Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι είδα....ιδίως στην ποιότητα των τηλεφωνικών κλήσεων μιας και η συσκευή παραμένει στο ισχυρο σήμα της GSM μπάντας. Τo 3G ακόμη και να μην κάνεις χρήση data είναι πάλι πιο ενεργοβορο από το GSM...

 

Συμφωνω,ειδικα σε περιοχες με χαλια σημα οπως στο νησι που ειμαι για σεζον αστα,τρομερη διαφορα και μιλαω εκ πειρας.

Τωρα σε full σημα νταξει δε θα εχεις τοσο μεγαλη διαφορα στη καταναλωση:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω.

Το τηλεφωνο το εχετε στο GSM only,η στο αυτοματο GSM/WCDMA;

Το γραφω γιατι με το S3,ειχα προβλημα με τις κλησεις στο αυτοματο.

τι πρόβλημα ειχες;;;

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γίνεται να ακούω το YouTube από το background?

 

Αυτό το έχω απορία και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γίνεται να ακούω το YouTube από το background?

Αυτό το έχω απορία και εγώ.

Είμαστε off topic αλλά υπάρχουν εφαρμογές που μπορούν να το κάνουν .

NextVid - YouTube player ή PVSTAR+ (YouTube Music Player) και κάποιες άλλες .

 

Η συνέχεια στο σωστό θεμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ζητώ την βοήθεια σας.Τον τελευταίο καιρό αργή παρά πολύ στην Ενώ πρώτα φορτιζε σεδύο ώρες με ποσοστό γύρο στο 30% τώρα το κάνει 6 ώρες περίπου παρακαλώ όποιος γνωρίζει μια βοήθεια.Εχω note ll
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ζητώ την βοήθεια σας.Τον τελευταίο καιρό αργή παρά πολύ στην Ενώ πρώτα φορτιζε σεδύο ώρες με ποσοστό γύρο στο 30% τώρα το κάνει 6 ώρες περίπου παρακαλώ όποιος γνωρίζει μια βοήθεια.Εχω note ll

Το πιο πιθανό είναι ότι χρειάζεσαι άλλο καλώδιο φορτιστή. Σου το φορτίζει σαν να το φόρτιζες από θύρα usb. Όταν το φορτίζεις πήγαινε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου- μπαταρία και τσέκαρε αν στη φόρτιση σου γράφει ac or usb.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε κάνει κάτι κουλά με τη φόρτιση 1-2 φορές και έφταιγε 1 εφαρμογή που είχα βάλει για να ρυθμιζω το led όπως θέλω, δε θυμάμαι ποιά.

Τη πέταξα και ησύχασα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι ότι χρειάζεσαι άλλο καλώδιο φορτιστή. Σου το φορτίζει σαν να το φόρτιζες από θύρα usb. Όταν το φορτίζεις πήγαινε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου- μπαταρία και τσέκαρε αν στη φόρτιση σου γράφει ac or usb.

 

Μου γράφει ac

Link to comment
Share on other sites

Με το φορτιστή της samsung----->4-5 ώρες

Με της Nokia-------------------------->2 max

Δεν νομίζω να είναι θέμα φορτιστή αλλά καλωδίου. Έχεις άλλο καλώδιο να δοκιμάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ζητώ την βοήθεια σας.Τον τελευταίο καιρό αργή παρά πολύ στην Ενώ πρώτα φορτιζε σεδύο ώρες με ποσοστό γύρο στο 30% τώρα το κάνει 6 ώρες περίπου παρακαλώ όποιος γνωρίζει μια βοήθεια.Εχω note ll

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και πήγα σε ένα service της Samsung και μου αλλάξανε το καλώδιο που είχε πρόβλημα εφόσον έχει 12 μήνες εγγύηση ο φορτιστής.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και πήγα σε ένα service της Samsung και μου αλλάξανε το καλώδιο που είχε πρόβλημα εφόσον έχει 12 μήνες εγγύηση ο φορτιστής.

 

Kόστος καλώδιου < Κόστος βενζίνης για να πας στο σέρβις

 

Πας και παίρνεις ένα αφού είναι πάμφτηνα και τέλος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Kόστος καλώδιου < Κόστος βενζίνης για να πας στο σέρβις

 

Πας και παίρνεις ένα αφού είναι πάμφτηνα και τέλος.

 

Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης ήταν το service και αφού κατέβηκα για μια δουλειά που είχα έκανα και την αλλαγή. Δεν ξοδεύω βενζίνη γιατί κατεβαίνω με το λεωφορείο στο κέντρο. :p:p:p.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις απο Αθηνα που να μπορει να μου φτιαξει το κινητο? κατι εγινε κ δεν χτυπαει οταν με καλουν ουτε καν φαινεται οτι με παιρνει καποιος. εχω δοκιμασει πολλες ρομ κ δεν εχει φτιαξει. δοκιμασα κ φορματ αλλα τιποτα. θυμαμαι πριν λιγες μερες οτι δουλευε κανονικα δεν ξερω τι αλλαξε. μπορει καποιος να μου το φτιαξει??
Link to comment
Share on other sites

Τι να εκανα? Έχει διάφορα αν περάσω Ρομ με recovery η odin?

Πέρασε ένα official firmware κάνοντας factorey reset και αν δεν φτιάξει το πας για service .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=354955

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κ αν φτιαξει θα μπορω μετα να βάλω custom?

 

Φυσικά και θα μπορείς ,κάνοντας βεβαία από την αρχή root και βάζοντας cwm

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,το Note 2 μου επεσε κ εκανε ενα ραγισμα με αποτελσμα να θελει αλαγη η το μπροστινο γυακι,φυσικα το digiter το απο μεσα δεν εχει παθει κατι ,τωρα τι γινεται υπαρχει ανταλλακτικο το γυαλι απο 10ε-20ε με ρργαλεια που σε βοηθανε να το φτιαξεις ,ομως αλλοι μου συνιστουν να παρω κ το digiter μαζι με το γυαλι ομως η μια λυση ειναι φτηνη κ η αλλη ακριβη για μενα διοτι το ανταλλακτικο για την δευτερη περιπτωση ειναι 150ε !!! Απο τι εψαξα αναμεσα στο γυαλι κ στο digiter υπαρχει μια κολλα που οταν πας να βαλεις την οθονη μονο τοτε δεν βαζεις κατι ενδιαμεσα με αποτελσμα μου ειπαν αν αλλαξω μονο το γυαλι να μην ειναι οπως πριν ... του εχει τυχει σε κανεναν τι εχει κανει ? δωστε καμια συμβουλη ,ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,το Note 2 μου επεσε κ εκανε ενα ραγισμα με αποτελσμα να θελει αλαγη η το μπροστινο γυακι,φυσικα το digiter το απο μεσα δεν εχει παθει κατι ,τωρα τι γινεται υπαρχει ανταλλακτικο το γυαλι απο 10ε-20ε με ρργαλεια που σε βοηθανε να το φτιαξεις ,ομως αλλοι μου συνιστουν να παρω κ το digiter μαζι με το γυαλι ομως η μια λυση ειναι φτηνη κ η αλλη ακριβη για μενα διοτι το ανταλλακτικο για την δευτερη περιπτωση ειναι 150ε !!! Απο τι εψαξα αναμεσα στο γυαλι κ στο digiter υπαρχει μια κολλα που οταν πας να βαλεις την οθονη μονο τοτε δεν βαζεις κατι ενδιαμεσα με αποτελσμα μου ειπαν αν αλλαξω μονο το γυαλι να μην ειναι οπως πριν ... του εχει τυχει σε κανεναν τι εχει κανει ? δωστε καμια συμβουλη ,ευχαριστω .

 

Συμβουλή θες; Ορίστε μια : Γύρνα το χρόνο πίσω και προμηθεύσου μια καλή και ανθεκτική θήκη που να καλύπτει τις γωνίες και το bezel του κινητού, και για την οθόνη αγόρασε ένα tempered glass και ησύχασες.

 

Στερνή μου να σ'είχα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

βιαστηκες φιλαρακι να πεταξεις την ιδεα σου ... απο την θηκη ηταν ενω εσκασε κατω ...πεταχτηκε εξω απο την θηκε κ με ενα γκελ της πλακας χτυπησε πανω στην ακρη κ απο τι βλεπω ολα εκει την πατανε κ σε αλλα νοτε ...τωρα καμια πραγματικη συμβουλη εχεις να πεις ?
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay φιλε μου και βρες ενα γυαλί/digitizer στα 10-15€.

Το περνάς (έχει κόλλα πάνω) και καθάρισες.

Υπάρχουν πολλά βίντεο για να δεις πως να ξεκολλήσεις το σπασμένο γυαλί.

Μην αγχώνεσαι, αν το κάνεις μια φορά μετά σου φαίνεται παιχνιδάκι :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...