαρμογη με την αποκρυψη τής?

Link to comment
Share on other sites

Ενω στο δικο μου νοτε η αναβαθμιση εκατσε μια χαρα, στης γυναικας μου δεν μπορει πλεον με τιποτα να συνδεθει με το ρουτερ (απ' το οποιο κατεβασε την αναβαθμιση!!!!!). Εχω κλεσει/ανοιξει, επανεκινησει τη συσκευη, επανεκινησα το ρουτερ, αλλαξα καναλι στο ρουτερ αλλα τιποτα. Ενω το βλεπει το ρουτερ και μαλιστα με αριστο σημα, μετα απο λιγη ωρα και αφου ''γινεται αποκτηση ip adress'', βγαζει μηνυμα οτι φεν μπορει να συνδεθει γιατι ''η συνδεση ειναι κακη''. Οποιος τυχον γνωριζει ας βοηθησει παρακαλω.

ps. Σε αλλο ρουτερ ακομη δεν εχω δοκιμασει...

 

ακουσε με προσεχτικα...

 

το εχω αναφερει εδω και καιρο, οτι με οποιαδηποτε 4.1.2 καποια note παρουσιαζουν αυτο το προβλημα. Υπαρχει λυση, αλλα πρεπει να εισαι root για να αντιγραψεις καποια αρχεια απο μια εκδοση 4.1.1 στην 4.1.2 σου :)

 

επειδη ομως η συσκευη σου ειναι σε εγγυηση, προτεινω να το πας στο σερβις για να το φτιαξουν αυτοι. Ειμαι πολυ περιεργος πως θα το λυσουν... Να απαιτησεις να σου περασουν 4.1.2 και οχι 4.1.1

 

εαν θες αμεση λυση, στειλε μου πμ για να σου πως θα το λυσεις. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε μου αν μπορείς.

Έγκατασταση ολων;

Άμα δεν πει κανείς δεν θα την κάνεις? Χαχα! Λογικά δεν έχει καμία διαφορά.. Υποθέτω ότι ίσως αναφέρεται σε περίπτωση που βρει συμπληρωματικές αναβαθμίσεις. Οι περισσότεροι κάναμε απλή. Αλλά κάνε μια εγκατάσταση όλων να ησυχάσεις! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν πει κανείς δεν θα την κάνεις? Χαχα! Λογικά δεν έχει καμία διαφορά.. Υποθέτω ότι ίσως αναφέρεται σε περίπτωση που βρει συμπληρωματικές αναβαθμίσεις. Οι περισσότεροι κάναμε απλή. Αλλά κάνε μια εγκατάσταση όλων να ησυχάσεις! :)

 

:lol: την έκανα τελικά...

Πρόσθεσε τις εφαρμογές που είναι επιπλεον. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη διαφορα. Θα ησυχάσω μόνο αν έχει καλή αυτονομία η 4.1.2

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα ευχαριστω , πες μου μονο , τωρα απλα την έκρυψα την εφαρμογη η μαζι της απενεργοποιηθηκαν και οι ειδοποιήσεις απο την συγκεκρινενη εφαρμογη με την αποκρυψη τής?

 

Απλά την εκρυψες

Link to comment
Share on other sites

:lol: την έκανα τελικά...

Πρόσθεσε τις εφαρμογές που είναι επιπλεον. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη διαφορα. Θα ησυχάσω μόνο αν έχει καλή αυτονομία η 4.1.2

 

Νομιζω οτι η αυτονομια ειναι λιγο μικροτερη. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπας και έχει κανείς το widget του καιρού της Motorola???

Το τριπλό στρογγυλό...

 

αν μου επιτρέπεις, να σου προτείνω την πιο κάτω εφαρμογή η οποία έχει και παραμετροποίηση στο widget της κι έχει πέσει απίστευτα μέσα στην πρόγνωση εδώ κι ένα μήνα περίπου που τη χρησιμοποιώ...

 

http://devexpert.net/androidweather/

 

Προσωπικά δεν το αλλάζω με άλλο widget πια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η αυτονομια ειναι λιγο μικροτερη. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομη.

Επειδή κάναμε την αναβάθμιση πειραζουμε συνεχώς τη συσκευή αναζητώντας από περιέργεια τι έχει βελτιωθεί, συνεπώς είναι λογικό να έχει υψηλότερη κατανάλωση. Θα γνωρίζουμε σε λίγες ημέρες, όταν η συμπεριφορά μας θα έχει επανέλθει στο κανονικό και θα έχει κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάναμε την αναβάθμιση πειραζουμε συνεχώς τη συσκευή αναζητώντας από περιέργεια τι έχει βελτιωθεί, συνεπώς είναι λογικό να έχει υψηλότερη κατανάλωση. Θα γνωρίζουμε σε λίγες ημέρες, όταν η συμπεριφορά μας θα έχει επανέλθει στο κανονικό και θα έχει κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης.

 

Να σου πω, ισχυει, αλλα προσωπικα δεν εχω προλαβει να την ψαχουλεψω:p

Οπως και να χει, θα δειξει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...