Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ πως σε coreelec οι θερμοκρασίες θα είναι αρκετά πιο χαμηλες. Ίσως να κανω λαθος αλλά θα φανει στην πράξη.

Το Android θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά για nova & ote go.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λάπτοπ καρδιά μου....

Αύριο έρχεται ο ανεμιστήρας.

Αν δεν με κάτσει αυτό που έχω στο μυαλό μού θα το σφάξω όπως έχω κάνει με το GT1

Κάτι τέτοιες "σφαγές" βλέπω και λυπάμαι (ωραία και συμαζεμένη λύση βέβαια-αχρείαστη κατά την γνώμη μου). Το δικό μου GT1 2/16 με μία ταπεινή βάση ανεμιστήρα δουλεύει απρόσκοπτα από το 2016 και ποτέ δεν ξεπερνάει τους 65-69 βαθμούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρώ πως σε coreelec οι θερμοκρασίες θα είναι αρκετά πιο χαμηλες. Ίσως να κανω λαθος αλλά θα φανει στην πράξη.

Το Android θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά για nova & ote go.

Για το coreelec μάλλον ισχύει αυτό που λες, όμως και πάλι θα συνιστούσα βάση ανεμιστήρα (την παραγγέλνεις ή την φτιάχνεις μόνος σου).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως θελεις;

 

Αξιζει να ασχοληθω με την αλλαγη φιλε η να μεινω ως εχει; αν γινετε και unroot ακομη καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να ασχοληθω με την αλλαγη φιλε η να μεινω ως εχει; αν γινετε και unroot ακομη καλυτερα

 

Αν κατι δεν ''παιζει'' σωστα ΝΑΙ!

Αν θελεις ΜΟΝΟ να το ξερουταρεις να σου πω ....

Αν θελεις κατι για δοκιμες να σου δωσω και αλλες !

Η αν θελεις και κατι αλλο μου λες!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Overall εντυπώσεις ή μάλλον παράπονο από το H96 Max X3 (64). Γενικά με την εργοστασιακή ρομ το μποξ κολλάει. Κολλάει αρκετά σε πλοήγηση με τον Chrome, συχνά σε θέαση ταινιών με MxPlayer θα κολλήσει και θα κλείσει η προβολή της ταινίας και απλά θα με γυρίσει πίσω στο πρόγραμμα ή αν επιλέξω να βγω μετά ίσως κολλήσει εντελώς και δε γυρίσει στην αρχική.

Παρατήρησε κάποιος ίδια συμπεριφορά;

Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Overall εντυπώσεις ή μάλλον παράπονο από το H96 Max X3 (64). Γενικά με την εργοστασιακή ρομ το μποξ κολλάει. Κολλάει αρκετά σε πλοήγηση με τον Chrome, συχνά σε θέαση ταινιών με MxPlayer θα κολλήσει και θα κλείσει η προβολή της ταινίας και απλά θα με γυρίσει πίσω στο πρόγραμμα ή αν επιλέξω να βγω μετά ίσως κολλήσει εντελώς και δε γυρίσει στην αρχική.

Παρατήρησε κάποιος ίδια συμπεριφορά;

Αρχικά να σε πληροφορήσω ότι υπάρχει καινούργια εργοστασιακή ρομ u215 με ημερομηνία 12/8/2020 https://drive.google.com/drive/folders/1Zi5JWelCaxeD8_Xa9E-TPyiK236-Hu1f (χωρίς απαραίτητα να σημαίνει ότι θα λύσει τα θέματα που ανέφερες).

Το 1ο πράγμα που θα έκανα εγώ θα ήταν να ελέγξω την θερμοκρασία κατά την λειτουργία του (ειδικά τις τελευταίες ημέρες που υπάρχουν ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες). Λίγο πιο πάνω θα δεις ανάρτηση του φίλου @nik187 Post #16096 που αναφέρει ότι στο HK1 Box (κλώνος του H96 max X3) "χτυπούσε 80άρια". Έβαλες κάποια εφαρμογή για να παρακολουθείς την θερμοκρασία? Σε κάθε περίπτωση έχω κουραστεί να λέω ότι σε όλα τα μποξάκια καλό είναι να μπαίνει μία βάση ανεμιστήρα από κάτω.

Αφού αποκλεισθεί ο παραπάνω λόγος, μπορεί να εξετασθούν και άλλοι. Εγώ πάντως στην θέση σου αφού θα έκανα ένα καλό πλήρες backup σχεδόν όλων των partitions (με προσωρινό TWRP) θα προχωρούσα στην δοκιμή άλλων custom roms.;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχει φαντασία στις ιδιοκατασκευές βάσεων ανεμιστήρα !! Για ποδαράκια? 4 Μπατονέτες !!:bow:

IMG-20200902-225455.jpg

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Overall εντυπώσεις ή μάλλον παράπονο από το H96 Max X3 (64). Γενικά με την εργοστασιακή ρομ το μποξ κολλάει. Κολλάει αρκετά σε πλοήγηση με τον Chrome, συχνά σε θέαση ταινιών με MxPlayer θα κολλήσει και θα κλείσει η προβολή της ταινίας και απλά θα με γυρίσει πίσω στο πρόγραμμα ή αν επιλέξω να βγω μετά ίσως κολλήσει εντελώς και δε γυρίσει στην αρχική.

Παρατήρησε κάποιος ίδια συμπεριφορά;

 

Δυστυχως αυτο με τα μαμα λογισμικα ειναι ο κανονας στα περισσοτερα απο αυτα τα μποξακια...

Πολυ λιγες εταιριες με αυτα τα κουτακια ασχολουνται και με αναπτυξη λογισμικου ...

Και σιγουρα η H96 ΔΕΝ ειναι μια απο αυτες !

Ιδιως αυτα με τον Amlogic S905X3 παρα πολυ λιγα εχουν ενα υποφερτο μαμα λογισμικο....!

Αν εξαιρεσεις τις σοβαρες εταιριες (που δυστυχως μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου) ολες οι αλλες βγαζουν ενα μποξακι με 3-6 αναβαθμισεις με τα ιδια και τα ιδια και μετα ... γεια σας!

Και αν και ειμαι λατρης του μαμα λογισμικου που συνδιαζεται και με ενα αναλογο tv box πρεπει πραγματικα να βγαλω το καπελο στους ''ανεξαρτητους'' προγραμματιστες που με τον κοπο τους δινουν πραγματικη αξια στην ορολογια του ''value for money'' !

Και δεν εννοω αυτους που θα ''ανοιξουν'' ενα λογισμικο για να προσθαφαιρεσουν 5-6 πραγματα να πειραξουν και ενα build.prop και να ''φτιαξουν'' ενα λογισμικο που δεν θα υπαρχει ... ομοιο του στα περατα του κοσμου !!!

Εννοω αυτους που θα το ''παρουν'' απο το μηδεν και θα κανουν θαυματα!

Μιλαω γι'αυτους που μας ''κανουν'' να αγοραζουμε μποξακια σε ''εξευτελιστικες'' τιμες και να τα ''προσομοιωνουμε'' με πολυ ακριβωτερα φλασαρωντας τα με λογισμικα που βασιζονται 100% σε πολυ καλυτερα μοντελα!

Γιατι ειπαμε καλο το ακριβο μοντελο αλλα ακομα καλυτερο το φτηνο που ειναι ... σαν το ακριβο!

Και τελειωνοντας εδω να πω πως ευτυχως για παρα πολυ καλη μας τυχη βρεθηκε εδω και λιγο καιρο αυτος ο Γκρεγκορι Βουλγκαρ κατα κοσμον SlimHouse και ειδαμε ολοι μας ... ασπρη μερα!

Ευτυχως γιατι τα περισσοτερα πλεον S905X3 εχουν αποκτησει και ταυτοτητα και πολλες πωλησεις !

Ο SlimHouse λοιπον και ο αντιγραφεας του Vortex δωσανε αλλο νοημα στην εν γενει αγορα ολων αυτων των κουτιων και σε μας ... πολυ λιγοτερο πονοκεφαλο!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

"Ότι δεν φθάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια !".

Παλιά Ελληνική παροιμία ;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το να προσπαθείς να πείσεις για την ορθότητα των απόψεών σου είναι και λογικό και θεμιτό.

Το να προσπαθείς όμως να μειώσεις την οποιαδήποτε συνεισφορά άλλων μελών, με άμεσο ή έμμεσο τρόπο (& “μπηχτές”) μάλλον ούτε εποικοδομητικό είναι, ούτε αποδεκτό.

Εάν δε συνηθίζεις να εκφράζεις την άποψή σου με έναν απόλυτο τρόπο, ωσάν να κατέχεις την “μοναδική αλήθεια” τότε κινδυνεύεις να εκτεθείς εξαιρετικά.

 

Και επειδή "scripta manet" ένα μόνο μικρό, αλλά χαρακτηριστικό παράδειγμα:

 

16 Μαρτίου 2020 Σελ. 997 Ποστ#14947 για το android 9 με magisk + TWRP.

Για όσους έχουν το H96 Max X3 βάζω το λινκ για ένα mod του HK1 που στο γνωστό ρωσικό site λένε ότι είναι πολύ καλό και τρέχει σωστά και στο Η96.

https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fyadi.sk%2Fd%2FGWW_dL7anKvorA&e=93896875

Σύμφωνα με αυτά που λένε τα πλεονεκτήματα είναι:

1. Πρόσβαση Magisk 20

2. TWRP

3. ViperFX

.......

 

2 Απριλίου 2020 (δηλ.μισό+ μήνα μετά!) Σελ.1002 Ποστ#15026

Magisk και Android 9 = ... ξεχνατο!

Αν θελεις οπωσδηποτε magisk κοιτα καλυτερα προς S905X2 μποξακια ( που για μενα ειναι και καλυτερα σε συμπεριφορα απο τα S905X3 ) με Android 8 !

;)

 

Τόση σιγουριά και βεβαιότητα για κάτι που είχε ήδη πραγματοποιηθεί (μισό μήνα+ πριν)!!!!!

 

Υπάρχουν και άλλα παραδείγματα, αλλά δεν υπάρχει λόγος να απασχολούμε το φόρουμ.

Όσον αφορά τα λάδια, τα ξύδια και τις “ξινίλες” τα αφήνω να τα διαχειριστούν αυτοί που τα ξέρουν καλύτερα.

Καλή συνέχεια με πιο χρήσιμες αναρτήσεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λάπτοπ καρδιά μου....

Αύριο έρχεται ο ανεμιστήρας.

Αν δεν με κάτσει αυτό που έχω στο μυαλό μού θα το σφάξω όπως έχω κάνει με το GT1

Δεν ξέρω εάν γνωρίζεις ότι οι USB θύρες συνεχίζουν και έχουν ρεύμα ακόμα και όταν κλείσεις τελείως το κουτί. Πιθανές λύσεις για να μην δουλεύει ο ανεμιστήρας 24/24 & 7/7 :

- Σε περίπτωση που το κουτί σου είναι μακριά και ίσως λίγο δυσπρόσιτο μία πρίζα wifi.

- Εάν είναι κοντά σου ακόμα και έναν απλό διακόπτη (όπως στα πορτατιφ), όπως έχω εγώ στο συγκεκριμένο.

- Να βάλεις τον ανεμιστήρα σε USB θύρα της τηλεόρασης, άρα θα ανοίγει και κλείνει μαζί με αυτή

- Επειδή από ότι φαίνεται πιάνουν τα χέρια σου, μία λύση (πιο προχωρημένη - με ειδικό αισθητήρα θερμότητας εσωτερικά στην ψύκτρα) από εδώ ή κάτι παρόμοιο https://aliexpress.ru/item/1895409383.html?af=139947&utm_campaign=139947&aff_platform=link-c-tool&utm_medium=cpa&afref=https%3A%2F%2F4pda.ru%2Fforum%2Findex.php%3Fshowtopic%3D976667%26st%3D7820&dp=59a057c38f269154af790d506a510bec&cv=815660&pvid=693d77db-c80a-4662-8787-a36f18f5a652&sk=mr6wR6CC&aff_trace_key=779db692b5144670aeea8a821196e29f-1598952628487-09914-mr6wR6CC&rmsg=do_not_replacement&scm=1007.23534.124000.0&terminal_id=4a98f933cef246409aa6f72a23cb93c9&utm_source=admitad&utm_content=815660&aff_request_id=779db692b5144670aeea8a821196e29f-1598952628487-09914-mr6wR6CC

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν γνωρίζεις ότι οι USB θύρες συνεχίζουν και έχουν ρεύμα ακόμα και όταν κλείσεις τελείως το κουτί. Πιθανές λύσεις για να μην δουλεύει ο ανεμιστήρας 24/24 & 7/7 :

- Σε περίπτωση που το κουτί σου είναι μακριά και ίσως λίγο δυσπρόσιτο μία πρίζα wifi.

- Εάν είναι κοντά σου ακόμα και έναν απλό διακόπτη (όπως στα πορτατιφ), όπως έχω εγώ στο συγκεκριμένο.

- Να βάλεις τον ανεμιστήρα σε USB θύρα της τηλεόρασης, άρα θα ανοίγει και κλείνει μαζί με αυτή

- Επειδή από ότι φαίνεται πιάνουν τα χέρια σου, μία λύση (πιο προχωρημένη - με ειδικό αισθητήρα θερμότητας εσωτερικά στην ψύκτρα) από εδώ ή κάτι παρόμοιο https://aliexpress.ru/item/1895409383.html?af=139947&utm_campaign=139947&aff_platform=link-c-tool&utm_medium=cpa&afref=https%3A%2F%2F4pda.ru%2Fforum%2Findex.php%3Fshowtopic%3D976667%26st%3D7820&dp=59a057c38f269154af790d506a510bec&cv=815660&pvid=693d77db-c80a-4662-8787-a36f18f5a652&sk=mr6wR6CC&aff_trace_key=779db692b5144670aeea8a821196e29f-1598952628487-09914-mr6wR6CC&rmsg=do_not_replacement&scm=1007.23534.124000.0&terminal_id=4a98f933cef246409aa6f72a23cb93c9&utm_source=admitad&utm_content=815660&aff_request_id=779db692b5144670aeea8a821196e29f-1598952628487-09914-mr6wR6CC

 

Για το ρεύμα στις USB θύρες το γνωρίζω, αρε beelink gt1 , σε αυτό μόλις κλείσεις το μποξακι κλείνει και το ρεύμα.

Μάλλον θα πάω σε πρίζα wifi.

Στην τηλεόραση δεν είναι πρακτικό για μένα.

Για τον αισθητήρα on off ενώ γνωρίζω για αυτόν δεν πήγε καν το μυαλό μού.

Ευχαριστώ

 

Προς το παρόν έκανα μία πρόχειρη βάση με έναν ανεμιστήρα που τον δίνω ρεύμα από την θύρα USB.

Σύμφωνα με το cpu float κανένα μισάωρο που το δούλεψα έδειξε max 65 βαθμούς.

Συνήθως έπαιζε 55 - 60

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το να προσπαθείς να πείσεις για την ορθότητα των απόψεών σου είναι και λογικό και θεμιτό.

Το να προσπαθείς όμως να μειώσεις την οποιαδήποτε συνεισφορά άλλων μελών, με άμεσο ή έμμεσο τρόπο (& “μπηχτές”) μάλλον ούτε εποικοδομητικό είναι, ούτε αποδεκτό.

Εάν δε συνηθίζεις να εκφράζεις την άποψή σου με έναν απόλυτο τρόπο, ωσάν να κατέχεις την “μοναδική αλήθεια” τότε κινδυνεύεις να εκτεθείς εξαιρετικά.

 

Και επειδή "scripta manet" ένα μόνο μικρό, αλλά χαρακτηριστικό παράδειγμα:

 

16 Μαρτίου 2020 Σελ. 997 Ποστ#14947 για το android 9 με magisk + TWRP.

 

 

2 Απριλίου 2020 (δηλ.μισό+ μήνα μετά!) Σελ.1002 Ποστ#15026

 

 

Τόση σιγουριά και βεβαιότητα για κάτι που είχε ήδη πραγματοποιηθεί (μισό μήνα+ πριν)!!!!!

 

Υπάρχουν και άλλα παραδείγματα, αλλά δεν υπάρχει λόγος να απασχολούμε το φόρουμ.

Όσον αφορά τα λάδια, τα ξύδια και τις “ξινίλες” τα αφήνω να τα διαχειριστούν αυτοί που τα ξέρουν καλύτερα.

Καλή συνέχεια με πιο χρήσιμες αναρτήσεις.

 

Καλα ολα αυτα που λες για το Magisk αλλα οκ , και .... ;

Τι δηλαδη ... επειδη καποιος ενα μηνα πριν ειχε μονιμο Magisk δεν ηταν ετσι οπως τα ελεγα...;

Ακομα παντως και σημερα μονιμο Magisk στα περισσοτερα Android 9 δεν υπαρχει!

Και εσυ για να εχουμε τον καλο λογο γιατι ''τσιμπησες'' με αυτα που ειπα......;

Hσουν αραγε σιγουρος οτι μιλουσα για σενα ; !

Χμμ ...

Τεσπα...

Και επειδη οντως τα γραπτα μενουν (και οχι τα λογια σε ενα φορουμ!) δεν ειμαι εγω αυτος που ''πεταω'' συνηθως μπηχτες χωρις ''παραθεση'' !

Και ουτε αυτος που πρωτεινω συγκεκριμενο μποξακι για αγορα σαν το καλυτερο της πιατσας (που απογειωνεται ΜΑΛΙΣΤΑ και με την ρομ ΣΟΥ) !

Απορω πως με χαρακτηριζεις εσυ ...απολυτο!

Μαλλον αλλος ειναι ο απολυτος εδω!

Σκοπος μας εδω μεσα ειναι να βοηθαμε ο ενας τον αλλο και οχι η επαρση και η προσωπικη προβολη ...

Σκοπος μας δεν ειναι να ''ψαχνωμαστε'' με κατι οταν δεν συμφωνουμε και να προσπαθουμε να αποδειξουμε οτι εμεις εχουμε δικιο!

Και εσυ απ'οτι βλεπω χρησιμοποιησεις πολυ το τροπο αυτον...

Τυπου τι εγραψες τοτε και τι ειπες τοτε ... λες και επαναλαμβανω εισαι εσυ ο απολυτος ... εδω μεσα!

Και στο κατω κατω της γραφης συγνωμη αλλα και ξερω και καταλαβαινω τι ... ακριβως γινεται εδω περα !

Και ευχομαι καποια στιγμη να το καταλαβεις και εσυ!

Γιατι γνωσεις φαινεται πως εχεις αλλα με 3 μποξακια που περασαν απο τα χερια σου δεν εισαι και ο μεγαλος Γκουρου!

Τελειωνοντας να ζητησω και ενα προκαταβολικο συγνωμη απ' ολους μεσα εδω στο νημα !

Ευχαριστω!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για το ρεύμα στις USB θύρες το γνωρίζω, αρε beelink gt1 , σε αυτό μόλις κλείσεις το μποξακι κλείνει και το ρεύμα.

Μάλλον θα πάω σε πρίζα wifi.

Στην τηλεόραση δεν είναι πρακτικό για μένα.

Για τον αισθητήρα on off ενώ γνωρίζω για αυτόν δεν πήγε καν το μυαλό μού.

Ευχαριστώ

 

Προς το παρόν έκανα μία πρόχειρη βάση με έναν ανεμιστήρα που τον δίνω ρεύμα από την θύρα USB.

Σύμφωνα με το cpu float κανένα μισάωρο που το δούλεψα έδειξε max 65 βαθμούς.

Συνήθως έπαιζε 55 - 60

Ναι σωστά, στο beelink κλείνει τελείως το ρεύμα στις USB. Πάντως το να κλείνεις τελείως το ρεύμα είτε με μία πρίζα wifi είτε με κάποιο διακόπτη, έχει και ένα άλλο καλό αποτέλεσμα - δεν θα σου ανοίξει ποτέ το μποξάκι από μόνο του (σε πιθανή διακοπή ρεύματος, μεγάλη πτώση τάσης κλπ) συμπαρασύροντας και την τηλεόραση, εφόσον συνήθως έχουμε ενεργοποιημένο το CEC !! Άρα "ουδέν κακόν αμιγές καλού";)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Η96 max x3 όταν γίνεται απενεργοποίηση του box κλείνει το ρεύμα στις usb και φυσικά και το ανεμιστηρακι.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Η96 max x3 όταν γίνεται απενεργοποίηση του box κλείνει το ρεύμα στις usb και φυσικά και το ανεμιστηρακι.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που λες πρώτη φορά το λέει κάποιος !!!!! Μήπως έχεις την καινούργια έκδοση με το ΜΠΛΕ board και εκεί έχουν τροποποιήσει κάτι?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο Η96 max x3 όταν γίνεται απενεργοποίηση του box κλείνει το ρεύμα στις usb και φυσικά και το ανεμιστηρακι.

Θα σε παρακαλέσω να το επανεπιβεβαιώσεις αυτό, επειδή και αλλού που ρώτησα κάποιος που έχει ΜΠΛΕ board είπε ότι ο ανεμιστήρας που έχει συνεχίζει και λειτουργεί. Άρα???:rolleyes:

Ορίστε και η απάντηση "I have a blue board and stock firmware. When the set-top box is turned off, the connected fan continues to work."

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη αν έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν μπορώ να ψάξω. Πρόσφατα αγόρασα το Beelink GT-KING 4K Pro Για να βάλω το otetv και μου λέει ότι δεν μπορεί να παίξει γιατί είναι rooted. Στο store δεν έχει ούτε το Netflix. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τα φτιάξω αυτά η να το δώσω και να πάρω αυτό που πουλάει ο οτε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη αν έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν μπορώ να ψάξω. Πρόσφατα αγόρασα το Beelink GT-KING 4K Pro Για να βάλω το otetv και μου λέει ότι δεν μπορεί να παίξει γιατί είναι rooted. Στο store δεν έχει ούτε το Netflix. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τα φτιάξω αυτά η να το δώσω και να πάρω αυτό που πουλάει ο οτε

 

Το νετφλιξ δεν το εχει το store και ειναι συνηθες σε ολα αυτα τα κουτακια ...

Κατεβαζεις και βαζεις αυτη την 6αρα βερσιον χειροκινητα ...

https://netflix.en.uptodown.com/android/download/2129495

Για τον οτε τωρα θελει λιγο κοπο ...

Για να δουλευει θελει να μπαινεις σε περιβαλλον Android και να

επανεκκινεις ξανα (αφου πρωτα υπαρξουν καποιες προυποθεσεις) για να βλεπεις !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη αν έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν μπορώ να ψάξω. Πρόσφατα αγόρασα το Beelink GT-KING 4K Pro Για να βάλω το otetv και μου λέει ότι δεν μπορεί να παίξει γιατί είναι rooted. Στο store δεν έχει ούτε το Netflix. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τα φτιάξω αυτά η να το δώσω και να πάρω αυτό που πουλάει ο οτε

 

Τι εννοεις να το δώσεις για να πάρεις αυτο που δίνει ο οτε;

Link to comment
Share on other sites

Το νετφλιξ δεν το εχει το store και ειναι συνηθες σε ολα αυτα τα κουτακια ...

Κατεβαζεις και βαζεις αυτη την 6αρα βερσιον χειροκινητα ...

https://netflix.en.uptodown.com/android/download/2129495

Για τον οτε τωρα θελει λιγο κοπο ...

Για να δουλευει θελει να μπαινεις σε περιβαλλον Android και να

επανεκκινεις ξανα (αφου πρωτα υπαρξουν καποιες προυποθεσεις) για να βλεπεις !

Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω για το νετφλιξ

Τι εννοεις να το δώσεις για να πάρεις αυτο που δίνει ο οτε;

Ο ΟΤΕ πουλάει μια συσκευή η οποία παίζει κανονικά το CosmoteTV απλά στο κατάστημα που πήγα δεν είχαν να μου πουλήσουν και μου είπαν ότι κάνουν όλα τα μποξ τα οποία έχουν αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...