Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πλακα ειναι,οτι τωρα δε βγαζει τα γραμματακια που λες,ενω καποτε τα εβγαζε.Γιατι συμβαινει αυτο;

Μήπως έχεις κλειστά τα δεδομένα ή είσαι συνδεδεμένος σε ασύρματο?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πειτε μου πως ειναι δυνατον το note2 μου να ρολαρει πολυ πολυ καλυτερα (σε dolphin & boat που τεσταρα) απο το s4 του αδελφου μου.....:blink:

Περα απο την καμ του s4 νομιζω πως πρακτικα δεν εχουμε να ζηλεψουμε απολυτως τιποτε απο το s4 ουτε καν για μενα και την 1080p αναλυση οθονης. Μια χαρα μου αρκουν και τα 720p της οθοναρας μας.

 

Ίσως η χαμηλότερη ανάλυση οθόνης βοηθά σε αυτό.

Τέλος πάντων, επί βεβαιώνεται ότι το Νοτε 2 είναι η καλύτερη Android υλοποίηση εδώ και καιρό και ίσως και για πολύ ακόμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η χαμηλότερη ανάλυση οθόνης βοηθά σε αυτό.

Τέλος πάντων, επί βεβαιώνεται ότι το Νοτε 2 είναι η καλύτερη Android υλοποίηση εδώ και καιρό και ίσως και για πολύ ακόμα.

 

Πειτε μου πως ειναι δυνατον το note2 μου να ρολαρει πολυ πολυ καλυτερα (σε dolphin & boat που τεσταρα) απο το s4 του αδελφου μου.....:blink:

Περα απο την καμ του s4 νομιζω πως πρακτικα δεν εχουμε να ζηλεψουμε απολυτως τιποτε απο το s4 ουτε καν για μενα και την 1080p αναλυση οθονης. Μια χαρα μου αρκουν και τα 720p της οθοναρας μας.

 

Σε αυτές τις ίντσες το μάτι δε μπορεί να διακρίνει τη διαφορά 720p με 1080p.

Kαι όντως σε αίσθηση έχεις την εντύπωση ότι είναι πιο γρήγορο και πιο ομαλό το Note II σε σχέση με το S4.

Ακόμα δε γονατίζει πουθενά, οπότε δεν υπάρχει λόγος και για την όποια μετάβαση αυτή τη στιγμή.

Μέχρι την έλευση του III :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου πως ειναι δυνατον το note2 μου να ρολαρει πολυ πολυ καλυτερα (σε dolphin & boat που τεσταρα) απο το s4 του αδελφου μου.....:blink:

Περα απο την καμ του s4 νομιζω πως πρακτικα δεν εχουμε να ζηλεψουμε απολυτως τιποτε απο το s4 ουτε καν για μενα και την 1080p αναλυση οθονης. Μια χαρα μου αρκουν και τα 720p της οθοναρας μας.

Για το θέμα της οθόνης τα πράγματα είναι όπως τα λες. Πυκνότητες πάνω από 250-300 ppi απλά κάνουν τα pixels τόσο μικρά που δεν μπορεί να τα ξεχωρίσει το μάτι μας, οπότε η βελτίωση που θα έχεις από 720p σε 1080p θα είναι οριακά αντιληπτή. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστη, απλά η βελτίωση δεν είναι τόσο δραματική όσο η μετάβαση από WVGA σε 720p. Σίγουρα δεν είναι λόγος για μένα να αλλάξω συσκευή.

 

Για το θέμα της ταχύτητας του S4, δεν το είχα ποτέ μου και έτσι δεν μπορώ να έχω άποψη. Αν σκεφτείς πάντως ότι το S4 καλείται να διαχειριστεί 2,25 φορές περισσότερα pixels, μου φαίνεται λογικό η ισχύς της CPU/GPU του S4 να σπαταλιέται στη διαχείριση των γραφικών και το ισοζύγιο να γέρνει υπέρ του Note II. Μιλάω πάντα θεωρητικά, δεν έχω εικόνα στην πράξη.

 

Edit: Με πρόλαβε ο StratosGR, με τον οποίο συμφωνώ σε όλα εκτός της τελευταίας πρότασης (μάλλον θα προσπεράσω το III και θα πάω για το IV).

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της οθόνης τα πράγματα είναι όπως τα λες. Πυκνότητες πάνω από 250-300 ppi απλά κάνουν τα pixels τόσο μικρά που δεν μπορεί να τα ξεχωρίσει το μάτι μας, οπότε η βελτίωση που θα έχεις από 720p σε 1080p θα είναι οριακά αντιληπτή. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστη, απλά η βελτίωση δεν είναι τόσο δραματική όσο η μετάβαση από WVGA σε 720p. Σίγουρα δεν είναι λόγος για μένα να αλλάξω συσκευή.

 

Για το θέμα της ταχύτητας του S4, δεν το είχα ποτέ μου και έτσι δεν μπορώ να έχω άποψη. Αν σκεφτείς πάντως ότι το S4 καλείται να διαχειριστεί 2,25 φορές περισσότερα pixels, μου φαίνεται λογικό η ισχύς της CPU/GPU του S4 να σπαταλιέται στη διαχείριση των γραφικών και το ισοζύγιο να γέρνει υπέρ του Note II. Μιλάω πάντα θεωρητικά, δεν έχω εικόνα στην πράξη.

 

Edit: Με πρόλαβε ο StratosGR, με τον οποίο συμφωνώ σε όλα εκτός της τελευταίας πρότασης (μάλλον θα προσπεράσω το III και θα πάω για το IV).

 

Κι εγώ μάλλον θα το προσπεράσω άνευ απροόπτου, για οικονομικούς λόγους :(

 

Ετρεξα το εν λογω bench και στο s4.....

Αποτελεσμα 705!!!! γεια σου ρε snap600 θεριζεις! :ρ

 

Μη κοιτάς ποτέ τα benchmarks.Μα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες ανοίγω το stock iternet app και η φωτεινότητα του είναι χαμηλή ακόμα και αν έχω φουλ φωτεινότητας οθόνης. Μόλις πατήσω το δεξί soft button για να κλείσει η εφαρμογή, στιγμιαία πάει σε φουλ φωτεινότητα και μετά κλείνει. Με άλλες εφαρμογές δεν έχει πρόβλημα. Τι να φταίει; Πώς να φτιάχνει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν μπεις στον Browser πάτα το κουμπί του μενού (το αριστερό) και θα σου ανοίξουν οι ρυθμίσεις. Εκεί θα βρεις την φωτεινότητα του Browser και θα την βάλεις όπου θες εσύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το bench το ανεφερα γιατι εκει μονο (στην θεωρια δηλαδη) φαινεται η ανωτεροτητα του επεξεργαστη. Ακομη και εκει λοιπον ηταν κατωτερος των περιστασεων.

Ξεκαθαρα λοιπον η εμπειρια χρησης στο noteII ειναι ανωτερη του "φρεσκου" s4....

Τωρα αναρωτιεμαι πως θα σταθει το s4 διπλα στο επερχομενο noteIII

 

Το ΝΟΤΕ 3 θα έχει και αυτό full hd ανάλυση,οπότε ας αναμένουμε πριν θριαμβολογήσουμε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες ανοίγω το stock iternet app και η φωτεινότητα του είναι χαμηλή ακόμα και αν έχω φουλ φωτεινότητας οθόνης. Μόλις πατήσω το δεξί soft button για να κλείσει η εφαρμογή, στιγμιαία πάει σε φουλ φωτεινότητα και μετά κλείνει. Με άλλες εφαρμογές δεν έχει πρόβλημα. Τι να φταίει; Πώς να φτιάχνει;

 

Όταν μπεις στον Browser πάτα το κουμπί του μενού (το αριστερό) και θα σου ανοίξουν οι ρυθμίσεις. Εκεί θα βρεις την φωτεινότητα του Browser και θα την βάλεις όπου θες εσύ.

Φίλε το έχω ήδη κάνει. Φουλ φωτεινότητα και από ρύθμιση browser και από ρύθμιση οθόνης. Και όμως έχει μια μπλε απόχρωση που μόλις πατάω το δεξί soft button για να κλείσει, στιγμιαία γίνεται καθαρή λευκή φωτεινή και μετά κλείνει. Θα προσπαθήσω να σηκώσω βιντεο. Με chrome όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχω ήδη κάνει. Φουλ φωτεινότητα και από ρύθμιση browser και από ρύθμιση οθόνης. Και όμως έχει μια μπλε απόχρωση που μόλις πατάω το δεξί soft button για να κλείσει, στιγμιαία γίνεται καθαρή λευκή φωτεινή και μετά κλείνει. Θα προσπαθήσω να σηκώσω βιντεο. Με chrome όλα καλά.

 

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο με τον dolphin.

Του έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων και ήρθε στα ίσα του.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κλειστά τα δεδομένα ή είσαι συνδεδεμένος σε ασύρματο?

Μααγος εισαι;Εβαζα το wifi.

Μολις εβαλα τα δεδομενα,μου εβγαλε το Ε,τοσο μεσα στο σπιτι,οσο και στα μπαλκονια,ειτε απ τη μια πλευρα του σπιτιου,ειτε απ'την αλλη.

Ευχαριστω πολυ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες ανοίγω το stock iternet app και η φωτεινότητα του είναι χαμηλή ακόμα και αν έχω φουλ φωτεινότητας οθόνης. Μόλις πατήσω το δεξί soft button για να κλείσει η εφαρμογή, στιγμιαία πάει σε φουλ φωτεινότητα και μετά κλείνει. Με άλλες εφαρμογές δεν έχει πρόβλημα. Τι να φταίει; Πώς να φτιάχνει;

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις στη Λειτουργία εξοικονόμησης το 'Χρώμα φόντου', ή αν αυτό δεν αρκεί, ίσως και όλη τη λειτουργία εξοικονόμησης.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Καποιες φορες,οταν μιλαω στο τηλεφωνο χωρις το ΒΤ,και θελω να το κλεισω,δεν ανοιγει η οθονη για να πατησω το κοκκινο κουμπι,αλλα πρεπει να πατησω το φυσικο κουμπι κατω,για να την ανοιξω,πραγμα που ειναι σπαστικο.

Αυτο,δεν το κανει παντα,αλλα αρκετες φορες.

Τι μπορει να ειναι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ημέρες ανοίγω το stock iternet app και η φωτεινότητα του είναι χαμηλή ακόμα και αν έχω φουλ φωτεινότητας οθόνης. Μόλις πατήσω το δεξί soft button για να κλείσει η εφαρμογή, στιγμιαία πάει σε φουλ φωτεινότητα και μετά κλείνει. Με άλλες εφαρμογές δεν έχει πρόβλημα. Τι να φταίει; Πώς να φτιάχνει;

 

Τελικά το βρήκα. Ασυνείδητα είχε ενεργοποιηθεί το power saving mode.

 

Έχω δίπλα δίπλα ένα γκρι note 2 οχταμηνου και ένα μπλε καινούριο. Και τα δύο σε πλήρη φωτεινότητα και standard χρωματική επιλογή και stick rom. Λοιπόν, το παλαιότερο έχει λευκό ξεκάθαρα λιγότερο φωτεινό. Προφανώς η απόδοση της amoled πέφτει με την χρήση. Πάντως αν δεν τα έβλεπα δίπλα δίπλα δεν θα μου πήγαινε το μυαλό, δηλ το πρόβλημα είναι ασήμαντο (για εμένα).

 

Αυτή η παρατήρηση όμως συνεχίζει να ισχύει (πρόβλημα δεν θα το έλεγα)

 

Και το τελευταίο: Με ενεργοποιημένο από τα settings το power saving mode, το εξαιρετικό Swype κόλλαγε απίστευτα (lags)!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Έχω δίπλα δίπλα ένα γκρι note 2 οχταμηνου και ένα μπλε καινούριο. Και τα δύο σε πλήρη φωτεινότητα και standard χρωματική επιλογή και stick rom. Λοιπόν, το παλαιότερο έχει λευκό ξεκάθαρα λιγότερο φωτεινό. Προφανώς η απόδοση της amoled πέφτει με την χρήση. Πάντως αν δεν τα έβλεπα δίπλα δίπλα δεν θα μου πήγαινε το μυαλό, δηλ το πρόβλημα είναι ασήμαντο (για εμένα).

 

Επιβεβαιώνω.

Συγκρίνοντας ένα φρέσκο Note 2 με το δικό μου που πλέον κοντεύει να γεννήσει (9 μηνών :lol:) παρατήρησα αισθητή διαφορά στην φωτεινότητα. Οχι σημαντική διαφορά, αλλά σε αντιληπτά επίπεδα. Αυτό όμως ήταν αναμενόμενο. Η amoled με τον χρόνο γερνάει. Αυτό συμπεραίνεται εύκολα αν αναλογιστούμε τα επιβεβαιωμένα φαινόμενα burn in που παρουσιάζουν οι εν λόγω οθόνες (το Burn in άλλωστε δεν είναι παρα περιοχές της οθόνης όπου λόγω σταθερής απόδοσης φωτεινού περιεχομένου, τα πίξελ "γέρασαν" περισσότερο απο τα γειτονικά τους με αποτέλεσμα να μείνει κάτι σαν στάμπα) Οταν έχω κάθε μέρα 4-5 ώρες οθόνη, τουτέστιν 1200 ώρες ενεργή την amoled απο την ημέρα που το αγόρασα, μια πτώση της φωτεινότητας της τάξεως του 5% (παραδείγματος χάριν) δεν μου προκαλεί έκπληξη.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από εποχές wm χρησιμοποιώ τον Opera(classic πλέον) ως βασικό browser σε όλες τις συσκευές μου.

Με τις νέες full HD όμως τα fonts και στο max zoom και να τα βάλεις είναι ψείρες όπως και η γραμμή με τα Settings.

Αυτό το συνάντησα πρώτα στο Sony Z που είχα πάρει και μετά στο S4 πρόσφατα.

Η μόνη λύση είναι να κάνεις manual το zoom που θες που εμένα δε με ικανοποιεί καθόλου καθώς καταντά σπαστικό όταν κάνεις αρκετή ώρα browsing.

Τους έχω στείλει mail από μήνες αλλά δε βλέπω άκρη.

Οπότε έχω αρχίσει και δοκιμάζω και άλλους browsers αν και κανένας δε με ικανοποιεί σα τον Opera.

Έχω προσωρινά καταλήξει σε 2 τον boat k τον next.

Το θέμα είναι όμως πως και οι 2 έχουν 1 σπαστικό και εδώ θέλω τη βοήθεια σας.

Όταν είμαι στη σελίδα και για κάποιο λόγο θέλω να τη κάνω scroll δεξιά αριστερά π.χ. Για να δω ποιος γράφει το past τότε τσουπ πετάγονται τα extension π.χ. στον next και μου καταστρέψειτην εμπειρία της πλοήγησης και με κουράζει.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα απενεργοποιώ και να μη πετάγονται γιατί δε το έχω βρει!

Αυτά τα λέω γιατί το noteli 3 θα έχει full hd και αν δε φτιαχτεί ο Opera classic που πολύ το φοβάμαι προσωπικά θα έχω θέμα κ θα το σκεφτώ πολύ να κάνω την αναβαθμιση και να το πάρω καθώς η βασική χρήση που κάνω στο noteli μου είναι browsing.

Ευχαριστώ όποιον ξέρει και απάντηση :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από εποχές wm χρησιμοποιώ τον Opera(classic πλέον) ως βασικό browser σε όλες τις συσκευές μου.

Με τις νέες full HD όμως τα fonts και στο max zoom και να τα βάλεις είναι ψείρες όπως και η γραμμή με τα Settings.

Αυτό το συνάντησα πρώτα στο Sony Z που είχα πάρει και μετά στο S4 πρόσφατα.

Η μόνη λύση είναι να κάνεις manual το zoom που θες που εμένα δε με ικανοποιεί καθόλου καθώς καταντά σπαστικό όταν κάνεις αρκετή ώρα browsing.

Τους έχω στείλει mail από μήνες αλλά δε βλέπω άκρη.

Οπότε έχω αρχίσει και δοκιμάζω και άλλους browsers αν και κανένας δε με ικανοποιεί σα τον Opera.

Έχω προσωρινά καταλήξει σε 2 τον boat k τον next.

Το θέμα είναι όμως πως και οι 2 έχουν 1 σπαστικό και εδώ θέλω τη βοήθεια σας.

Όταν είμαι στη σελίδα και για κάποιο λόγο θέλω να τη κάνω scroll δεξιά αριστερά π.χ. Για να δω ποιος γράφει το past τότε τσουπ πετάγονται τα extension π.χ. στον next και μου καταστρέψειτην εμπειρία της πλοήγησης και με κουράζει.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα απενεργοποιώ και να μη πετάγονται γιατί δε το έχω βρει!

Αυτά τα λέω γιατί το noteli 3 θα έχει full hd και αν δε φτιαχτεί ο Opera classic που πολύ το φοβάμαι προσωπικά θα έχω θέμα κ θα το σκεφτώ πολύ να κάνω την αναβαθμιση και να το πάρω καθώς η βασική χρήση που κάνω στο noteli μου είναι browsing.

Ευχαριστώ όποιον ξέρει και απάντηση :)

Μάνο, δυστυχώς, δεν απενεργοποιούνται ούτε στον έναν ούτε στον άλλο. Το πρόβλημα είμαι πολύ πιο έντονο (έως εκνευριστικό) στον Next από ότι στον Boat. Ελπίζω να προσθέσουν κάποια option στο μέλλον. Στον Boat δεν το παθαίνω συχνά. Δοκίμασε και τον UC. Εμένα με έχει βολέψει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Το φοβόμουν Ελένη γιατί και εγώ δεν έβλεπα επιλογή να τα βγάζεις off.

Τώρα γράφω με το στοκ απ το 2o S4 που πήρα(αυτό από σπόντα) και μιλάμε υποφέρω!

Για μένα καλώς ή κακώς αυτές οι συσκευές με τις 5αρες και πάνω οθόνες πιστεύω ότι βασικό λόγο ύπαρξης έχουν τη δυνατότητα εύκολης κατανάλωσης περιεχομένου στο ίντερνετ είτε κάνοντας browsing είτε ότι άλλο.

Ο σωστός browser είναι εκ των ουκ άνευ για μένα και τόσα χρόνια ήμουν 1 χαρά, τώρα με τις full HD αρχίζουν τα δύσκολα.

Με τον Opera στο S4 κυριολεκτικά σου βγαίνουν τα μάτια και είμαστε και μιας ηλικίας άστα :)

Κατεβάζω να δοκιμάσω και αυτόν που μου είπες και βλέπουμε.

Πάντως με την ευκαιρία να πω πως το ΝΌΤΕ με την απλή HD είναι πολύ πιο άνετο απ τη μικρή full HD του S4 που τα κάνει όλα και φαίνονται ψείρες!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε έτσι είναι και σήμερα που έχω στα χέρια μου το S4 το καταλαβαίνω.

Ο UC που δοκίμασα δε λέει καθώς ενώ προσπαθεί έχει σπασίματα και όταν πας να γράψεις με παράθεση στο S4 μου τα έκανε μαντάρα.

Ο boat έχει το θέμα που είπα πιο πάνω.

Το dolphin έχω καιρό να το δοκιμάσω, θα το κάνω σε λίγο.

Πάντως παιδιά να βράσω το μάρκετινγκ και τις full HD οθόνες σε τόσο δα σκατουλια 5 ιντσών μόλις.

Και κουράζουν χωρίς λόγο τον επεξεργαστή και τη GPU και πολλές εφαρμογές δεν είναι optimization αίμα, και μιλήσω για πολύ καιρό καθώς το Ζ έχει βγει μήνες τώρα και απλά πλέον ότι και να ακούω από διάφορους ξερολες της τεχνολογίας θα το προσπερνάω καθώς μετά από άπειρες συσκευές που έχω αγοράσει για μένα μετράει το πως συμπεριφερονται στη πράξη και μόνο όλα αυτά.

Και το ΝΌΤΕ μου με τον Opera classic είναι κορυφή.

Ακόμα και οι εφαρμογές όπως το in.gr ή το sentra 103.3 που προσπαθώ να χρησιμοποιείσω στο S4 με κουράζουν αφάνταστα γιατί απλά τα fonts τουςδεν αλλάζουν και είναι ψείρες.

Το είχα δει και τη 1η φορά που είχα πάρει το S4 το βλέπω και τώρα που το πήρα για φίλο με τη πιστωτική μου και επειδή του έτυχε και και δε μπορεί να μου το πληρώσει μου έμεινε και το εν δίπλα δίπλα με το Note μου και τα συγκρίνω.

Ακόμα και το S4 mini της γυναίκας μου είναι πιο άνετο στο ίντερνετ με τον όπερα και αυτό γιατί δεν έχει full HD!!!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είχες θέμα με το scrolling στον UC? Σε μένα στο Note πηγαίνει μια χαρά. Για το site του myphone δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μπαίνω ποτέ εκτός tapatalk όταν είμαι στο κινητό.

Μάλιστα μου αρέσει γιατί έχει gestures στις αλλαγές/άνοιγμα/κλείσιμο των tabs.

Αφού είσαι fan του Opera γιατί δεν βάζεις τον καινούριο που λογικά θα είναι οκ? Έχει στρώσει στις τελευταίες αναβαθμίσεις.

Πάντως εγώ έχω καταλήξει ότι κανείς δεν είναι ακριβώς όπως τον θέλω. Σε όλους κάτι λείπει.

Ο Opera Classic είναι πιο αργός σε σχέση με boat/next/UC και έχει αυτό που είπες με τη... συρρίκνωση.

O Next έχει πρόβλημα με τα downloads.

Ο UC δεν έχει εύκολη αλλαγή UA μια μου σε mobile δεν φορτώνει σωστά κάτι σελίδες τύπου 11888 (πρώην whitepages) κλπ.

Ο Boat έχει τα λιγότερα θέματα αλλά κι αυτός δεν μπορούσε να κατεβάσει το pdf από το site της ΔΕΗ με τον λογαριασμό. Και θέλει και βελτίωση στο UI.

Ο Dolphin είναι πιο αργός σε σχέση με Boat και δεν θυμάμαι και τι άλλο δε μου άρεσε γιατί πάει λίγος καιρός από την δοκιμή.

Ο Firefox πιο βαρύς, πιο αργός, χωρίς bottom bar και χωρίς κουμπί εξόδου.

Γενικώς μέχρι τώρα, κανείς δεν με καλύπτει πλήρως. Δεν συζητάω τη μη υποστήρικη flash από πολλούς. Δες τι θα σε βολέψει περισσότερο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ελενη εκανε σπασιματα.

Το νεο Οπερα ποτε δε το χωνεψα κυριως γιατι εχασε τη πρακτικοτητα του με το να προσπαθηση να γινει eye candy!

Τωρα θα δειξει,θα κανω και σημερα 1 δοκιμη και βλεπουμε αν και θα ψαξω παλι για αγοραστη χαχα:lol::lol::p

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ χρησιμοποιώ εφαρμογές όπως το browser switch, flashify που αλλάζεις στον browser που θέλεις άμεσα και χωρίς κόπο,.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην βγαίνουμε off topic.

Υπάρχει χώρος αφιερωμένος στην πλοήγηση στο διαδίκτυο όπου περισσότεροι χρήστες θα έχουν την ευκαιρία να συμμετέχουν στη συζήτηση και να επωφεληθούν απο αυτή.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι εχετε το κινητακι για κάντε αν μπορείτε ένα τεστ Sunspider να δω αποτελέσματα...και πείτε και με τη ρομ/κερνελ είστε.

 

http://sunspider-mod.googlecode.com/svn/data/hosted/versions.html

 

Stock rom 4.1.2 και ροοτ

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ναι Ελενη εκανε σπασιματα.

Το νεο Οπερα ποτε δε το χωνεψα κυριως γιατι εχασε τη πρακτικοτητα του με το να προσπαθηση να γινει eye candy!

Τωρα θα δειξει,θα κανω και σημερα 1 δοκιμη και βλεπουμε αν και θα ψαξω παλι για αγοραστη χαχα:lol::lol::p

Καλα ρε συ, ποτε προλαβες και πηρες παλι s4?Δε σου ειχα πει να μην ξαναλερωσεις τα χερια σου με τετοιο πραγμα?( θα πλυνεις τα χερια σου με αγιασμό για να ξαναπιασεις note και θα κανεις δημοσια μετανοια στο φορουμ) :lol: :lol:

Τωρα δεν πρεπει βεβαια να σου πω, αλλα επειδη εισαι φιλαρακι, βαλε τον καινουριο opera που σου ειπε και η Ελενη.Τον ειχα δοκιμασει προσφατα, τον εχουν ψιλομαζεψει κι εχει και επιλογη πλεον για εξοδο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...