Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοσο πολυ οχι. Κατα καιρους παντως αυξανεται περιστασιακα, χωρις λογο, και ως υπευθυνος ειναι τα google services.

Ολα αυτα βεβαια με τη νοτε2 προ ρομ του s_wind.

Εσενα τι σου λεει?

Δυστυχώς δε με αφήνει να ανεβάσω screenshot! Tα δεδομένα μου είναι:

Οθόνη 41%

Λειτουργικό Σύστημα Android 12%

Σύστημα Android 11%

Opera 8%

iGO 7%

Messenger 3%

Blue Mail 3%

Υπηρεσίες Google Play 2%

Aitype 2%

Στο Kernel Adiutor βγάζει deep sleep 60%.

Θυμάμαι με τις πρώτες ρομ του Άκη που απο το βράδυ ως το πρωί η μπαταρία από το 100% πήγαινε στο 99%... Λέω να γυρίσω στη DN3 του 2015!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το tapatalk δεν σε αφηνει να ανεβασεις εικονα?? Περιεργο.

Το οτι στος θεσεις 2 και 3 βρισκεται το android, μου λεει οτι κατι δεν αφηνε τη συσκευη να κοιμηθει. Αυτο συμβαινει καιρο, ή ειναι η πρωτη/δευτερη φορα?

 

Προσωπικα παντως ειμαι ευχαριστημενος απο την νοτε προ2 ρομ. Τοσο πολυ που δεν περναω καν τις πιο καινουργιες ρομ του ακιςς, αφου κατι ουσιαστικο για τις δικες μου αναγκες δεν προσφερουν. Η νοτε προ2 ειναι ηδη αστραπιαια γρηγορη και με οσα καλουδια μπορει ο ακιςς να ενσωματωσει.

 

Οπως εχει πει ο ακιςς παντως, για τα bugs δεν φταιει η ρομ του αλλα οι κακογραμμενες εφαρμογες, ή ακομα και τα τυχον backups.

Εγω στη θεση σου, λογω καλοκαιριου (τυχεροι εκπαιδευτικοι) θα δοκιμαζα ενα clean install, για να βγαλω ασφαλεστερο συμπερασμα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τα λιγα που βλεπω διεγραψε τον οπερα απο το data γιατι οι εκδοσεις παρουσιαζουν προβληματα.. Στη συνεχεια πηγαινε στο build.prop και γραψε ro.ril.disable.power.collapse=0 .αυτο θα το γραψεις 2 σειρες πριν το τελος οχι οπου ναναι.

Εχουμε ξαναπει οτι ολες οι εφαρμογες οι dev τις βαζουν να συνεργαζονται μεταξυ τους δημιουργωντας αρκετα προβληματα. Πχ facebook με instagram , το youtube και αυτο ξεκινα με καινουργια προβληματα το messenger κτλ.Να εχεται υπομονη και να μη βαζεται αβερτα κουβερτα οτι update βγαινει ενω πχ.ειστε ευχαριστημενοι με το παλιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, fioravanti90 και s_wind! Θα πειραματιστώ τις επόμενες μέρες και βλέπουμε (μια DN3 θα τη βάλω λόγω νοσταλγίας, όπως και τη note pro 2)!

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, fioravanti90 και s_wind! Θα πειραματιστώ τις επόμενες μέρες και βλέπουμε (μια DN3 θα τη βάλω λόγω νοσταλγίας, όπως και τη note pro 2)!

 

Η Dn3 ειναι 4.4.2..Ειδη εχουμε την επομενη v2 extreme εγω και αλλοι 4 τεστερ και παει πολυ καλα.Γιαυτο μη βιαζεσαι.:p

Link to comment
Share on other sites

Η Dn3 ειναι 4.4.2..Ειδη εχουμε την επομενη v2 extreme εγω και αλλοι 4 τεστερ και παει πολυ καλα.Γιαυτο μη βιαζεσαι.:p

Βιάζομαι, πέρασα ήδη τη Note pro V2 για να παίξω, αλλά βλέπω ότι το βράδυ θα ΄χουμε δουλειά πάλι... :lol:

Redmi Note 5

Samsung Note 2 "Eclipse V9 Extreme Mod V2 by Onirama 23-07-2017"

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας!

Πού μπορώ να βρω την τελευταία ROM του akiss?

 

edit: Την βρήκα στο άλλο forum...:wacko::wacko:

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά καλησπέρα.. Σε note 2 ενός φίλου μου δεν δουλεύει η περιστροφή της οθόνης.. Το περίεργο είναι ότι η κάμερα γυρνάει κανονικά όπως και τα παιχνίδια που παίζει.. Είχε κανείς ποτέ παρόμοιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι απ' τις συντομεύσεις που υπάρχουν στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων έχει την περιστροφή ενεργοποιημένη.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι απ' τις συντομεύσεις που υπάρχουν στην κουρτίνα των ειδοποιήσεων έχει την περιστροφή ενεργοποιημένη.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Ναι Ναι εννοείται.. δεν το συζητάμε αυτό. διαβάζω ότι πάρα πολλά Samsung Galaxy Note 2 εμφάνισαν αυτό το πρόβλημα πάντως κάποια στιγμή.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνώριζα ότι υπήρχε τέτοιο πρόβλημα.

Οπότε μήπως να δοκιμάσεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τότε.

Δεν βλέπω κάποια άλλη λύση...

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ναι Ναι εννοείται.. δεν το συζητάμε αυτό. διαβάζω ότι πάρα πολλά Samsung Galaxy Note 2 εμφάνισαν αυτό το πρόβλημα πάντως κάποια στιγμή.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει εγκατεστημένο launcher;

Αν πάντως έχει touchwiz μπορεί να δοκιμάσει να του κάνει ένα καθαρισμό δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκατεστημένο launcher;

Αν πάντως έχει touchwiz μπορεί να δοκιμάσει να του κάνει ένα καθαρισμό δεδομένων.

 

Πολύ σωστό αυτό που γράφεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δοκιμασει τα παντα ..του εβαλα και cm και παλι τα ιδια ...

αν βαλεις ομως εφαρμογη που να υποχρεωνει την οθονη να γυρισει (πλαγια πχ και να μεινει εκει ) δουλευει ..

τεσπα ο ανθρωπος βολεύτηκε με αυτο (με την εφαρμογη) απλα αν το συναντήσετε καποια στιγμη στα κινητα σας το θεμα αυτο να ξερετε οτι υπαρχει στα Note 2 αλλα και σε πολλα samsung ..

προφανως πας μετα για αλλαγη πλακετας ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δοκιμασει τα παντα ..του εβαλα και cm και παλι τα ιδια ...

αν βαλεις ομως εφαρμογη που να υποχρεωνει την οθονη να γυρισει (πλαγια πχ και να μεινει εκει ) δουλευει ..

τεσπα ο ανθρωπος βολεύτηκε με αυτο (με την εφαρμογη) απλα αν το συναντήσετε καποια στιγμη στα κινητα σας το θεμα αυτο να ξερετε οτι υπαρχει στα Note 2 αλλα και σε πολλα samsung ..

προφανως πας μετα για αλλαγη πλακετας ..

 

Οχι και αλλαγη πλακετας επειδη δεν γυρνα ο default launcher.Δεν γυρνανε πλεον μονο οι εφαρμογες που εχει μεσα το λειτουργικο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οχι και αλλαγη πλακετας επειδη δεν γυρνα ο default launcher.Δεν γυρνανε πλεον μονο οι εφαρμογες που εχει μεσα το λειτουργικο.

 

μα σου λεω εβαλα και nougat και παλι δεν γυρναει το κινητο αυτοματα ..!

ειτε με official ειτε με custom rotation δεν εχει ...(μονο με εφαρμογη που κλειδωνει το rotation ..)!

δεν μπορεσα να το λυσω το θεμα με τιποτα ..

τεσπα ...

Link to comment
Share on other sites

μα σου λεω εβαλα και nougat και παλι δεν γυρναει το κινητο αυτοματα ..!

ειτε με official ειτε με custom rotation δεν εχει ...(μονο με εφαρμογη που κλειδωνει το rotation ..)!

δεν μπορεσα να το λυσω το θεμα με τιποτα ..

τεσπα ...

 

Μα εαν βαζεις εφαρμογη και γυρναει οπως εγραψες παραπανω πως καταλαβαινει και γυρναει καθετα η οριζοντια ;γυρναει αυτοματα μεσα απο την εφαρμογη η εχει κουμπι και πατας να γυρισει ;

Link to comment
Share on other sites

μα σου λεω εβαλα και nougat και παλι δεν γυρναει το κινητο αυτοματα ..!

ειτε με official ειτε με custom rotation δεν εχει ...(μονο με εφαρμογη που κλειδωνει το rotation ..)!

δεν μπορεσα να το λυσω το θεμα με τιποτα ..

τεσπα ...

 

Βασικά που δεν σου γυρνάει;

Όταν είσαι πχ στον browser;

Γιατί είπες ότι στα παιχνίδια δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν γυρναει αυτοματα ..

γυρναει μονο στα παιχνιδια πχ που ειναι landscape απο μονα τους ετσι και αλλιως ..

και γυρναει αν βαλω εφαρμογη που "κλειδωνει" το κινητο ειτε καθετα ειτε οριζοντια (μονιμα ομως ..)..

αυτοματα δεν μπορω να το κανω να γυρισει με τιποτα ..

ειτε με custom rom ειτε με cm ειτε με official ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν γυρναει αυτοματα ..

γυρναει μονο στα παιχνιδια πχ που ειναι landscape απο μονα τους ετσι και αλλιως ..

και γυρναει αν βαλω εφαρμογη που "κλειδωνει" το κινητο ειτε καθετα ειτε οριζοντια (μονιμα ομως ..)..

αυτοματα δεν μπορω να το κανω να γυρισει με τιποτα ..

ειτε με custom rom ειτε με cm ειτε με official ..

 

Δοκίμασες να κάνεις calibration το γυροσκόπιο;

Link to comment
Share on other sites

βάλε ένα app που διαβάζει αισθητήρες και δες αν λειτουργούν τα accelerometer και gyroscope.

πάντως το δικό μου παίζει κανονικά, κλείσαμε τα 5 χρόνια και μπήκαμε στον 6ο φτου να μη το ματιάσω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν γυρναει αυτοματα ..

γυρναει μονο στα παιχνιδια πχ που ειναι landscape απο μονα τους ετσι και αλλιως ..

και γυρναει αν βαλω εφαρμογη που "κλειδωνει" το κινητο ειτε καθετα ειτε οριζοντια (μονιμα ομως ..)..

αυτοματα δεν μπορω να το κανω να γυρισει με τιποτα ..

ειτε με custom rom ειτε με cm ειτε με official ..

 

βάλε ένα app που διαβάζει αισθητήρες και δες αν λειτουργούν τα accelerometer και gyroscope.

πάντως το δικό μου παίζει κανονικά, κλείσαμε τα 5 χρόνια και μπήκαμε στον 6ο φτου να μη το ματιάσω.

 

Δε χρειάζεται app.

*#0*#

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις calibration το γυροσκόπιο;

 

επειδη αυριο θα το εχω παλι στα χερια μου για δωσε info πως το κανουμε αυτο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε χρειάζεται app.

*#0*#

 

ειναι σε nougat τωρα οποτε μαλλον αυτο δεν θα πιασει ..υπαρχει καποια εφαρμογη απο το playstore που μπορω να το τσεκαρω ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυριο θα το εχω παλι στα χερια μου για δωσε info πως το κανουμε αυτο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι σε nougat τωρα οποτε μαλλον αυτο δεν θα πιασει ..υπαρχει καποια εφαρμογη απο το playstore που μπορω να το τσεκαρω ?

 

https://www.primeinspiration.com/how-to-use-gyroscope-calibration-on-samsung-galaxy-note-2.html

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...