Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα μια βοηθεια.Δεν μου παρουσιαζει το πενακι του χειρογραφου στο πληκτρολογιο.Εκανα factory reset και προσπαθωντας να το ξαναστησω δε μπορω να βρω τη λειτουργια αυτη.

Βρηκα το χειρογραφο και μου εχει μονο αγγλικα ενω στο πληκτρολογιο εχω και τα ελληνικα.Εχω σπασει το κεφαλι μου.Τι κανω λαθος;

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια.Δεν μου παρουσιαζει το πενακι του χειρογραφου στο πληκτρολογιο.Εκανα factory reset και προσπαθωντας να το ξαναστησω δε μπορω να βρω τη λειτουργια αυτη.

 

Ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-ολα-πληκτρολογιο samsung-εκκαθάριση δεδομένων και reboot

Link to comment
Share on other sites

Οχι, θα το σκοτώσει. Οπότε λογικά θα πρέπει να ξανακάνεις Sign in. Το έχεις συνέχεια ανοιχτό? Πως τα πάει με την μπαταρία?

Ναι, το Skype το έχω μόνιμα ανοιχτό, οπότε θα το καταλάβαινα αν είχε συμβεί το "flash" που λες. Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με τη μπαταρία, αλλά δεν το ψάχνω και ιδιαίτερα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το ότι στην ομιλία καταναλώνει πολύ λίγο. Τις προάλλες μιλούσα 2+ ώρες συνεχόμενα μέσω Wi-Fi με φρεσκοφορτισμένη συσκευή και η μπαταρία παρέμεινε με το "τσουτσουνάκι" στο πάνω μέρος.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εψαξα αλλα δε βρηκα κατι ,οποτε ρωταω

ξυπνησα σημερα και κοιταζω το note συνδεμενο στο φορτιστη να δειχνει το λογοτυπο

samsung galaxy note II gt-n7100

βγαζω μπαταρια το ανοιγω το ιδιο κολλαει εκει και παραμενει

δοκιμαζω το συνδιασμο power, volume up΄,home .... δεν μπαινει

ενω ειναι κλειστο το βαζω στο φορτιστη και δειχνει απλα την μπαταριά αδεια χωρις να ''κουναει βλεφαρο'' :(

 

καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο εμενα ξανα.Εχθες μετα απο μια αναμονη και ταλαιπωρια 1 μηνα περιπου ειχα ξανα στα χερια μου το note μου.Βεβαια το παρελαβα οπως το ειχα στειλει για επισκευη,μονο που ειχε περασμενη το ολλανδικο Firmware της T-Mobile.Την σιμ δεν την δεχεται ξανα με τιποτα φυσικα και μου γραφει δεν βρεθηκε σιμ καρτα.Επικοινωνησα ξανα αμεσως με τον τεχνικο που το ειχα στειλει και μου λεει οτι οταν το παρελαβε απο εμενα το τηλεφωνο εβαλε μια καρτα σιμ δικια του και μου λεει οτι δουλευε κανονικα......Το εστειλε στην Αθηνα σε τεχνικο τμημα οχι στην Smartec και μου ειπε οτι επισκευασαν κατι στην πλακετα εκει που κουμπωνει η σιμ.Παπατζα.......Μου ειπε μαλιστα να του το δωσω ξανα και να αλλαξει την πλακετα γιατι αυτο φταιει....Επικοινωνησα σημερα με την Smartec οπου και θα το στειλω σημερα....Τι αλλο να κανω???Καμια ιδεα μηπως αποφυγω να το στειλω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εψαξα αλλα δε βρηκα κατι ,οποτε ρωταω

ξυπνησα σημερα και κοιταζω το note συνδεμενο στο φορτιστη να δειχνει το λογοτυπο

samsung galaxy note II gt-n7100

βγαζω μπαταρια το ανοιγω το ιδιο κολλαει εκει και παραμενει

δοκιμαζω το συνδιασμο power, volume up΄,home .... δεν μπαινει

ενω ειναι κλειστο το βαζω στο φορτιστη και δειχνει απλα την μπαταριά αδεια χωρις να ''κουναει βλεφαρο'' :(

 

καμια ιδεα ?

Δοκιμάζεις με άλλη μπαταριά και αν δεν ανοίγει πάει για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παρατηρώ ότι όταν στέλνω μηνύματα MMS δεν λαμβάνω αναφορά παράδοσης, ενώ στα απλά SMS λαμβάνω κανονικά. Στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημένη η αναφορά παράδοσης και στα δύο (SMS και MMS). Σας το κάνει κι εσάς;

 

Είμαι στη Vodafone. Αν μπορείτε να μου πείτε αν λαμβάνετε ή όχι αναφορά παράδοσης όταν στέλνετε MMS. Ευχαριστώ πολύ.

 

Edit: Σήμερα που δοκίμασα με έναν συνάδελφο δούλεψε... Τι να πω...; Δεν φαίνεται να είναι και πολύ αξιόπιστη η αναφορά παράδοσης στα MMS...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το κινητό από birdphone κι έχει csc PHN. Ψάχνοντας για προέλευση δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο αλλά ανοίγοντας το μου έβγαλε ολλανδικά στην αρχή! Τελικά τι προέλευσης είναι;

 

Edit: Μόλις το βρήκα. Ολλανδικό είναι!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΎΣΚΟΛΗ: Θα πάρω ένα δεύτερο note 2 για την σύζυγο μου. Σκέφτομαι το εξής για να γλυτώσω το στήσιμο ως κεντρική ιδέα:

 

Με nandroid backup / restore μπορώ να στήσω το δεύτερο note 2 με το backup του πρώτου, και μετά να αλλάξω σε ένα από τα δύο το google account στης συζύγου;;;

 

Εναλλακτικά:

1) Αν της δώσω το δικό μου note 2, κάνοντας remove το google account μου και βάζοντας το δικό της gmail, θα διατηρήσει όλες τις εφαρμογές και τα στησιματα, σωστα;;; ...ή δεν γίνεται;;; Για παράδειγμα πως θα έχει και τι θα συμβεί με τα apps που έχω αγοράσει με το δικό μου google account και θα λειτουργούν πλέον στην συσκευή με το δικό της;;;

2) Αν βάλω στο νέο note 2 το δικό μου google account, τότε αυτόματα θα μου κατεβάσει όλες μου τις εφαρμογές, σωστά;;; Εναλλακτικά titanium backup που περνάω και στησιματα.

 

Αυτό που δεν μου κολλάει είναι πως εφαρμογές αγορασμένες με ένα google account θα λειτουργούν σε δύο συσκευές με διαφορετικά google accounts.

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΎΣΚΟΛΗ: Θα πάρω ένα δεύτερο note 2 για την σύζυγο μου. Σκέφτομαι το εξής για να γλυτώσω το στήσιμο ως κεντρική ιδέα:

 

Με nandroid backup / restore μπορώ να στήσω το δεύτερο note 2 με το backup του πρώτου, και μετά να αλλάξω σε ένα από τα δύο το google account στης συζύγου;;;

 

Εναλλακτικά:

1) Αν της δώσω το δικό μου note 2, κάνοντας remove το google account μου και βάζοντας το δικό της gmail, θα διατηρήσει όλες τις εφαρμογές και τα στησιματα, σωστα;;; ...ή δεν γίνεται;;; Για παράδειγμα πως θα έχει και τι θα συμβεί με τα apps που έχω αγοράσει με το δικό μου google account και θα λειτουργούν πλέον στην συσκευή με το δικό της;;;

2) Αν βάλω στο νέο note 2 το δικό μου google account, τότε αυτόματα θα μου κατεβάσει όλες μου τις εφαρμογές, σωστά;;; Εναλλακτικά titanium backup που περνάω και στησιματα.

 

Αυτό που δεν μου κολλάει είναι πως εφαρμογές αγορασμένες με ένα google account θα λειτουργούν σε δύο συσκευές με διαφορετικά google accounts.

Δεν θα λειτουργούν οι εφαρμογες σου με διαφορετικό λογαριασμο, αλλα και καποιες να δεις οτι δουλευουν θα ειναι για πολυ λιγο μεχρι να γινει το περιοδικό check οποτε και θα βγουν εκτος.Αφου θέλεις να κρατήσεις εσυ το καινούργιο κατσε μια ωριτσα και στηστο, τι καθεσαι και πεδευεσαι με backup,restore και ταρζανιες σε καινουρια συσκευη?!

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε και τα δυο με τον ίδιο λογαριασμό ώστε να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και στα δυο πληρωμενες εφαρμογές. Απλα αν θέλει να μπαίνει στα e-mail θα βάλει τον δικο της λογαριασμό στο e-mail (την εφαρμογή)
Link to comment
Share on other sites

οκ, δίκιο έχετε και οι δύο ...άλλα μάλλον θα το στήσω από την αρχή. Αν υπάρχει και άλλη καλή ιδέα μου λέτε. Ευχαριστώ! Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους μετα απο σχεδον 1 χρονο μαζι με το note 2 δεν εχω λογια να το περιγράψω το μονο που παρατήρησα ειναι οτι στον καιρο δεν μου βγαζει την τουρτα για τα γενέθλια όπως κανει το s3 και το tablet note 10, 1 και οταν μπαίνω στης ρυθμίσεις δεν εχει καθολου τις ειδοποιήσεις συμβάντων αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε και τα δυο με τον ίδιο λογαριασμό ώστε να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και στα δυο πληρωμενες εφαρμογές. Απλα αν θέλει να μπαίνει στα e-mail θα βάλει τον δικο της λογαριασμό στο e-mail (την εφαρμογή)

 

Ναι, μόνο που θα μπορεί έτσι η γυναίκα του να διαβάζει τα e-mail του, με ότι αυτό συνεπάγεται....:lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε μηπως πως μπορω να κανω το κινητο να το βλεπει πχ ο απο/της mpeg4 να βλεπω ταινιες απο εκει?

 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτό εννοούσε ο StratosGR όταν έγραψε: "Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.".:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει αλλά έχω εμπιστοσύνη στον StratosGR που λέει ότι δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα 2 νούμερα που με σπαμάρουν στον στοκ dialer στην λίστα απόρριψης αλλά σήμερα ξαναδέχτηκα κλήση παρότι ήταν υποτίθεται μπλοκαρισμένα!:mad: Ρυθμίσεις κλήσεων > Απόρριψη κλήσης > Λίστα αυτόματης απόρριψης, κάνω κάτι λάθος; :confused:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...