Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε μπορώ να καταλάβω τί παραπάνω περιμένατε.Φαινεται να είναι μακράν το καλύτερο κινητό της αγοράς.Ακόμη και στη μπαταρία σχεδόν έπιασε το Razr MaXx (3100 mAh το Note II έναντι 3300).

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε οχι ρε παιδια ...αν πολλοι ετρεξαν απο το σ2 στο σ3 εχοντας καποιους λογους απο το νοτε 1 στο νοτε 2 εχουμε πολλους περισσοτερους..και μην ξεχνατε το πραγματικο multitasking..

 

Ετσι ειναι...λογικα θα ειναι ακομα πιο γρηγορο και θα εχει ακομα καλυτερο multitasking

:)
Link to comment
Share on other sites

Κανέναν αν είσαι ικανοποιημένος από το Note και δεν θέλεις να έχεις το τελευταίο κινητό μόνο και μόνο για να το δείχνεις στους άλλους.

 

Πατριώτη (Κορυδαλλος), διαφωνώ με την άποψη σου.

Είναι μια καλη αναβάθμιση. Το ότι έπεσε λίγο η ανάλυση της οθόνης δεν είναι σπουδαίο και δεν θα το αντιληφθεί κανεις στην πράξη.

Πολυ σημαντικο τα 2g ram. Δεν θα κολωνει πουθενα.

Όλα εξαρτώνται απο αυτα που θα δούμε στο πρώτο αναλυτικό preview. Αν όλα τρέχουν άψογα, που μάλλον θα τρέχουν καθώς φαίνεται πολυ smooth, θα είναι και πάλι η καλύτερη λύση για όσους θέλουν ένα ταμπλετοτηλεφωνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι...λογικα θα ειναι ακομα πιο γρηγορο και θα εχει ακομα καλυτερο multitasking

 

ολα καλα!!!!:)

με τα μουτρα δεν πέφτουμε..παντως....:)

ΞΕΖΟΥΜΑΜΕ ΤΟ NOTE 1 ΟΣΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ(το χαιρομαστε και με JB...ΚΤΛ) ...και με το νεο ετος τα λεμε....χαλαραααα....:)

 

Πατριώτη (Κορυδαλλος), διαφωνώ με την άποψη σου.

Είναι μια καλη αναβάθμιση. Το ότι έπεσε λίγο η ανάλυση της οθόνης δεν είναι σπουδαίο και δεν θα το αντιληφθεί κανεις στην πράξη.

Πολυ σημαντικο τα 2g ram. Δεν θα κολωνει πουθενα.

Όλα εξαρτώνται απο αυτα που θα δούμε στο πρώτο αναλυτικό preview. Αν όλα τρέχουν άψογα, που μάλλον θα τρέχουν καθώς φαίνεται πολυ smooth, θα είναι και πάλι η καλύτερη λύση για όσους θέλουν ένα ταμπλετοτηλεφωνο.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ....

και παλι δεν κολωνω πουθενα και με το 1(πουθενα ομως..).....μπαααααα θα περιμενω.....:)

Link to comment
Share on other sites

Έμενα γενικά μου άρεσε αφού έγιναν οι απαραίτητες βελτιώσεις στο hardware και εξελιχθηκε η εμπειρία του spen. Αν είχαν δώσει και μια καλύτερη νέα κάμερα ίσως ακόμα καλύτερα αλλά πιστεύω μια χαρά είναι... Ειναι επίσης σημαντικό ότι δεν πήγαν να υπερβαλλουν με μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης και να κάνει πάλι κάνα 3μηνο να ξεπεράσει το lag. Τώρα με το jb και με αυτά τα χαρακτηριστικα θα είναι κοφτερό σαν ξυράφι!!
Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω νιωθω τοσο wow? :confused:

Νιωθω τον ιδιο ενθουσιασμο απ οταν περασα απο desire σε sii:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή συμφωνώ...αλλα δεν ξέρω για τους περισσότερους αλλα για μένα σίγουρα θα είναι το επόμενο μου τηλ...

Εσθητικα δεν μου λεει και πολλά για να πω την αλήθεια αλλα δεν περίμενα και κάτι πολυ διαφοροποιημενο οπότε αυτο που μένει να δούμε είναι το υπόλοιπο που κατα την γνώμη μου απο το βίντεο πόυ είδα με έχει πείσει για το πόσο σμουθ και γρήγορο φαίνεται...

Στα συν σίγουρα η μπαταρία του αλλα και τα 2γιγα ραμ...

Όσοι απο εμάς είμαστε αρωστακια είμαι βέβαιος ότι θα την κάνουμε την μετάβαση...

Φιλικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έμενα γενικά μου άρεσε αφού έγιναν οι απαραίτητες βελτιώσεις στο hardware και εξελιχθηκε η εμπειρία του spen. Αν είχαν δώσει και μια καλύτερη νέα κάμερα ίσως ακόμα καλύτερα αλλά πιστεύω μια χαρά είναι... Ειναι επίσης σημαντικό ότι δεν πήγαν να υπερβαλλουν με μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης και να κάνει πάλι κάνα 3μηνο να ξεπεράσει το lag. Τώρα με το jb και με αυτά τα χαρακτηριστικα θα είναι κοφτερό σαν ξυράφι!!

 

καλα κατσε εσυ με το 3 μια χαρα εισαι....:lol::lol::lol:

κοφτερο σαν ξυράφι ειναι πλεον και το note 1....ΚΑΙ χωρις jb ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη παρουσίαση να πω και εγώ κάνα 2 λόγια..

Να πω την αλήθεια απογοητεύτηκα! Καλά τα specs σίγουρα θα εχει την ταχύτητα του φωτός με 1,6 τετραπυρινο και 2 γιγα ραμ αλλα βλέποντας το σε λειτουργιά live είδα ενα τεράστιο s3 με επιλογές και λύσεις note 1. Κλασικό s pen με δυνατότητες λίγο αναβαθμισμένες απο το ΝΟΤΕ 1 ποιο κοντά στο ΝΟΤΕ 10,1.Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είδα κάτι που να πω τρελάθηκα! Όπως οταν πήρα το ΝΟΤΕ μου και είπα αυτο είναι τηλέφωνο με @@ Κάνει τα πάντα..Ποιο πολύ σαν το μικρο του αδερφάκι είδα το 2 παρά σαν το μεγάλο αδερφό. Αυτή τη γλυκόπικρη γεύση μου άφησε. Τώρα οταν θα το δω απο κοντά και το επεξεργαστώ κανα τέταρτο ίσως αλλάξω γνώμη αμέσως..:)

Προσωπική άποψη πάντα..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

καλα κατσε εσυ με το 3 μια χαρα εισαι....:lol::lol::lol:

κοφτερο σαν ξυράφι ειναι πλεον και το note 1....ΚΑΙ χωρις jb ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ.. :)

Το s3 με έχει βολέψει όσο δεν πάει γιατί έχει μεγάλη οθόνη αλλά παραμένει ανθρώπινο σε μέγεθος... δεν δούλευα και το spen πολύ αλλά θα το χαζεύω δεξιά κι αριστερά κι όσο αντέξω φυσικά :lol::lol: Εσένα πάντως σε κόβω μέσα Οκτώβρη να κάνεις unboxing Freddarako μου :p ! ! ! Πάντως αυτό το hardware με ζελεδάκι θα κάνει θαύματα...

 

Edit: Αυτό το είδατε????

http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_s_is_the_first_windows_phone_8_smartphone-news-4718.php

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Την γλυκοπικρη γευση μας αφησε το ς3 που το περιμεναμε με τα χαρακτηριστικα του νοτε 2 το οποιο ειναι απλα top gun..πραγματικα φοβομουν μηπως μας απογοητευσεινη σαμυ αλλα ευτυχως δεν το εκανε..εκανε μια πραγματικη αναβαθμιση σε ολους τους τομεις και αν η καμερα εχει 8 mpx δεν σημαινει πως εχει και την ιδια ποιοτητα(βλεπε hox s3 με ιδια ονομαστικη αναλυση)..μαλλον η σαμυ τωρα εβγαλε το hit της χρονιας..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία του pen μου φάνηκε προβληματική. Αυτό που πλησιάζοντας το στην οθόνη κάνει μια λειτουργία σαν να δημιουργει πρόβλημα όταν θέλεις να ανοίξεις κάτι πατώντας το.

 

(δεν εχω το note I, δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί στο Ι το πενάκι, για αυτά που είδα στην παρουσιάση του ΙΙ σχολιάζω)

Link to comment
Share on other sites

Το s3 με έχει βολέψει όσο δεν πάει γιατί έχει μεγάλη οθόνη αλλά παραμένει ανθρώπινο σε μέγεθος... δεν δούλευα και το spen πολύ αλλά θα το χαζεύω δεξιά κι αριστερά κι όσο αντέξω φυσικά :lol::lol: Εσένα πάντως σε κόβω μέσα Οκτώβρη να κάνεις unboxing Freddarako μου :p ! ! ! Πάντως αυτό το hardware με ζελεδάκι θα κάνει θαύματα...

 

Edit: Αυτό το είδατε????

http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_s_is_the_first_windows_phone_8_smartphone-news-4718.php

 

θα με χαρεις πολυ καιρο ακομη στο καλυτερο κινητο ever για μενα....:)

το ΝΟΤΕ1....:)

τα αλλα ειναι πυροτεχνήματα το ειπα και πριν.....το μπαμ εγινε....

 

Μετά τη παρουσίαση να πω και εγώ κάνα 2 λόγια..

Να πω την αλήθεια απογοητεύτηκα! Καλά τα specs σίγουρα θα εχει την ταχύτητα του φωτός με 1,6 τετραπυρινο και 2 γιγα ραμ αλλα βλέποντας το σε λειτουργιά live είδα ενα τεράστιο s3 με επιλογές και λύσεις note 1. Κλασικό s pen με δυνατότητες λίγο αναβαθμισμένες απο το ΝΟΤΕ 1 ποιο κοντά στο ΝΟΤΕ 10,1.Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν είδα κάτι που να πω τρελάθηκα! Όπως οταν πήρα το ΝΟΤΕ μου και είπα αυτο είναι τηλέφωνο με @@ Κάνει τα πάντα..Ποιο πολύ σαν το μικρο του αδερφάκι είδα το 2 παρά σαν το μεγάλο αδερφό. Αυτή τη γλυκόπικρη γεύση μου άφησε. Τώρα οταν θα το δω απο κοντά και το επεξεργαστώ κανα τέταρτο ίσως αλλάξω γνώμη αμέσως..:)

Προσωπική άποψη πάντα..

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν αν είσαι ικανοποιημένος από το Note και δεν θέλεις να έχεις το τελευταίο κινητό μόνο και μόνο για να το δείχνεις στους άλλους.

 

Πατριώτη (Κορυδαλλος), διαφωνώ με την άποψη σου.

Είναι μια καλη αναβάθμιση. Το ότι έπεσε λίγο η ανάλυση της οθόνης δεν είναι σπουδαίο και δεν θα το αντιληφθεί κανεις στην πράξη.

Πολυ σημαντικο τα 2g ram. Δεν θα κολωνει πουθενα.

Όλα εξαρτώνται απο αυτα που θα δούμε στο πρώτο αναλυτικό preview. Αν όλα τρέχουν άψογα, που μάλλον θα τρέχουν καθώς φαίνεται πολυ smooth, θα είναι και πάλι η καλύτερη λύση για όσους θέλουν ένα ταμπλετοτηλεφωνο.

 

Δεν διαφωνώ ότι είναι καλή αναβάθμιση αλλά αν (όπως έγραψα και πριν) κάποιος είναι ικανοποιημένος με το Note δεν έχει κανένα λόγο να πάει στο Note II.

Υπάρχουν πολλοί που θα βρουν αρκετούς λόγους να πάνε στο Note II και άλλοι τόσοι που δε θα βρουν κανένα. Το θέμα κατά την προσωπική μου άποψη είναι αν θα πάρει κάποιος το νέο κινητό επειδή πραγματικά τα νέα χαρακτηριστικά θα του χρησιμεύσουν σε κάτι ή αν θα το πάρει απλά για να λέει ότι έχει το τελευταίο και καλύτερο μοντέλο.

Φυσικά υπάρχουν και αυτοί που απλά τους αρέσει να ασχολούνται με την τεχνολογία και θέλουν να έχουν πάντα το τελευταίο κινητό όχι για τους άλλους αλλά για την πάρτη τους οπότε σε αυτήν την περίπτωση πάω πάσο!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μα είπαμε, εδώ μέσα οι περισσότεροι έχουν το μικρόβιο της αλλαγής... Βέβαια οι εποχές επιβάλλουν και λιγακι παραπάνω επιστράτευση της λογικής και περικοπής εξόδων... Εγώ κόβω, από αλλού!!! :p:p
Link to comment
Share on other sites

Με γειά μου παιδιά .Ευχαριστώ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ότι είναι καλή αναβάθμιση αλλά αν (όπως έγραψα και πριν) κάποιος είναι ικανοποιημένος με το Note δεν έχει κανένα λόγο να πάει στο Note II.

Υπάρχουν πολλοί που θα βρουν αρκετούς λόγους να πάνε στο Note II και άλλοι τόσοι που δε θα βρουν κανένα. Το θέμα κατά την προσωπική μου άποψη είναι αν θα πάρει κάποιος το νέο κινητό επειδή πραγματικά τα νέα χαρακτηριστικά θα του χρησιμεύσουν σε κάτι ή αν θα το πάρει απλά για να λέει ότι έχει το τελευταίο και καλύτερο μοντέλο.

Φυσικά υπάρχουν και αυτοί που απλά τους αρέσει να ασχολούνται με την τεχνολογία και θέλουν να έχουν πάντα το τελευταίο κινητό όχι για τους άλλους αλλά για την πάρτη τους οπότε σε αυτήν την περίπτωση πάω πάσο!:)

 

για μενα παντως αν ΕΧΕΙΣ ΤΟ NOTE 1 δεν υπαρχει κανενας σοβαρος λογος να πας στο 2.....στο μελλον βλεπουμε....

 

Με γειά μου παιδιά .Ευχαριστώ.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

2 gb ram και η απίστευτη Μπαταρία για να παίζει μπάλα μόνο του και το 2013. Καλορίζικο μας εύχομαι... Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

2 gb ram και η απίστευτη Μπαταρία για να παίζει μπάλα μόνο του και το 2012. Καλές μας αγορές...

 

Καλοριζικα μας Βαγγελη !!:) ! Πως και πως περιμενω την day one για το unboxing !! Ξερουμε τιποτα για ημερομηνία διαθεσιμότητας ??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...