Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κανέναν με note branded cosmote έχει έρθει η 4.1.2? Σε εμένα τίποτα ακόμα...

 

έχει κανένας branded cosmote και του έχει έρθει η ενημέρωση? στο http://sammobile.com φαίνεται ως διαθέσιμη.

 

 

Ούτε σε εμένα έχει ερθει με Cosmote branded επίσης.Σε κάποιον άλλο? τί διαολο?τελευταιοι των τελευταίων είμαστε? :wacko:

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ιδιο ακριβως που συμβαινει στον φιλο fioravanti90 συμβαινει κ στο δικο μου..ενω του περασα απο το ρουτερ μ την αναβαθμιση μετα δεν το αναγνωριζε κ μου ελεγε διαφορα..εκανα επαναφορα,εκλεισα το ρουτερ αλλα κ παλι δε βγαζω ακρη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση εδω κ μι εβδομαδα μου παρουσιαζεται το εξης προβλημα,μου στελνουν sms κ μου ξαναερχεται καμια 5 φορες σε ακυρες στιγμες το ιδιο μηνυμα μπορει να ειναι την επομενη μερα αλλη μερα κτλ.τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμένα μετά το Update το κινητό είναι 50% λιγότερο responsive!

 

Hard reset / full wipe πως;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμένα μετά το Update το κινητό είναι 50% λιγότερο responsive!

 

Hard reset / full wipe πως;

 

Δουλεύουμε εδώ και πολύ καιρό τις διάφορες 4.1.2

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Όσοι αντιμετωπίζετε κάτι, πριν πάτε σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,

Μπορείτε σε recovery και κάντε wipe partition. Προσοχή όχι wipe factory γιατί θα χάσετε τα πάντα.

 

Το καλύτερο βέβαια (μόνο για όσους έχουν πρόβλημα) είναι να εγκαταστήσετε το carbon backup και να πάρετε backup μόνο τα games, sms κλπ.

Αποφύγετε να επαναφέρετε τα data άλλων εφαρμογών γιατί ίσως μεταφέρουν το πρόβλημα.

Μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουμε εδώ και πολύ καιρό τις διάφορες 4.1.2

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Όσοι αντιμετωπίζετε κάτι, πριν πάτε σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,

Μπορείτε σε recovery και κάντε wipe partition. Προσοχή όχι wipe factory γιατί θα χάσετε τα πάντα.

 

Το καλύτερο βέβαια (μόνο για όσους έχουν πρόβλημα) είναι να εγκαταστήσετε το carbon backup και να πάρετε backup μόνο τα games, sms κλπ.

Αποφύγετε να επαναφέρετε τα data άλλων εφαρμογών γιατί ίσως μεταφέρουν το πρόβλημα.

Μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Πες μας λιγο εντυπωσεις γιατι νομιζω την εχεις καιρο.

Επισης τι να πατησουμε?Τι δινει η εγκατασταση ολων?

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμένα μετά το Update το κινητό είναι 50% λιγότερο responsive!

 

Hard reset / full wipe πως;

 

Και εγω κατι τετοιο νιωθω, σαν να μην ειναι smooth.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κατι τετοιο νιωθω, σαν να μην ειναι smooth.

 

Backup ότι θες, Hard reset και voila νέο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λιγο εντυπωσεις γιατι νομιζω την εχεις καιρο.

Επισης τι να πατησουμε?Τι δινει η εγκατασταση ολων?

 

Δεν ξέρω τι δίνει η εγκατάσταση όλων, αλλά προφανώς δίνει και εφαρμογές που δεν υπήρχαν στην 4.1.1

Εγώ τις περνάω με Odin.

 

Ειδικά οι τελευταίες εκδόσεις είναι βελτιωμένες παντού.

Και σε smoothness και σε αυτονομία.

Όσοι παραπονιούνται ας κάνουν foul wipe.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις σας κολληματα στο auto rotation?Τραβαει γερα σκαλωματα και μονο με επανεκκινηση επανερχεται.Και γενικοτερα δεν βλεπω αυτο που λενε οι υπολοιποι για smooth , μονο περισσοτερα σκαλωματα και στο γκαλερι και αλλου.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην έχετε κανένα ενδοιασμό όσον αφορά την 4 1 2...

Πρόκειται πραγματικά για το καλύτερο φιρμγουερ αυτήν την στιγμή...

Απλά περάστε την με full wipe και θα δείτε γιατί σας λέω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καταντά κουραστικό να γράφουμε ότι όποιος έχει πρόβλημα ας κάνει wipe partition η foul wipe και μετά ένα δύο ποστ παρακάτω να γράφονται τα ίδια.

Στις περισσότερες περιπτώσεις αρκεί το wipe cashe partition επειδή έχουν μείνει κατάλοιπα στο cache (ας το πούμε έτσι), από την προηγούμενη έκδοση.

Όταν περνάμε νέα έκδοση με Odin (δεν ξέρω σε OTA τι γίνεται), η συσκευή τρέχει αυτόματα μετά την εγκατάσταση μια διαδικασία που την ονομάζει τροποποίηση εφαρμογών.

Αυτό προσαρμόζει τα πάντα και είναι έτοιμα να λειτουργήσουν άψογα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι καταντά κουραστικό να γράφουμε ότι όποιος έχει πρόβλημα ας κάνει wipe partition η foul wipe και μετά ένα δύο ποστ παρακάτω να γράφονται τα ίδια.

Στις περισσότερες περιπτώσεις αρκεί το wipe cashe partition επειδή έχουν μείνει κατάλοιπα στο cache (ας το πούμε έτσι), από την προηγούμενη έκδοση.

Όταν περνάμε νέα έκδοση με Odin (δεν ξέρω σε OTA τι γίνεται), η συσκευή τρέχει αυτόματα μετά την εγκατάσταση μια διαδικασία που την ονομάζει τροποποίηση εφαρμογών.

Αυτό προσαρμόζει τα πάντα και είναι έτοιμα να λειτουργήσουν άψογα.

 

Και τι χανουμε με το wipe cashe partition?Φανταζομαι οτι δεν χανουμε τιποτα αλλα για να ειμαστε σιγουροι μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Και τι χανουμε με το wipe cashe partition?Φανταζομαι οτι δεν χανουμε τιποτα αλλα για να ειμαστε σιγουροι μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει?

 

Δεν χάνεις τίποτα. Μόλις κάνει επανεκκίνηση το δημιουργεί μόνη της η συσκευή.

Απλά πρέπει να μπείτε σε recovery mode. Πατάτε ταυτόχρονα το πάνω κουμπί αύξησης ήχου, το home και power button.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάμε νέα έκδοση με Odin (δεν ξέρω σε OTA τι γίνεται), η συσκευή τρέχει αυτόματα μετά την εγκατάσταση μια διαδικασία που την ονομάζει τροποποίηση εφαρμογών.

Αυτό προσαρμόζει τα πάντα και είναι έτοιμα να λειτουργήσουν άψογα.

Κώστα ακριβώς αυτό κάνει και σε OTA update. Μέχρι στιγμής όλα παίζουν τέλεια.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ακριβώς αυτό κάνει και σε OTA update. Μέχρι στιγμής όλα παίζουν τέλεια.

 

Προφανώς σε κάποιους δημιουργούν προβλήματα εφαρμογές τρίτων. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Έχω 4.1.2 από τον καιρό που βγήκε η πρώτη Πολωνικη και έχω περάσει αρκετές από πάνω, χωρίς να κάνω ποτέ επαναφορά. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σε κάποιους δημιουργούν προβλήματα εφαρμογές τρίτων. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Έχω 4.1.2 από τον καιρό που βγήκε η πρώτη Πολωνικη και έχω περάσει αρκετές από πάνω, χωρίς να κάνω ποτέ επαναφορά. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Κι εγω δεν ειχα προβληματα και εχω περασει την γαλλικη απο οταν προτοβγηκε με mobile odin και ξαναπερασα και την αναβαθμιση του φεβ παλι με τον ιδιο τροπο.Αυτα που εχω παρατηρησει ειναι αυτο που εγραψα πιο πανω και οτι μετα απο καθε επανεκκινηση ενω εχω σαν επιλογη λειτουργια οθονης φυσικη πρεπει να παω και να το επιλεξω ξανα για να μου κανει την ρυθμιση.Δηλαδη η οθονη ειναι σε λειτουργια δυναμικη μετα απο καθε επανεκκινηση.Εκανα και το wipe αλλα μετα το ρεμπουτ χρειαστηκε παλι να την ρυθμισω.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθα και εγω στον κοσμο του Note 2 για δευτερη φορα, ειχα αγορασει και το 1 πριν 7-8 μηνες αλλα δεν μπορεσε να με κρατησει. Αυτη την φορα ομως με το N2 και την 4.1.2 εχω παθει πλακα (στο iOS απο την αρχη του το '07)

Καλως σας βρηκα λοιπον :)

 

 

____________

ps

φιλος παραγγειλε χθες το μεσημερι απο πολυ γνωστο eshop το Note 2 και σημερα, μολις τωρα, το παραλαβε στην Μυτιληνη παρακαλω, απιστευτο ε? η ιστορια ομως εχει ενα μελανο σημειο. Το ανοιξε αλλα κολλαει στην μαυρη οθονη που γραφει Samsung και εναλλαξ βγαινει το ανθρωπακι γυριζοντας ο ρομβος και μενει εκει

Μπορει να κανει κατι να φτιαξει η να το στειλει κατευθειαν για αλλαγη???

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησουλα... Μετα την 4.1.2 αλλαξε το σκορ στο antutu benchmark?

 

Εχω κανει πολλα μα πολλα τεστ με το antutu μονο και μονο για να το συγκρινω, ολα μεσα σε δυο μερες πριν και μετα την αναβαθμιση, με τα ιδια προγραμματα, στοκ και χωρις root. Με μεσο ορο τα 17200 και μετα με 4.1.2 μεσο ορο τα 17450 και η διαφορα που βλεπω ειναι οτι δεν υπαρχει τοσο η μεγαλη αποκλιση των αποτελεσματων μεταξυ των τεστ πλεον με την 4.1.2 .

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθα και εγω στον κοσμο του Note 2 για δευτερη φορα, ειχα αγορασει και το 1 πριν 7-8 μηνες αλλα δεν μπορεσε να με κρατησει. Αυτη την φορα ομως με το N2 και την 4.1.2 εχω παθει πλακα (στο iOS απο την αρχη του το '07)

Καλως σας βρηκα λοιπον :)

 

 

____________

ps

φιλος παραγγειλε χθες το μεσημερι απο πολυ γνωστο eshop το Note 2 και σημερα, μολις τωρα, το παραλαβε στην Μυτιληνη παρακαλω, απιστευτο ε? η ιστορια ομως εχει ενα μελανο σημειο. Το ανοιξε αλλα κολλαει στην μαυρη οθονη που γραφει Samsung και εναλλαξ βγαινει το ανθρωπακι γυριζοντας ο ρομβος και μενει εκει

Μπορει να κανει κατι να φτιαξει η να το στειλει κατευθειαν για αλλαγη???

 

Καλώς ήλθες.

Δοκίμασε να το βάλετε σε recovery mode. Ταυτόχρονο πάτημα volume up - home - power button. Αν δεν πιάσει αμέσως, άσε το power και συνέχισε να πατάς τα άλλα δύο.

Εφόσον μπει, κάνε wipe factory και reboot.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις σας κολληματα στο auto rotation?Τραβαει γερα σκαλωματα και μονο με επανεκκινηση επανερχεται.Και γενικοτερα δεν βλεπω αυτο που λενε οι υπολοιποι για smooth , μονο περισσοτερα σκαλωματα και στο γκαλερι και αλλου.

 

Εγώ φιλαράκι τρώω τέτοια κολλήματα είμαι με custom firmware hd revolution δουλεύουν όλα τέλεια εδώ και 2 μήνες περίπου απλά κάπου τρεις φορές σύνολο έχει φάει τέτοιο κόλλημα στο rotation που δεν γυρνάει με τίποτα, αλλά είμαι 90% σίγουρος ότι όταν παίζω παιχνίδια και μπαίνει σε landscape(πλάγια ή εικόνα) τότε κολλάει και δεν κάνει rotation σε εικόνες κτλ και ξεκολλάει σε επανεκκίνηση.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες.

Δοκίμασε να το βάλετε σε recovery mode. Ταυτόχρονο πάτημα volume up - home - power button. Αν δεν πιάσει αμέσως, άσε το power και συνέχισε να πατάς τα άλλα δύο.

Εφόσον μπει, κάνε wipe factory και reboot.

Νασαι καλα Κωστα, ευχαριστω για την αμεση απαντηση αλλα δεν τον προλαβα γιατι τους το εστειλε κατευθειαν για αλλαγη.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...