Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες βοηθήστε λίγο σας παρακαλώ..

Πως θα ξέρω χωρίς να ανοίξω μια συσκευή απο ποια χώρα είναι η προέλευση της.

Και αν δεν εχω απόδειξη τι γινεται με την εγγυηση ?

Μάλλον θα πρέπει να δεις την γλώσσα στο κουτί κτλ.. Πχ το γαλλικό έλεγε στο κουτί samsung.com/fr και επίσης ήταν γραμμένα στα Γαλλικά οι πληροφορίες στο πίσω μέρος κτλ κτλ. Δες για να καταλάβεις

 

http://db.tt/9DeWO0cD

 

http://db.tt/ke6b1wHP

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον θα πρέπει να δεις την γλώσσα στο κουτί κτλ.. Πχ το γαλλικό έλεγε στο κουτί samsung.com/fr και επίσης ήταν γραμμένα στα Γαλλικά οι πληροφορίες στο πίσω μέρος κτλ κτλ. Δες για να καταλάβεις

 

http://db.tt/9DeWO0cD

 

http://db.tt/ke6b1wHP

 

 

Ευχαριστώ..

Και αν δεν έχω απόδειξη πειράζει σε περίπτωση Service ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..

Και αν δεν έχω απόδειξη πειράζει σε περίπτωση Service ?

Γι αυτό προσωπικά δεν έχω εμπειρία αλλά κάποια παιδιά λένε ότι τα πήγαν service και δεν τους ζητήθηκε απόδειξη. Εγώ μία φορά το πήγα και είχα την απόδειξη μαζί μου

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σταμάτησα να βλέπω την παρουσίαση της Apple μέσω του live streaming.. Με τον chrome

Σε μια ώρα ακριβώς με Wifi κρατηθείτε έχασε μόνο 4%.

Δεν το πιστεύω ακόμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το αντιθετο θα ελεγα αγαπητε.Μαυρο φιδι που μας εφαγε εμας τους pure lovers

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33166796

 

Στον γραπτο λογο δεν μπορεις να το καταλάβεις αλλα ως pure lover και εγω ο τονος ηταν ειρωνικός

 

Στεφανε θα στο πω με απλα λογια....καλα κρασια :(

 

το εξηγειτε πιο αναλυτικα για εμας που δεν τα καταλαβαινουμε αυταα...

 

Ησουν απολύτως κατανοητός αλλα παντα απο εσενα εξαρτάτε να το κρατησεις αγνο η οχι :)

 

Πραγματικά πιστεύω πως είναι μια συσκευή που δεν χρειάζεται pure android..

Είναι πλήρης, απροβλημάτιστη, σφαίρα, με ένα κάρο ευκολίες και κανέναν περιορισμό.

Θεωρώ πως θα ήταν ιεροσυλία να αφαιρέσουμε όλα αυτά για στοκ έκδοση.

Έχω και το νεξους 7 και τα χρησιμοποιώ καθημερινά και τα δύο. Το νεξους μου φαίνεται φτωχό.

Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να μην έχουμε επιλογές, αλλά νομίζω πως είναι περισσότερο πρόβλημα των σ3 και πολύ λιγότερο δικό μας. Φυσικά θα γκρινιάζουμε και εμείς, αλλά για το γενικότερο καλό, όχι για τον **** μας ;-)

Edited by Superuser

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είδατε δημιουργήθηκε πλέον υποπεριοχή αποκλειστικά για τις συσκευές Galaxy Note και μέσα σε αυτήν υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα. Θα παρακαλέσω λοιπόν οι απορίες και τα σχόλια να γίνονται στα σωστά θέματα.

 

Τέλος να υπενθυμίσω ότι το Forum δεν είναι Chat Room.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

LJ7 new firmware update.

 

Κινεζος;

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ακουστεί πολλά. Απλά θα σου γράψω όταν εγώ πήρα τηλέφωνο τη samsung εδώ για το θέμα. Ήταν κατηγορηματικοί πως όχι δεν το δέχονται αν δεν υπάρχει απόδειξη!! Ούτε όταν ρώτησα για το imei...μόνο με απόδειξη. Αν το συνδέσω και με το γεγονός ότι το 2 το πήρα από το Νίκο και έβαλε αυτός το imei στην απόδειξη και την υπογραφή του,τότε μάλλον κάτι τέτοι παίζει. Χωρίς απόδειξη γιοκ...

 

Θα εχει τελικα αποδειξη κανονικά απο Ευρώπη.

Τωρα αν δεν γραφει ΙΜΕΙ πανω δεν νομιζω να ειναι προβλημα λογικα ε ?

Link to comment
Share on other sites

Θα εχει τελικα αποδειξη κανονικά απο Ευρώπη.

Τωρα αν δεν γραφει ΙΜΕΙ πανω δεν νομιζω να ειναι προβλημα λογικα ε ?

 

Καλο θα ειναι να γραφει το imei ωστε να ταυτοποιειται το τηλεφωνο με την αποδειξη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιο ήταν το πρόγραμμα που βάζουμε για να ανοίγει αυτόματα η οθόνη μόλις ανοίγουμε το flip cover?. Γιατί δοκίμασα κάποια και δεν δουλεύουν.
Link to comment
Share on other sites

ε ποια ε ποια δεν είναι λάλα το άτιμο! το πρόστυχο! απαράδεκτο! πως την έχει δει νυχτιάτικο θα μας ξενυχτήσει πάλι? πάω να παίξω λίγο με photo πάρε την πρώτη αφηρημένη τέχνη σε χρόνο dt!!!! πατάω επιλογές...βλέπω print... μπαααα. το πατάω τρώω κάρτα. μόνο samsung εκτυπωτές. λέω...εεε μα. λέω λες? ας κάνουμε μια βόλτα στο μαγαζί.... ωπ τι είναι τούτη? κατέβασμα hp home and biz print...

άνοιγμα εφαρμογής- εύρεση photo print! Ο officejet 8500 αρχίζει και κελαηδά! πάρε και το .doc που είχε γράψει η γυναίκα στα αγγλικά ξετρελαμένη με τον ακιδογράφο.

Θα την ξύπναγα να της δείξω αλλά... θα μου το πάρει πάλι και θα αρχίζει να παίζει αυτή! άντε μετά να μου το δώσει πίσω! τι οχι τι μα τι τούμπανο αργαλίο είσαι εσύ νοτελάκι μου οεο??????

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πιστεύω πως είναι μια συσκευή που δεν χρειάζεται pure android..

Είναι πλήρης, απροβλημάτιστη, σφαίρα, με ένα κάρο ευκολίες και κανέναν περιορισμό.

Θεωρώ πως θα ήταν ιεροσυλία να αφαιρέσουμε όλα αυτά για στοκ έκδοση.

Έχω και το νεξους 7 και τα χρησιμοποιώ καθημερινά και τα δύο. Το νεξους μου φαίνεται φτωχό.

Σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να μην έχουμε επιλογές, αλλά νομίζω πως είναι περισσότερο πρόβλημα των σ3 και πολύ λιγότερο δικό μας. Φυσικά θα γκρινιάζουμε και εμείς, αλλά για το γενικότερο καλό, όχι για τον **** μας ;-)

 

Συμφωνώ.

Λάτρης των aosp/custom κι εγώ πάντα.

 

Στη notαρα δεν μου πάει καρδιά να περάσω ούτε καν custom βασισμένη σε official!

Έκανα τις μοντες που ήθελα στο system και τέλος.

 

Απίστευτη συσκευή πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά στη "δραστήρια" παρέα σας.. :D (το λέω αυτό γιατί 4 μήνες στο LG optimus 4x hd στο σχετικό thread τα πράγματα ήταν πολύ πιο "ήρεμα", αντανακλώντας σε μεγάλο βαθμό την "ατονία" του ίδιου του τηλεφώνου που αποχωρίστηκα προχθές για χάρη του Note..). Χθες λοιπόν ήρθε στα χέρια μου το Note με Γαλλικό firmware και πάνω στην τρέλλα μου για το unboxing συνειδητοποιώ ότι η υφιστάμενη καρτούλα sim δεν χωρούσε στην υποδοχή! Τότε κατάλαβα ότι παίρνει micro sim και η χαρά μου ανεστάλη για σήμερα όπου θα μεταβώ σε κατάστημα της Wind για την απαραίτητη sim! Τουλάχιστον το σέταρα με τις ρυθμίσεις που ήθελα και το αναβάθμισα καθώς μου κατέβασε ένα upgrade package μόλις συνδέθηκα σε wifi!

Εν αναμονή και του λευκού flip cover που έχω παραγγείλει από Mobilefun στην Αγγλία ώστε να ολοκληρωθεί το "σετάκι".

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...όπως σας είχα πει και πριν έχω πρόβλημα με το s pen...τηλεφώνησα στο κατάστημα από το οποίο το πήρα και αυτοί μου είπαν ότι επικοινώνησαν με την smartech (δεν ξέρω αν γράφετε έτσι) για να το στείλω....το ξέρει κανείς αυτό το service???μου είπαν ότι είναι εξουσιοδοτημένο....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...όπως σας είχα πει και πριν έχω πρόβλημα με το s pen...τηλεφώνησα στο κατάστημα από το οποίο το πήρα και αυτοί μου είπαν ότι επικοινώνησαν με την smartech (δεν ξέρω αν γράφετε έτσι) για να το στείλω....το ξέρει κανείς αυτό το service???μου είπαν ότι είναι εξουσιοδοτημένο....

 

http://www.smartec.gr/

 

ειναι το εξουσιοδοτημενο service. Προχωρα, καποια παιδια το ειχαν χρειαστει και δεν ειχαν κανενα προβλημα .Προσοχη στο rooting και στο system status πριν το πας :X

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

http://www.smartec.gr/

 

ειναι το εξουσιοδοτημενο service. Προχωρα, καποια παιδια το ειχαν χρειαστει και δεν ειχαν κανενα προβλημα .Προσοχη στο rooting και στο system status πριν το πας :X

 

system status?????

Link to comment
Share on other sites

system status?????

 

Οταν βαζεις το κινητο σε download mode εχει τρεις γραμμες

 

custom binary download

current binary

system status

 

Οταν εισαι για service τοτε προφανως το κινητο θα πρεπει να ειναι unrooted και

 

custom binary download 0

current binary Samsung official

system status Official

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το Allshare cast dongle να με βοηθήσει λίγο;

Μόλις το πήρα , ΔΕΝ έχω tv εδώ και ΔΕΝ έχω καλώδιο μαζί μου.

Παρόλα αυτά το έχω μηδενίσει/official κ.τ.λ.

Συνδέεται και αμέσως αποσυνδέεται.

Τώρα θα περάσω official rom ( μέχρι τώρα ήμουν με Ω )

Αν συνεχίσει να αποσυνδέεται υποθέτω θα είναι λόγω της μη σύνδεσης HDMI..

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει το Allshare cast dongle να με βοηθήσει λίγο;

Μόλις το πήρα , ΔΕΝ έχω tv εδώ και ΔΕΝ έχω καλώδιο μαζί μου.

Παρόλα αυτά το έχω μηδενίσει/official κ.τ.λ.

Συνδέεται και αμέσως αποσυνδέεται.

Τώρα θα περάσω official rom ( μέχρι τώρα ήμουν με Ω )

Αν συνεχίσει να αποσυνδέεται υποθέτω θα είναι λόγω της μη σύνδεσης HDMI..

 

το εχω 3 μερες το all share cast dongle και το δουλευω με omega 4.1 και με hdmi και δουλευει μια χαρα. δεν εχω αποσυνδεσεις

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Το allshare cast dongle για το note 2 είναι διαφορετικό από αυτό για το s3, γιατί βλέπω στο Ebay ότι εμφανίζονται με ελαφρώς διαφορετικούς κωδικούς?
Link to comment
Share on other sites

Το allshare cast dongle για το note 2 είναι διαφορετικό από αυτό για το s3, γιατί βλέπω στο Ebay ότι εμφανίζονται με ελαφρώς διαφορετικούς κωδικούς?

 

οχι εγω πηρα και απο εξω εγραφε galaxy s3 και δουλευει μια χαρα και με το note 2 και με το note 10.1

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους. Το περιμένω κι εγώ από βδομάδα με UPS. Το πήρα από amazon.fr και έχει κολλήσει κάπου στην Αγγλία... πράγμα περίεργο γιατί φανταζόμουν ότι θα το έστελναν από Γαλλία... ελπίζω να έχει γαλλική ROM... τέλος πάντων... διαβάζω για το All Share Dogle εδώ... και με βάλατε στην πρίζα... πάλι έξοδα ρε παιδιά, τί είστε 'σεις...

Να ρωτήσω τώρα... ξέρετε αν μεταφέρει και 5.1 ήχο από HDMI;;;; Τις ταινίες τις 1080p τις παίζει καλά μέσω του All Share Dogle;;

 

Νά 'στε καλά ρε παιδιά... είστε φοβεροί!!!

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους. Το περιμένω κι εγώ από βδομάδα με UPS. Το πήρα από amazon.fr και έχει κολλήσει κάπου στην Αγγλία... πράγμα περίεργο γιατί φανταζόμουν ότι θα το έστελναν από Γαλλία... ελπίζω να έχει γαλλική ROM... τέλος πάντων... διαβάζω για το All Share Dogle εδώ... και με βάλατε στην πρίζα... πάλι έξοδα ρε παιδιά, τί είστε 'σεις...

Να ρωτήσω τώρα... ξέρετε αν μεταφέρει και 5.1 ήχο από HDMI;;;; Τις ταινίες τις 1080p τις παίζει καλά μέσω του All Share Dogle;;

 

Νά 'στε καλά ρε παιδιά... είστε φοβεροί!!!

 

Μη βιάζεσαι για το dongle , άσε να φάω τα μούτρα μου λίγες μέρες και θα δώσω πληροφορίες, έχει θεματάκια από ότι διαβάζω.

Ταινίες 720p αναφέρουν και 5.1 λίιιιιιγο δύσκολο, αν και θεωρητικά θα έπρεπε να δίνει κανονικά.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

 

Ενώ έχω ένα τραγούδι από Zedge για ringtone και μου δείχνει ότι είναι αυτό επιλεγμένο το κινητό βαράει με τον μαμά ήχο κλήσης!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...