Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να πάρεις την προσφορά του MIFI πρέπει να σου έχει έρθει μήνυμα SMS ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ πήγα σε κατάστημα για την προσφορά mifi και μου είπαν μόνο με SMS. Από χθες το μεσημέρι το περιμένω πάντως και ακόμα δεν έχει έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

το vodafone.gr/myvmb σας δείχνει data και πακέτα σήμερα? είχα μπει εχθές το βράδυ και σήμερα προσπαθώ και δεν μου δείχνει τα δεδομένα μου ούτε διαθέσιμα πακέτα..

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω πακετο, αλλά τζιφός. Εχω δοκιμασει από 3 συσκευές και διαφορετικούς browsers. Εσείς βλέπετε υπόλοιπο; Το http://services.vodafone.gr/services/myvmb/landing.action δουλεύει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by antipages
Link to comment
Share on other sites

Για πακέτα μόνο από το myvmb και το 13830, αλλά για το υπόλοιπο δείτε μήπως μπαίνει το myusage.vodafone.gr
Link to comment
Share on other sites

Για πακέτα μόνο από το myvmb και το 13830, αλλά για το υπόλοιπο δείτε μήπως μπαίνει το myusage.vodafone.gr
Μπα...

c7486a855fe6f1e4df8180a0bab8a902.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι το συστημικό θέμα που επηρεάζει και το myvmb, αλλιώς θα έλεγε ότι δεν διατίθεται στο πρόγραμμα ή θα έδειχνε τα ίδια με το my account.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μια από τα ίδια μάλλον έχουν θέμα συστημικό

Και εδω το ιδιο...

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι το συστημικό θέμα που επηρεάζει και το myvmb, αλλιώς θα έλεγε ότι δεν διατίθεται στο πρόγραμμα ή θα έδειχνε τα ίδια με το my account.

 

 

Μπορεί. Επίσης πάλι δεν μου εμφανίζει ούτε εμένα το υπόλοιπο και την επιλογή για αγορά πακέτων. Δοκίμασα reboot να κάνω το router, αλλά δεν άλλαξε κάτι όπως προχθές. Θα το δοκιμάσω αυτό που έγραψες αν διορθωθεί. Προς το παρόν βγάζει αυτήν την σελίδα.1a0a8b9109a7e4e26f99083c4d0a5713.jpg

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πέστε το βρε παιδιά ότι είναι συστημικό, σήμερα το πρωί έκανα τη σύνδεση, ήρθαν τα SMS κανονικά αλλά στη σελίδα δεν... Ψαχνόμουν μέχρι να βρω αυτό το thread και να δω τις τελευταίες απαντήσεις. Ευτυχώς δεν το χρειάστηκα σε τίποτα ραχούλες ακόμα :)

 

Κατά τα άλλα, πήγα το Σαββάτο σε κατάστημα μακριά μου, ήθελαν να κάνουμε τις αιτήσεις και να πέρναγα πάλι από Δευτέρα για SIM κ.λπ. Σήμερα μου τα έκαναν όλα επιτόπου στο κοντικό μου franchise, αν και αργούσε/κόλλαγε συνεχώς το σύστημά τους, ίσως να έχει σχέση με το συστημικό που έχουν πάθει.

 

Internet είδα αμέσως με τις ρυθμίσεις που είχα ήδη στο mifi για την cosmote/frog: APN = internet να και κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε κατάστημα για την προσφορά mifi και μου είπαν μόνο με SMS. Από χθες το μεσημέρι το περιμένω πάντως και ακόμα δεν έχει έρθει.

 

εγω εβαλα το τηλεφωνο μου να με παρουν για ενημερωση. τους ρωτησα αν υπάρχει προσφορα γιατι εχω και το σταθερο στη βοντα και μου ειπαν οτι μπορω να το αγορασω με 20Ε. να παω σε οποιοδηποτε καταστημα και να το παρω. δεν μου ειπαν για sms.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα σε κατάστημα vodafone στη Λάρισα τους ρώτησα γιατί δεν εμφανίζονται τα πακέτα και μου απάντησαν ότι σήμερα υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα τους
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έδωσα το τηλέφωνο, με κάλεσαν και μου είπαν ότι θα μου αποσταλεί sms που θα μου δίνει έκπτωση 50% όταν θα πάω να το παραλάβω. Για την sim και το συμβόλαιο θα μου τα στείλουν με courier. Το μήνυμα σε όσους ήρθε πόσες μέρες έκανε;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται μήνυμα, εφόσον έχετε στο ίδιο ΑΦΜ και σταθερό και το WiFi on the spot δικαιούστε την έκπτωση. Ούτως ή άλλως στο sms δεν περιλαμβάνεται κάποιος κωδικός.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι πρέπει να πάρω SMS, αλλιώς δε μου δίνουν την έκπτωση. Τα πακέτα ακόμα δε μου εμφανίζονται, μα τι συστημικό πρόβλημα είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα κι εγώ την κάρτα sim πριν 1 εβδομάδα από κατάστημα. Μόλις το ζήτησα με ρώτησε η κοπέλα αν θέλω και το μηχάνημα...Της είπα όχι θα το βάλω σε κινητό. Ναι μου λέει θα χρειαστούν κάποιες ρυθμίσεις να κάνει εδώ ο τεχνικος μας. (Είχα διαβάσει τα προηγούμενα σχόλια σας όμως περί χρέωσης 19€ για το τίποτα, και τις ρυθμίσεις APN που είχατε δώσει.)

Απαντάω όχι δεν χρειάζεται τις ξέρω τις ρυθμίσεις. Μα μου λέει δεν θα παίζει το Ίντερνετ κ τέτοια. Συγνώμη της λέω μα θα το ρυθμίσω μόνος μου.

Αφού έφαγε κανένα 20-30 λεπτό να το φτιάξει και να υπογράψω πήρα τη sim κ χαιρέτησα.

Εκείνη το τροπάριο της. Αν έχετε θέμα έλατε να το φτιάξει ο «χάκερ»...

 

Με το πρόβλημα της σελίδας για τα υπόλοιπα στα δεδομένα μας, είναι γενικό πρόβλημα της Voda και προσπαθούν να το αποκαταστήσουν. Μίλησα νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έφτιαξε πλέον και δείχνει σωστά τη σελίδα με το υπόλοιπο και τα πακέτα. Το myusage.vodafone.gr δείχνει το ίδιο με εχθές. Μάλλον δεν δουλεύει για αυτήν τη σύνδεση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την κάρτα σιμ πριν από λίγο στο κατάστημα των Γιαννιτσών. Σε καμία ώρα μου είπαν θα είναι έτοιμο γιατί δεν δεχόταν το αφμ μου το σύστημα από ότι κατάλαβα. Πάντως η υπάλληλος δεν γνώριζε την συγκεκριμένη προσφορά και όπως μου είπε ήμουν ο πρώτος που το ζήτησε.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έβαλα στο κινητό μου τη σιμ όμως δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμη. Πρέπει να κάνω κάτι;

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ακόμα να μην πέρασε η αίτηση.
Πήρα 13840 και μου είπαν δεν βλέπουν την αίτηση ακόμη.

 

Έχουν περάσει 5 ώρες και ακόμη τίποτα.

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : οταν ληξουν το πακετα , χρειαζεσαι mb για να μπεις στο vodafone.gr/myvmb ? γιατι για καποιο λογο ενω το πακετο ληγει στις 30/7 το τα 300 mb μπαινουν στις 1/8 !!!
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα 200ΜΒ είναι για όλο τον μήνα (δηλαδή από 1 μέχρι και 31). Τα πρόσθετα έχουν διάρκεια 30 ημέρες.

Δεν χρειάζεται πάντως ΜΒ για να μπεις στο myvnb.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με παίρνουν από το κατάστημα σήμερα και μου λένε είσαι έτοιμος. Μέτα από λίγο μπαίνω να ενεργοποιήσω πακέτο και βλέπω τα παρακάτω.

Παίρνω 13840 μου λένε σου έχουν ενεργοποιήσει λάθος πακέτο και θα καλέσουμε εμείς στο κατάστημα για να λυθεί. Με καλούν από το κατάστημα και μου λένε εμείς αυτό ξέρουμε και ότι δεν το γνωρίζουν αυτο που τους ζητάω. Θα προσπαθήσουν είπαν να το λύσουν. Εγώ τι κάνω τώρα; Τι πρόγραμμα είναι αυτό που μου ενεργοποίησαν;

 

1e35f803487099b467bed10d3be03bcf.jpg

Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Σου έχουν πράγματι ρίξει λάθος πρόγραμμα , πίεσε το κατάστημα ή μιλά με το chat

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 200ΜΒ είναι για όλο τον μήνα (δηλαδή από 1 μέχρι και 31). Τα πρόσθετα έχουν διάρκεια 30 ημέρες.

Δεν χρειάζεται πάντως ΜΒ για να μπεις στο myvnb.

 

thank you dude

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...