Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Νέος κάτοχος του note 2 κι εγώ. Μετά από 3μηνη παραμονή σε Windows Phone, δεν άντεξα και επέστρεψα σε Android. Έχει τοοοοσα πράγματα να ανακαλύψω στο note :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιστρέφω...

 

Είμαι από τους χρήστες που με την αναβάθμιση στη 4.2.2 δεν είμαι ικανοποιημένος με τη χρήση της μπαταρίας και το έχω εκφράσει στα προηγούμενα ποστ...

 

Θέλησα σήμερα να του κάνω μια ανάκτηση του υλικολογισμικου μέσω kies μήπως και διορθωθεί αλλά δείτε τα κάτωθι,

 

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Νέος κάτοχος του note 2 κι εγώ. Μετά από 3μηνη παραμονή σε Windows Phone, δεν άντεξα και επέστρεψα σε Android. Έχει τοοοοσα πράγματα να ανακαλύψω στο note :)

Welcome to the club!

http:// https://play.google.com/store/search?q=Note2&c=apps

 

 

Παιδιά πώς αλλάζω τα εικονιδια της αμεσης κλησης στην αρχικη οθονη?(4.1.2)

 

Υγ. Δεν ξερω πως το καταφερα αυτο, επεξεργασια ηθελα να κανω..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ WiFi λόγω "internet connection is slow"

 

Το πρόβλημα επιλύεται όταν από wifi - αριστερά soft button - Advanced αποεπιλεχθει το Auto network switch

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ WiFi λόγω "internet connection is slow"

 

Το πρόβλημα επιλύεται όταν από wifi - αριστερά soft button - Advanced αποεπιλεχθει το Auto network switch

 

Εννοεις να ενεργοποιησεις τον χρονοδιακοπτη του wifi?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μέσα στο wifi menu, έχει advanced options για να απενεργοποιήσεις τη συγκεκριμένη επιλογή

 

Το γνωριζω, καταλαβα λαθος, νομιζα οτι εγραφε να το ενεργοποιησει και απόρησα!!! Μα αυτη η επιλογη ειναι απο default off!!

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω...

 

Είμαι από τους χρήστες που με την αναβάθμιση στη 4.2.2 δεν είμαι ικανοποιημένος με τη χρήση της μπαταρίας και το έχω εκφράσει στα προηγούμενα ποστ...

 

Θέλησα σήμερα να του κάνω μια ανάκτηση του υλικολογισμικου μέσω kies μήπως και διορθωθεί αλλά δείτε τα κάτωθι,

 

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Γενικά αυτό σημαίνει ότι έχει περαστεί άλλη official rom που δεν ταιριάζει με το csc. Τουλαχιστον αυτό ηταν στο S4 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αυτό σημαίνει ότι έχει περαστεί άλλη official rom που δεν ταιριάζει με το csc. Τουλαχιστον αυτό ηταν στο S4 που είχα.

 

Μα μιλαμε για μια συσκευή που βγηκε απο τη σμαρτεκ με αλλαγη πλακέτας!!!! :eek:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σου αλλάξανε πλακέτα για να διορθωθούν τα φοβερά προβλήματα μπαταρίας που έχεις (παραμένουν; ) ή σου αλλάξανε πλακέτα και μετά απόκτησες τα προβλήματα υψηλής κατανάλωσης μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλάξανε πλακέτα γιατί μετά την αναβάθμιση στη 4.2.2 (ήταν ινδικό) δεν αναγνώριζε ελληνικά στο μενού!

 

Τα προβλήματα με τη μπαταρία τα απόκτησα από την πρώτη στιγμή μετά την αναβάθμιση και τα οποία συνεχίστηκαν μέχρι και τώρα που είμαι στην αντιπροσωπία ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Να σας ρωτήσω έχει στείλει κανείς σας για κάποιο πρόβλημα το κιν του στη smartec, ρωτάω αν έχουν γρήγορο service ή θα περιμένω... και θα περιμένω μέχρι να πάρω πίσω το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Να σας ρωτήσω έχει στείλει κανείς σας για κάποιο πρόβλημα το κιν του στη smartec, ρωτάω αν έχουν γρήγορο service ή θα περιμένω... και θα περιμένω μέχρι να πάρω πίσω το κινητό;

 

Δεν υπάρχει πιο γρήγορο!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμη, το πρόβλημα που περιέγραψα προηγουμένως με το ακουστικό μου όταν τηλεφωνώ (ακούγεται μερικές φορές σαν ανοίγω ανοιχτή ακρόαση) εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση στην 4.3. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απο το μενου "ρυθμίσεις" και να ξαναπεράσω την αναβάθμιση, αλλά όταν το άνοιξα είχε πάλι την 4.3. Αν κάνω hard reset θα επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση; Και αν ναι πως μπορώ να κάνω hard reset;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμη, το πρόβλημα που περιέγραψα προηγουμένως με το ακουστικό μου όταν τηλεφωνώ (ακούγεται μερικές φορές σαν ανοίγω ανοιχτή ακρόαση) εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση στην 4.3. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απο το μενου "ρυθμίσεις" και να ξαναπεράσω την αναβάθμιση, αλλά όταν το άνοιξα είχε πάλι την 4.3. Αν κάνω hard reset θα επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση; Και αν ναι πως μπορώ να κάνω hard reset;

 

 

Οχι δε μπορείς να επιστρέψεις στην 4.2....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μια απορία. Στην εφαρμογή του Gmail πως μπορώ να προσθέσω και δεύτερο λογαριασμό? Στην stock εφαρμογή τα κατάφερα. Τι δεν βλέπω? ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει παρει ποτε 4.2 το νοτε απο την 4.1.2 πηγε στην 4.3. Μήπως εχεις το παλιο kies ovelix5 για αυτο δεν στο πιανει;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει παρει ποτε 4.2 το νοτε απο την 4.1.2 πηγε στην 4.3. Μήπως εχεις το παλιο kies ovelix5 για αυτο δεν στο πιανει;

 

Λάθος δικό μου... παρέλειψα τον "ασσο"...

 

Οχι, απο το screenshot θα δεις οτι ειναι και το τελευταίο, 3....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μια απορία. Στην εφαρμογή του Gmail πως μπορώ να προσθέσω και δεύτερο λογαριασμό? Στην stock εφαρμογή τα κατάφερα. Τι δεν βλέπω? ?

 

Απλά πρόσθεσε το δεύτερο λογαριασμό στην συσκευή από τις ρυθμίσεις του κινητού.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα παρελαβα το νοτε ιι μου τελικα εγινε αντικατασταση μητρικης ειδα ομως οτι το καινουργιο chip αν και ειναι sane εχει date 05/1997 αυτο ειναι προβλημμα? Επισης ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βλεπω Livestream match απο brower η και καποια ταινια live stream.
Link to comment
Share on other sites

Απλά πρόσθεσε το δεύτερο λογαριασμό στην συσκευή από τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

OK σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1. Οταν κανουμε factory reset συμπεριλαμβανεται και το wipe "cache partition" απο το Recovery mode?

2. Στο Recovery mode, ποτε χρησιμοποιουνται οι επιλογες "Apply update from external storage / cache"? Παραδειγματα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σημερα παρελαβα το νοτε ιι μου τελικα εγινε αντικατασταση μητρικης ειδα ομως οτι το καινουργιο chip αν και ειναι sane εχει date 05/1997 αυτο ειναι προβλημμα? Επισης ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βλεπω Livestream match απο brower η και καποια ταινια live stream.

Ωραίος! Χαίρομαι που έχεις πλέον το καλό (sane) eMMC chip. Το θέμα του SDS είναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ και σίγουρα πολύ σοβαρότερο απ' όσο οι περισσότεροι εδώ μέσα (και γενικότερα) νομίζουν. Η Samsung πατάει στην ασχετοσύνη του 99.999% των χρηστών με θέματα low-level h/w και γιαυτό το σκέπασε όπως σκεπάζουν τα κακά τους ορισμένα ζώα... Δεν θέλω να επεκταθώ περισσότερο, το έχω ήδη αναλύσει εκτενώς (post 1, post 2 κ.α.). Μόλις μπορέσω θα ανεβάσω video να θαυμάσετε το Note II να δουλεύει με ταχύτητες Nokia 3210 μετά από φρέσκο factory reset και χωρίς καμία εφαρμογή εγκατεστημένη πλην των μαμά. Πραγματικά αξίζει να το δείτε!

 

Στην ερώτησή σου: όχι, δεν υπάρχει πρόβλημα, το chip σου είναι καινούριο. Προφανώς υπάρχει bug στον τρόπο που ο developer διαβάζει τις ημερομηνίες και μετά από κάποια ορισμένη ημερομηνία κάνει κάποιου είδους wrap-around και γυρίζει στο 1997. Το bug είναι στην εφαρμογή, όχι στο chip σου!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια γιατι ειχα ενα θεμα με καποιο τροπο λυθηκε και τωρα επανεμφανιστηκε.οταν το κινητο ειναι σε αδρανεια και παταω home η power button κανει 3 δευτερολεπτα να ξυπνησει.το εχει και καποιος αλλος αυτο?υπαρχει καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ,

Να ρωτησω.ειμαι σε DN 3.2 αυτη τη στιγμη με mj5 bootloader warranty 0 και o counter εγραψε 1.

Για να γυρισω σε τελειως στοκ η σωστη κινηση ειναι

odin -> 4.1.2

root

triangle away

update σε 4.3

?

Eπισης επειδη εχω δει αλλα Νοτε ΙΙ να εχουν στην 4.3 συντομευεσεις και αλλα οχι μπορω να βαλω καποια ρομ που σιγουρα θα γνωριζω πως θα τις εχει?

Ευχαριστω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...