Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια ξερετε μηπως πως μπορω να κανω το κινητο να το βλεπει πχ ο απο/της mpeg4 να βλεπω ταινιες απο εκει?

 

Για δοκίμασε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1711009

 

Χρειάζεται root, και υποτίθεται μπορείς να βλέπεις την εξωτερική κάρτα sd οταν το συνδέσεις με usb

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα 2 νούμερα που με σπαμάρουν στον στοκ dialer στην λίστα απόρριψης αλλά σήμερα ξαναδέχτηκα κλήση παρότι ήταν υποτίθεται μπλοκαρισμένα!:mad: Ρυθμίσεις κλήσεων > Απόρριψη κλήσης > Λίστα αυτόματης απόρριψης, κάνω κάτι λάθος; :confused:

 

Προφανώς θεωρητικά δουλεύει το cr@pware της Samsung. Εβαλα αυτό και δουλεύει τέλεια. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=en

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα 2 νούμερα που με σπαμάρουν στον στοκ dialer στην λίστα απόρριψης αλλά σήμερα ξαναδέχτηκα κλήση παρότι ήταν υποτίθεται μπλοκαρισμένα!:mad: Ρυθμίσεις κλήσεων > Απόρριψη κλήσης > Λίστα αυτόματης απόρριψης, κάνω κάτι λάθος; :confused:

 

Δοκιμασε το εξης: Δημιουργησε μια επαφη με το νουμερο που σε σπαμαρει, ονομασε την οπως θελεις, πατα πανω της παρατεταμενα και απο τον πινακα ρυθμισεων που θα σου εμφανισει προσθεσε την στην λιστα απορριψης και εχεις τελειωσει πλεον μαζι της..

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα 2 νούμερα που με σπαμάρουν στον στοκ dialer στην λίστα απόρριψης αλλά σήμερα ξαναδέχτηκα κλήση παρότι ήταν υποτίθεται μπλοκαρισμένα!:mad: Ρυθμίσεις κλήσεων > Απόρριψη κλήσης > Λίστα αυτόματης απόρριψης, κάνω κάτι λάθος; :confused:

 

Στην λίστα απόρριψης άλλαξε στο νούμερο την αντιστοίχιση κριτηρίων σε "περιέχει"

Link to comment
Share on other sites

Στην λίστα απόρριψης άλλαξε στο νούμερο την αντιστοίχιση κριτηρίων σε "περιέχει"

 

Δουλεύει! ! ! Ευχαριστώ. Που να το μαντέψεις έτσι που το έκαναν....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα καποια βιντεο απο γάμο πιάνοντας το κινητό σε portrait στάση.

Στο playback (απο υπολογιστή ) μου το βγαζει στα πλάγια (landscape) απο ολα τα προγραμματα , στραβο δηλαδή.

Πως μπορώ να του κάνω rotation?Αν οχι απο το ιδιο το κινητο , με ποιο πρόγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι εχετε το κινητακι για κάντε αν μπορείτε ένα τεστ Sunspider να δω αποτελέσματα...και πείτε και με τη ρομ/κερνελ είστε.

 

http://sunspider-mod.googlecode.com/svn/data/hosted/versions.html

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καποιος αν μπορει να με βοηθησει ..εχω αλλαξει σχςδον ολες τις rom στο κινητο και μαλλον τελευταια καποια βλακεια εκανα και εχω χασει την μπαλα . λοιπον τελευταια η rom που ειχα αρχισε να κολλαει και ειπα να βαλω καποια αλλη. εΔω πρεπει να εκανα καποια βλακεια γιατι απο τοτε οτι rom και να βαλω το τηλεφωνο δεν εχει σημα.Βασικα με βγαζει να βαλω pin κανονικα αλλα λεει οτι ειναι εκτος λειτουργιας.κατι πρεπει να εχει γινει με το modem.ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ..ειναι το NOTE 2 N7100
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καποιος αν μπορει να με βοηθησει ..εχω αλλαξει σχςδον ολες τις rom στο κινητο και μαλλον τελευταια καποια βλακεια εκανα και εχω χασει την μπαλα . λοιπον τελευταια η rom που ειχα αρχισε να κολλαει και ειπα να βαλω καποια αλλη. εΔω πρεπει να εκανα καποια βλακεια γιατι απο τοτε οτι rom και να βαλω το τηλεφωνο δεν εχει σημα.Βασικα με βγαζει να βαλω pin κανονικα αλλα λεει οτι ειναι εκτος λειτουργιας.κατι πρεπει να εχει γινει με το modem.ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ..ειναι το NOTE 2 N7100

 

Δες αν υπάρχει imei ή χάθηκε στο φλασαρισμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες αν υπάρχει imei ή χάθηκε στο φλασαρισμα .[/QUO υπαρχει κανονικα το IMEI δεν ξερω τι να κανω παιδια .τωρα το εχω χωρις καρτα και δειχνει και καλα πως εχει σημα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Είχα ξαναρωτήσει στο παρελθόν αλλά δεν πήρα απάντηση.

 

Ανάλογα με την ισχύ/ποιότητα του σήματος του παρόχου μου (Vodafone) συνδέομαι στο internet με διάφορες ταχύτητες (G, E, 3G, H, H+). Όταν είμαι με G, E, 3G μπορώ να σερφάρω κανονικά (από πολύ αργά μέχρι πιο γρήγορα ανάλογα με τη σύνδεση). Όλα OK μέχρι εδώ. Όταν όμως είμαι με H και προσπαθήσω να σερφάρω, η συσκευή καθυστερεί μερικά δευτερόλεπτα και στη συνέχεια συνδέεται με H+ και είναι ταχύτατη. Αυτό που με ανησυχεί είναι αυτή η καθυστέρηση πριν περάσει σε H+. Συμπεριφέρεται σαν να μην μπορεί να μεταφέρει δεδομένα με σκέτο H και περιμένει να περάσει σε H+. Υποπτεύομαι πως αυτό είναι φυσιολογικό και μάλλον γίνεται για εξοικονόμηση ενέργειας (όταν δεν υπάρχει κίνηση δεδομένων πέφτει σε H για να μειώσει την κατανάλωση και μόλις υπάρξει η ανάγκη μεταφοράς δεδομένων τότε γυρίζει στο πιο ενεργοβόρο, αλλά και πιο γρήγορο, H+). Γενικά δεν έχω καταφέρει ποτέ να σερφάρω στο internet με τη συσκευή μου να είναι με σκέτο H. Στην ηρεμία μπορεί να είναι σκέτο H, αλλά κάθε φορά που ξεκινάω να σερφάρω γυρίζει σε H+. Σαν να μην μπορεί να μεταφέρει δεδομένα με σκέτο H...

 

Όποιος μπορεί να καταλάβει ακριβώς τι περιγράφω παραπάνω ας μου απαντήσει για το αν και στη δική του συσκευή συμβαίνει ή όχι αυτό που περιγράφω. Ρωτάω για να ξέρω αν πρέπει να το πάω να το κοιτάξουν μήπως έχει κάποιο θέμα το h/w. Θα ήθελα τις απαντήσεις ειδικά όσων έχουν Vodafone (ίσως η συμπεριφορά έχει να κάνει με το δίκτυο).

 

Ευχαριστώ για την όποια πληροφορία/βοήθεια.

Απαντάω στο παραπάνω μήνυμά μου για να ενημερώσω ότι χτες το απόγευμα κατάφερα για πρώτη φορά να δω σταθερή μεταφορά δεδομένων με σκέτο H. Ήμουν στο κέντρο της Αθήνας, περιοχή Πλατείας Βάθη, πεζός και άκουγα internet radio με το TuneIn Radio Pro. Τελικά φαίνεται ότι το σκέτο H είναι πολύ σπάνιο, αλλά όχι αδύνατο, επιβεβαιώνοντας τα γραφόμενα του φίλου voithostyrempora. Σημασία έχει ότι το h/w της συσκευής φαίνεται να είναι OK, οπότε όλα όμορφα κι ωραία!

 

@DrMobile, κι εμένα έτσι κάνει, αλλά από τότε που πέρασα αυτό το mod: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2299130

Σκέτο Η δεν είδα καθόλου όσο ήμουν με data, από προχθές το έχω και είδα διαφορά στο Internet... Φυσικά πρέπει να είσαι ροοτ για να το περάσεις..

Φίλε motomoto00, τώρα είδα την απάντησή σου, τελικά τσάμπα ανησύχησα, είναι φυσιολογική αυτή η συμπεριφορά αφού συμβαίνει σε τόσους πολλούς. Δυστυχώς δεν είμαι root κι έτσι δεν μπορώ να δοκιμάσω το mod, αλλά δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος μιας και όλα είναι υπό έλεγχο τώρα. Ευχαριστώ για το σχόλιό σου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Στοκ κερνελ και ρομ

 

Είσαι πολύ καλα,εδω το σ4 με τον 800 είναι παρόμοια με σένα...

 

Red pill με ομεγα...kai 2ghz oc 473ms,και 560ms στοκ speed.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έχω δίπλα δίπλα ένα γκρι note 2 οχταμηνου και ένα μπλε καινούριο. Και τα δύο σε πλήρη φωτεινότητα και standard χρωματική επιλογή και stick rom. Λοιπόν, το παλαιότερο έχει λευκό ξεκάθαρα λιγότερο φωτεινό. Προφανώς η απόδοση της amoled πέφτει με την χρήση. Πάντως αν δεν τα έβλεπα δίπλα δίπλα δεν θα μου πήγαινε το μυαλό, δηλ το πρόβλημα είναι ασήμαντο (για εμένα).
Link to comment
Share on other sites

Δες αν υπάρχει imei ή χάθηκε στο φλασαρισμα .[/QUO υπαρχει κανονικα το IMEI δεν ξερω τι να κανω παιδια .τωρα το εχω χωρις καρτα και δειχνει και καλα πως εχει σημα..

 

Αν το παω στο καταστημα που το πηρα ξερει κανεις τι επιβαρυνση θα εχω για να το κανουν το κινητο? η εγγυηση δεν το πιανει παιδια? και αν γνωριζει καποιος ποσο καιρο κανουν γενικα στο service .

Link to comment
Share on other sites

Aν το πας στο σέρβις η εγγύηση ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν ισχύει μιας και το έχεις πειράξει εμφανώς.

Λογικά θα στο φλασάρουν ξανά, δεν νομίζω να κοστίζει πολύ. Κανα 50ρικο και πολλά λέω.

 

Για αυτό δεν το πειράζω. Είναι ένα κινητό που δεν θέλει επεμβάσεις. Είναι πολύ καλό και πλήρες ήδη από το κουτί του.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

Αν το παω στο καταστημα που το πηρα ξερει κανεις τι επιβαρυνση θα εχω για να το κανουν το κινητο? η εγγυηση δεν το πιανει παιδια? και αν γνωριζει καποιος ποσο καιρο κανουν γενικα στο service .

 

Μπορεις να το φέρεις στα "πλαισια της εγγυησης" μονος σου και μετα να το στειλεις στο servis και να στο φιαξουν δωρεαν αφου θα ειναι υποχρεωμενοι;)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στο παραπάνω μήνυμά μου για να ενημερώσω ότι χτες το απόγευμα κατάφερα για πρώτη φορά να δω σταθερή μεταφορά δεδομένων με σκέτο H. Ήμουν στο κέντρο της Αθήνας, περιοχή Πλατείας Βάθη, πεζός και άκουγα internet radio με το TuneIn Radio Pro. Τελικά φαίνεται ότι το σκέτο H είναι πολύ σπάνιο, αλλά όχι αδύνατο, επιβεβαιώνοντας τα γραφόμενα του φίλου voithostyrempora. Σημασία έχει ότι το h/w της συσκευής φαίνεται να είναι OK, οπότε όλα όμορφα κι ωραία!

 

 

Φίλε motomoto00, τώρα είδα την απάντησή σου, τελικά τσάμπα ανησύχησα, είναι φυσιολογική αυτή η συμπεριφορά αφού συμβαίνει σε τόσους πολλούς. Δυστυχώς δεν είμαι root κι έτσι δεν μπορώ να δοκιμάσω το mod, αλλά δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος μιας και όλα είναι υπό έλεγχο τώρα. Ευχαριστώ για το σχόλιό σου.

Χαιρετω.

Να ρωτησω κι εγω,πως φαινεται ποια κατασταση ροης δεδομενων εχει το τηλεφωνο,γιατι δεν το βλεπω να το γραφει εκει ψηλα στα χρωματιστα βελακια που δειχνουν οτι κατεβαινουν δεδομενα;

Μετα,στις ρυθμισεις,πού το βαζετε, στο αυτοματο,στο GSM only,ή στο WCDMA only;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Να ρωτησω κι εγω,πως φαινεται ποια κατασταση ροης δεδομενων εχει το τηλεφωνο,γιατι δεν το βλεπω να το γραφει εκει ψηλα στα χρωματιστα βελακια που δειχνουν οτι κατεβαινουν δεδομενα;

Μετα,στις ρυθμισεις,πού το βαζετε, στο αυτοματο,στο GSM only,ή στο WCDMA only;

 

Δίπλα από τα χρωματιστά ανάλογα την ποιότητα του δικτύου σου βγάζει G, E, 3G, H, H+ προσωπικά το έχω και gsm λαό wcdma γιατί είμαι με βοντα και το σήμα δεν είναι και όρο καλύτερο στην περιοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το παω στο καταστημα που το πηρα ξερει κανεις τι επιβαρυνση θα εχω για να το κανουν το κινητο? η εγγυηση δεν το πιανει παιδια? και αν γνωριζει καποιος ποσο καιρο κανουν γενικα στο service .

Ακολούθησε τον οδηγό για unroot και επιστροφή σε stock κατάσταση που υπάρχει εδω μετά το πας στο service καλύπτοντας σε η εγγύηση .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από τα χρωματιστά ανάλογα την ποιότητα του δικτύου σου βγάζει G, E, 3G, H, H+ προσωπικά το έχω και gsm λαό wcdma γιατί είμαι με βοντα και το σήμα δεν είναι και όρο καλύτερο στην περιοχή μου.

Η πλακα ειναι,οτι τωρα δε βγαζει τα γραμματακια που λες,ενω καποτε τα εβγαζε.Γιατι συμβαινει αυτο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...