Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για το stick της Amazon(ή το Xiaomi αν είναι καλύτερο)για να το παίρνω μαζί μου σε διακοπές κτλ και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.Σηκωνει το technewsology build στο kodi?είναι αρκετά βαρύ αυτό.

Επίσης, παίρνει την εφαρμογή stremio?

Επειτα,απλά το κουμπώνεις στην tv και τίποτα άλλο ή πρέπει να είναι ταυτόχρονα με καλωδιο στην πρίζα για να δουλεύει?

Και τέλος ποια είναι η καλύτερη τιμη που μπορώ να το βρω και ποτε περίπου βγαίνουν προσφορές?Black Friday πχ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

παιδια εχω ενα airmouse σαν αυτο https://www.aliexpress.com/item/4000774905282.html , οχι το συγκεκριμενο,ο σχειασμος τους ειναι ετσι. το οποιο μερικες φορες συμπεριφερεται σαν τρελο ο δηκτης(βελακι) του. παει οπου θελει , παταρει αριστερο/δεξι κλικ μονο του και τετοια. αν το κλεισω στιγμιαια και το ξανανοιξω θα ειναι οκ για λιγο (10"-60") και μετα παλι το ιδιο.

 

Αν θυμαμαι καλα και το προηγουμενο ιδιου στυλ που ειχα εκανε τα ιδια. Φταινε ολα αυτα ή αυτο που εχω δεν ειναι ποιοτικο? εχετε να προτεινετε καποιο χωρις προβληματα?

 

Εγω μεχρι τωρα ειχα 3 αυτου του τυπου....

Το 1ο ειχε τις ιδιες παρενεργειες με το δικο σου

Το 2ο ηταν πολυ καλο ισως και το καλυτερο απο ολα αλλα μεσα σε ενα χρονο χαλασε ξαφνικα ο δεκτης του!

Το 3ο που εχω τωρα του εβαλα την μπαταρια του πρωτου και πορευομαι αλλα πασχει και αυτο στον τομεα που ειπες οχι ομως τοσο πολυ οσο το 1ο !

Στο συμπερασμα που εχω καταληξει ειναι οτι μαλλον πρεπει να φταιει ο πομποδεκτης τους που λογο κοστους στα φτηνιαρικα πρεπει να μην τροφοδοτειται σωστα με αποτελεσμα να ''τρελενεται'' στις παρεμβολες!

Και αν δεν ειναι αυτο τοτε μαλλον κατι γινεται με την σωστη τροφοδοσια του touch pad !

Τωρα γιατι δουλευε καλα το 2ο ... ;

Μαλλον λογο του touch και του τσιπ που ειχε ο δεκτης (δλδ το στικακι) το οποιο μαλιστα ποιος ξερει απο τι σταματησε ξαφνικα να δουλευει (το χρησιμοποιουσα που και που στην Android τι βι μου) ...

Ισως απο καμια υπερταση ...

Τι να πω ...

Τωρα πιθανολογω οτι τα ακριβοτερα μοντελα μαλλον θα πρεπει να εχουν καλυτερο hardware !

Αλλα υπαρχουν τοσα αλλα φτηνα και καλα air mouses που πλεον δεν μπαινω καν ξανα στον ... κοπο αν χαλασει !

 

 

Έχεις link για το ρωσικό σε h96 max 3 , και κατά πόσο είναι αξιόπιστη η Ρομ σε θέμα ασφάλειας;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω η ''βαση'' του λογισμικου του slimbox που ειναι Android TV :

https://mega.nz/file/ZDxCzYRA#QPb5xSp8w9s8dqDgqnVW6G2qlb2_PYIQXgVbA3sKG7c

Eδω to πατσακι που θα την μετατρεψει σε ''καθαρο'' Android τυπου tablet :

https://drive.google.com/file/d/11gSRRAEuJAymQuZ0f8UHBvKxyJVxAOTy/view

Και εδω ειναι η twrp recovery που χρειαζεσαι για να το κανεις :

https://mega.nz/file/3UMmSSgT#NxY3RJ-DemOzwpJy8zQZzgUz4_ujLiwkVzR04DjZbf4

Αν θελησεις καποια βοηθεια με το πως θα τα κανεις ολα αυτα μου λες σε π.μ !

Παντως ετσι θα εχεις την δυνατοτητα να καταλαβεις καλυτερα τι παιζει με την Android TV βερσιον και τι με την Android Open Source βερσιον απο μονος σου πολυ ευκολα!

Το μονο πραγμα που δεν μου αρεσει εμενα απο την 6η του βερσιον ειναι οτι με το τετραγωνο δεν υπαρχει πλεον η επιλογη για ''σβησιμο'' ολων των ανοικτων εφαρμογων παρα μονο μιας μιας οπως του Android TV !

Ολα τα αλλα ειναι παρα παρα πολυ καλα!

Και εξαλλου παντα μια δοκιμη μας ... διαφωτιζει!

;)

 

Ενδιαφερομαι για το stick της Amazon(ή το Xiaomi αν είναι καλύτερο)για να το παίρνω μαζί μου σε διακοπές κτλ και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.Σηκωνει το technewsology build στο kodi?είναι αρκετά βαρύ αυτό.

Επίσης, παίρνει την εφαρμογή stremio?

Επειτα,απλά το κουμπώνεις στην tv και τίποτα άλλο ή πρέπει να είναι ταυτόχρονα με καλωδιο στην πρίζα για να δουλεύει?

Και τέλος ποια είναι η καλύτερη τιμη που μπορώ να το βρω και ποτε περίπου βγαίνουν προσφορές?Black Friday πχ?

 

Αν δεν σε ενδιαφερει το νετφλιξ και το να ειναι unroot για καποια go εφαρμογη κοιτα καλυτερα ενα τετοιο :

https://www.banggood.com/X96S-S905Y2-4GB-DDR4-32GB-2_4G-5G-WIFI-Bluetooth-4_2-Android-8_1-4K-H_265-TV-Box-Stick-p-1426053.html?ID=533601&cur_warehouse=CN

Ειναι η μερα με την ... βαθια νυχτα σε δυνατοτητες απο τα αλλα!

Οχι μονο ελληνικο build θα σηκωνει αλλα θα κανει και ... κοντρες στην εθνικη! :lol::lol::lol:

Μαλιστα παιρνει και ενα ρωσικο λογισμικο που το μεταμορφωνει ολο εντελως!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι τωρα ειχα 3 αυτου του τυπου....

 

Το 1ο ειχε τις ιδιες παρενεργειες με το δικο σου

 

Το 2ο ηταν πολυ καλο ισως και το καλυτερο απο ολα αλλα μεσα σε ενα χρονο χαλασε ξαφνικα ο δεκτης του!

 

Το 3ο που εχω τωρα του εβαλα την μπαταρια του πρωτου και πορευομαι αλλα πασχει και αυτο στον τομεα που ειπες οχι ομως τοσο πολυ οσο το 1ο !

 

Στο συμπερασμα που εχω καταληξει ειναι οτι μαλλον πρεπει να φταιει ο πομποδεκτης τους που λογο κοστους στα φτηνιαρικα πρεπει να μην τροφοδοτειται σωστα με αποτελεσμα να ''τρελενεται'' στις παρεμβολες!

 

Και αν δεν ειναι αυτο τοτε μαλλον κατι γινεται με την σωστη τροφοδοσια του touch pad !

 

Τωρα γιατι δουλευε καλα το 2ο ... ;

 

Μαλλον λογο του touch και του τσιπ που ειχε ο δεκτης (δλδ το στικακι) το οποιο μαλιστα ποιος ξερει απο τι σταματησε ξαφνικα να δουλευει (το χρησιμοποιουσα που και που στην Android τι βι μου) ...

 

Ισως απο καμια υπερταση ...

 

Τι να πω ...

 

Τωρα πιθανολογω οτι τα ακριβοτερα μοντελα μαλλον θα πρεπει να εχουν καλυτερο hardware !

 

Αλλα υπαρχουν τοσα αλλα φτηνα και καλα air mouses που πλεον δεν μπαινω καν ξανα στον ... κοπο αν χαλασει !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Εδω η ''βαση'' του λογισμικου του slimbox που ειναι Android TV :

 

https://mega.nz/file/ZDxCzYRA#QPb5xSp8w9s8dqDgqnVW6G2qlb2_PYIQXgVbA3sKG7c

 

Eδω to πατσακι που θα την μετατρεψει σε ''καθαρο'' Android τυπου tablet :

 

https://drive.google.com/file/d/11gSRRAEuJAymQuZ0f8UHBvKxyJVxAOTy/view

 

Και εδω ειναι η twrp recovery που χρειαζεσαι για να το κανεις :

 

https://mega.nz/file/3UMmSSgT#NxY3RJ-DemOzwpJy8zQZzgUz4_ujLiwkVzR04DjZbf4

 

Αν θελησεις καποια βοηθεια με το πως θα τα κανεις ολα αυτα μου λες σε π.μ !

 

Παντως ετσι θα εχεις την δυνατοτητα να καταλαβεις καλυτερα τι παιζει με την Android TV βερσιον και τι με την Android Open Source βερσιον απο μονος σου πολυ ευκολα!

 

Το μονο πραγμα που δεν μου αρεσει εμενα απο την 6η του βερσιον ειναι οτι με το τετραγωνο δεν υπαρχει πλεον η επιλογη για ''σβησιμο'' ολων των ανοικτων εφαρμογων παρα μονο μιας μιας οπως του Android TV !

 

Ολα τα αλλα ειναι παρα παρα πολυ καλα!

 

Και εξαλλου παντα μια δοκιμη μας ... διαφωτιζει!

 

;)

 

 

 

 

 

 

 

Αν δεν σε ενδιαφερει το νετφλιξ και το να ειναι unroot για καποια go εφαρμογη κοιτα καλυτερα ενα τετοιο :

 

https://www.banggood.com/X96S-S905Y2-4GB-DDR4-32GB-2_4G-5G-WIFI-Bluetooth-4_2-Android-8_1-4K-H_265-TV-Box-Stick-p-1426053.html?ID=533601&cur_warehouse=CN

 

Ειναι η μερα με την ... βαθια νυχτα σε δυνατοτητες απο τα αλλα!

 

Οχι μονο ελληνικο build θα σηκωνει αλλα θα κανει και ... κοντρες στην εθνικη! :lol::lol::lol:

 

Μαλιστα παιρνει και ενα ρωσικο λογισμικο που το μεταμορφωνει ολο εντελως!

 

:)

Κάποιο καλό δοκιμασμένο air mouse χωρίς τέτοια συμπτώματα μήπως έχεις να προτείνεις, μην την πατήσω 3η φορά και εγώ
Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις build το stick της Amazon δύσκολα θα σου δουλεύει. κοίτα εδώ https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=475362&page=12 μήνυμα 167
Καμία σχέση το πρόβλημα σου που είναι θέμα έλλειψης χώρου επειδή τιγκαρες το στικάκι με αυτό που ρωτάει το παιδί.

 

Έχω καμία 10ρια πρόσθετα και ποτέ δεν είχα το θέμα που περιγράφεις και μάλιστα με 1.5gb χώρο ελεύθερο.

 

Στην τελική, οποιοδήποτε μηχανάκι αν το τιγκαρεις, λογικό να αρχίσει να κολλάει

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό δοκιμασμένο air mouse χωρίς τέτοια συμπτώματα μήπως έχεις να προτείνεις, μην την πατήσω 3η φορά και εγώ

 

Επειδη και εδω θελει λιγη τυχη γιατι και απο κινεζομαγαζο να το παρεις (και οχι απο Alli) παλι απο παρτιδα σε παρτιδα θα διαφερουν!

Εδω εχω καποια που τα δουλεψα με επιτυχια...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8050938#post8050938

Αυτο που ομως χρησιμοποιω περισσοτερο εγω ειναι το τερμα δεξια στο σακουλακι με keyboard απο την αλλη πλευρα...

Και επειδη υπαρχουν και εδω πολλα και διαφορα παρεμφερη μοντελα διαλεγω αυτα με το προσωνυμιο MX3 και παντα απο γνωστο κινεζομαγαζο ...

Π.χ αυτο που ειναι (στα χαρτια τουλαχιστον) ακριβως ιδιο με το δικο μου :

https://www.banggood.com/MX3-White-Backlit-Wireless-2_4G-Six-Axis-Gyroscope-Keyboard-Remote-Control-Air-Mouse-IR-Learning-p-1143805.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Το οποιο εχει καλο και δυνατο πομποδεκτη και απο τα λιγα με εμβελεια ως 15μ !

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι τωρα ειχα 3 αυτου του τυπου....

Το 1ο ειχε τις ιδιες παρενεργειες με το δικο σου

Το 2ο ηταν πολυ καλο ισως και το καλυτερο απο ολα αλλα μεσα σε ενα χρονο χαλασε ξαφνικα ο δεκτης του!

Το 3ο που εχω τωρα του εβαλα την μπαταρια του πρωτου και πορευομαι αλλα πασχει και αυτο στον τομεα που ειπες οχι ομως τοσο πολυ οσο το 1ο !

Στο συμπερασμα που εχω καταληξει ειναι οτι μαλλον πρεπει να φταιει ο πομποδεκτης τους που λογο κοστους στα φτηνιαρικα πρεπει να μην τροφοδοτειται σωστα με αποτελεσμα να ''τρελενεται'' στις παρεμβολες!

Και αν δεν ειναι αυτο τοτε μαλλον κατι γινεται με την σωστη τροφοδοσια του touch pad !

Τωρα γιατι δουλευε καλα το 2ο ... ;

Μαλλον λογο του touch και του τσιπ που ειχε ο δεκτης (δλδ το στικακι) το οποιο μαλιστα ποιος ξερει απο τι σταματησε ξαφνικα να δουλευει (το χρησιμοποιουσα που και που στην Android τι βι μου) ...

Ισως απο καμια υπερταση ...

Τι να πω ...

Τωρα πιθανολογω οτι τα ακριβοτερα μοντελα μαλλον θα πρεπει να εχουν καλυτερο hardware !

Αλλα υπαρχουν τοσα αλλα φτηνα και καλα air mouses που πλεον δεν μπαινω καν ξανα στον ... κοπο αν χαλασει !

 

 

 

 

Εδω η ''βαση'' του λογισμικου του slimbox που ειναι Android TV :

https://mega.nz/file/ZDxCzYRA#QPb5xSp8w9s8dqDgqnVW6G2qlb2_PYIQXgVbA3sKG7c

Eδω to πατσακι που θα την μετατρεψει σε ''καθαρο'' Android τυπου tablet :

https://drive.google.com/file/d/11gSRRAEuJAymQuZ0f8UHBvKxyJVxAOTy/view

Και εδω ειναι η twrp recovery που χρειαζεσαι για να το κανεις :

https://mega.nz/file/3UMmSSgT#NxY3RJ-DemOzwpJy8zQZzgUz4_ujLiwkVzR04DjZbf4

Αν θελησεις καποια βοηθεια με το πως θα τα κανεις ολα αυτα μου λες σε π.μ !

Παντως ετσι θα εχεις την δυνατοτητα να καταλαβεις καλυτερα τι παιζει με την Android TV βερσιον και τι με την Android Open Source βερσιον απο μονος σου πολυ ευκολα!

Το μονο πραγμα που δεν μου αρεσει εμενα απο την 6η του βερσιον ειναι οτι με το τετραγωνο δεν υπαρχει πλεον η επιλογη για ''σβησιμο'' ολων των ανοικτων εφαρμογων παρα μονο μιας μιας οπως του Android TV !

Ολα τα αλλα ειναι παρα παρα πολυ καλα!

Και εξαλλου παντα μια δοκιμη μας ... διαφωτιζει!

;)

 

 

 

Αν δεν σε ενδιαφερει το νετφλιξ και το να ειναι unroot για καποια go εφαρμογη κοιτα καλυτερα ενα τετοιο :

https://www.banggood.com/X96S-S905Y2-4GB-DDR4-32GB-2_4G-5G-WIFI-Bluetooth-4_2-Android-8_1-4K-H_265-TV-Box-Stick-p-1426053.html?ID=533601&cur_warehouse=CN

Ειναι η μερα με την ... βαθια νυχτα σε δυνατοτητες απο τα αλλα!

Οχι μονο ελληνικο build θα σηκωνει αλλα θα κανει και ... κοντρες στην εθνικη! :lol::lol::lol:

Μαλιστα παιρνει και ενα ρωσικο λογισμικο που το μεταμορφωνει ολο εντελως!

:)

Δεν με νοιάζει να έχει επίσημη άδεια για το Netflix,αρκεί να παίρνει την εφαρμογή κι ας παίζει σε 480p

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει να έχει επίσημη άδεια για το Netflix,αρκεί να παίρνει την εφαρμογή κι ας παίζει σε 480p

 

Μα και φυσικα την παιρνει και μαλιστα η αναλυση της ισως ειναι και λιγο καλυτερη ...

Εξαρταται απο το στικακι/μποξ και το λογισμικο που θα εχει!

Μπορει να φτασει λοιπον και ως qHD !

Το qHD δλδ ειναι αναλυση οθονης 960 × 540 pixel, που αντιστοιχει ακριβως στο ενα τεταρτο ενος πλαισιου Full HD (1080p), σε αναλογια διαστασεων παντα σε 16 : 9 !

Δηλαδη κατι απο 560p εως 720i !

Ασε που ο S905Y2 της Amlogic ειναι οτι καλυτερο σε στικακι μπορεις να αγορασεις αυτην τη στιγμη!

Και απ'οτι βλεπω θα ειναι διαθεσιμο σε πολυ λιγες μερες !

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει να έχει επίσημη άδεια για το Netflix,αρκεί να παίρνει την εφαρμογή κι ας παίζει σε 480p

Έχεις και κάτι "τρελλές απαιτήσεις" εσύ:lol: Δηλαδή θέλεις να βάλεις και ολόκληρο build? Θέλεις και αυτό το build να είναι το technewsology (που είναι από τα πιο βαριά)? Θέλεις να βάλεις και stremio?

Τώρα γιατί εγώ έχω και KODI (με GKobu build) και SPMC (με Τechnewsology) και ψάχνω να βρω κανένα ακόμα καλό fork του KODI για να βάλω και άλλο build, αυτό είναι άλλο θέμα.

Παρεπιπτόντως γνωρίζει κανείς κανένα καλό fork του KODI?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και κάτι "τρελλές απαιτήσεις" εσύ:lol: Δηλαδή θέλεις να βάλεις και ολόκληρο build? Θέλεις και αυτό το build να είναι το technewsology (που είναι από τα πιο βαριά)? Θέλεις να βάλεις και stremio?

Τώρα γιατί εγώ έχω και KODI (με GKobu build) και SPMC (με Τechnewsology) και ψάχνω να βρω κανένα ακόμα καλό fork του KODI για να βάλω και άλλο build, αυτό είναι άλλο θέμα.

Παρεπιπτόντως γνωρίζει κανείς κανένα καλό fork του KODI?

 

Κοιταξε για το wbmc

https://www.wonderbox.tv/wonderbox-tv-media-centre-wbmc/

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το εγκατέστησα. Ένα θεματάκι/ερώτηση που έχω με αυτό το έβαλα στο κατάλληλο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8065389#post8065389

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο VORKE Z6 KODI 17.4 Android 7.1.2 Amlogic S912 4K TV BOX 3GB DDR4 32GB eMMC5.0 AC WIFI 1000M LAN Bluetooth 4.1 μπορεις να με δωσεις το λινκ με τη ρομ για android tv η εστω android 9
Link to comment
Share on other sites

Καποια προταση για συσκευή με τουλάχιστον 3 γιγα μνημη που να παιζουν σίγουρα χωρίς προβλήματα ote, nova και να έχει την δυνατότητα για χρήση coreelec;

Με ενδιαφέρει η σταθεροτητα του και αυτα που ανεφερα

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζετε, έχω δύο ερωτήσεις σε αυτές τις ρυθμίσεις του coreelec:

 

1) Στο System > Display > Number of buffers used by graphics driver βάζουμε 2 ή 3 ; (Default είναι 2)

2) Στο System > CoreELEC > Use 4:2:2 colour subsampling το έχουμε ON ή OFF ; (Default είναι OFF)

Το setup μου είναι coreelec σε ένα H96 Max X3 (4/32) και η TV είναι LG C9 (OLED).

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το stick της Amazon(ή το Xiaomi αν είναι καλύτερο)για να το παίρνω μαζί μου σε διακοπές κτλ και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες.Σηκωνει το technewsology build στο kodi?είναι αρκετά βαρύ αυτό.

 

Επίσης, παίρνει την εφαρμογή stremio?

 

Επειτα,απλά το κουμπώνεις στην tv και τίποτα άλλο ή πρέπει να είναι ταυτόχρονα με καλωδιο στην πρίζα για να δουλεύει?

 

Και τέλος ποια είναι η καλύτερη τιμη που μπορώ να το βρω και ποτε περίπου βγαίνουν προσφορές?Black Friday πχ?

 

Και για να σου απαντήσω στα υπόλοιπα, πέρα από το build.

 

Παίρνει όλες τις εφαρμογές Android, αλλά με κατέβασμα μέσω του downloader.

 

Θέλει ρεύμα μέσω καλωδίου.

 

Η τιμή του είναι γύρω στα 40-50€, τι να γλυτώσεις για να αξίζει να περιμένεις μέχρι το black friday.

 

Για άλλες ερωτήσεις έλα στο σχετικό θέμα του στικ.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. TV box που να δέχεται cosmote TV χωρίς "πειράγματα"; Πρόκειται για ηλικιωμένο άτομο που θέλει να βλέπει μπάλα και δεν μας ενδιαφέρει να κάνει πολλά. Αρκεί να παίζει απροβλημάτιστα αυτή η εφαρμογή. Το mi box είναι κατάλληλο η έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Εκεί γύρω στα 50€

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. TV box που να δέχεται cosmote TV χωρίς "πειράγματα"; Πρόκειται για ηλικιωμένο άτομο που θέλει να βλέπει μπάλα και δεν μας ενδιαφέρει να κάνει πολλά. Αρκεί να παίζει απροβλημάτιστα αυτή η εφαρμογή. Το mi box είναι κατάλληλο η έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Εκεί γύρω στα 50€

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Xiaomi = 100% ok!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό δοκιμασμένο air mouse χωρίς τέτοια συμπτώματα μήπως έχεις να προτείνεις, μην την πατήσω 3η φορά και εγώ

 

Απο εχθες εχω βαλει ενα app απο playstore και εχω τα παντα απο το κινητο.

Εγκατασταση της εφαρμογης και στο κινητο και στο μποξακι με τον οδηγο που εχει βημα βημα και εχει μεχρι και φωνητικη αναζητηση που

δουλευει βεβαια και στα ελληνικα.

Γραφετε android box remote στο playstore και θα βγαλει αρκετες εφαρμογες.

Η σωστη ειναι αυτη που εχω στο screenshot.:D:D:D

Εγω το εχω σε xiaomi redmi note 7 και h96 max x3 amlogic και δουλευει αψογα.

 

remote.png

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες εχω βαλει ενα app απο playstore και εχω τα παντα απο το κινητο.

Εγκατασταση της εφαρμογης και στο κινητο και στο μποξακι με τον οδηγο που εχει βημα βημα και εχει μεχρι και φωνητικη αναζητηση που

δουλευει βεβαια και στα ελληνικα.

Γραφετε android box remote στο playstore και θα βγαλει αρκετες εφαρμογες.

Η σωστη ειναι αυτη που εχω στο screenshot.:D:D:D

Εγω το εχω σε xiaomi redmi note 7 και h96 max x3 amlogic και δουλευει αψογα.

 

remote.png

 

Πολυ καλο φαινεται, επειδη δεν το βλεπω στο βιντεο και δεν ειμαι σπιτι να το δοκιμασω, εμφανιζεται και πληκτρολογιο ή μονο σαν ποντικι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω κατα 99% το H96 MAX X3 αν και με ενοχλει οτι το remote control δεν εχει αριθμητικα πληκτρα.

 

Οπως διαβασα υπαρχει ρομ με προεγκατεστημενο το magisk αλλα μπορει να μου πει καποιος αν περναει και τα δυο τεστ του safety net;

 

Και επισης αν βαλω coreelec θα λειτουργει χωρις προβληματα και θα εκκινει αυτοματως απο την sd οπως εκανα με το προηγουμενο box;

Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω κατα 99% το H96 MAX X3 αν και με ενοχλει οτι το remote control δεν εχει αριθμητικα πληκτρα.

 

Οπως διαβασα υπαρχει ρομ με προεγκατεστημενο το magisk αλλα μπορει να μου πει καποιος αν περναει και τα δυο τεστ του safety net;

 

Και επισης αν βαλω coreelec θα λειτουργει χωρις προβληματα και θα εκκινει αυτοματως απο την sd οπως εκανα με το προηγουμενο box;

Μα το ότι περνάει και τα 2 τεστ του safety net το έχω δείξει με screenshot εδώ και καιρό:)

Τέλος πάντων για να μην το ψάχνω ορίστε proof of evidence της πρόσφατης ανάρτησής μου με την ρομ στα Αγγλικά στο Freaktab https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x3/firmware-roms-tools-ds/812507-rom-mod-hk1-x3-h96-max-x3-vontar-x3-transpeed-x3-air-bqeel-y8-max-amlogic-s905x3

Screenshot-20200823-083339.png Screenshot-20200823-083426.png Screenshot-20200823-083505.png

 

Screenshot-20200823-083751.png Screenshot-20200823-083942.png Screenshot-20200823-084040.png

 

 

Είναι η 5η φωτο. Από την στιγμή που έχεις προεγκατεστημένο το magisk είναι απλώς 2 πρόσθετα που βάζεις (μέσα από το magisk) για το σκοπό αυτό;);)

Για το coreelec τα έχουμε πει χίλιες φορές. Γίνεται dual boot (κοίταξε λίγες αναρτήσεις πίσω).

Edited by ath156
Διόρθωση λινκ

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο φαινεται, επειδη δεν το βλεπω στο βιντεο και δεν ειμαι σπιτι να το δοκιμασω, εμφανιζεται και πληκτρολογιο ή μονο σαν ποντικι ειναι?
Το έχω κι εγώ (Huawei Mate 20 Pro, Xiaomi box S).

Είναι μόνο ποντίκι.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ (Huawei Mate 20 Pro, Xiaomi box S).

Είναι μόνο ποντίκι.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Και εγώ το έχω εγκαταστημένο σε Xiaomi Note 4 και σε Xiaomi MiA1 καθώς και στα 3 μποξάκια μου (GT1 2/16, H96maxX2 & H96maxX3).

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο ότι είναι μόνο ποντίκι διότι επάνω η 5η επιλογή εναλλάσει απο ποντίκι σε σταυρό+κύκλο & αντίστροφα;)

 

Επίσης πρέπει να σκέφτεστε και πιθανές παρενέργειες όταν χρησιμοποιείτε το κινητό ως remote. Τι θα γίνει στην περίπτωση που παρακολουθείτε ένα αγώνα live και η ομάδα σας δεχτεί γκολ? Δεν είναι καλύτερα να πετάξετε στο πάτωμα ένα airmouse που κοστίζει ?,?? ευρώ από ένα κινητό που κοστίζει ???,?? ευρώ :lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω εγκαταστημένο σε Xiaomi Note 4 και σε Xiaomi MiA1 καθώς και στα 3 μποξάκια μου (GT1 2/16, H96maxX2 & H96maxX3).

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο ότι είναι μόνο ποντίκι διότι επάνω η 5η επιλογή εναλλάσει απο ποντίκι σε σταυρό+κύκλο & αντίστροφα;)

 

Επίσης πρέπει να σκέφτεστε και πιθανές παρενέργειες όταν χρησιμοποιείτε το κινητό ως remote. Τι θα γίνει στην περίπτωση που παρακολουθείτε ένα αγώνα live και η ομάδα σας δεχτεί γκολ? Δεν είναι καλύτερα να πετάξετε στο πάτωμα ένα airmouse που κοστίζει ?,?? ευρώ από ένα κινητό που κοστίζει ???,?? ευρώ :lol:

Σ' εμένα δεν δουλεύει αυτό που λες.

 

Θα το απεγκαταστήσω και θα το εγκαταστήσω ξανά να δω αν θα δουλέψει.

 

Η χρήση που κάνω είναι κυρίως στα pop up menu του Solid Explorer και του tTorrent όπου δύσκολα μπορείς να πας τον κέρσορα από το τηλεκοντρόλ στα buttons, οπότε δεν έχω τον κίνδυνο που αναφέρεις. :)

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...