Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα κι εγώ τα πακέτα στο my Vodafone. Παράλληλα με κάθε 40άρι που έχω πάρει έχει βάλει και ένα

 

AddOn -10GB (part EU roam -10GB)

 

Έχω βάλει 3 διαδοχικά 40άρια χωρίς να λήξουν, και μου μένουν ό,τι δεν έχω ξοδέψει από τα 3x40 συν 30720 ΜΒ για roaming, τα οποία δεν τα εμφανίζει στη σελίδα του προγράμματος (http://www.vodafone.gr/myvmb). Να σημειώσω ότι δεν έχω χρεωθεί τίποτα παραπάνω από τα 3 x 9,94.

 

Από αυτό εγώ καταλαβαίνω ότι μαζί με το 40άρι πακέτο δίνει και 10GB για roaming εντός EE, τα οποία μάλιστα μεταφέρονται από μήνα σε μήνα μαζί με την ανανέωση του ίδιου πακέτου πριν τη λήξη του.

 

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για αυτό το roaming? Το έχει δει άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοεί πως από τα 40 μπορείς να καταναλώσεις τα 10 σε roaming;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτο με τα 10gb από τα 40 εννοεί. Αν κάποιος έχει λιγότερα από 10gb του πακέτου του, θα πρέπει να μειώνονται ταυτόχρονα με τα gb roaming.

 

Ναι, γίνεται κανονικα rollover

Link to comment
Share on other sites

Είδα κι εγώ τα πακέτα στο my Vodafone. Παράλληλα με κάθε 40άρι που έχω πάρει έχει βάλει και ένα

 

AddOn -10GB (part EU roam -10GB)

 

Έχω βάλει 3 διαδοχικά 40άρια χωρίς να λήξουν, και μου μένουν ό,τι δεν έχω ξοδέψει από τα 3x40 συν 30720 ΜΒ για roaming, τα οποία δεν τα εμφανίζει στη σελίδα του προγράμματος (http://www.vodafone.gr/myvmb). Να σημειώσω ότι δεν έχω χρεωθεί τίποτα παραπάνω από τα 3 x 9,94.

 

Από αυτό εγώ καταλαβαίνω ότι μαζί με το 40άρι πακέτο δίνει και 10GB για roaming εντός EE, τα οποία μάλιστα μεταφέρονται από μήνα σε μήνα μαζί με την ανανέωση του ίδιου πακέτου πριν τη λήξη του.

 

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για αυτό το roaming? Το έχει δει άλλος;

 

Εγώ καταλαβαίνω ότι απο κάθε 40αρι πακέτο σου λέει ότι έχεις 10 για roaming.

Δεν είναι επιπλεον 30720 σε αυτά που έχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΤΟ γράφει και απο κάτω ,στις υπηρεσίες μου

Vodafone Surf Away

Σέρφαρε ελεύθερα στο laptop/tablet σου χρησιμοποιώντας τα data από το VMB Internet πρόγραμμά σου στο εξωτερικό!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το λογικό, αλλά εμένα μου έχουν μείνει 40 μετά από 3 μήνες και αθροιστικά στο myvodafone δείχνει 70.

 

QkLiC8A

https://imgur.com/QkLiC8A

 

zdDcxTT

https://imgur.com/zdDcxTT

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το λογικό, αλλά εμένα μου έχουν μείνει 40 μετά από 3 μήνες και αθροιστικά στο myvodafone δείχνει 70.

 

QkLiC8A

https://imgur.com/QkLiC8A

 

zdDcxTT

https://imgur.com/zdDcxTT

 

Η αλήθεια είναι ότι το έχουν διατυπώσει τόσο χαζά που δεν βγάζει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

συνδρομητης και εγω της υπηρεσιας απο σημερα. φαινεται πολυ καλη. προς ενημερωση και για αποφυγη χρεωσεων μετα τη ληξη των πακετων πρεπει να γινει ενεργοποιηση φραγης απο το my vodafon app > λογαριασμος > GB control. sorry αν εχει αναφερθει και σε προηγουμενα post. Edited by GSL
Link to comment
Share on other sites

συνδρομητης και εγω της υπηρεσιας απο σημερα. φαινεται πολυ καλη. προς ενημερωση και για αποφυγη χρεωσεων μετα τη ληξη των πακετων πρεπει να γινει ενεργοποιηση φραγης απο το my vodafon app > λογαριασμος > GB control. sorry αν εχει αναφερθει και σε προηγουμενα post.

 

Όχι, δεν χρειάζεται κάτι, απλά δεν θα έχεις Ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

"με ισχύ των 18935 MB μέχρι 20/10

 

20/10 θα έχω internet ;

H πρέπει να ανανεώσω 19/10 ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα έχεις μέχρι και 20/10, δεν μου είναι ξεκάθαρο όμως αν θα λήξουν 12 το βράδυ ή την ώρα ακριβώς που ενεργοποίησες το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

"με ισχύ των 18935 MB μέχρι 20/10

 

20/10 θα έχω internet ;

H πρέπει να ανανεώσω 19/10 ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανανέωσε νωρίτερα ,άλλωστε μεταφέρονται όσα σου έμειναν .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια επιβεβαίωση. Ισχύει όντως τα 100GB για ένα μήνα όριο κατανάλωσης? Δεν αναφέρεται πουθενά στους όρους του συμβολαίου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η sim μπορει να μπει και σε κινητο χωρις προβλημα η παιζει μονο με MiFi?

Φανταζομαι οτι μονο σε καταστημα θα γινεται η εκδοση της καρτας ετσι >?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά παίζει όπου την τοποθετήσεις. Ίσως να θέλει αλλαγή στο apn μόνο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μια επιβεβαίωση. Ισχύει όντως τα 100GB για ένα μήνα όριο κατανάλωσης? Δεν αναφέρεται πουθενά στους όρους του συμβολαίου
Πως μπορεί να έχει τέτοιο όριο αφού αγοράζεις πακέτα;

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είχα απορία αυτό, αφού δεν γράφει όντως τίποτα κάπου, και επιπλέον όταν αγοράζεις πακέτα, αν θυμάμαι καλά, σου έδινε την δυνατότητα να πάρεις μέχρι 5 μαζί.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

έχει όριο, το είχα πιάσει τον Αυγουστο αλλα δεν θυμάμαι ποιο είναι , σε ποηγούμενα ποστ στο τέλος Αυγούστου είχα κάνει ποστ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει όριο 100GB το μήνα. Μηδενίζει όταν εκδίδεται ο νέος λογαριασμός. Εμένα με έκοψε τον Ιούλιο και περίμενα την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού (στις 8 κάθε μήνα)
Link to comment
Share on other sites

Την ημερα που ληγει το πακετο, για να μεταφερθουν τα υπολοιπα δεδομενα τον επομενο μηνα, πρεπει να αναννεωσεις πριν τις 12:00 το μεσημερι ή πριν τις 00:00 το βραδυ;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

έχει όριο, το είχα πιάσει τον Αυγουστο αλλα δεν θυμάμαι ποιο είναι , σε ποηγούμενα ποστ στο τέλος Αυγούστου είχα κάνει ποστ
Έχει όριο 100GB το μήνα. Μηδενίζει όταν εκδίδεται ο νέος λογαριασμός. Εμένα με έκοψε τον Ιούλιο και περίμενα την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού (στις 8 κάθε μήνα)
Δεν σας αμφισβητώ. Απλά είναι γελοίο από την πλευρά τους να μην το αναφέρουν, και να σου δίνουν και τη δυνατότητα να αγοράσεις πχ 200gb με τη μία, όταν δεν θα μπορείς να τα καταναλώσεις.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Την ημερα που ληγει το πακετο, για να μεταφερθουν τα υπολοιπα δεδομενα τον επομενο μηνα, πρεπει να αναννεωσεις πριν τις 12:00 το μεσημερι ή πριν τις 00:00 το βραδυ;

 

23:59 το βράδυ.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλήσει ο chrome και ανοίγει την σελίδα για ανανέωση πακέτων με https

και δεν δείχνει αυτά που πρέπει. Πως θα το κόψω το ^^&** το S ?

https://services.vodafone.gr/services/myvmb/landing.action

Aπο incognito mode το βάζει όπως πρέπει αλλά θα το άντε να εξηγήσεις στην σύζυγο τι και πως!!

Δοκίμασα και με FF αλλά πάλι το ίδιο κάνει.

Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην εξυπηρέτηση πελετών μου λέει ο καθενας το μακρύ και το κοντό του και δε βρίσκω άκρη, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Ενεργοποίησα 2 νέα νούμερα, και τα 2 στο όνομά μου. Έχω κάνει εγγραφή στην εφαρμογή στο My Vodafone. Όταν δεν κάνω login, η εφαρμογή αναγνωρίζει τον αριθμό και βλέπω πληροφορίες σχετικά με το υπόλοιπο των MB. Φυσικά δε βλέπω πληροφορίες για το λογαριασμό αφού χρειάζεται login. Όταν όμως πραγματοποιώ login τότε μου εμφανίζει τις πληροφορίες μόνο για τον έναν αριθμό (6951..) και όχι για τον άλλον (6949..).

Πως μπορώ να δω αυτές τις πληροφορίες (πληροφορίες για τους λογαριασμούς, να κάνω πληρωμή κλπ) και για τους 2 αριθμούς;

Χρειάζεται εκ νέου εγγραφή στο My Vodafone για το 2ο αριθμό ή μπορώ με την ίδια εγγραφή να βλέπω και τα 2 νούμερα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...