Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και λέτε για το πενάκι, κάποιες άλλες χρήσεις του:

-Καλύτερο από το δάχτυλο σε κάποια παιχνίδια (πχ fruit ninza)

-Ζωγραφική οποιουδήποτε είδους (ακόμη και για παιδιά)

-Μπορείς να χειριστείς την συσκευή εύκολα φορώντας γαντια.

 

Γενικά είναι +. Αν δεν το χρειάζεσαι το αφήνεις στην θέση του. Όποτε το χρειαστείς είναι εκεί.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

καλα θα ηταν αλλα καπου ειδα οτι θα βγει μονο στην Κινα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=SYXEQrEg0C8&feature=youtube_gdata_player

 

"Phone or tablet? That is irrelevant.. Only sure thing is that you are going to fall in love with the Galaxy Note 2"

Link to comment
Share on other sites

Aπλά πες χρώμα! Γκρι να υποθέσω; Γκρι μάλλον,εκτός κι αν είναι πολύ..λαμπικό.....!

Με προβληματίζει λίγο το ύψος....!

 

Σε διαστάσεις και σε ότι video έχω δει από το YouTube δείχνει κατά πολύ πιο βολικό το 2. Το ύψος είναι ελάχιστα μεγαλύτερο και νομίζω ότι δεν θα το καταλάβεις καν.. Σε γκρι φυσικά θα πάω Κώστα σωστά κατάλαβες!! Κι εσύ να υποθέσω σωστά??

Link to comment
Share on other sites

Σε διαστάσεις και σε ότι video έχω δει από το YouTube δείχνει κατά πολύ πιο βολικό το 2. Το ύψος είναι ελάχιστα μεγαλύτερο και νομίζω ότι δεν θα το καταλάβεις καν.. Σε γκρι φυσικά θα πάω Κώστα σωστά κατάλαβες!! Κι εσύ να υποθέσω σωστά??

 

δωσε γκρι στο λαο

Link to comment
Share on other sites

δωσε γκρι στο λαο

 

Εσύ είδα έχεις ετοιμαστεί από πολύ νωρίς!! Εγώ πάλι το ξαναλέω το s3 το έχω κατά βολευτεί και δεν θα το δώσω έτσι εύκολα αλλά το note2 είναι κινηταρα :) Μόνο μπαταρία, οθόνη και spen να δεις κάποιος.. Winner!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είδα έχεις ετοιμαστεί από πολύ νωρίς!! Εγώ πάλι το ξαναλέω το s3 το έχω κατά βολευτεί και δεν θα το δώσω έτσι εύκολα αλλά το note2 είναι κινηταρα :) Μόνο μπαταρία, οθόνη και spen να δεις κάποιος.. Winner!!

 

το κακο ειναι οτι αργη ακομη και απο το σ3 να πας στο x8 ειναι καπως.....δεν μπορω να γράψω σμσ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=SYXEQrEg0C8&feature=youtube_gdata_player

 

"Phone or tablet? That is irrelevant.. Only sure thing is that you are going to fall in love with the Galaxy Note 2"

 

Α ρε samsung. Ειχες δεν ειχες ακολουθησες την πεπατημενη με τα σκουπιδοπλαστικα σου...

Ειναι εργαλειο ομως, τι να κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

Α ρε samsung. Ειχες δεν ειχες ακολουθησες την πεπατημενη με τα σκουπιδοπλαστικα σου...

Ειναι εργαλειο ομως, τι να κανουμε...

 

Αυτό ήταν η σχεδιαστική γραμμή για φέτος δυστυχώς. Πάντως με μια θηκουλα πίσω μπροστά είμαστε μια χαρά δεν σου βγάζει αίσθηση ευτελους υλικού κτλ, τουναντίον μαλιστα.. Η εμπειρία μου από s3 τουλάχιστον αυτό υπαγορεύει, δεν έχω το note2 για να ξέρω παραπάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν η σχεδιαστική γραμμή για φέτος δυστυχώς. Πάντως με μια θηκουλα πίσω μπροστά είμαστε μια χαρά δεν σου βγάζει αίσθηση ευτελους υλικού κτλ, τουναντίον μαλιστα.. Η εμπειρία μου από s3 τουλάχιστον αυτό υπαγορεύει, δεν έχω το note2 για να ξέρω παραπάνω :p

 

Το s3 (οπως και το note 2) εχουν πλαστικα - υλικα της πλακας.

Καλως η κακως (κακως για οσους αναγνωριζουν τη σοβαρη ποιοτητα) η samsung σε ολες τις android συσκευες της βαζει γελοια υλικα.

Ας παραδειγματιστει απο καμια HTC (π.χ. one x) η ακομα καλυτερα απο τον εαυτο της (συσκευες με αλουμινιο)...

Με την αγορα του note 2 η πρωτη κινηση ειναι αγορα του flip type case (αφου αγορασα καμια δεκαρια θηκες για το note, παρεμεινα με αυτη) που του δινει πολυτελη αισθηση...

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια η τεχνολογια οθονης του Note 2 ειναι απλα το πρωτο δειγμα απο αυτο που θα ακολουθησει η Samsung μεσα στο 13 απο το καλοκαιρι και επειτα.

Επιτελους να δουμε μια καλυτερη υλοποιηση στις οθονες:)

http://www.techgear.gr/samsung-cloroled-new-display-technology-52246/

http://www.sammobile.com/2012/09/06/samsung-developing-cloroled-display-with-16-subpixels-rgb-matrix-2/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=SYXEQrEg0C8&feature=youtube_gdata_player

 

"Phone or tablet? That is irrelevant.. Only sure thing is that you are going to fall in love with the Galaxy Note 2"

 

Το live wallpaper υπάρχει κάπου για κατέβασμα;

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το s3 (οπως και το note 2) εχουν πλαστικα - υλικα της πλακας.

Καλως η κακως (κακως για οσους αναγνωριζουν τη σοβαρη ποιοτητα) η samsung σε ολες τις android συσκευες της βαζει γελοια υλικα.

Ας παραδειγματιστει απο καμια HTC (π.χ. one x) η ακομα καλυτερα απο τον εαυτο της (συσκευες με αλουμινιο)...

Με την αγορα του note 2 η πρωτη κινηση ειναι αγορα του flip type case (αφου αγορασα καμια δεκαρια θηκες για το note, παρεμεινα με αυτη) που του δινει πολυτελη αισθηση...

Θα συμφωνήσω απόλυτα... Αν και όχι για την άβολη, για εμένα, flip θήκη... :)

 

Ας μην ακολουθούσε την HTC, τουλάχιστον δεν μπορούσε να το κάνει με την συμπατριώτισσα LG...? Μόνο μαθήματα, για εμένα, μπορεί να πάρει...

 

Προσωπικά, το S3 ήταν το πρώτο κινητό μου, που βάζω θήκη και screen protector... :p

Link to comment
Share on other sites

Με την αγορα του note 2 η πρωτη κινηση ειναι αγορα του flip type case (αφου αγορασα καμια δεκαρια θηκες για το note, παρεμεινα με αυτη) που του δινει πολυτελη αισθηση...

...και απέριττη κομψότητα.:cool:

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

...και απέριττη κομψότητα.:cool:

 

Πολυ ομορφη flip case εβγαλε η sgp τωρα τελευταια για το note. Αν και λιγο αργα την εβγαλε καναν ποιοτικη δουλεια απο οτι δειχνει. Η θηκη λεγεται sgp ultra flip series.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεότερο για το πότε έρχεται παιδιά?

Μέσα στον Οκτώβριο ,ακριβείς ημερομηνίες αν δεν κάνω λάθος δεν έχουν δώσει.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη την ημερομηνια ειχαμε αρκετο καιρο πριν, αλλα κατα πως φαινεται θα ειναι λιγο πιο μετα...

ΥΓ Το μαγαζι ειναι πραγματι αξιοπιστο, οποιο μεταξυ handtec, clove, expansys το φερει πρωτο θα το προτιμησω...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο σχετικά με το dual sim note 2 υπάρχει? Εκεί που είμασταν ήρεμοι να πάμε στο note 2 μας άναψε φωτιές το dual sim. Βέβαια όπως και να χει μια δοκιμή στο note 2 θα γίνει με το που θα βγει. Εγώ θα προτιμήσω το expansys για λόγους κόστους με το φΠΑ

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο σχετικά με το dual sim note 2 υπάρχει? Εκεί που είμασταν ήρεμοι να πάμε στο note 2 μας άναψε φωτιές το dual sim. Βέβαια όπως και να χει μια δοκιμή στο note 2 θα γίνει με το που θα βγει. Εγώ θα προτιμήσω το expansys για λόγους κόστους με το φΠΑ

 

πολλα κινητά βγαινουν στην κινα με dual π.χ το s2.αλλα δεν ερχονται εδω.

Link to comment
Share on other sites

Οι λειτουργίες του s-pen μπορούν να γίνουν και με το δάκτυλο ή χάνεται κάτι;

 

Μόνο με το ειδικό spen γίνονται οι συγκεκριμένες λειτουργίες :)

Link to comment
Share on other sites

εδω λεει οτι παει για την εβδομαδα 42 στην Γερμανια δηλαδη καπου 15 οκτωβριου. http://www.sammobile.com/2012/09/11/availability-lte-note-ii-lte-galaxy-s-iii-lte-note-10-1-and-ativ-s-over-in-germany/
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...