Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 gb ram και η απίστευτη Μπαταρία για να παίζει μπάλα μόνο του και το 2012. Καλορίζικο μας εύχομαι...

 

μπαταρια εχω και με τον προκάτοχο ......εχω αγορασει 2 και μαμαω και δέρνω κανονικα....:)

(και τωρα θα πεσουν και αλλο.....;))

η ραμ ειναι τεραστιο+ αλλα ρε παιδες το εχω γονατίσει το note μου...

τι facebook τι mail ΤΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΙ ΣΗΡΙΑΛ ΤΙ ΤΙ ΤΙ....δεν μασαει ΜΙΑ.......ΜΙΑ ΟΜΩΣ....

και ειμαστε με παγωτο ....ΑΚΟΜΗ.....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλοριζικα μας Βαγγελη !!:) ! Πως και πως περιμενω την day one για το unboxing !! Ξερουμε τιποτα για ημερομηνία διαθεσιμότητας ??

 

Όπως είδες επιβεβαιωθηκα απόλυτα σε όσα σου είχα γράψει ένα μήνα πριν Χρήστο. Το μόνο που δε γνωριζε κάνεις ήταν η απίστευτη Μπαταρία του.

Ημερομηνίες όπως είπαμε. Αν είμαστε τυχεροί ίσως και τελευταία εβδομάδα Σεπτέμβρη. Ρεαλιστικά μαθαίνω για δεύτερη εβδομάδα Οκτώβρη Σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά παιδιά το ΝΟΤΕ 2 έπεσε μεσα στις προσδοκίες μου και δηλώνω αρκετά ικανοποιημένος με το upgrade.

Μπαταρία,ΡΑΜ,JB,ποιο "εξυπνο" σ-πεν είναι αυτά που με "καίγανε", και σε όλα τα παραπανω έχουμε σοβαρή αναβάθμιση.

Η αποκτησή του οσον με αφορά ειναι μονόδρομος.

Φυσικά ως κάτοχος του ΝΟΤΕ 1 δεν καίγομαι. Mπορούμε να περιμένουμε με την ησυχία μας να το δούμε αφενώς στην πράξη για τυχόν παιδικές ασθένειες που μπορεί να παρουσιάσει και αφετέρου να πέσει η τιμή σε φυσιολογικά επίπεδα (να δούμε που θα κατασταλάξει και το αμαζον.ντε σε τιμή πώλησης;)

Πάντως εαν κάποιος είναι κάτοχος του ΝΟΤΕ1 και δεν εχει το "μικρόβιο" του να εχει στα χέρια του οτι πιο cutting edge κυκλοφορεί σε smatphone μια χαρά βολεύται με το θηρίο μέχρι ελεύσεως και του...ΝΟΤΕ 3.:p

Εν κατακλείδι οσον αφορά στους χρήστες του ΝΟΤΕ 1 , κατανοω και αυτόν που θα προβεί σε αναβάθμιση αλλα και αυτον που θα επιλέξει να παραμείνει με το ΝΟΤΕ 1.:)

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια εχω και με τον προκάτοχο ......εχω αγορασει 2 και μαμαω και δέρνω κανονικα....:)

(και τωρα θα πεσουν και αλλο.....;))

η ραμ ειναι τεραστιο+ αλλα ρε παιδες το εχω γονατίσει το note μου...

τι facebook τι mail ΤΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΙ ΣΗΡΙΑΛ ΤΙ ΤΙ ΤΙ....δεν μασαει ΜΙΑ.......ΜΙΑ ΟΜΩΣ....

και ειμαστε με παγωτο ....ΑΚΟΜΗ.....:)

 

Eχω την εντυπωση οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτό σου να μην το παρει. Σε βλέπω την day one και εσενα φιλε freddara να το εχεις στα χερια σου. :)

 

Φιλικά παντα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι στο Galaxy Note I 1280x800 τα κειμενα διαβαζονται πιο ευκολα.

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/08/dsc07952.jpg

 

Εγώ αυτό που βλέπω είναι οτι το note 2 είναι πιο στενό άρα και πιο βολικό στο κράτημα. Γενικά θεωρώ ότι είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση. Αυτή την φορά θα επιλέξω το λευκό, πάλι σε έξοδα θα μπούμε. :-)

Link to comment
Share on other sites

Τhe Samsung Galaxy Note II has a gorgeous 5.55″ Super AMOLED HD Display with a resolution of 1280×720 (720p), giving the screen a perfect 16:9 aspect ratio. Even though the Note II has a large display and a massive battery of 3,100 MAh (Original Galaxy Note was 2,500MAh), it’s only 9.4mm thick. The Samsung Galaxy Note II is PACKED with performance, consisting of a Quad-Core Exynos 4412 chip clocked at 1.6GHz and a Quad-Core Mali-400MP GPU clocked at 400MHz.

The Galaxy Note II is Samsung’s first device to run Android 4.1.1 Jelly Bean right out of the box. Samsung is using their TouchWiz Nature UX on the Galaxy Note II, just like on the Galaxy S III. Samsung has optimized their software a lot by adding various features and apps used by the S-Pen. Also, S-Pen is all new in the Note II as well, It’s much more accurate responsive and faster. The Galaxy Note II also captures outstanding High-Res Pictures and Full 1080p HD Videos thanks to it’s 8MP Rear Camera Sensor. The device is also great for video chatting as well as it’s equipped with a 1.9MP 720p HD Front Facing Camera. The Galaxy Note II comes in 3 storage options, 16GB, 32GB and 64GB. The storage is also expandable via MicroSD Slot.

The Galaxy Note II takes some design elements from the Samsung Galaxy S III, the curved round corners and the Glossy Finish. Galaxy Note II will be available in 2 different colors, Marble White and Titanium Grey (Has the metal texture just like on the Galaxy S III). The device will be made available to order in European countries from October. We currently have no release dates for the U.S. market.

Our sources just confirmed the the device will actually cost € 699.

 

 

Specifications:

Android Version: 4.1.1 Jelly Bean

Display: 5.5” Super AMOLED HD with 1280×720 Resolution (720p – 16:9)

CPU: Samsung’s Exynos4412 @ 1.6GHz

GPU: ARM’s Mali-400MP @400MHz

RAM: 2GB

Storage: 16GB, 32GB and 64GB

MicroSD Slot: Yes

Camera: 8MP (1080p HD) Rear Facing Camera + 1.9MP (720p HD) Front Facing Camera

Battery: 3,100 MAh

 

http://www.sammobile.com/2012/08/29/official-samsung-galaxy-note-ii-specifications-images-details/#.UD5s-n-Wgpc.twitter

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια εχω και με τον προκάτοχο ......εχω αγορασει 2 και μαμαω και δέρνω κανονικα....:)

(και τωρα θα πεσουν και αλλο.....;))

η ραμ ειναι τεραστιο+ αλλα ρε παιδες το εχω γονατίσει το note μου...

τι facebook τι mail ΤΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΤΙ ΣΗΡΙΑΛ ΤΙ ΤΙ ΤΙ....δεν μασαει ΜΙΑ.......ΜΙΑ ΟΜΩΣ....

και ειμαστε με παγωτο ....ΑΚΟΜΗ.....:)

 

Ρε συ δεν ξέρω γιατί αλλά μου δίνεις την εντύπωση ότι περισσότερο προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν είναι και καμμιά σπουδαία αναβάθμιση. Φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτό σου να μην το παρει. Σε βλέπω την day one και εσενα φιλε freddara να το εχεις στα χερια σου. :)

 

Φιλικά παντα.

 

Χαχαχα...

No comments, ακριβώς η ίδια σκέψη με διάφορα λεπτών. :-)

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο της παρουσίασης μπορούμε να το βρούμε κάπου; Βρήκα κάποια στο YouTube αλλα με χάλια ήχο.
Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση οτι προσπαθεις να πεισεις τον εαυτό σου να μην το παρει. Σε βλέπω την day one και εσενα φιλε freddara να το εχεις στα χερια σου. :)

 

Φιλικά παντα.

 

Ρε συ δεν ξέρω γιατί αλλά μου δίνεις την εντύπωση ότι περισσότερο προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό τό σου ότι δεν είναι και καμμιά σπουδαία αναβάθμιση. Φιλικά πάντα.

 

Ρε παίδες είναι και μαμο τα κινητά για κάποιον που δεν έχει note... Για εμάς είναι μια απλή αναβάθμιση..

Θα περιμένουμε.. Δεν συγκινήθηκα... Σοβαρά μιλάω.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο της παρουσίασης μπορούμε να το βρούμε κάπου; Βρήκα κάποια στο YouTube αλλα με χάλια ήχο.

 

Στις 12 θα είναι διαθέσιμο εδώ http://www.facebook.com/samsungmobile

 

Galaxy Note II Full Specs

http://mobileriam.wordpress.com/2012/08/29/galaxy-note-sii-full-specifications/

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
"Opportunities are out there waiting to be seized and exploited. If you don't plan on doing so, let them be seized by someone who does."
Link to comment
Share on other sites

Στις 12 θα είναι διαθέσιμο εδώ http://www.facebook.com/samsungmobile

 

Galaxy Note II Full Specs

http://mobileriam.wordpress.com/2012/08/29/galaxy-note-sii-full-specifications/

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε. :-)

φίλη αλλά σε συγχωρώ :p

"Opportunities are out there waiting to be seized and exploited. If you don't plan on doing so, let them be seized by someone who does."
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δε σε πειράζει που έχει την ίδια σχεδίαση και ΕΙΔΙΚΑ τα ίδια πλαστικά με το s3 ή κάνω λάθος;

 

Ναι αλλά αυτό το περιμέναμε. Και το Note πρακτικά ήταν μεγαλύτερο S2 σχεδιαστικά.

 

Πάντως και εμένα μου άρεσε. Απο σχεδίαση είναι πανέμορφο, Specs είναι φοβερό και ετσι κι αλλιώς ήθελα να δοκιμάσω το Note. Θα το δω απο κοντά και θα κρίνω

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

φίλη αλλά σε συγχωρώ :p

 

Thanks! :-)

Να και μια κοπέλα που της αρέσει η τεχνολογία, με το ντουφέκι σας ψάχνουμε! :-)

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δε σε πειράζει που έχει την ίδια σχεδίαση και ΕΙΔΙΚΑ τα ίδια πλαστικά με το s3 ή κάνω λάθος;

 

Της πλάκας ήταν και τα πλαστικα του 1. Εχω συμβιβαστεί με αυτα επειδή έχει καλή αίσθηση λόγω βάρους.

Από εκεί και πέρα έχει απλά τα specs που θελω.

Τέλος, αν δε θεωρείται καλή αναβάθμιση η νέα cpu, gpu, ram, μπαταρία, software (jellybean ),spen, camera (οπτικα )σε ένα κινητό, τότε τι είναι...?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Της πλάκας ήταν και τα πλαστικα του 1. Εχω συμβιβαστεί με αυτα επειδή έχει καλή αίσθηση λόγω βάρους.

Από εκεί και πέρα έχει απλά τα specs που θελω.

Τέλος, αν δε θεωρείται καλή αναβάθμιση η νέα cpu, gpu, ram, μπαταρία, spen σε ένα κινητό, τότε τι είναι...?

 

+1000

+ Μικρές αναβαθμίσεις (πιο στενό, μεγαλύτερο s-pen) που όμως το κάνουν πιο εργονομικό.

Link to comment
Share on other sites

+1000

+ Μικρές αναβαθμίσεις (πιο στενό, μεγαλύτερο s-pen) που όμως το κάνουν πιο εργονομικό.

 

Το κινητό απλά θα κάνει παπάδες με αυτή τη ram και τη δοκιμασμένη cpu από το s3.

Με το καλογραμμένο software που είδαμε και στο s3, τη jb και την κορυφαία μπαταρία απλά δε θα έχει ανταγωνισμό...

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Note το note2 είναι πιο ψηλό, λιγότερο πλατύ και ελάχιστα πιο λεπτό... Επίσης 2γρ βαρύτερο ;)

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4135

 

Μου αρέσει το γκρι :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμενα πως θα μου αρεσε τοσο. Η μπαταρια κορυφη, η ram απλετη και τα extra features στο s pen (που παντα τα περιμενα) με κανουν να θελω να το παρω. Οχι αμεσως, αλλα σιγουρα. Πλας αν καταλαβα καλα εχει πιο παχυ s pen το οποιο θα ειναι πολυ βολικο γιατι του 1 χανεται στα δαχτυλα μου και με δυσκολευει :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό απλά θα κάνει παπάδες με αυτή τη ram και τη δοκιμασμένη cpu από το s3.

Με το καλογραμμένο software που είδαμε και στο s3, τη jb και την κορυφαία μπαταρία απλά δε θα έχει ανταγωνισμό...

 

Έτσι είναι... Πολύ καλή κίνηση από την Samsung.

Λίγους μήνες υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να είμαστε ειλικρινείς, το Note1 εντυπωσίασε περισσότερο γιατι ήταν μεγάλη η διάφορα του απο το Sii, σε ποιότητα κατασκευής, design, οθόνη και μπαταρία.

Τώρα οι συσκευές είναι πιο κοντά και το κυριότερο, το Siii δεν είναι τόσο χάλια όσο το Sii.

Ξέρετε ότι έχω κατηγορήσει πολυ το design του και τα υλικά. Όμως δεν είναι τόσο κακο όσο ήταν το 2.

Ο τελευταίος Γαλαξιας με 2-3 αλλαγές θα μπορούσε να συγκαταλέγεται μεταξυ των πιο ομόφωνα και ποιοτικών συσκευών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Note το note2 είναι πιο ψηλό, λιγότερο πλατύ και ελάχιστα πιο λεπτό... Επίσης 2γρ βαρύτερο ;)

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4854&idPhone2=4135

 

Μου αρέσει το γκρι :p

 

αρα πιο βολικο στο χερι πιστευω σε σχεση με το πρωτο.και μενα το γκρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανακοινώθηκαν τιμές?

ελπίζω να πέσουν κάθολου του Νοτε1 τώρα.

 

εγώ με το Note και το Nexus 7 (άρα καθημερινή επαφή με 4πύρηνο + JB) δεν ένιωσα κάποιο ενδιαφέρον.

περίμενα παραπάνω πράγματα. ένα εκ των οποίων να μην πέσει απο ....x800 η ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...