Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια κανενα νεοτερο απο το s note?αν κανω επαναφορα εργ.ρυθμισεων θα εχω μονο το τελευταιο s note?μετα την 4.3 εχουμε θεματακια.....καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να ρίξουμε τη φωτεινότητα χαμηλότερα από αυτό που επιτρέπει το σύστημα;

Είμαι σε stock 4.3 unrooted.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ρίξουμε τη φωτεινότητα χαμηλότερα από αυτό που επιτρέπει το σύστημα;

Είμαι σε stock 4.3 unrooted.

 

Αμέ...κατέβασε αυτό... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

Σσσσσσσωραίος ... Ακριβώς αυτό που ήθελα.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μπορει καποιος να μου απαντησει στην 4.3 το κινητο μας υποστηριζει ant+ οπως ειχε ακουστει ? στο gsmarena το εχουν προσθεσει αλλα καπου σιγουρα δεν το εχω επιβεβαιωσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μπορει καποιος να μου απαντησει στην 4.3 το κινητο μας υποστηριζει ant+ οπως ειχε ακουστει ? στο gsmarena το εχουν προσθεσει αλλα καπου σιγουρα δεν το εχω επιβεβαιωσει.

 

Ναι .

Link to comment
Share on other sites

Ναι .

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Να προσθεσω κατι μιας και εισαι μαλον ο καταλληλος. Αν δεν κανω λαθος η pulse ειναι δικη σου δημιουργια. Υποστηριζεται το ant+ ? Μιας και θελω καιρο να την περασω δεν βρισκω καπου οδηγιες. Μπορεις να δωσεις καποιο λινκ ειτε καποια κατευθυνση που να διαβασω ?

Link to comment
Share on other sites

1. Οταν κανουμε factory reset συμπεριλαμβανεται και το wipe "cache partition" απο το Recovery mode?

2. Στο Recovery mode, ποτε χρησιμοποιουνται οι επιλογες "Apply update from external storage / cache"? Παραδειγματα?

 

Κανενας δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν ξερει?

 

Για το πρώτο νομίζω ότι κάνει όλα τα wipe.Για το δεύτερο είναι για να περάσεις εργοστασιακό update μέσω της recovery.Τουλάχιστον έτσι γινόταν στα nexus

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο νομίζω ότι κάνει όλα τα wipe.

Ευχαριστω

Για το δεύτερο είναι για να περάσεις εργοστασιακό update μέσω της recovery.Τουλάχιστον έτσι γινόταν στα nexus

Και γιατι καποιος να παει στο recovery να το κανει αυτο αφου γινεται απο την κανονικη λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει πάρα πολύ το ΑΝΤ+.

αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει που να ψάξω ας ποστάρει λινκ.

διότι όλο το διάστημα που ψάχνω σχετικά, ανακυκλώνεται σαν ευχή να συμπεριληφθεί σε κάποιο update αλλά δεν έχω πετύχει τρόπο (άλλη rom ή sideload) υλοποίησης στη πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

 

Και γιατι καποιος να παει στο recovery να το κανει αυτο αφου γινεται απο την κανονικη λειτουργια.

 

Σε περίπτωση που δεν έχει έρθει επίσημα και έχεις βρει το αρχείο σε update.zip το κάνεις μέσω recovery.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Power Saving Mode : Μια φορά σε 4.1.2 και μια φορά σε 4.3 το είχα κατά λάθος ενεργοποιημένο. Το αποτέλεσμα κάθε φορά είναι να ψάχνω 1. γιατί η συσκευή έχει lags (παγώματα στο screen scrolling, στο swype κλπ) και 2. γιατί έχει battery drain (αντί για 20% πτώση μπαταρίας ανά ώρα οθόνης, πήγε στο 30+%)!!! Απενεργοποίησα την εξοικονόμηση ενέργειας και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια

Πριν μερικές μέρες παρατηρησα ότι αρχισε να ξεβαφει/ξεθοριαζει στο bezel ακριβώς πάνω από το ακουστικό.. ειναι γενικό το φαινόμενο? Η εγγύηση καλύπτει κάτι τέτοιο? Το κινητο εχει αγοραστει 3/1..

Η φωτογραφία προφανώς δεν είναι απ το δικό μου..[ATTACH]40057[/ATTACH]

Edited by Jstllucky
Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακουστεί τέτοιο πραγμα... Ημερών τηλέφωνο θεωρω οτι θα στο αλλαξουν...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν έχει έρθει επίσημα και έχεις βρει το αρχείο σε update.zip το κάνεις μέσω recovery.

 

Aaaaaa ok. :O

Thx

Καλα, αυτο εξηγει το update from sd, αλλα το update from cache?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδια

Πριν μερικές μέρες παρατηρησα ότι αρχισε να ξεβαφει/ξεθοριαζει στο bezel ακριβώς πάνω από το ακουστικό.. ειναι γενικό το φαινόμενο? Η εγγύηση καλύπτει κάτι τέτοιο? Το κινητο εχει αγοραστει 3/1..

Η φωτογραφία προφανώς δεν είναι απ το δικό μου..[ATTACH]40057[/ATTACH]

 

Ο ...ιδρωτας σου ειναι πολυ ...οξυς!!!

Δεν το καλυπτει η εγγυηση!!!!:lol:

Αστειευομαι προφανως.

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει πάρα πολύ το ΑΝΤ+.

αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει που να ψάξω ας ποστάρει λινκ.

διότι όλο το διάστημα που ψάχνω σχετικά, ανακυκλώνεται σαν ευχή να συμπεριληφθεί σε κάποιο update αλλά δεν έχω πετύχει τρόπο (άλλη rom ή sideload) υλοποίησης στη πράξη.

 

φιλε μου αν κανεις υπομονη μαλον αυριο θα εχω κανει καποιες δοκιμες να σου πω. επειδη ψαχνομαι για ζωνη που μετρα παλμους θα δανειστω ενος φιλου που εχει το garmin fr60. εχθες εκανα μια αλλη κινηση για σιγουρια και πηρα μια bt την polar h7 για να γλυτωσω την 4.3 ρομ αλλα τζιφος δεν μου παιζει. απ οσο διαβασα πιθανον και για την bt θα χρειαστω 4.3 ρομ. οποτε θα κανω την δοκιμη που θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους-όλες,

 

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την επίσημη Ελληνική 4.1.1 ? Σκέφτομαι να επιστρέψω εκεί και μετά περνόντας μεγάλα αρχεία να κάψω μητρική και να πάω για αλλαγή μητρικής μέσω εγγύησης. Όλα αυτά λόγω του γνωστού πλέον SDS (Sudden Death Syndrome). Μπορεί να μην έχω σοβαρά προβλήματα στη συσκευή αλλά δε μπορώ να δεχτώ με τίποτα ένα κινέζο του 1.20 να με κοροιδεύει με το προβληματικό του eMMC chip από τη στιγμή μάλιστα που του έσκασα ένα σκασμό λεφτά και αγόρασα ότι πιο ακριβό υπήρχε στην αγορά μετά το i-πέτα το.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακουστεί τέτοιο πραγμα... Ημερών τηλέφωνο θεωρω οτι θα στο αλλαξουν...

 

Μακάρι!

 

 

 

 

Ο ...ιδρωτας σου ειναι πολυ ...οξυς!!!

Δεν το καλυπτει η εγγυηση!!!!:lol:

Αστειευομαι προφανως.

 

Πστ, να σου πω, δεν ειν αστεια τωρα αυτα ετσι!!?:):D:p

 

Πάντως αναρωτιομουν περι sane...τα κρουσματα εχουν να κανουν με παλιες παρτιδες, σωστα?

Σκεφτόμουν πχ αν γινει αντικατασταση, υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν κανα τρελό???

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

30€ περίπου εχει κοστος.... λες να το ρισκάρουν;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους-όλες,

 

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την επίσημη Ελληνική 4.1.1 ? Σκέφτομαι να επιστρέψω εκεί και μετά περνόντας μεγάλα αρχεία να κάψω μητρική και να πάω για αλλαγή μητρικής μέσω εγγύησης. Όλα αυτά λόγω του γνωστού πλέον SDS (Sudden Death Syndrome). Μπορεί να μην έχω σοβαρά προβλήματα στη συσκευή αλλά δε μπορώ να δεχτώ με τίποτα ένα κινέζο του 1.20 να με κοροιδεύει με το προβληματικό του eMMC chip από τη στιγμή μάλιστα που του έσκασα ένα σκασμό λεφτά και αγόρασα ότι πιο ακριβό υπήρχε στην αγορά μετά το i-πέτα το.

 

Κάντο άφοβα...Πριν κάτι μήνες είχα κάψει το galaxy nexus μου λόγω over clock και μου το επισκεύασαν κανονικά εντός εγγύησης, αφού δεν υπήρχε τρόπος να δουν τι είχα κάνει στο κινητό μιας και είχε καεί η πλακέτα.σημείωση: το τηλέφωνο είχε ρουτ, custom Rom, custom kernel και ξεκλείδωτο boot loader...απλά αν το κανείς και πάνε όλα καλά, καλό είναι να ενημερώσεις εδώ, είναι πολλοί αυτοί που το σκέφτονται αλλά φοβούνται να το κάνουν..

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν κανεις υπομονη μαλον αυριο θα εχω κανει καποιες δοκιμες να σου πω. επειδη ψαχνομαι για ζωνη που μετρα παλμους θα δανειστω ενος φιλου που εχει το garmin fr60. εχθες εκανα μια αλλη κινηση για σιγουρια και πηρα μια bt την polar h7 για να γλυτωσω την 4.3 ρομ αλλα τζιφος δεν μου παιζει. απ οσο διαβασα πιθανον και για την bt θα χρειαστω 4.3 ρομ. οποτε θα κανω την δοκιμη που θες.

οι επίσημες 4.1.2 και 4.3 δεν έχουν το ANT+ ενεργοποιημένο.

αυτό είναι σίγουρο και εξακριβωμένο απο πολλούς. μέσα σε αυτούς και εγώ.

το θέμα είναι αν έχει κυκλοφορήσει non-stock rom ή κάποιος άλλος τρόπος να ενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Κάντο άφοβα...Πριν κάτι μήνες είχα κάψει το galaxy nexus μου λόγω over clock και μου το επισκεύασαν κανονικά εντός εγγύησης, αφού δεν υπήρχε τρόπος να δουν τι είχα κάνει στο κινητό μιας και είχε καεί η πλακέτα.σημείωση: το τηλέφωνο είχε ρουτ, custom Rom, custom kernel και ξεκλείδωτο boot loader...απλά αν το κανείς και πάνε όλα καλά, καλό είναι ενημερώσεις εδώ, είναι πολλοί αυτοί το σκέφτονται αλλά φοβούνται να το κάνουν..

 

+1 και στον markoudas και στον drmobile που το αναψηλαφιζει.

@markoudas: Σε τι ρομ εισαι τωρα?

Edited by drgt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους-όλες,

 

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω την επίσημη Ελληνική 4.1.1 ? Σκέφτομαι να επιστρέψω εκεί και μετά περνόντας μεγάλα αρχεία να κάψω μητρική και να πάω για αλλαγή μητρικής μέσω εγγύησης. Όλα αυτά λόγω του γνωστού πλέον SDS (Sudden Death Syndrome). Μπορεί να μην έχω σοβαρά προβλήματα στη συσκευή αλλά δε μπορώ να δεχτώ με τίποτα ένα κινέζο του 1.20 να με κοροιδεύει με το προβληματικό του eMMC chip από τη στιγμή μάλιστα που του έσκασα ένα σκασμό λεφτά και αγόρασα ότι πιο ακριβό υπήρχε στην αγορά μετά το i-πέτα το.

Κάντο άφοβα...Πριν κάτι μήνες είχα κάψει το galaxy nexus μου λόγω over clock και μου το επισκεύασαν κανονικά εντός εγγύησης, αφού δεν υπήρχε τρόπος να δουν τι είχα κάνει στο κινητό μιας και είχε καεί η πλακέτα.σημείωση: το τηλέφωνο είχε ρουτ, custom Rom, custom kernel και ξεκλείδωτο boot loader...απλά αν το κανείς και πάνε όλα καλά, καλό είναι να ενημερώσεις εδώ, είναι πολλοί αυτοί που το σκέφτονται αλλά φοβούνται να το κάνουν..

+1 και στον markoudas και στον drmobile που το αναψηλαφιζει.

@markoudas: Σε τι ρομ εισαι τωρα?

@@: Παιδιά σκέφτομαι κι εγώ να υποβαθμίσω σε 4.1.1 και να το κάψω με τον γνωστό τρόπο (που δεν είναι και κάτι παράνομο γιατί απλά κάνουμε χρήση της συσκευής). Απλά έχω διαβάσει ότι αν γυρίσουμε σε 4.1.1 από 4.3 χαλάει το EFS και χάνεται το IMEI. Αλλά αυτό δεν μας χαλάει γιατί εμείς αρχεία θέλουμε να το φορτώσουμε, όχι να πάρουμε τηλέφωνο... Αν κάποιος έχει υποβαθμίσει τη συσκευή του από 4.3 (με το KNOX) σε άλλη κατώτερη ας μας πει τα βήματα για να ξέρουμε. Το ότι θα γράψει το KNOX είναι αδιάφορο γιατί η συσκευή στο τέλος δεν θα ανοίγει, οπότε όλα OK. Ευχαριστούμε για την όποια βοήθεια.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...