Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα την κάρτα από μαγαζί της Vodafone στις 7 το απόγευμα, στις 9 ήρθε sms ότι ενεργοποιήθηκε, ευτυχώς μπήκα εδώ και είδα τις ρυθμίσεις(ευχαριστώ) για το apn. Σήμερα το πρωί μέσω chat σε 10' ενεργοποιήθηκε και το 4G Ταχύτητες, Λάρισα μέτριες, 35+D 30+U.

Ωραία μέχρι εκεί.

Ερώτηση, προσπαθώ να δω την κατανάλωση από πακέτο 40GB και μου δείχνει συνεχώς το μηδενικό υπόλοιπο από τα 200MB. Αυτό στο myvodafone όπου δημιούργησα acct, τι γίνεται;

Στο δε myvmb δεν μπαίνει από το κινητό, με πάει απευθείας στο myvodafone. :confused:

 

UPDATE ΟΚ!

Μπήκα από Firefox και όλα ΟΚ! Στο Chrome δεν δείχνει την κατανάλωση.

Edited by lupusunicus
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι ΔΕΝ ισχύει, για αυτό έγραψα "Για να γελάσουμε λίγο..." οι άνθρωποι δεν παίζονται με τίποτα, καλά το μηχανάκι, αλλά 19 ευρώ για τις ρυθμίσεις δεν το έχω ξανα ακούσει ποτε!:D

 

Μάλλον είμαι πολύ μαμακας.

Γιατί εγώ τα πλήρωσα τα 19 ευρώ σε φυσικό κατάστημα.

Πήγα να ρωτήσω για το πακέτο και ρώτησα αν χρειάζεται να πληρώσω τίποτα στην αρχή για να το πάρω.

Μου είπε 19 ευρώ, η αλήθεια είναι οτι δεν έδωσα και πολύ σημασία , τα πλήρωσα , μου έβαλε την κάρτα στο κινητό , την ρύθμισε, την ενεργοποίησε

Πλήρωσα και τα 19 ευρώ και έφυγα.

Μα πόσο κορόιδο πιάστηκα.

Υποτίθεται ότι γνωρίζω και κάποια πράγματα.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι θέμα μαμακίας, αλλά απροσεξίας. Οποιοσδηποτε μπορεί να την πατήσει μην ανησυχείς όσα και να ξέρουμε πάντα κάπου θα την πάθουμε!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαι πολύ μαμακας.

Γιατί εγώ τα πλήρωσα τα 19 ευρώ σε φυσικό κατάστημα.

Πήγα να ρωτήσω για το πακέτο και ρώτησα αν χρειάζεται να πληρώσω τίποτα στην αρχή για να το πάρω.

Μου είπε 19 ευρώ, η αλήθεια είναι οτι δεν έδωσα και πολύ σημασία , τα πλήρωσα , μου έβαλε την κάρτα στο κινητό , την ρύθμισε, την ενεργοποίησε

Πλήρωσα και τα 19 ευρώ και έφυγα.

Μα πόσο κορόιδο πιάστηκα.

Υποτίθεται ότι γνωρίζω και κάποια πράγματα.

 

δηλαδη η καρτα σημ για αυτο το συμβολαιο ιντερνετ με πακετο, δεν εχει καποιο κοστος; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει τι θα πάθαιναν αν βάζαν αυτά τα πακέτα στην καρτοκινητή χωρίς να χρειάζεται να τρέχει ο κόσμος να αγοράζει νέες SIM, να χρειάζεται το κινητό του να είναι dual-SIM και στην καλύτερη (γι αυτούς) να πρέπει να αγοράσεις το Mi-Fi τους;
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η καρτα σημ για αυτο το συμβολαιο ιντερνετ με πακετο, δεν εχει καποιο κοστος; .

 

 

Όχι. Σου κόβει απόδειξη με 0,01€.

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει τι θα πάθαιναν αν βάζαν αυτά τα πακέτα στην καρτοκινητή χωρίς να χρειάζεται να τρέχει ο κόσμος να αγοράζει νέες SIM, να χρειάζεται το κινητό του να είναι dual-SIM και στην καλύτερη (γι αυτούς) να πρέπει να αγοράσεις το Mi-Fi τους;

 

Δεν θα ανέβαζε η Vodafone τον αριθμό των ενεργών συνδρομητών συμβολαίου!

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βρώ τον αριθμό της καρτας ;

Χαρτιά από την Vodafone που την πήρα δεν μου δώσανε.

Μόνο το χαρτί με τα 19 ευρώ που μου χρέωσαν για υπηρεσίες.

...............

Άκυρο, τον βρήκα,

Ευχαριστώ

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς λογαριασμό my Vodafone μόνο με την κάρτα on the spot? Ενώ έγινε ο λογαριασμός δεν μπαίνε, προσπαθήστε ξανά λέει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς λογαριασμό my Vodafone μόνο με την κάρτα on the spot? Ενώ έγινε ο λογαριασμός δεν μπαίνε, προσπαθήστε ξανά λέει

 

Μπες από τον υπολογιστή, η εφαρμογή δουλεύει αφού εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός συν μια εβδομάδα. Δεν είχα λογαριασμό πριν στην vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Μπες από τον υπολογιστή, η εφαρμογή δουλεύει αφού εκδοθεί ο πρώτος λογαριασμός συν μια εβδομάδα. Δεν είχα λογαριασμό πριν στην vodafone.

 

Από PC μπήκε αλλά δεν εμφανίζει τίποτα.Παρουσιάστηκε πρόβλημα δοκιμάστε ξανά αργότερα. Δεν θα έπρεπε να εμφανίζει τα υπολοιπομενα MB?

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές από ότι φαίνεται δεν θα αλλάξουν για όσο διαρκεί το συμβόλαιο. Όταν μπεις στη σελίδα myvmb σου δείχνει ξεκάθαρα τις τιμές χωρίς προσφορά όπως κάνει στη σελίδα WiFi on the spot με την παλιά και νέα τιμή. Αυτό σημαίνει ότι είναι κλειδωμένες στην τιμή έναρξης του συμβολαίου. Κατά την γνώμη μου.

 

Επίσης εάν δεν έχεις υπόλοιπο σε data κόβεσαι από το ιντερνετ, δεν έχεις πρόσβαση. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μιλάμε για πρόγραμμα broadband όχι καρτοκινητό. Έχω αλλά 170mb διαθέσιμα εάν υπάρχει χρέωση θα ενημερώσω.

 

Κάτι άλλο είναι ότι μπορείς να στέλνεις unlimited μηνύματα σε όλα τα εθνικά δίκτυα μέσα από τον αριθμό 12572.

 

Λοιπόν με την κατανάλωση των data κόβεται η παροχή ιντερνετ και έρχεται sms λέγοντας οτι τελείωσαν τα data και σε προτρέπει να αγοράσεις καινούργιο πακέτο από το σχετικό link του myvmb.

 

Οι υπηρεσίες voip λειτουργούν ή μπλοκάρονται με αυτό το πρόγραμμα giga wifi on the spot 40GB/€9.90 ;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Οι υπηρεσίες voip λειτουργούν ή μπλοκάρονται με αυτό το πρόγραμμα giga wifi on the spot 40GB/€9.90 ;

 

Λειτουργούν

Link to comment
Share on other sites

Από PC μπήκε αλλά δεν εμφανίζει τίποτα.Παρουσιάστηκε πρόβλημα δοκιμάστε ξανά αργότερα. Δεν θα έπρεπε να εμφανίζει τα υπολοιπομενα MB?

 

Θα πρέπει να μπεις από vodafone.gr/myvmb

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να μπεις από vodafone.gr/myvmb

 

Ναι! Για όσους έχουν το Mifi κατεβάστε την εφαρμογή της Huawei ( Huawei HiLink για iOS, έχει και για Android) εύκολη διαχείρηση των μηνυμάτων, έχει data plan που ορίζεις ποσά gb έχεις διαθέσιμα και αρχίζει να μετράει πόσα ου μένουν, επίσης έχει και ένδειξη για την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά υπάρχει περίπτωση το ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ (πρόγραμμα συμβολαίου δεν είναι το Giga Wifi On the Spot; ) να είναι συμβατό με την τρέχουσα προσφορά της vodafone (που λειτουργεί ως add-on σε προγράμματα συμβολαίου) που δίνει απεριόριστα data για 15 ημέρες με €6.90 ;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν εμφανίζεται κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Μπορεί το πακέτο αυτό unlimited data για 15 μέρες να ενεργοποιηθεί όμως και με sms, αν θέλει ας το δοκιμάσει κάποιος (με δική του ευθύνη χρέωσης €6.9 ευρώ για 15μ unlimited data)

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

οκευ κατάλαβα ευχαριστώ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Μέσω κινητού γίνεται ενεργοποίηση πακέτων; Προσπαθώ εδώ κ ώρα αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά διαθέσιμα ούτε στην εφαρμογή ούτε ον-λάιν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσω κινητού γίνεται ενεργοποίηση πακέτων; Προσπαθώ εδώ κ ώρα αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά διαθέσιμα ούτε στην εφαρμογή ούτε ον-λάιν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

vodafone.gr/myvmb πρέπει μα είσαι συνδεδεμένος από την κάρτα on the spot

Link to comment
Share on other sites

vodafone.gr/myvmb πρέπει μα είσαι συνδεδεμένος από την κάρτα on the spot

 

 

Έχω την κάρτα στο mifi και δουλεύει κανονικά τρώει από τα 200mb σήμερα ενεργοποιήθηκε. Δε μπορώ να βρω τα πακέτα τα υπόλοιπα πουθενά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω την κάρτα στο mifi και δουλεύει κανονικά τρώει από τα 200mb σήμερα ενεργοποιήθηκε. Δε μπορώ να βρω τα πακέτα τα υπόλοιπα πουθενά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπες από άλλο browser στην διεύθυνση που σου έγραψα. Κατέβασε και την εφαρμογή της Huawei για να ορίσεις πόσα gb έχεις και να σε ενημερώνει πόσα απομένουν

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ κόπο και αναμονή εμφανίστηκε η σελίδα μέσω chrome και ενεργοποίησα το πακέτο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...