Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:p

αν χρησιμοποιήσεις άλλο πρόγραμμα για μηνύματα νομίζω πως δεν τα δείχνει

Και γιατι να μην χρησιμοποιήσεις άλλο πρόγραμμα για dialer? Σάμπως της σάσμουγκ είναι κανένας περιοπής? μες στο λάγκ είναι.

exDIALER και τα μυαλά στα κάγκελα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και γιατι να μην χρησιμοποιήσεις άλλο πρόγραμμα για dialer? Σάμπως της σάσμουγκ είναι κανένας περιοπής? μες στο λάγκ είναι.

exDIALER και τα μυαλά στα κάγκελα!

 

καίει αυτός . Τρώει πολύ από Ram?

δεν βάζω πολλά πολλά μην το φορτώσω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καίει αυτός . Τρώει πολύ από Ram?

δεν βάζω πολλά πολλά μην το φορτώσω

Μην το φορτώσεις και λαγκάρει? αφού ξεφόρτωτο, με τον εργοστασιακό dialer έχει λάγκ. :p

Κοίτα, 2 γίγα ραμ έχει και 4 πυρήνες, μην το φοβάσαι. Δεν μπορείς να το φορτώσεις έτσι απλά. Ο exdialer είναι ίσως η καλύτερη εφαρμογή dialer στο android.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν μπορούν να ενωθούν σε wifi #*0011#. Ειναι το service mode. Είχα το ίδιο προβλημα παλαιότερα. Ενώ το σήμα ήταν full έλεγε σύνδεση ειναι αδύνατη και δεν μπορούσε να ενωθει. Μετά απο το μυστικό κωδικό ενώθηκε. Σύμφωνα με τον afilopou ήταν παράξενο που διορθώθηκαν με αυτό τον τροπο αλλα μιας και σε μένα πέτυχε το αναφέρω μήπως και διορθωθεί το προβλημα και σε αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα, την κατέβασα αλλά δεν την έχω εγκαταστήσει ακόμα. Τι προτείνουν οι ειδικοί προκειμένου να αποφύγουμε πιθανές κουλαμάρες που αντιμετώπισαν οι roms της Vodafone;

 

Τι κουλαμάρες εννοείς ;

Έχω την ROM της Vodafone 4.1.2 εδώ και μήνες και δεν είδα κάτι περίεργο.

 

Μου κάνει εντύπωση που άργησε τόσο πολύ η Cosmote και η unbranded Ελληνική.

Υποψιάζομαι ότι η καλή συνεργασία Samsung - Vodafone (που έχει φανεί και στο Tizen), έχει ως αποτέλεσμα οι branded Vodafone ROMs να βγαίνουν αμέσως .

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους δεν μπορούν να ενωθούν σε wifi #*0011#. Ειναι το service mode. Είχα το ίδιο προβλημα παλαιότερα. Ενώ το σήμα ήταν full έλεγε σύνδεση ειναι αδύνατη και δεν μπορούσε να ενωθει. Μετά απο το μυστικό κωδικό ενώθηκε. Σύμφωνα με τον afilopou ήταν παράξενο που διορθώθηκαν με αυτό τον τροπο αλλα μιας και σε μένα πέτυχε το αναφέρω μήπως και διορθωθεί το προβλημα και σε αλλο.

 

Με αυτην την λυση ειμαι προσωρινα. Ελπιζω σε επομενο update να το φτιαξουν γιατι και αυτη η λυση χανεται μετα απο reboot απο οτι διαβασα και πρεπει να ξανατικαρεις το power save mode στο wifi στο off ξανα...

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μην το φορτώσεις και λαγκάρει? αφού ξεφόρτωτο, με τον εργοστασιακό dialer έχει λάγκ. :p

Κοίτα, 2 γίγα ραμ έχει και 4 πυρήνες, μην το φοβάσαι. Δεν μπορείς να το φορτώσεις έτσι απλά. Ο exdialer είναι ίσως η καλύτερη εφαρμογή dialer στο android.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω .Και με ελληνικό Τ9

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

στα αρχεια καταγραφης που βλεπουμε τις κλησεις γιατι δεν κραταει την επιλογη να βλεπω μονο ολες τις κλησεις και οχι και τα μηνυματα

 

Samsung Log Converter 4.0+

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.log.converter.ics

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση; Υπάρχει η δυνατότητα στην αρχική οθόνη που βάζουμε εφαρμογές ή widgets να βάλουμε ένα αρχείο ας πούμε ένα excel που το χρησιμοποιούμε συχνά ώστε να το ανοίγουμε κατευθείαν, όπως και στην επιφάνεια εργασίας του επιτραπέζιου υπολογιστή μας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω και εγώ μια ερώτηση; Υπάρχει η δυνατότητα στην αρχική οθόνη που βάζουμε εφαρμογές ή widgets να βάλουμε ένα αρχείο ας πούμε ένα excel που το χρησιμοποιούμε συχνά ώστε να το ανοίγουμε κατευθείαν, όπως και στην επιφάνεια εργασίας του επιτραπέζιου υπολογιστή μας;

 

Φυσικά και μπορείς.

Κάνε εγκατάσταση του ES explorer από το play market.

Βρες το αρχείο μέσω του explorer και πάτα παρατεταμένα πάνω του. Στο μενού που θα σου βγάλει επέλεξε Συντόμευση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω .Και με ελληνικό Τ9

 

Καλή εφαρμογή γενικά αλλά εγώ Το έχω βγάλει επειδή δεν φεύγουν Τα Missed Call notifications.

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή γενικά αλλά εγώ Το έχω βγάλει επειδή δεν φεύγουν Τα Missed Call notifications.

Είναι μακράν η καλύτερη. Μπορείς να βάλεις να ανοίγει με την stock τις αναπάντητες ή αν είσαι root να την κάνεις system app.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μακράν η καλύτερη. Μπορείς να βάλεις να ανοίγει με την stock τις αναπάντητες ή αν είσαι root να την κάνεις system app.

 

Αφενός δεν είμαι root και αφετέρου θελω να χρησιμοποιώ μονο εναν dialer. Αμα δεν ειχε το θεμα με αναπαντητες, συμφωνώ ειναι πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι ; Είμαι με Vodafone 4.1.2 και μόλις μου ήρθε αναβάθμιση ΟΤΑ 119mb την οποία δεν έκανα λόγω μπαταρίας. Τι ακριβώς ειναι αυτή η αναβάθμιση; Θα μου δώσει κάτι παραπάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Καλή εφαρμογή γενικά αλλά εγώ Το έχω βγάλει επειδή δεν φεύγουν Τα Missed Call notifications.

 

Εγω τα απομακρυνω απο την notification bar και δεν εχω καποιο θεμα, νομιζω:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειχε βγαλει στη notification μπαρα να κανω καποιες ενημερωσεις στο google play και πατησα να δω ποιες ηταν αλλα βγηκα απο αυτο ωστε να τις κανω αργοτερα,το θεμα τωρα ειναι πως μπορω να δω μαζεμενες ποιες ειναι (μεσα στο google play) ωστε να κανω ενημερωση ολων;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειχε βγαλει στη notification μπαρα να κανω καποιες ενημερωσεις στο google play και πατησα να δω ποιες ηταν αλλα βγηκα απο αυτο ωστε να τις κανω αργοτερα,το θεμα τωρα ειναι πως μπορω να δω μαζεμενες ποιες ειναι (μεσα στο google play) ωστε να κανω ενημερωση ολων;

 

Πατα το αριστερό πλήκτρο αφής. Μετά οι εφαρμογές μου και εκεί θα το δεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα απομακρυνω απο την notification bar και δεν εχω καποιο θεμα, νομιζω:worry:

χεχε! Αν απλώς τα απομακρύνεις, αν έχεις πάλι αναπάντητη σου βγάζει και τις προηγούμενες. Δεν μηδενίζει τον μετρητή, δηλαδή. Θα σου γράψει 1 (+1 που είχες) = 2 αναπάντητες ενώ έχεις μόνο την τελευταία. :) Εγώ το έχω βάλει να τις ανοίγει με τον stock.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

GT-N7100-EUR-N7100XXDMB2 4.1.2(unbraded)

Build Date 4/2/12

Changelist 679347

 

http://hotfile.com/dl/197975498/b22d06a/Samsung-Updates.com-GT-N7100-EUR-N7100XXDMB2-1359939157.zip.html

 

Γιατί αυτό δείχνει 1077mb ενώ διαβάζω ότι είναι γύρω στα 250?

Με mobile odin πιο να χρησιμοποιήσω;

Έχει κάποιος αναλυτικές οδηγίες;

Το root το βαστάει, σωστά;

Οι ρυθμίσεις μου (240dpi, widgets, κλπ) δεν χάνονται αν δεν κάνω factory reset, σωστα;

Τι αλλα να καθαρίσω από cwm χωρίς να χαθούν ρυθμίσεις;

Ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησε καποιος αυξηση της εντασης του ηχειου?Σε αναπαραγωγη μουσικης και ειδικα ραδιοφωνου απο το ηχειο παιδια σε εμενα η διαφορα ειναι μεγαλη,μιλαμε ακουγεται εμφανως πιο δυνατα απο πριν την 4.1.2!!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό δείχνει 1077mb ενώ διαβάζω ότι είναι γύρω στα 250?

Με mobile odin πιο να χρησιμοποιήσω;

Έχει κάποιος αναλυτικές οδηγίες;

Το root το βαστάει, σωστά;

Οι ρυθμίσεις μου (240dpi, widgets, κλπ) δεν χάνονται αν δεν κάνω factory reset, σωστα;

Τι αλλα να καθαρίσω από cwm χωρίς να χαθούν ρυθμίσεις;

Ευχαριστώ :-)

 

How To Use Mobile ODIN For Installing Firmwares And Kernels

Χωρίς factory reset δεν χάνεται κάτι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

χεχε! Αν απλώς τα απομακρύνεις, αν έχεις πάλι αναπάντητη σου βγάζει και τις προηγούμενες. Δεν μηδενίζει τον μετρητή, δηλαδή. Θα σου γράψει 1 (+1 που είχες) = 2 αναπάντητες ενώ έχεις μόνο την τελευταία. :) Εγώ το έχω βάλει να τις ανοίγει με τον stock.

Κι όμως, δεν μου το κάνει αυτό που λες.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Να ρωτήσω κάτι ; Είμαι με Vodafone 4.1.2 και μόλις μου ήρθε αναβάθμιση ΟΤΑ 119mb την οποία δεν έκανα λόγω μπαταρίας. Τι ακριβώς ειναι αυτή η αναβάθμιση; Θα μου δώσει κάτι παραπάνω ;

Κανείς? Θα πάρω μήπως 4.2.2?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς? Θα πάρω μήπως 4.2.2?

Δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αλλά και σε μένα (πολωνικό) μετά την 4.1.2 ήρθαν άλλες δύο ενημερώσεις. Η μία 55ΜΒ και η άλλη 29ΜΒ αν θυμάμαι καλά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Κανείς? Θα πάρω μήπως 4.2.2?

 

Όχι.

Αναβάθμιση δε σημαίνει απαραίτητα αλλαγή έκδοσης android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...