Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Meanwhile, those of you who are reading this in India can now go on Samsung India's website and pre-order the unlocked version of the 16GB Galaxy Note II by paying ₹5,000 ($92) right now and the rest when the phone goes on sale.

Τι γίνεται στην ινδία ρε παιδιά?

Αν πάρουμε αεροπορικά εισιτήρια μετ επιστροφής

φθηνότερο θα μας έρθει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πραγματικά είσαι στο μυαλό μου... :)

 

Το S3 ήταν το πρώτο κινητό, στην ζωή μου, που φόρεσε θήκη και screen protector. Τα πλαστικά της Samsung είναι ότι να ναι. Και δεν μιλάω για HTC αλλά θα μπορούσε να πάρει μαθήματα από την συμπατριώτισσα LG... H εμπειρία από το S3 και η παρόμοια σχεδίαση/υλικά του Note 2, επιβάλουν θήκη. Προσωπικά περιμένω την original slim της samsung.

 

Παρόλα αυτά μέχρι το καλοκαίρι του 2013 θα είναι μονόδρομος... ;)

 

Και εγώ φαν τις original flip cover θηκης ήμουν και είμαι σε όλα μου τα τηλ(note-S3)...εννοείται πως και στο καινούριο νοτελι θα την πάρω σίγουρα...

Η ρουφιανα αλλάζει όλο το design του τηλεφώνου προς το καλύτερο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φαν τις original flip cover θηκης ήμουν και είμαι σε όλα μου τα τηλ(note-S3)...εννοείται πως και στο καινούριο νοτελι θα την πάρω σίγουρα...

Η ρουφιανα αλλάζει όλο το design του τηλεφώνου προς το καλύτερο...

Αλλά με την ποιότητα της original flip, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να πληρώσεις και μια 2η αν ξεπεράσεις τους 6 μήνες χρήσης...

 

Όσο και να είναι "μπάνικες" αυτές οι θήκες,προσωπικά τις βρίσκω πολύ δύσχρηστες όταν θες να τραβήξεις photo/video, γι αυτό και δεν τις επιλέγω. Αλλά περί ορέξεως... :)

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα ηδη θηκη TPU απο ebay (δερματινη δεν παιζει ακομα) ωστε να το ριξω αμεσα, μολις παραλαβω με το καλο, γιατι τα αχρηστα πλαστικα του (ναι αυτη ειναι η αληθεια) θα με εκνευρισουν. Τουλαχιστον μεσα σε θηκη δεν θα καταλαβαινω το "ψεμα" της σαμμυ και λογω του βαρους θα σωζεται.

Εχε χαρη που ο ανταγωνισμος δεν εχει τιποτα που να το πλησιαζει...

 

εχεις λινκ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είσαι στο μυαλό μου... :)

 

Το S3 ήταν το πρώτο κινητό, στην ζωή μου, που φόρεσε θήκη και screen protector. Τα πλαστικά της Samsung είναι ότι να ναι. Και δεν μιλάω για HTC αλλά θα μπορούσε να πάρει μαθήματα από την συμπατριώτισσα LG... H εμπειρία από το S3 και η παρόμοια σχεδίαση/υλικά του Note 2, επιβάλουν θήκη. Προσωπικά περιμένω την original slim της samsung.

 

Παρόλα αυτά μέχρι το καλοκαίρι του 2013 θα είναι μονόδρομος... ;)

 

Κι εγω παρα το οτι δοκιμασα καμια δεκαρια θηκες για το note, κατεληξα και χρησιμοποιω μια πορτοκαλι original flip type. Πολυ κομψη, εστω κι αν ρισκαρω να τσακισω τα χρωμια (λιγο μεταλλο θα ηταν δυσκολο για τη σαμμυ).

Παιδια, κακα τα ψεματα, η σαμμυ ειναι εντελως μαζικουρα σε ποιοτητα και αυτο που δινει τελικα (μιλαω για υλικα casing/housing, τα εσωτερικα των συσκευων ειναι πολυ καλα).

Ομως δεν παυει να ειναι οι καλυτερες εμπειριες σε android στο εμποριο .-

 

@nikolasn80

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170908215930

Για προχειρα καλα ειναι...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-ii-hands-on-photos-48882/

640 euro στη Γερμανια το 16 gb... To ιδιο περιπου και εδω δεν θα ειναι?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-ii-hands-on-photos-48882/

640 euro στη Γερμανια το 16 gb... To ιδιο περιπου και εδω δεν θα ειναι?

 

Στα γνωστά skroutzομάγαζα πιστεύω κάπου εκεί θα έχει.. Στα "γνωστα" φαντάζομαι στα 669€ ή κάπου εκεί τέλος πάντων..

Ξέρεις κανείς πότε θα το έχει στα χέρια του???!!

Link to comment
Share on other sites

Στα γνωστά skroutzομάγαζα πιστεύω κάπου εκεί θα έχει.. Στα "γνωστα" φαντάζομαι στα 669€ ή κάπου εκεί τέλος πάντων..

Ξέρεις κανείς πότε θα το έχει στα χέρια του???!!

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να ξέρει στάνταρ το πότε θα το έχει:(

Άλλοι λένε τέλος Σεπτέμβρη άλλοι μέσα Οκτώβρη ,τι να πεις ?

Πάντως ρε παιδιά για μένα μεγάλο fail τις Sammy αυτή η καθυστέρηση στην κυκλοφορία ,κανονικά θα έπρεπε παρουσίαση κ το πολύ 10 μέρες μετά στα καταστήματα,αφήστε οτι πιστεύω πως δεν τα είχαν έτοιμα κ τα έχουν βάλει γραμμή παραγωγής μετά την IFA:mad:

Δεν είναι δυνατόν άλλοι να γράφουν 28 κ 1 δλδ από τώρα κ σε 1 εβδομάδα κ το expansys να δηλώνει πλήρη άγνοια ,αν ήταν να παραλάβει δεν θα έπρεπε να το ξέρει είδει?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδες η τιμη θα σταθεροποιηθει κοντα στα 600 ευρω μετα απο 3 εβδομαδες κυκλοφοριας περιπου.

Θεωρω πως για καποιον που ειναι συνετος θα ειναι η καταλληλη στιγμη να αγορασει (αλλο αν οι περισσοτεροι απο εμας που ποσταρουμε εδω δεν θα το κανουμε - θα κινηθουμε αμεσα).

Οσο για την πολιτικη των releases και την τιμολογιακη θα μπορουσε επιτυχημενα να αντιγραψει τη μηλοεταιρια που κρατα τιμες μεταπωλησης-αξιολογες- και μετα απο ενα χρονο...

Link to comment
Share on other sites

699 euros :( πολύ τσουχτερή τιμή για αρχή.

 

27 σεπτεμβρίου γερμανια πριν βγει ο μηνας θα το εχουμε κοντα στα 640...

Ξερω τι σου λεω...

Τωρα απο τιμη πιο πανω απο αυτη που λεω με τιποτα πιο κατω ισως...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

699 euros :( πολύ τσουχτερή τιμή για αρχή.

 

Για αυτό υπομονή.. :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σου,αν βαριόμουν, θα έκανα προαναγγελία το lumia 920..

Πλάκα-πλάκα τώρα που το σκέπτομαι, το nokia έχει 3 καταπληκτικά πράγματα για μένα…

1. Η κάμερα του θα αφήσει εποχή…(αν επαληθευτούν τα reviews)

2. Η οθόνη του μπροστά από τον ανταγωνισμό..

3. Nokia maps.

Και, πάντα για μένα, επειδή έχω μόνιμα αγκαλιά το tab 10.1 το σκέπτομαι σοβαρά να θυσιάσω λίγες ίντσες…

 

v@geli, ξέρω ότι θεωρείς τα wp8 βαρετά, αλλά, αν πιάσεις στα χέρια σου το 920, να μας ενημερώσεις…

κλείνω το offtopic

 

το ότι έχω "βαρεθεί" να περιμένω δεν σημαίνει ότι έχει αλλάξει κάτι σχετικά με το ...στόχο. :p

Είχα μια περιέργια να δω πως θα ήταν το 5" που υποτίθεται θα παρουσίαζε η HTC εχθες, αλλά επειδή τελικά κάτι τέτοιο δεν έγινε συνεχίζω ακάθεκτος.

Δεν είναι μόνο ο wow factor της οθόνης που με έχει κάνει να περιμένω πως και πως το note, υπάρχουν ουσιαστικοί λόγοι για τους οποίους πιστεύω ότι μου ταιριάζει απόλυτα.

Σχετικα με το 920, πέρα του ότι δεν με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή να το γυρίζω σε Windows, η κάμερα στο κινητο είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί προσωπικά. Φωτογράφος είμαι, όλη σχεδόν την ημέρα είμαι με μια 5D στο χέρι (αν έχεις συνηθίσει και με τις ευκολίες, λειτουργίες και την ποιότητα που πέρνεις απο μια επαγγελματική DLSR δεν νομίζω ότι έτσι κι αλλιως μπορεί να σε εντυπωσιάσει οποιαδήποτε κάμερα κινητού, λογικό νομίζω).

Ένα απο τα πολλά που θα κάνει για μένα το note είναι η εξοικονόμηση χρημάτων. Θέλω να έχω την άνεση όταν αράζω ή πριν κοιμηθω να διαβάζω τα forum μου κτλ με μια άνεση κοντά στην εμπειρία που δίνει ένα tablet αλλα ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να αγόρασω ένα. Γιατί απλά δεν θα με ενδιέφερε να κάνω κάτι άλλο σε tablet (εφαρμογές, παιχνίδια κτλ), μόνο το πιο "ανθρώπινο" browsing.

Επίσης, ξεπρερνάω τα 2 μέτρα σε ύψος (ντερέκι) οπότε σκέφτομαι "αν δεν μπορω εγω ποιος μπορεί να έχει ένα note". (μην το γελάς....σίγουρα έχω πολύ μεγαλύτερες τσέπες στα ρούχα μου απο νορμαλ διαστάσεων παλικάρια και σίγουρα απο οποιαδήποτε κόπελα). Κάτι τελευταίο που επίσης αποτελεί καθαρά προσωπικό κριτήριο, δεν είμαι και τόσο on the move για να με απασχολήσει οτιδήποτε έχει να κάνει με το μέγεθος της συσκευής. Είτε θα είμαι μπροστα στο PC να δουλεύω φωτογραφίες, είτε στο αμάξι, είτε για ένα 4ωρο σε "ελεγχόμενο" κλειστό χώρο μαζί με την φωτογραφική τσαντάρα μαζί.

 

Όλα τα υπόλοιπα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και θετικά χαρακτηριστικά του κινητού που αποτελούν γενικά-αντικειμενικά κριτήρια για όσους θέλουν να το αποκτήσουν είναι γνωστά νομίζω σε όλους όσους κάνουν το κόπο να βρίσκονται σε αυτό το thread.

 

εν αναμονή ...............

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

το ότι έχω "βαρεθεί" να περιμένω δεν σημαίνει ότι έχει αλλάξει κάτι σχετικά με το ...στόχο.

Είχα μια περιέργια να δω πως θα ήταν το 5" που υποτίθεται θα παρουσίαζε η HTC εχθες, αλλά επειδή τελικά κάτι τέτοιο δεν έγινε συνεχίζω ακάθεκτος.

Δεν είναι μόνο ο wow factor της οθόνης που με έχει κάνει να περιμένω πως και πως το note, υπάρχουν ουσιαστικοί λόγοι για τους οποίους πιστεύω ότι μου ταιριάζει απόλυτα.

Σχετικα με το 920, πέρα του ότι δεν με ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή να το γυρίζω σε Windows, η κάμερα στο κινητο είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί προσωπικά. Φωτογράφος είμαι, όλη σχεδόν την ημέρα είμαι με μια 5D στο χέρι (αν έχεις συνηθίσει και με τις ευκολίες, λειτουργίες και την ποιότητα που πέρνεις απο μια επαγγελματική DLSR δεν νομίζω ότι έτσι κι αλλιως μπορεί να σε εντυπωσιάσει οποιαδήποτε κάμερα κινητού, λογικό νομίζω).

Ένα απο τα πολλά που θα κάνει για μένα το note είναι η εξοικονόμηση χρημάτων. Θέλω να έχω την άνεση όταν αράζω ή πριν κοιμηθω να διαβάζω τα forum μου κτλ με μια άνεση κοντά στην εμπειρία που δίνει ένα tablet αλλα ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να αγόρασω ένα. Γιατί απλά δεν θα με ενδιέφερε να κάνω κάτι άλλο σε tablet (εφαρμογές, παιχνίδια κτλ), μόνο το πιο "ανθρώπινο" browsing.

Επίσης, ξεπρερνάω τα 2 μέτρα σε ύψος (ντερέκι) οπότε σκέφτομαι "αν δεν μπορω εγω ποιος μπορεί να έχει ένα note". (μην το γελάς....σίγουρα έχω πολύ μεγαλύτερες τσέπες στα ρούχα μου απο νορμαλ διαστάσεων παλικάρια και σίγουρα απο οποιαδήποτε κόπελα). Κάτι τελευταίο που επίσης αποτελεί καθαρά προσωπικό κριτήριο, δεν είμαι και τόσο on the move για να με απασχολήσει οτιδήποτε έχει να κάνει με το μέγεθος της συσκευής. Είτε θα είμαι μπροστα στο PC να δουλεύω φωτογραφίες, είτε στο αμάξι, είτε για ένα 4ωρο σε "ελεγχόμενο" κλειστό χώρο μαζί με την φωτογραφική τσαντάρα μαζί.

 

Όλα τα υπόλοιπα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και θετικά χαρακτηριστικά του κινητού που αποτελούν γενικά-αντικειμενικά κριτήρια για όσους θέλουν να το αποκτήσουν είναι γνωστά νομίζω σε όλους όσους κάνουν το κόπο να βρίσκονται σε αυτό το thread.

 

εν αναμονή ...............

1.60 Φιλε μου και με το Note στο χερι πιστευω ολοι μπορειτε να φανταστητε τι καζουρα πεφτει... Αλλα και το Note2 θα παρω και δεν πανε να λενε οτι θελουν? ;)

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάστε τα μπικικίνια που λεει και η γιαγιά μου!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά αν βγει Ευρώπη θα έρθει γρήγορα κι εδώ μέσω παράλληλων εισαγωγών (Γερμανία κτλ κτλ).. Οπότε κοντός ψαλμός για εσάς που αδημονειτε :p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά αν βγει Ευρώπη θα έρθει γρήγορα κι εδώ μέσω παράλληλων εισαγωγών (Γερμανία κτλ κτλ).. Οπότε κοντός ψαλμός για εσάς που αδημονειτε :p

 

Εντάξει καλαμπούρι έκανα, γράφει μέσα για δύο εβδομάδες μετά τις μεγάλες χώρες.Για να δούμε και σε τι τιμή.Το 699 θα είναι το πιο πιθανό σενάριο.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάστε τα μπικικίνια που λεει και η γιαγιά μου!!!

Εμένα είδει κουδουνανε κ διαμαρτύρονται.

 

.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είδει κουδουνανε κ διαμαρτύρονται.

 

.

 

Εγω το πηρα αποφαση.Αυτοσυγκρατηση.Ξεθαψα ενα νοκιακι( εχω τη πολυτελεια να εχω το s3 ) και θα περιμενω χαλαρα ενα μηνα+.Οι τιμες στα samsung πεφτουν σαν να μην υπαρχει αυριο και καταληγουμε να τα πουλαμε κοντα στα 300.Συν οι παιδικες ασθενειες,οποτε αυτη τη φορα ΥΠΟΜΟΝΗ :D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα αποφαση.Αυτοσυγκρατηση.Ξεθαψα ενα νοκιακι( εχω τη πολυτελεια να εχω το s3 ) και θα περιμενω χαλαρα ενα μηνα+.Οι τιμες στα samsung πεφτουν σαν να μην υπαρχει αυριο και καταληγουμε να τα πουλαμε κοντα στα 300.Συν οι παιδικες ασθενειες,οποτε αυτη τη φορα ΥΠΟΜΟΝΗ :D

Και το Note γιατί το πουλάς από τώρα κ δεν το κρατάς ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και το Note γιατί το πουλάς από τώρα κ δεν το κρατάς ?

 

Απεξαρτηση φιλε μου.Απεξαρτηση :D:D:D

Παλευω ολη μερα,μια με το ενα μια με το αλλο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...