Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν θα το συνιστούσα. Τα gorilla glass των τελευταίων high end κινητών δεν μου φαίνονται και τόσο gorilla... :p

 

+1

 

αυτο δεν ειναι γοριλας...Μαϊμου θα την ελεγα ανετα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν θα το συνιστούσα. Τα gorilla glass των τελευταίων high end κινητών δεν μου φαίνονται και τόσο gorilla... :p

 

Δεν έχεις άδικο αλλά κάποιοι είναι πολύ προσεκτικοί όπως εγώ πχ.. Στο s3 δεν έχω βάλει και φυσικά δεν έχω θέμα και επίσης οταν πάω note2 πάλι δεν θα βάλω.. Μου αρέσει πολύ η αίσθηση χωρίς ζελατινα και επίσης δείχνει τραγικά πιο όμορφη η συσκευή χωρίς.. Αλλά όπως είπα θέλει προσοχή!!

Link to comment
Share on other sites

+1

 

αυτο δεν ειναι γοριλας...Μαϊμου θα την ελεγα ανετα

Συμφωνώ απόλυτα...

Δεν έχεις άδικο αλλά κάποιοι είναι πολύ προσεκτικοί όπως εγώ πχ.. Στο s3 δεν έχω βάλει και φυσικά δεν έχω θέμα και επίσης οταν πάω note2 πάλι δεν θα βάλω.. Μου αρέσει πολύ η αίσθηση χωρίς ζελατινα και επίσης δείχνει τραγικά πιο όμορφη η συσκευή χωρίς.. Αλλά όπως είπα θέλει προσοχή!!

Και εγώ αυτή της συλλογιστικής ήμουν και λόγω του ότι προσέχω πολύ τα πράγματα μου. Αλλά πλέον δεν είμαι. Τα τελευταία 5 smartphones με gorilla που είχα, δεν έκαναν ποτέ γρατζουνιά με πολλές πτώσεις. Άλλα έμαθα το μάθημα μου με το One X και από ότι έχω δει και το gorilla ΙΙ, στο S3, δεν τα πάει και καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

απλα δεν νομιζω οτι θα προφτασουν μεσα μεοκτωβρη να το δωσουν σημερα 5 του μηνα και το εχπανσυς ή το clove.co.uk δεν εχουν τιμη αρα λογικα θα πιασει και νοεμβρη οι πρωτες παρτιδες

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θέμη όλο εδώ σε βρίσκω στο θέμα για το νοτε :)

 

Χα χα που αλλού θα ήμουν Άκη μου??!!!

Να και η πρώτη τιμή, αρκετά τσουχτερή αλλά είναι αρχή ακόμα φαντάζομαι

 

http://www.gsmarena.com/galaxy_note_ii_goes_on_preorder_in_uk_cost__pound546-news-4758.php

Link to comment
Share on other sites

πρωτη τιμη παιδια καντε παιχνιδι http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-note-2

δεν ειδα οτι εχει δοθει ...απο πανω:wacko:

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θέμη:lol::lol: πανάκριβο μου μοιάζει. Σήμερα σκέφτηκα πως αν δε δώσει την 4.1 στο note δε θα πάρω το 2. Θα πάρω το νέο lumia. Έτσι βαρύ,πλατύ και μεγάλο που είναι κάνει και για το πετάς στον άλλο όταν έχεις νεύρα. Παρεπιπτόντως η καινούρια γερμανική rom πετάει και ξέρεις τι έχω στις οθόνες.....

 

Καλά να σε δω με κιτρινακι Lumia και τι στον κόσμο!!

Τσιμπημένο είναι φυσικά το note2 γιατί είναι πολύ νωρίς κι όποιος βιάζεται.. πληρώνει!!! Η αλήθεια είναι ότι αν είχα ακόμα το note και το έβλεπα να δουλεύεις απρόσκοπτα θα ήμουν κι εγώ στο δίλημμα ως προς το να κάνω.. Μεγάλη συζήτηση κι αυτή!! Να είσαι λίγο φορτωμένος όπως κι εγώ άλλωστε.. Αλλά έτσι μου αρέσει κι εμένα, να είναι γεμάτες οι home screens!!

Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους note (1):

 

Περιμένω να εμφανιστεί το note 2 στα μαγαζιά για να αποφασίσω ανάμεσα σε αυτό και το S3 (εκτός και αν τέλος του μήνα παρουσιάσει και η HTC κάτι αξιόλο και το προσθέσω σαν πιθανή επιλογή). Αυτή τη στιγμή είμαι 70% για note, 30% για S3.

Ανάμεσα στα υπόλοιπα γνωστα χαρακτηριστικά του note, κάποιοι απο εσας αγοράσατε το πρώτο note γιατί βρήκατε κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα και στο πενάκι (με τις εφαρμογές που το συνοδεύουν). Θα υπάρχουν φαντάζομαι και κάποιοι που ανακάλυψαν την χρησιμότητα του αργότερα...

 

Σύμφωνα λοιπόν με την μέχρι τώρα εμπειρία σας με το πενάκι και αυτά που είδατε να έχει βελτιώσει/προσθέσει η Samsung στο note 2 πίστευετε ότι είναι κάτι το οποίο βρίσκει εφαρμογή, κάτι που είναι χρήσιμο για κάποιον που τώρα που δεν το έχει δεν μπορεί να σκεφτεί κάποια σοβαρή δικαιολογία για να το συμπεριλάβει στα ...σημαντικά/θετικά του κινητού ;

 

Τα παρακάτω πιστεύω τα έχω ξεκαθαρίσεί οπότε ρωτάω για το πενάκι για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη αν γίνεται :

 

1) Jelly Bean θα πάρει και το S3 υποτίθεται πολύ σύντομα

2) Η τιμή του S3 είναι αρκετά πιο κάτω πλεόν, και το note 2 θα αργήσει να πέσει (2-3 μήνες)

3) 5.5" ένταντι 4.8"

4) Ίδια ανάλυση.....τελικά (μεγαλύτερη οθόνη=καλύτερη overall εμπειρία στο note 2)

5) Προβληματική οθόνη του S3 σε ντάλα ήλιο + oversaturated σε σχέση με την RGB καινούργια οθόνη του Note 2

6) Στην καθημερινότητα μου δεν τίθεται θέμα μεγέθους και πρακτικότητας για το note 2 (σημαντικό)

7) 2GB έναντι 1GB ram

8)....?

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

8) κάμερα ...????

 

όντως μπορεί να μας πει κάποιος φίλος τι συμβαίνει με την κάμερα του s3 και αν αυτή του note 2 θα είναι η ίδια? γιατι του του s2 που έχω ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα κάτι για άλλα χαρακτηριστικά?

Το πενάκι φίλε μου δεν μπορεί κανείς να σου πει αν είναι χρήσιμο η όχι ,στο Note εμένα προσωπικά με είχε βολέψει πάρα πολυ κ οχι μόνο στην δουλειά μου που εκεί είχα καταργήσει μπλοκ - σημειωματάρια χαρτουρα γενικά, άλλος θα σου πει οτι γι'αυτον είναι μόνο μόστρα κ δεν θα είχε πρόβλημα αν δεν υπήρχε... τι θέλω να πω? ότι αυτό θα το δεις μόνος σου.

Αν θέλεις μια γενικότητα... θεωρητικά ναι !!! είναι στα + τις συσκευής.

Για έμενα κράτα τα δυνατά χαρτιά του Note II δλδ (καλύτερη οθόνη -2gb ram - μπαταρία) θεωρώ εγώ ότι είναι 3 πολύ καλή λόγοι για να το επιλέξει κάποιος .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι φίλε μου δεν μπορεί κανείς να σου πει αν είναι χρήσιμο η όχι ,στο Note εμένα προσωπικά με είχε βολέψει πάρα πολυ κ οχι μόνο στην δουλειά μου που εκεί είχα καταργήσει μπλοκ - σημειωματάρια χαρτουρα γενικά, άλλος θα σου πει οτι γι'αυτον είναι μόνο μόστρα κ δεν θα είχε πρόβλημα αν δεν υπήρχε... τι θέλω να πω? ότι αυτό θα το δεις μόνος σου.

Αν θέλεις μια γενικότητα... θεωρητικά ναι !!! είναι στα + τις συσκευής.

Για έμενα κράτα τα δυνατά χαρτιά του Note II δλδ (καλύτερη οθόνη -2gb ram - μπαταρία) θεωρώ εγώ ότι είναι 3 πολύ καλή λόγοι για να το επιλέξει κάποιος .

 

Καλημέρα.

Το πενάκι μπορείς να το χρειαστείς εκεί που δεν το φαντάζεσαι. Πχ εγώ τώρα ψάχνω για σπίτι. Συνεχώς σημειώνω τηλ από ενοικιαστηρια που βλέπω στο δρόμο,διάφορα τηλ από σπίτια που με προτείνουν φίλοι μου κτλ κτλ.

Αντί να είμαι γεμάτος χαρτάκια στις τσέπες μου βγάζω το Note μου σημειώνω με το πενάκι αποθηκεύω και τέλος. :D

Γενικά είναι μια λειτουργία που μπορεί να την χρειαστείς εκεί που δεν φαντάζεσαι.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

@ freddaras, Ampelift

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Γενικά ξεχνάω εύκολα, με αποτέλεσμα να σημειώνω σε χαρτάκια κτλ διάφορα (τα οποία χάνω στο τέλος). Αν είναι πρακτικό όπως καταλαβαίνω μάλλον θα βρω και εγω σε αυτό το κομμάτι κάτι που θα με βολέψει επίσης. thanks.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 2 accessories revealed

http://www.androidauthority.com/galaxy-note-2-accessories-111931/

http://1.androidauthority.com/wp-content/uploads/2012/09/Galaxy-Note-2-accessories.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι βολικότατο.Κάνεις διπλό τακ με το spen στην οθόνη κ ξεκινάς να γράφεις.Ούτε να ψάξεις ούτε τίποτα.Ασε που κ η πλοήγηση στο τηλέφωνο με το πενάκι είναι καλύτερη.Δεν μπαίνει το χέρι να σου κρύβει πράγματα.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

....Ασε που κ η πλοήγηση στο τηλέφωνο με το πενάκι είναι καλύτερη.Δεν μπαίνει το χέρι να σου κρύβει πράγματα.

 

Να πχ. αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν έχουν βγάλει για το note2 Spen με bluetooth? Νομίζω ότι το πήρε το μάτι μου στην παρουσίαση σαν έξτρα αξεσουάρ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν έχουν βγάλει για το note2 Spen με bluetooth? Νομίζω ότι το πήρε το μάτι μου στην παρουσίαση σαν έξτρα αξεσουάρ..

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-bts-pen-108341/

:D

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντα ενημερωμένος.. κι έτοιμος!!! Μου φάνηκε ότι είδα ένα άλλο πιο λεπτό που ίσως μπαίνει και στην υποδοχή του Note2 αλλά δεν παίρνω και όρκο.. Εν καιρώ θα το δούμε ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι η σαμσουνγκ τηρει σιγη ιχθυος.να δειτε οτι μετα τις 12 σεπ. θα εχουμε νεα και ισως αλλη.. τιμη για το νοτε ιι,και μην μου πει καποιος οτι ειναι αλλη κατηγορια τηλεφωνου

http://thedroidguy.com/2012/09/samsung-galaxy-note-ii-pre-orders-started-in-the-uk/

πρωτη παραγραφος καπου στο τελος

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Θα γκαστρωθούμε μεχρι να κυκλοφορήσει το ρημάδι, σαν τη λεχώνα :lol:
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...