Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδικα σε επαρχεια με πολυ χαμηλο σημα.....

 

Σου ειπε καποιος οτι επαρχεια εχει χαμηλο 3g; ενημερωτικα δυσκολα βλεπουμε 3g στις σερρες καθοτι ειναι φουλ h+ ...κ h

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου είναι μόνιμα 4/4 μέσα στο σπίτι και επίσης συνδέεται ακόμα κι απ' τον δρόμο 3 πολυκατοικίες μακρυά απ' τη δική μου. Είμαι στον τρίτο όροφο και το router είναι ένα ZTE της πλάκας που δίνουν δωρεάν απ' τον ΟΤΕ.

Να κάνω μια διόρθωση στο προηγούμενο post μου, γιατί μάλλον υπερέβαλα λίγο...

 

Μόλις δοκίμασα στην άλλη άκρη του σπιτιού που είναι μακρυά απ' τον router και παρατήρησα ότι το σήμα έπεσε στα 3/4 έως 2/4, ενώ σποραδικά πήγαινε και στο 1/4. Πάντως στα μέρη που συνήθως είμαι (σαλόνι, κρεβατοκάμαρα κτλ.) έχω σχεδόν πάντα 4/4.

 

Επίσης να πω πως ο router βρίσκεται κοντά σε μπαλκονόπορτα στον 3ο όροφο που βλέπει στον δρόμο μπροστά στην πολυκατοικία, γιαυτό και έχω σήμα στον δρόμο ακόμα και 3 πολυκατοικίες μακρυά. Ουσιαστικά υπάρχει σχεδόν οπτική επαφή μεταξύ router και συσκευής.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως δεν είχα ποτέ μου το παραμικρό πρόβλημα με το Wi-Fi. Το έχω μόνιμα ανοιχτό και δεν ασχολούμαι. Απλά συνδέεται/αποσυνδέεται μόνο του στο σπίτι/δουλειά και στο ενδιάμεσο είμαι με mobile internet. Όλα αυτά τα toggle switches στο notification area μου είναι σχεδόν άχρηστα αφού δεν κλείνω ποτέ τίποτα.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες τα ρουτερ εξω απο το σπιτι(ενω βρισκομαι σπιτι) τα πιανει με καλουτσικο σημα..δεν εχω μεγαλο προβλημα..μεσα στο σπιτι τις 4 γραμμες τις βλεπω μονο ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ που ειναι το ρουτερ...αρχικα θα ελεξω το σημα του ρουτερ μου αν το εχω στο μεγιστο...αν ειναι τοτε θα εχω προβλημα....δεν γινεται εσεις να πιανεται απ οτι λετε φουλ σημα ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ..με το 3g γενικα τι παιζει??εκει ειναι το προβλημα...και ειδικα σε επαρχεια με πολυ χαμηλο σημα.....

 

Μια χαρά είσαι και δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Στην επιλογή που ανέφερες b/g, N, να το έχεις στο Ν ή στην επιλογή που τα έχει όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Έχω τέταρτη ημέρα το κινητό και ξαφνικά από χθες τρεις φορές το κινητό έχει κάνει restart από μόνο του. Δηλαδή ξαφνικά στην οθόνη του μου ζητάει να πλήκτρολογήσω το pin της κάρτας sim? Τι συμβαίνει ελαττωματική συσκευή πρόβλημα της κάρτας ή κάτι άλλο. Επιπλέον όταν έχω αναπάντητη και μου αφήνουν μήνυμα στον τηλεφωνητή δεν βλέπω αναπάντητη κλήση αλλά μήνυμα από τον παροχο ότι έχω ηχητικό μήνυμα

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα?

 

εγω το πρωτο πραγμα που θα εκανα ειναι να αλλαζα την καρτα σιμ.το εχω παθει παλιοτερα με galaxy tab.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα?

 

Δοκιμάζεις και βλέπεις .Πρώτα αλλάζεις sim και αν συνεχίζεται κάνεις factory reset έχοντας περάσει μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές .

Αν το πρόβλημα υπάρχει ακόμα τότε πας για service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?sbk=1&nav=SEARCH&itemId=310709008566

 

Παιδες τι λετε γιαυτό? Λεω τωρα που θα αλλαξω housing να το κοτσαρω να χαρω και λιγο τη συσκευη χωρις θηκη..Το εχει δοκιμασει κανεις γενικα το carbon skin?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι και δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Στην επιλογή που ανέφερες b/g, N, να το έχεις στο Ν ή στην επιλογή που τα έχει όλα μαζί.

 

Φιλε μου και εγω αυτο πιστευω...θα το δω τωρα και πιο συγκεκριμενα...θα επανελθω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα θεματάκι τις τελευταίες μέρες με το κινητό. Όταν χρησιμοποιώ τα δεδομένα κινητού και όχι το wifi το κινητό στο επάνω μέρος του υπερθερμαίνεται και μάλιστα τόσο πολύ που μια μέρα προσπαθούσα να μιλήσω και το αφτί μου έλιωσε στην κυριολεξία (ιδρώτας πάνω στην οθόνη με 2 λεπτά ομιλίας).

Με προβληματίζει παράλληλα το γεγονός της πτώσης της μπαταρίας του θηρίου.

Ποιος τρέχει στο service......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα θεματάκι τις τελευταίες μέρες με το κινητό. Όταν χρησιμοποιώ τα δεδομένα κινητού και όχι το wifi το κινητό στο επάνω μέρος του υπερθερμαίνεται και μάλιστα τόσο πολύ που μια μέρα προσπαθούσα να μιλήσω και το αφτί μου έλιωσε στην κυριολεξία (ιδρώτας πάνω στην οθόνη με 2 λεπτά ομιλίας).

Με προβληματίζει παράλληλα το γεγονός της πτώσης της μπαταρίας του θηρίου.

Ποιος τρέχει στο service......

 

Εισαι stock η με custom rom /kernel ;

Αν είσαι με official rom κανε ενα factory reset για αρχή μήπως και στρώση .

Πάντως με ενεργοποιημένα τα δεδομένα συν την ζεστή που υπάρχει το κινητό (όπως και οποιαδήποτε συσκευή )ζεσταίνεται .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχω παρατηρησει και εγω ζεσταινεται πιο πολυ πια αλλα μαλλον φταιει το δικτυο κοσμοτε γαρ..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, χρειαζομαι βοηθεια. Εχω ενα νοτε 2 χωρις ροοτ χωρις τιποτα. Σημερα ηθελα να συνδεθω σε ενα πανεπηστιμιακο βλαν και επρπε να κατεβασω ενα αρχειο απο τη σελιδα του πανεπιστημιου, πιστοποιητικο ισως? Κατι τετοιο. Αυτο ζητησε να δωσω πιν και εβαλα ενα δικο μου. Αλλα πλεον αλλαξε ο τροπος κλειδωματος οθονης με αυτο το πιν. Απο ρυθμισεις μπορω να διαλεξω τροπο κλειδωματος μονο με κωδικο η μοτιβο η πιν και οι αλλες επιλογες ειναι γκρι και γραφουν: Απενεργοποιηθηκε απο διαχειριστη, πολιτικη κρυπτογραφησης η χωρο αποθηκευσης διαπιστευτηριων. Τι μπορω να κανω να το επαναφερω? Εψαξα να βρω το αρχειο αυτο να το σβησω αλλα δεν το βρηκα. Καμια γνωμη?

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Για κοίταξε settings>security> κάτω κάτω που λέει για τα πιστοποιητικά...

 

Επειδή δε το εχω μαζι μου το κινητο,οταν το τσεκαρω απο κοντα,τι να προσεξω στα πιστοποιητηκα?

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

http://i40.tinypic.com/dq3z9v.jpg

 

31,5 ημέρες uptime, με σκληρή χρήση, χωρίς το παραμικρό crash ή άλλη παρενέργεια. Όλα smooth και σταθερότατα. Ούτε με το iOS δεν είχα τέτοια απροβλημάτιστη λειτουργία. Ελπίζω μόνο να μην έρθει κανένα update και με αναγκάσει να κάνω reboot και μου χαλάσει το uptime... :lol:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι stock η με custom rom /kernel ;

Αν είσαι με official rom κανε ενα factory reset για αρχή μήπως και στρώση .

Πάντως με ενεργοποιημένα τα δεδομένα συν την ζεστή που υπάρχει το κινητό (όπως και οποιαδήποτε συσκευή )ζεσταίνεται .

 

Με official είμαι. Θα δοκιμάσω και βλέπουμε. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που σας έλεγα ότι ο exDialer είχε φάει ένα κόλλημα όταν τον πατούσα να ανοίξει? Μετά από restart έστρωσε και μετά το χθεσινό update το ξανάπαθε. Έκλεισα το Hardware Acceleration και έστρωσε. Just for info.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

http://i40.tinypic.com/dq3z9v.jpg

 

31,5 ημέρες uptime, με σκληρή χρήση, χωρίς το παραμικρό crash ή άλλη παρενέργεια. Όλα smooth και σταθερότατα. Ούτε με το iOS δεν είχα τέτοια απροβλημάτιστη λειτουργία. Ελπίζω μόνο να μην έρθει κανένα update και με αναγκάσει να κάνω reboot και μου χαλάσει το uptime... :lol:

 

Σίγουρα δεν έχει φάει κανένα φλας 1 μήνα; Πολύ uptime πάντως

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει φάει κανένα φλας 1 μήνα; Πολύ uptime πάντως

Στα flash δεν μηδενίζει το uptime είναι αλήθεια, αλλά επειδή έχω πετύχει τέτοιο uptime χωρίς flash δεν είναι περίεργο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει φάει κανένα φλας 1 μήνα; Πολύ uptime πάντως

Στα flash δεν μηδενίζει το uptime είναι αλήθεια, αλλά επειδή έχω πετύχει τέτοιο uptime χωρίς flash δεν είναι περίεργο.

Επειδή είμαι ακόμα newbie στο Android, όταν λέτε flash τι εννοείτε; Να κλείσει μια εφαρμογή; Όσο μπορώ να θυμηθώ δεν μου έχει κλείσει κάποια εφαρμογή μπροστά μου για να το καταλάβω και δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη ανωμαλία στην ταχύτητα/smoothness κτλ. Τώρα στο background δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει, πάντως δεν έχει επηρεαστεί στο παραμικρό η συμπεριφορά του. Το άτιμο δουλεύει σαν να φρεσκομπουτάρισε! Θα το αφήσω έτσι μέχρι να αναγκαστώ να μπουτάρω λόγω update. Ελπίζω να κρατήσει. Πάντως ρε παιδιά τι να πω, πραγματικά υποδειγματική η συσκευή μας και κομμένη και ραμμένη για τις ανάγκες μου. Ό,τι επόμενο κι αν βγάλει η Samsung, δύσκολα το αποχωρίζεσαι το Note II...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε για το note 3? ^^

Δύσκολη ερώτηση αυτή... Αν το III καταφέρει να ξεπεράσει το II σαν συνολική υλοποίηση τότε ναι, θα το σκεφτώ σοβαρά να το πάρω, αλλά αν το κάνω θα το κάνω με μισή καρδιά γιατί το II είναι σχεδόν άριστο σε όλα. Δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο σε συσκευή.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά μια και είχα το 3αρι πριν,και έχω και φώτο που είχα βγάλει με αυτο.Μπορώ να πω οτι η φώτο του νοτε για κάποιο λόγο είναι κατώτερες, κυρίως αυτές με χαμηλό φωτισμό.Και είχα και το 3αρι με την σαμμυ κάμερα,το νοτε ειναι με την σονυ που υποτίθεται ήταν καλύτερη..

 

Edit:Είχα όμως και πειραγμένο σοφτ την κάμερα...μολις βρήκα το ίδιο για το νοτε,και αύριο αρχίζω τα τεστ :lol:

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...