Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, smetcfu said:

Μπες από pc στην διεύθυνση, από την ανώνυμη περιήγηση του chrome ΚΑΙ ΔΕΝ θα σου πάρει το s.....ενημέρωσε όταν το κάνεις....

Λες να μην το δοκίμασα πριν ποστάρω;

Οπως και απο όπου και να δοκιμάσω θα καταλήξει στο https://www.vodafone.gr/myvodafone/login  ,απο εκεί βλέπω υπόλοιπα κλπ αλλά ενεργοποίηση πακέτων δεν αφήνει  να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος στα τρία πακέτα του wifi on the spot πόση είναι η χρήση μέσω roaming στην ΕΕ;; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, thansof_7 said:

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος στα τρία πακέτα του wifi on the spot πόση είναι η χρήση μέσω roaming στην ΕΕ;; ευχαριστώ 

Τα δωρεάν ΜΒ του προγράμματος και τα Giga Boost πακέτα μπορούν να καταναλωθούν σε κατάσταση roaming. Για χρήση σε κατάσταση roaming σε Ευρωπαϊκή Ένωση, Ισλανδία, Λιχτενστάιν και Νορβηγία, ισχύει Πολιτική Ορθής Χρήσης 5GB για το πακέτο Giga Boost 10GB και Πολιτική Ορθής Χρήσης 10GB για το πακέτο Giga Boost 40GB. Για τον υπόλοιπο κόσμο, ο συνδρομητής μπορεί να χρησιμοποιήσει όλα τα διαθέσιμα MBs, εφόσον είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία Vodafone Surf Away.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, thansof_7 said:

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος στα τρία πακέτα του wifi on the spot πόση είναι η χρήση μέσω roaming στην ΕΕ;; ευχαριστώ 

Προσοχή δεν ισχύει η περιαγωγή επιβεβαιωμένο.

Screenshot_20240208-235237_My Vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dimitroula10 said:

Προσοχή δεν ισχύει η περιαγωγή επιβεβαιωμένο.

Screenshot_20240208-235237_My Vodafone.jpg

Εδώ γιατί λέει άλλα?

Αναλυτικός τιμοκατάλογος WiFi on the spot

Άλλο εξωτερικό, άλλο ΕΕ.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, EllinikoNisi said:

Μην ρωτάς εμένα γιατί. Τους απατεώνες ρώτα. Αυτό εκεί είναι πριν πολύ καιρό όταν ίσχυε. Τώρα είναι έξω φίλη και ευτυχώς είχε eSIM και γλύτωσε.

Και φαίνεται ότι είναι παλιό γιατί δεν περιλαμβάνεται το πακέτο 200gb.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Προσοχή δεν ισχύει η περιαγωγή επιβεβαιωμένο.

Screenshot_20240208-235237_My Vodafone.jpg

Το giga boost το ξερω ότι δεν είναι διαθέσιμο για περιαγωγή (το έχω κ εγώ στη σύνδεση μου), για τα πακέτα του wifi on the spot ρωτάω και στον τιμοκατάλογο όντως είναι λίγο μπέρδεμα... 

Link to comment
Share on other sites

Το roaming είναι διαθέσιμο αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο. Πρέπει να τους καλέσει κανείς για να το ενεργοποιήσουν πριν ταξιδέψει.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nininikos said:

Το roaming είναι διαθέσιμο αλλά δεν είναι ενεργοποιημένο. Πρέπει να τους καλέσει κανείς για να το ενεργοποιήσουν πριν ταξιδέψει.

Επειδή δεν γράφω όταν δεν ξέρω, έχω επικοινωνία που την κράτησα γιατί κάνουμε με απατεώνες κοινού ποινικού δικαίου.

Μόνο eSIM πλέον για οικονομία σε όλη την Ευρώπη και Ελλάδα με 0,90€/1gb/1μηνα.

Screenshot_20240209-184148_My Vodafone.jpg

Screenshot_20240209-184157_My Vodafone.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Επειδή δεν γράφω όταν δεν ξέρω, έχω επικοινωνία που την κράτησα γιατί κάνουμε με απατεώνες κοινού ποινικού δικαίου.

Μόνο eSIM πλέον για οικονομία σε όλη την Ευρώπη και Ελλάδα με 0,90€/1gb/1μηνα.

 

Α μάλιστα. Νέο κόλπο αυτό. Την είχα πατήσει κι εγώ έτσι στο πρώτο ταξίδι που την χρησιμοποίησα. Στην συνέχεια όμως, μέχρι και τον περασμένο Απρίλιο δούλευε κανονικά σε περιαγωγή.

Ποιο είναι λοιπόν αυτό το πακέτο με το 0.9€/GB ? Στείλε μου πμ αν δεν θέλεις να γράψεις εδώ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω μια sim Giga Wifi on the spot. Γνωρίζετε σε ποιο κατάστημα μπορώ να την αποκτήσω δωρεάν όπως προβάλλει η ίδια η Vodafone στην ιστοσελίδα της;

Απευθύνθηκα στο κατάστημα Γαλατσίου και μου είπαν ότι από τα καταστήματα, η κάρτα δίνεται με χρέωση 10 ευρώ. Δεν την πήρα, τους ευχαρίστησα και έφυγα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sa1901 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω μια sim Giga Wifi on the spot. Γνωρίζετε σε ποιο κατάστημα μπορώ να την αποκτήσω δωρεάν όπως προβάλλει η ίδια η Vodafone στην ιστοσελίδα της;

Απευθύνθηκα στο κατάστημα Γαλατσίου και μου είπαν ότι από τα καταστήματα, η κάρτα δίνεται με χρέωση 10 ευρώ. Δεν την πήρα, τους ευχαρίστησα και έφυγα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις 🙂

Κάνε ηλεκτρονικά την παραγγελία και θα έρθει με courier.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sa1901 said:

Απευθύνθηκα στο κατάστημα Γαλατσίου και μου είπαν ότι από τα καταστήματα, η κάρτα δίνεται με χρέωση 10 ευρώ. Δεν την πήρα, τους ευχαρίστησα και έφυγα.

θα κρατηθώ και δεν θα μιλήσω άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sa1901 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω μια sim Giga Wifi on the spot. Γνωρίζετε σε ποιο κατάστημα μπορώ να την αποκτήσω δωρεάν όπως προβάλλει η ίδια η Vodafone στην ιστοσελίδα της;

Απευθύνθηκα στο κατάστημα Γαλατσίου και μου είπαν ότι από τα καταστήματα, η κάρτα δίνεται με χρέωση 10 ευρώ. Δεν την πήρα, τους ευχαρίστησα και έφυγα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις 🙂

Κάνε εδώ το αίτημα:

https://www.vodafone.gr/combo/?planSkuId=postplSkuGigaMifi&explicitPostpaidWithDevice=true&tabId=1713319279098

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας ενοχλήσω άλλη μια φορά.

Έκανα την αίτηση online όπως είπαμε, τα δικαιολογητικά όλα μια χαρά και τώρα πήρα ένα email ότι πρέπει να καταθέσω 30 ευρώ ως χρηματική εγγύηση. Τι είναι πάλι αυτό;

received_826030949564373.jpeg

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, sa1901 said:

Θα σας ενοχλήσω άλλη μια φορά.

Έκανα την αίτηση online όπως είπαμε, τα δικαιολογητικά όλα μια χαρά και τώρα πήρα ένα email ότι πρέπει να καταθέσω 30 ευρώ ως χρηματική εγγύηση. Τι είναι πάλι αυτό;

received_826030949564373.jpeg

Μάλλον χρωστάς ή χρωστούσες στο παρελθόν σε κάποιον πάροχο και είσαι στο μητρώο ασυνεπών πελατών...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Είναι η πρώτη σύνδεση που ζητάω σε οποιονδήποτε πάροχο για το συγκεκριμένο όνομα.

Edit:

Απλά η αίτηση έγινε στο όνομα του ενήλικου παιδιού μου. Ο λογαριασμός ΔΕΚΟ που έδωσα είναι στο όνομα του πατέρα. Για αυτόν τον λόγο ζήτησαν εκκαθαριστικό εφορίας στο όνομα του παιδιού, το οποίο και τους έστειλα.

Προφανώς δεν τους αρέσει που το εισόδημα είναι μηδενικό.

Θα κάνω την αίτηση λοιπόν στο ίδιο όνομα με αυτό του λογαριασμού ΔΕΚΟ. 

Πάντα οι εταιρείες βρίσκουν κάτι για να μας ταλαιπωρούν...

Edited by sa1901
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να απαντήσω για να δω τι θα μου πουν.

Χωρίς άλλη ενημέρωση μου έστειλαν ένα link για ενεργοποίηση, το οποίο τελικά δεν δουλεύει. Ζητάει να τους βάλω κωδικό μιας χρήσης ο οποίος δεν έρχεται ποτέ.

Αναρωτιέμαι αν αξίζει τελικά να έρθω στην Vodafone...

IMG_20240420_115700.jpg

IMG_20240420_115924.jpg

Screenshot_2024-04-20-11-58-17-871_com.brave.browser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί δεν σε αφήνει, αλλά το συμβόλαιο μπορείς να το διαβάσεις ηλεκτρονικά, πατώντας στο λινκ.

Δοκίμασε ξανά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και σε άλλο κινητό τηλέφωνο και σε διαφορετικούς browser και στον υπολογιστή. Το link δεν ανοίγει πουθενά.

Το δίνω και εδώ, καθώς έχω απελπιστεί

https://www.vodafone.gr/consent/m/?t=lxZDT75p6vny7ZoqdbHRzw

Ειλικρινά τέτοια ταλαιπωρία δεν την φανταζόμουν για κάτι που δείχνει τόσο απλό.

Συνομίλησα και με την εξυπηρέτηση πελατών και φυσικά άκρη δεν βρήκε. Νοιώθω ότι με αντιμετωπίζουν σαν εγκληματία. 

Ένα τσακ είμαι για να πάρω το Cosmote Mobile Internet με κάρτα, αντί για την Vodafone.

Screenshot_2024-04-20-13-01-46-224_com.brave.browser.jpg

Screenshot_2024-04-20-13-02-16-665_com.brave.browser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάνε online παραγγελία το πακέτο της Cosmote από τη σελίδα του Γερμανού και μόλις παραλάβεις, στείλε στο Facebook να στο ταυτοποιήσουν.

Εδώ η αγορά: https://www.germanos.gr/product/smarthome-diktuaka/mobile-internet/prepaid/cosmote-mobile-internet-me-karta-sim-only-pack/?productId=20373370&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwz42xBhB9EiwA48pT7_octq3WMkGcdyg4KFH8dm9qEyDpLQ5miuIl3afvyV_8-hKSSL1fRxoCsl0QAvD_BwE

Και άσε την Vodafone να κουρεύεται, αφού δεν είναι σοβαρή εταιρία.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικά πράγματα και το λιγότερο εξοργιστικό εφόσον ήσουν συνεπείς στις πληρωμές σου ανέκαθεν.Πας αλλού και τέλος το παραμύθι.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες στον Γερμανό. Ζήτησαν μόνο ταυτότητα. Όλα ωραία και καλά. Σε λιγότερο από μισή ώρα, η γραμμή ήταν πλήρως ενεργοποιημένη.

Από την Vodafone ούτε φωνή ούτε ακρόαση....

Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση.

Edited by sa1901
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...