Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα των custom roms, που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, γρήγορα θα λυθεί μιας και που οι κοινότητα θα το αγκαλιάσει άμεσα... Την αναβάθμιση στο hw, στην οθόνη και στις λειτουργίες όμως θα τις χαίρεσαι μέχρι τότε... ;)

 

Προσωπικά αν είχα Note 1 και γνώριζα ότι δύσκολα θα αντισταθώ στο 2, κάτι το οποίο πιστεύω ότι θα κάνει η μεγάλη πλειοψηφία των κατόχων του 1, θα έτρεχα να βγάλω για πούλημα το Note 1 μιας και που όσοι έχουν σχέση με το άθλημα το early adopter, ξέρουν ότι τώρα θα χάσουν λιγότερα από ότι σε 3 και 4 μήνες...

0. οσο σφιχτη και να ειναι η αγκαλια θα παρει λιγο χρονο μεχρι να φυγουν απτο beta σταδιο οι πρωτες/oι roms/kernels.

1. οντως η οθονη του που ειναι nonpentile πρεπει ναναι ολα τα λεφτα

2. η λογικη του να βγαλω για πουλημα το note 1 για να κανω early adoption το 2 δεν μου φαινεται και τοσο.. "λογικη".. καθως ναι.. σε 2-3 μηνες θα πεσει η μεταπωλητικη αξια του Note1.. αλλα θα πεσει και η αρχικη τιμη του Νοτε2.. και σε 3 μηνες οχι μονο θα εχει πεσει σαν τιμη, αλλα θα κυκλοφορουν και στο buy n sell διαφορα Note2 (και θα υπαρχει και προοδος στο xda (εμενα προσωπικα με ενδιαφερει πολυ).. δεν ξερω απλα μου φαινονται πολλα την παρουσα στιγμη τα 220-250 διαφορά που θα χρειαστει να δωσω για την μεταβαση... και ειδικα τη στιγμη που το Νοτε 1 με καλυπτει απολυτα.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα των custom roms, που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, γρήγορα θα λυθεί μιας και που οι κοινότητα θα το αγκαλιάσει άμεσα... Την αναβάθμιση στο hw, στην οθόνη και στις λειτουργίες όμως θα τις χαίρεσαι μέχρι τότε... ;)

 

Προσωπικά αν είχα Note 1 και γνώριζα ότι δύσκολα θα αντισταθώ στο 2, κάτι το οποίο πιστεύω ότι θα κάνει η μεγάλη πλειοψηφία των κατόχων του 1, θα έτρεχα να βγάλω για πούλημα το Note 1 μιας και που όσοι έχουν σχέση με το άθλημα το early adopter, ξέρουν ότι τώρα θα χάσουν λιγότερα από ότι σε 3 και 4 μήνες...

 

Απλουστευοντας θα πω πως δεν ισχύει αυτό καθώς η έλευση ενός νέου μοντέλου αναθερμαινει και το ενδιαφέρον για το παλιό. Έτσι ο ντόρος που θα δημιουργήσει ένα note 2 των 690 ευρω θα δώσει μεγάλη ώθηση στο μεταχειρισμενο note 1. Εκείνη είναι η κατάλληλη στιγμή να πουλήσει ο Early adaptor...

Link to comment
Share on other sites

Απλουστευοντας θα πω πως δεν ισχύει αυτό καθώς η έλευση ενός νέου μοντέλου αναθερμαινει και το ενδιαφέρον για το παλιό. Έτσι ο ντόρος που θα δημιουργήσει ένα note 2 των 690 ευρω θα δώσει μεγάλη ώθηση στο μεταχειρισμενο note 1. Εκείνη είναι η κατάλληλη στιγμή να πουλήσει ο Early adaptor...

Θα βγούμε off topic, αλλά για εμένα το sweet spot για ένα καλό deal, είναι το διάστημα μεταξύ 2-3 βδομάδων πριν και άλλων τόσων μετά την κυκλοφορία του καινούργιου μοντέλου...

 

Μιλάω πάντα για αγορά σφραγισμένης συσκευής από κατάστημα και όχι για τυχόν ευκαιρίες στις αγγελίες...

Link to comment
Share on other sites

Σε 2-3 μήνες το 1 θα έχει χάσει λιγότερα απ την μεταπολιτική του αξία απ όσο θα έχει πέσει το 2.Μην ξεχνάτε πως η samsung θα τα πουλάει ταυτόχρονα όπως κάνει με την σειρά s.Δεν θ απαξιωθεί το 1.Εγώ προσωπικά δεν θα κάνω την αλλαγή αν δεν τα δω δίπλα δίπλα.Μου φαίνεται πως η οθόνη του 1 θα είναι πιο απολαυστική απ του 2 λόγο του ότι είναι φαρδύτερη.Γενικά οι μακρόστενες οθόνες δεν μου πολυαρέσουν.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

συγκριση ασπρου-γκρι
παρεπιπτοντως πολυ ησυχια εχει το φορουμ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

συγκριση ασπρου-γκρι
παρεπιπτοντως πολυ ησυχια εχει το φορουμ

 

Μαζεύουμε χρήματα για την αγορά του...:lol::lol::lol::lol:

Σούπερ το άσπρο πάντως! Άσπρο έχω, άσπρο θα ξαναπάρω!

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτοντως πολυ ησυχια εχει το φορουμ

 

Αρκετοί έχουμε μπει σε σκέψεις..

Να δώσουμε το s3 και να πάμε σε Note ή όχι?..

:p

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ευλογο ερωτημα,μαλιστα αρκετοι σκεφτονται την μεταβαση και απο νοτε σε νοτε ιι.εγω εδωσα το νοτε ι και περιμενω το ιι

παρτε και μιαθηκουλα ετσι για πιο μεγαλη αναμονη http://www.geeky-gadgets.com/iluv-samsung-galaxy-note-ii-accessories-revealed-04-09-2012/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+geeky-gadgets+%28Geeky+Gadgets%29

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από όλα τα άλλα , έτυχε να είμαι με sgs2 τις τελευταίες 4 μέρες. Η διαφορά στην κατανάλωση υπέρ του 3 είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

Με το ίδιο τεχνολογικό υπόβαθρο πλέον το ΝΟΤΕ με αυτήν την μπαταρία τολμώ να πω πως μπορεί να βγάλει 2 μέρες φουλ χρήση..

Και μιλάμε για χρήση που στο sgs1 δεν μου έβγαζε μέρα ούτε για πλάκα. Στο 2 το παλεύει να βγάλει μέρα( όχι βράδυ ) και στο 3 βγάζει και βράδυ χωρίς πολλά γκουκ και μουκ.

Στο ΝΟΤΕ2 λοιπόν , που η διαφορά οθόνης είναι σχετικά μικρή αλλά η διαφορά στην μπαταρία τεράστια .... δε ξέρω , μου τρέχουν τα σάλια :)

μόνο κάποιος να μου επιβεβαιώσει πως έχει removable battery και το παραγγέλνω από τώρα!

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδωσα το σ3 και περημενο το note οε οε οε
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδωσα το σ3 και περημενο το note οε οε οε

 

Και εγώ σήμερα μίλησα με 1 φίλο γιατί βαριέμαι τις αγγελίες στα Φόρουμ αλλά δε μπορώ να τον δώσω ακόμα γιατί είμαι ακόμα για δουλειά σε νησί και το χρειάζομαι.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ρε παιδιά γιατί βιάζεστε έτσι το Note μπορεί να κυκλοφορήσει μέσα με τέλη Οκτώβρη την παλεύεται χωρίς συσκευή 1,5μηνα?:cry:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε 1.5 μήνα θα πέσει αρκετά η τιμή του Note1.

 

σιγουρα!!!ηδη το ειδα στα 350 εξω καινούριο......αν κυκλοφορήσει το 2 θα πεσουν και αλλο γτ αυτη την στιγμη εχει πανω κατω ελλαντα οσο το σ3 και δεν λεει.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα!!!ηδη το ειδα στα 350 εξω καινούριο......αν κυκλοφορήσει το 2 θα πεσουν και αλλο γτ αυτη την στιγμη εχει πανω κατω ελλαντα οσο το σ3 και δεν λεει.

καποιο link για τα 350€?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα!!!ηδη το ειδα στα 350 εξω καινούριο......αν κυκλοφορήσει το 2 θα πεσουν και αλλο γτ αυτη την στιγμη εχει πανω κατω ελλαντα οσο το σ3 και δεν λεει.

350 λίρες μπορεί να το είδες - http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-note

350 ευρώ αποκλείετε ,εδώ δεν μου κοστίζει 350 εμένα απ το expansys που έχω κ ενδοκοινοτικό αφμ.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

σας εστειλα πμ.ερωτηση!το note 2 δεν ειναι λιγο πιο μαζεμενο απο το 1?αν ναι τα pouch case του 1 δεν θα κανουν για το 2?

κατι που μου την δινει ειναι οτι πρεπει να βγει το κιν για να δουμε κανενα αξεσουαρ ενω στις apple ηδη ειπαρχει απο επώνυμη αμερικανική αιτερια και screen και glass protection.αν ειναι δυνατόν.

Edited by Karpoutzidis
Link to comment
Share on other sites

σας εστειλα πμ.ερωτηση!το note 2 δεν ειναι λιγο πιο μαζεμενο απο το 1?αν ναι τα pouch case του 1 δεν θα κανουν για το 2?

κατι που μου την δινει ειναι οτι πρεπει να βγει το κιν για να δουμε κανενα αξεσουαρ ενω στις apple ηδη ειπαρχει απο επώνυμη αμερικανική αιτερια και screen και glass protection.αν ειναι δυνατόν.

Το pouch κατά 99% θα κάνει ,όσον αφορά τα αξεσουάρ λιγο υπομονή κ θα βρεις τα πάντα ,το Note δεν εχει την δημοτικότητα του iPhone οπότε εμπορικά το βλέπω λογικό κάποιοι επώνυμοι κατασκευαστές να βγάζουν ποιο σύντομα τα αξεσουάρ.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το pouch κατά 99% θα κάνει ,όσον αφορά τα αξεσουάρ λιγο υπομονή κ θα βρεις τα πάντα ,το Note δεν εχει την δημοτικότητα του iPhone οπότε εμπορικά το βλέπω λογικό κάποιοι επώνυμοι κατασκευαστές να βγάζουν ποιο σύντομα τα αξεσουάρ.

 

το κακο με μενα ειναι οτι θελω να το ντύνω απο την πρωτη μερα που το εχω.αν το γυαλι ειναι σαν το σ3 τοτε δεν θελει screen αλλα μια θηκούλα δερματινη σας βιβλιο πολυ θ την γουσταρα.

Link to comment
Share on other sites

το κακο με μενα ειναι οτι θελω να το ντύνω απο την πρωτη μερα που το εχω.αν το γυαλι ειναι σαν το σ3 τοτε δεν θελει screen αλλα μια θηκούλα δερματινη σας βιβλιο πολυ θ την γουσταρα.

Να είσαι σίγουρος ότι πριν κυκλοφορήσει θα υπάρχουν αρκετές booklet θηκούλες για να αγοράσεις ώστε όταν μας έρθει με το καλό να το ντύσουμε;)

Ακόμα ούτε προπαραγγελίες δεν υπάρχουν,υπομονή παιδιά πριν 5 μέρες το παρουσίασαν... υπομονή:(

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος ότι πριν κυκλοφορήσει θα υπάρχουν αρκετές booklet θηκούλες για να αγοράσεις ώστε όταν μας έρθει με το καλό να το ντύσουμε;)

Ακόμα ούτε προπαραγγελίες δεν υπάρχουν,υπομονή παιδιά πριν 5 μέρες το παρουσίασαν... υπομονή:(

 

Η expansys χωρις τιμη ακομα βεβαια δεχεται προπαραγγελιες http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-note-2-16gb-titanium-gray-235974/

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία απο την στιγμή που το κάνεις preoder σου λένε ποτε θα το πάρεις στα χέρια σου ?? Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο expansys αλλα λέω μήπως κάποιο αλλο site το δώσει νωρίτερα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία απο την στιγμή που το κάνεις preoder σου λένε ποτε θα το πάρεις στα χέρια σου ?? Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο expansys αλλα λέω μήπως κάποιο αλλο site το δώσει νωρίτερα.

 

περιμενε.και οι γερμανοι παιζουν καλη μπαλα.

Link to comment
Share on other sites

το κακο με μενα ειναι οτι θελω να το ντύνω απο την πρωτη μερα που το εχω.αν το γυαλι ειναι σαν το σ3 τοτε δεν θελει screen αλλα μια θηκούλα δερματινη σας βιβλιο πολυ θ την γουσταρα.

 

Προσωπικά δεν θα το συνιστούσα. Τα gorilla glass των τελευταίων high end κινητών δεν μου φαίνονται και τόσο gorilla... :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...