Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ΟΤΕ πουλάει μια συσκευή η οποία παίζει κανονικά το CosmoteTV απλά στο κατάστημα που πήγα δεν είχαν να μου πουλήσουν και μου είπαν ότι κάνουν όλα τα μποξ τα οποία έχουν αντροιντ

 

Το μποξακι του οτε θα κανει μια δουλεια πολυ καλα....

Το αυτο που εχεις μπορει να κανει πολλες! ;)

 

Καλησπέρα παιδιά. Συγνώμη αν έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά είναι πολλές οι σελίδες και δεν μπορώ να ψάξω. Πρόσφατα αγόρασα το Beelink GT-KING 4K Pro Για να βάλω το otetv και μου λέει ότι δεν μπορεί να παίξει γιατί είναι rooted. Στο store δεν έχει ούτε το Netflix. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τα φτιάξω αυτά η να το δώσω και να πάρω αυτό που πουλάει ο οτε

 

Παντως αν θελεις και ασχολεισε με αυτα μπορεις να δοκιμασεις αυτην εδω την ATV που παιζει 100% τον οτε και μαλιστα επειδη θα ειναι και ATV θα παιζει και το 4K καναλι !

Απλα δεν ξερω τι παιζει σ'αυτο το μποξακι με τις βερσιον και τους σειριακους αριθμους!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s922x/others-s922x/firmware-roms-tools-dq/793524-rom-sc-v2-0-user-userdebug-gtking-pro-and-gs-king-x-atv-build

Βεβαια αν θελεις την νορμαλ βερσιον και οχι την ATV και αυτη εδω θα κανει 100% την δουλεια σου!

Αλλα χωρις το 4K καναλι μιας και ειναι η απλη βερσιον!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s922x/others-s922x/firmware-roms-tools-dq/793525-rom-sc-v2-0-user-userdebug-gtking-pro-and-gs-king-x-normal-build-20200225

Να σημειωσω τελος οτι και στις 2 περιπτωσεις η βερσιον USER ειναι η ''καθαρη'' που χρειαζεσε !

:)

 

Οι ρομ του slimbox εχουν twrp ή πρέπει να το εγκαταστήσω εγω;

 

Αν δεν συντρεχει καποιος λογος η twrp δεν χρειαζεται εγκατασταση !

Εκτος αν την θες οπωσδηποτε!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1772

Οι ρομ του slimbox εχουν twrp ή πρέπει να το εγκαταστήσω εγω;

Σε Όλες τις roms για τα κουτάκια με S905X2 & S905X3 μπορείς να έχεις TWRP με μία απλή καρτούλα sd ή USB stick και ένα προσωρινό TWRP (δες σελ. 1013 Ποστ #15193). Απλώς εάν το εγκαταστήσεις μόνιμα θα γίνει η default recovery.;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω να το επανεπιβεβαιώσεις αυτό, επειδή και αλλού που ρώτησα κάποιος που έχει ΜΠΛΕ board είπε ότι ο ανεμιστήρας που έχει συνεχίζει και λειτουργεί. Άρα???:rolleyes:

Ορίστε και η απάντηση "I have a blue board and stock firmware. When the set-top box is turned off, the connected fan continues to work."

Ναι τελικά είναι έτσι όπως το είπατε, δεν κλείνει , ίσως μπέρδεμα γιατί στο προηγούμενο μποξακι έκλεινε γι'αυτό το λάθος.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω να περάσω το recovery μεσω adb και δεν είναι αυτό το θέμα μου.

Ρωταω αν οι ρομ του έρχονται με twrp ή όχι για να κατεβασω το αρχείο και να το εχω έτοιμο γιατί μπορεί να παραλάβω σήμερα το box. Custom rom χωρίς twrp δεν είναι ότι πιο συνηθισμένο

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω να περάσω το recovery μεσω adb και δεν είναι αυτό το θέμα μου.

Ρωταω αν οι ρομ του έρχονται με twrp ή όχι για να κατεβασω το αρχείο και να το εχω έτοιμο γιατί μπορεί να παραλάβω σήμερα το box. Custom rom χωρίς twrp δεν είναι ότι πιο συνηθισμένο

 

Κανεις λαθος!

Δεν ξερω τι μποξακια ειχες μεχρι σημερα αλλα ΟΛΑ τα μποξακια με Amlogic επεξεργαστες δεν χρειαζονται εγκατεστημενη την twrp !

Αρα δεν την εχουν ολα τα custom λογισμικα εγκατεστημενη!

Αυτο δε ειναι και ενα απο τα πολυ καλα τους ''προνομια'' !

Με την σωστη twrp μπενεις βγαινεις στην recovery χωρις εγκαταστασεις και η δουλεια σου γινεται 1000% ακομα και στα μαμα λογισμικα!

Και εδω δεν χρειαζεται καν η λυση μεσω adb γιατι απο τη στιγμη που θα μπεις ευκολα στην twrp αν θελεις την κανεις εγκατασταση απο εκει μεσα !!!

Αλλα θα το ξαναπω...

Δεν χρειαζεται εγκατασταση εκτος αν συντρεχει καποιος αλλος λογος !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος!

Δεν ξερω τι μποξακια ειχες μεχρι σημερα αλλα ΟΛΑ τα μποξακια με Amlogic επεξεργαστες δεν χρειαζονται εγκατεστημενη την twrp !

Αρα δεν την εχουν ολα τα custom λογισμικα εγκατεστημενη!

Αυτο δε ειναι και ενα απο τα πολυ καλα τους ''προνομια'' !

Με την σωστη twrp μπενεις βγαινεις στην recovery χωρις εγκαταστασεις και η δουλεια σου γινεται 1000% ακομα και στα μαμα λογισμικα!

Και εδω δεν χρειαζεται καν η λυση μεσω adb γιατι απο τη στιγμη που θα μπεις ευκολα στην twrp αν θελεις την κανεις εγκατασταση απο εκει μεσα !!!

Αλλα θα το ξαναπω...

Δεν χρειαζεται εγκατασταση εκτος αν συντρεχει καποιος αλλος λογος !

Να και σε κάτι που μπορούμε να συμφωνήσουμε σχεδόν 100%:)

Απλώς με μόνιμη εγκατάσταση του TWRP και σε περίπτωση τυχόν soft brick θα σε πάει κατευθείαν στο TWRP για να το επαναφέρεις πιο εύκολα;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να εχω εγκατεστημενο το twrp και δεν εχει να κανει με το αν χρειαζεται καποια ρομ να ερχεται με twrp αλλα οτι ειναι γενικα τακτικη των custom roms γιατι οποιος τις περναει θελει να εχει μεγαλυτερο ελεγχο σε αυτες, αν και δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Ουτε custom rom χρειαζεται να εχουν τα box αλλα τις βαζουμε γιατι θελουμε το κατι παραπανω και παει λεγοντας.

 

Οποτε το θεμα ειναι πως δεν εχουν twrp. Εχει μηπως κανεις το twrp σε μορφη Img; Υπαρχει στο ρωσικο σαιτ αλλα θελει εγγραφη και δεν τo βρηκα πουθενα αλλου

Link to comment
Share on other sites

Να και σε κάτι που μπορούμε να συμφωνήσουμε σχεδόν 100%:)

Απλώς με μόνιμη εγκατάσταση του TWRP και σε περίπτωση τυχόν soft brick θα σε πάει κατευθείαν στο TWRP για να το επαναφέρεις πιο εύκολα;)

 

Σωστοοος! :up:

Αλλα απο την αλλη ειπαμε πως οτι και να γινει ΟΛΑ τα Amlogic επανερχονται σαν .... ''νερακι'' !

Οποτε ....!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Θελω να εχω εγκατεστημενο το twrp και δεν εχει να κανει με το αν χρειαζεται καποια ρομ να ερχεται με twrp αλλα οτι ειναι γενικα τακτικη των custom roms γιατι οποιος τις περναει θελει να εχει μεγαλυτερο ελεγχο σε αυτες, αν και δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Ουτε custom rom χρειαζεται να εχουν τα box αλλα τις βαζουμε γιατι θελουμε το κατι παραπανω και παει λεγοντας.

 

Οποτε το θεμα ειναι πως δεν εχουν twrp. Εχει μηπως κανεις το twrp σε μορφη Img; Υπαρχει στο ρωσικο σαιτ αλλα θελει εγγραφη και δεν τo βρηκα πουθενα αλλου

Στο ανέβασα εδώ https://mega.nz/file/58cgAABR#SOQ6BuYiTvIchGLdAF_HNlfVmbP3tESU8l5c_P-8Xj4

Η εγκατάσταση του μόνιμου TWRP γίνεται μέσα από το προσωρινό !

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Με το amlogic flash tool το περνουσα στο προηγουμενο box αν και σκεφτομαι να το περασω απο τωρα στην ρομ ωστε να μην χρειαστει μετα επιπλεον διαδικασια
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Με το amlogic flash tool το περνουσα στο προηγουμενο box αν και σκεφτομαι να το περασω απο τωρα στην ρομ ωστε να μην χρειαστει μετα επιπλεον διαδικασια

Τις roms που είναι σε ".img" μορφή της περνάς πλέον συνήθως με το USB Burning Tool (ή με καρτούλα sd και το Sd Burn Card Maker). Έτσι όμως "χάνεται" και το "μόνιμο" TWRP !

Άρα ίσως καλό είναι να προυπάρχει εγκατεστημένο στην custom rom που εγκαθιστάς (παρόλο που όπως είπαμε είναι πολύ εύκολη η διαδικασία εγκατάστασης του μόνιμου μέσω του προσωρινού).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην καταλαβες. Με το flash tool περνας kernel & recovery αφου εχεις εγκαταστησει την ρομ. Αυτο γινεται ασυρματα μεσω adb.

Ομως μπορεις να τροποποιησεις και την ρομ για το burning tool και να της βαλεις το recovery και τον Kernel που θες. Και μετα κανεις κανονικα την εγκατασταση της ρομ που εχει ηδη ενσωματωμενο το twrp

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην καταλαβες. Με το flash tool περνας kernel & recovery αφου εχεις εγκαταστησει την ρομ. Αυτο γινεται ασυρματα μεσω adb.

Ομως μπορεις να τροποποιησεις και την ρομ για το burning tool και να της βαλεις το recovery και τον Kernel που θες. Και μετα κανεις κανονικα την εγκατασταση της ρομ που εχει ηδη ενσωματωμενο το twrp

Σε android 9 όλα αυτά? . Δεν νομίζω. Άσε που όταν υπαρχουν απλούστερες λύσεις γιατί να πας σε κάτι πιο πολύπλοκο?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορω να το κανω απο υπολογιστη και μετα θα βαλω απλα την καρτα στο box. Ειναι πολυ πιο βολικο καθως χρησιμοποιω τον υπολογιστη για αλλα πραγματα να κανω και αυτο.

 

Απλα χρειαζομουν το recovery σε μορφη Img καθως δεν εχω τις γνωσεις για κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μπορω να το κανω απο υπολογιστη και μετα θα βαλω απλα την καρτα στο box. Ειναι πολυ πιο βολικο καθως χρησιμοποιω τον υπολογιστη για αλλα πραγματα να κανω και αυτο.

 

Απλα χρειαζομουν το recovery σε μορφη Img καθως δεν εχω τις γνωσεις για κατι παραπανω.

 

Λοιπον...

Κατεβαζεις την TWRP που σου εδωσε ο @ath156 την μεταονομαζεις σε recovery.img (θα φαινεται απλα σαν recovery) και την τοποθετεις σε μια φρεσκοσεταρισμενη καρτουλα η usb stick '

Μπενεις σε recovery πατωντας το reset κουμπακι που βρισκεται συνηθως η μεσα στην τρυπα AV η σε καποια τρυπουλα κατω η διπλα απο το μποξακι σου και βαζωντας το ρευμα χωρις να το αφησεις το κουμπι

Μπαινεις σε περιβαλλον TWRP και πηγαινεις στο install και διαλεγεις storage για να βρεις την καρτουλα σου η το στικακι σου

Διαλεγεις απο κατω εγκατασταση image και τελος διαλεγεις να εγκατασταθει σαν recovery

Εισαι ετοιμος!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλη η συζήτηση με το wifi στην καινούργια έκδοση του H96 max X3 που έχει ΜΠΛΕ board (ενώ μέχρι σήμερα όλα ήταν με ΠΡΑΣΙΝΟ) μάλλον έγινε χωρίς λόγο. Από ότι φαίνεται στην συντριπτική τους πλειοψηφία έχουν το τσιπάκι WP6330 και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για να χρησιμοποιηθεί όλο το υπάρχον firmware (original ή custom). Υπήρξε μόνο 1 περίπτωση που αναφέρθηκε με τσιπάκι WP6334 και θεωρητικά εκεί υπήρξε πρόβλημα με το wifi.

Πάντως καλό είναι όταν παίρνουμε ένα καινούργιο μποξάκι με S905X2 ή S905X3 να του κάνουμε αμέσως ένα backup με το προσωρινό TWRP όπως έχουμε πει (τουλάχιστον τα partitions- BOOT, SYSTEM & VENDOR). Έτσι μετά θα είμαστε έτοιμοι για οτιδήποτε :cool:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Το μποξακι του οτε θα κανει μια δουλεια πολυ καλα....

Το αυτο που εχεις μπορει να κανει πολλες! ;)

 

 

 

Παντως αν θελεις και ασχολεισε με αυτα μπορεις να δοκιμασεις αυτην εδω την ATV που παιζει 100% τον οτε και μαλιστα επειδη θα ειναι και ATV θα παιζει και το 4K καναλι !

Απλα δεν ξερω τι παιζει σ'αυτο το μποξακι με τις βερσιον και τους σειριακους αριθμους!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s922x/others-s922x/firmware-roms-tools-dq/793524-rom-sc-v2-0-user-userdebug-gtking-pro-and-gs-king-x-atv-build

Βεβαια αν θελεις την νορμαλ βερσιον και οχι την ATV και αυτη εδω θα κανει 100% την δουλεια σου!

Αλλα χωρις το 4K καναλι μιας και ειναι η απλη βερσιον!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s922x/others-s922x/firmware-roms-tools-dq/793525-rom-sc-v2-0-user-userdebug-gtking-pro-and-gs-king-x-normal-build-20200225

Να σημειωσω τελος οτι και στις 2 περιπτωσεις η βερσιον USER ειναι η ''καθαρη'' που χρειαζεσε !

:)

 

 

 

Αν δεν συντρεχει καποιος λογος η twrp δεν χρειαζεται εγκατασταση !

Εκτος αν την θες οπωσδηποτε!

 

Πρώτα απ όλα ευχαριστώ!

Μου φαίνονται γιαπωνέζικα όλα αυτά που μου γράφεις αλλά θα κάτσω να διαβάσω να ασχοληθώ ώστε να κάνω το CosmoteTV να παίξει. Αυτό το atv είναι κάποιο firmware? Ώστε να μπορέσει να μου μπρικαρει το μηχανάκι ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τις ρομ των slimbox και vortex αλλα καμια δεν περναει το safety net και οταν πηγαινα να εγκαταστησω το hideprop σταματουσε να λειτουργει το magisk οποτε δυστυχως με αυτες δεν γινεται τιποτα.

Αναγκαστηκα να περασω την ρομ σου ath156 καθως δεν ηθελα να χασω επιπλεον χρονο προκειμενου να δω κατι που ηθελα στην κοσμοτε. Δουλευει μεν κανονικα το magisk αλλα εχεις κανει ενα παιδικο λαθος βαζοντας την εφαρμογη στο συστημα καθως ετσι οταν πας να κανεις αποκρυψη της εμφανιζεται η εφαρμογη με την κανονικη αλλα και την νεα ονομασια. Το αποτελεσμα ειναι ναι μεν να περναει κατα το ημισυ τον ελεγχο του safety net που ειναι υπεραρκετο για τις πιο πολλες εφαρμογες ομως συγχρονως εντοπιζεται το magisk manager με την κανονικη του ονομασια. Επρεπε να το διαγραψω απο το συστημα για να δουλεψει το cosmote go

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα ευχαριστώ!

Μου φαίνονται γιαπωνέζικα όλα αυτά που μου γράφεις αλλά θα κάτσω να διαβάσω να ασχοληθώ ώστε να κάνω το CosmoteTV να παίξει. Αυτό το atv είναι κάποιο firmware? Ώστε να μπορέσει να μου μπρικαρει το μηχανάκι ;

 

 

Λοιπον κατω απο το κουτακι σου ειναι ενας σειριακος αριθμος

Αυτος προσδιοριζει και τις εκδοσεις του hardware

Βαση αυτου του μοτιβου ''φτιαχνει'' τα λογισμικα της η beelink και ακολουθουν και οι αλλοι προγραμματιστες για τα custom λογισμικα!

Και ναι ATV ειναι ενας τυπος Android λογισμικου με πολλους περιορισμους αλλα και αρκετα καλα και ειναι της ιδιας λογικης με το λογισμικο που φοραει και το μποξακι του οτε..

Ο αλλος τυπος Android λογισμικου ειναι πιο ''απλος'' και θυμιζει κατι απο tablet και κινητα στο περιβαλλον του!

Για να κανεις το φλασαρισμα μεσω υπολογιστη θα χρειαστεις ενα αρσενικο σε αρσενικο usb καλωδιο που μπορεις πολυ ευκολα να αγορασεις η να κανεις μονος σου ενωνοντας τα ιδια χρωματα 2 παλιων καλωδιων!

Απο εκει και υστερα μεσω του υπολογιστη και του εργαλειου φορτωματος θα εισαι ετοιμος να δοκιμαζεις οτι λογισμικο ... υπαρχει στην πιατσα !

Μαμα και custom !

Με λιγη μελετη και βοηθεια θα τα καταφερεις!

Εδω να πω πως εχω δοκιμασει την αντιστοιχη βερσιον για το gt king και επιβεβαιωνω πως δουλευει 100% ο οτε !

Ο τροπος παντως δεν ειναι δυσκολος και ειμαστε εδω για την βοηθεια αν την χρειαστεις!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατω απο το κουτακι σου ειναι ενας σειριακος αριθμος

Αυτος προσδιοριζει και τις εκδοσεις του hardware

Βαση αυτου του μοτιβου ''φτιαχνει'' τα λογισμικα της η beelink και ακολουθουν και οι αλλοι προγραμματιστες για τα custom λογισμικα!

Και ναι ATV ειναι ενας τυπος Android λογισμικου με πολλους περιορισμους αλλα και αρκετα καλα και ειναι της ιδιας λογικης με το λογισμικο που φοραει και το μποξακι του οτε..

Ο αλλος τυπος Android λογισμικου ειναι πιο ''απλος'' και θυμιζει κατι απο tablet και κινητα στο περιβαλλον του!

Για να κανεις το φλασαρισμα μεσω υπολογιστη θα χρειαστεις ενα αρσενικο σε αρσενικο usb καλωδιο που μπορεις πολυ ευκολα να αγορασεις η να κανεις μονος σου ενωνοντας τα ιδια χρωματα 2 παλιων καλωδιων!

Απο εκει και υστερα μεσω του υπολογιστη και του εργαλειου φορτωματος θα εισαι ετοιμος να δοκιμαζεις οτι λογισμικο ... υπαρχει στην πιατσα !

Μαμα και custom !

Με λιγη μελετη και βοηθεια θα τα καταφερεις!

Εδω να πω πως εχω δοκιμασει την αντιστοιχη βερσιον για το gt king και επιβεβαιωνω πως δουλευει 100% ο οτε !

Ο τροπος παντως δεν ειναι δυσκολος και ειμαστε εδω για την βοηθεια αν την χρειαστεις!

:)

Σε ευχαριστώ παρά πολύ θα ρίξω λίγο μελέτη μιας και είμαι τελείως ανίδεος με το συγκεκριμένο σπορ

Και ότι χρειαστώ θα σας ξανά ρωτήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα τις ρομ των slimbox και vortex αλλα καμια δεν περναει το safety net και οταν πηγαινα να εγκαταστησω το hideprop σταματουσε να λειτουργει το magisk οποτε δυστυχως με αυτες δεν γινεται τιποτα.

Αναγκαστηκα να περασω την ρομ σου ath156 καθως δεν ηθελα να χασω επιπλεον χρονο προκειμενου να δω κατι που ηθελα στην κοσμοτε. Δουλευει μεν κανονικα το magisk αλλα εχεις κανει ενα παιδικο λαθος βαζοντας την εφαρμογη στο συστημα καθως ετσι οταν πας να κανεις αποκρυψη της εμφανιζεται η εφαρμογη με την κανονικη αλλα και την νεα ονομασια. Το αποτελεσμα ειναι ναι μεν να περναει κατα το ημισυ τον ελεγχο του safety net που ειναι υπεραρκετο για τις πιο πολλες εφαρμογες ομως συγχρονως εντοπιζεται το magisk manager με την κανονικη του ονομασια. Επρεπε να το διαγραψω απο το συστημα για να δουλεψει το cosmote go

Πριν αρχίσουμε να μιλάμε για "παιδικά λάθη" έβαλες τα επιπλέον modules που χρειάζονται για να περνάει πλήρως το safety net?;) (όπως φαίνεται στο σχετικό screenshot που έχω ανεβάσει).

Έχει και άλλα πράγματα που μπορείς να κάνεις για να δουλέψουν σωστά όλα (κάποια από αυτά βέβαια μόνο με PM).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τα έβαλα αφού ολα πηγαν καλά σβηνοντας την εφαρμογη από το σύστημα. Γιατί να επιβαρυνω την συσκευή με προσθετα όταν μπορεί να γίνει σωστά η δουλειά χωρίς αυτα; Ακόμα και να πρασινιζε το cts το cosmote tv δεν θα λειτουργουσε γιατί θα συνεχιζε να βλέπει ότι υπάρχει το magisk manager.

 

Ναι μεν το cts παραμένει false αλλά έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται για την συντριπτική πλειοψηφία των εφαρμογών. Πλέον θα ασχοληθώ με coreelec και θα το ψαξω αν μπορεί να δουλέψει σωστά το magisk σε ATV αλλά ειδικά αυτό με την ησυχία μου

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τα έβαλα αφού ολα πηγαν καλά σβηνοντας την εφαρμογη από το σύστημα. Γιατί να επιβαρυνω την συσκευή με προσθετα όταν μπορεί να γίνει σωστά η δουλειά χωρίς αυτα; Ακόμα και να πρασινιζε το cts το cosmote tv δεν θα λειτουργουσε γιατί θα συνεχιζε να βλέπει ότι υπάρχει το magisk manager.

 

Ναι μεν το cts παραμένει false αλλά έτσι και αλλιώς δεν χρειάζεται για την συντριπτική πλειοψηφία των εφαρμογών. Πλέον θα ασχοληθώ με coreelec και θα το ψαξω αν μπορεί να δουλέψει σωστά το magisk σε ATV αλλά ειδικά αυτό με την ησυχία μου

Επειδή για όλα είσαι σίγουρος και επειδή θα λείψω για αρκετή ώρα ρίξε και μια ματιά εδώ και τα ξαναλέμε https://www.youtube.com/watch?v=Vl6sGaEF5SY:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τώρα καταλαβα γιατί διαβαζα μερικους καυγαδες.

Ας το επαναλαβω απλα για να το πω επειδή για μενα πλεον δεν παίζει ρόλο. Επειδη εχεις κανει εφαρμογη συστήματος το magisk manager οταν πας να το κανεις αποκρυψη δημιουργεί μεν ξανα την εφαρμογή με οτι ονομα της δώσεις εσυ αλλά συγχρόνως παραμένει και η εφαρμογή συστήματος ως magisk manager. Πιο απλα δεν μπορώ να το πω..

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τώρα καταλαβα γιατί διαβαζα μερικους καυγαδες.

Ας το επαναλαβω απλα για να το πω επειδή για μενα πλεον δεν παίζει ρόλο. Επειδη εχεις κανει εφαρμογη συστήματος το magisk manager οταν πας να το κανεις αποκρυψη δημιουργεί μεν ξανα την εφαρμογή με οτι ονομα της δώσεις εσυ αλλά συγχρόνως παραμένει και η εφαρμογή συστήματος ως magisk manager. Πιο απλα δεν μπορώ να το πω..

 

Για το πατσαρισμενο λογισμικο δεν θα μιλησω...

Αλλα πες μου λιγο στου slimhouse την ρομ πως εγκατεστησες το magisk;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...