Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κανείς να τσεκάρει εάν μπορεί να κατεβάσει το swype είμαι πολύ καιρό γραμμένος στο site τους με αφήνει να κάνω log-in αλλά όταν ζητάω να κατεβάσω την τελευταία beta δεν μου στέλνειτο mail για να κατεβάσω την installer. Έχω δοκιμάσει πάμπολλες φορές αλλά ακόμα τζίφος. :(
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εγώ έκανα απλά κλικ στο σύνδεσμο που είχα από το τελευταίο email και κατέβασε νέο installer...

 

edit: και για την ιστορία μου έσπασε τα νεύρα, γιατί το δεν μετέφερε καν λεξικά και ρυθμίσεις από την προηγούμενη έκδοση.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να τσεκάρει εάν μπορεί να κατεβάσει το swype είμαι πολύ καιρό γραμμένος στο site τους με αφήνει να κάνω log-in αλλά όταν ζητάω να κατεβάσω την τελευταία beta δεν μου στέλνειτο mail για να κατεβάσω την installer. Έχω δοκιμάσει πάμπολλες φορές αλλά ακόμα τζίφος. :(

 

Προχτές πέρασα την Βετα σε ένα Samsung Ace Duos χωρίς πρόβλημα.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τον ινσταλερ; η το backup απο το apk. εαν έχει
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τον ινσταλερ; η το backup απο το apk. εαν έχει

 

δεν τον έχω βολικό τώρα, αλλά δοκίμασε από το τηλέφωνο να δεις εάν σου δουλεύει το link:

https://beta.swype.com/android/get

Link to comment
Share on other sites

δεν τον έχω βολικό τώρα, αλλά δοκίμασε από το τηλέφωνο να δεις εάν σου δουλεύει το link:

https://beta.swype.com/android/get

 

Δούλεψε μια χαρά, σε ευχαριστώ.

 

Είχα την έκδοση από εδώ το φόρουμ με το σκιν ics, η νέα beta μου φαίνεται ποιο ομαλή και με καλύτερη πρόβλεψη (λιγότερα λάθη στην ατσαλη χρήση) το μόνο μείον η θέση εναλλαγής γλώσσας που θα πάει θα το συνηθίσουμε όμως :cool:

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του Swype δε με έχει ενθουσιάσει... Πιο αργή η αλλαγή γλώσσας και μου χάνει λέξεις (ειδικά επαφές) που έβρισκε η προηγούμενη. Θα το παλέψω λίγο ακόμα, αλλά εάν ήταν να εκπαιδεύσω κάτι καινούργιο κράταγα και το Swiftkey.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του Swype δε με έχει ενθουσιάσει... Πιο αργή η αλλαγή γλώσσας και μου χάνει λέξεις (ειδικά επαφές) που έβρισκε η προηγούμενη. Θα το παλέψω λίγο ακόμα, αλλά εάν ήταν να εκπαιδεύσω κάτι καινούργιο κράταγα και το Swiftkey.

 

Εγώ το άλλαξα με το swiftkey, γιατί λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ πολλές αγγλικές λέξεις και η μη ύπαρξη κουμπιού άμεσης αλλαγής είναι ανασταλτικός παράγοντας.

 

Φυσικά το swype παραμένει ο γρηγορότερος τρόπος γραφής.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άλλαξα με το swiftkey, γιατί λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ πολλές αγγλικές λέξεις και η μη ύπαρξη κουμπιού άμεσης αλλαγής είναι ανασταλτικός παράγοντας.

 

Φυσικά το swype παραμένει ο γρηγορότερος τρόπος γραφής.

Νομιζω στο επισημο θεμα για το sgsiii εχει ανεβασει καποιος φιλος το apk προηγουμενης εκδοσης με το κουμπι γρηγορης εναλαγης γλωσσας.

Αυτο εχω(για το sgsiii) και στο δικο μου τηλεφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του Swype δε με έχει ενθουσιάσει... Πιο αργή η αλλαγή γλώσσας και μου χάνει λέξεις (ειδικά επαφές) που έβρισκε η προηγούμενη. Θα το παλέψω λίγο ακόμα, αλλά εάν ήταν να εκπαιδεύσω κάτι καινούργιο κράταγα και το Swiftkey.

 

Είναι όντως μεγάλο μείον η αλλαγή γλώσσας αλλά σε όλα τα άλλα είναι πολύ καλύτερο.

Καλύτερες προβλέψεις μαθαίνει τις λέξεις που χρησιμοποιείς πιο πολύ και γενικά μέρα με την μέρα έρχεται στα μέτρα σου.

Εγώ έχω βάλει στο note μου στο potraid mode να γράφω με Skype και στο landscape με swiftkey που με βολεύει περισσότερο εκεί και είμαι κομπλέ:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες(ελπιζω να γραφω στο σωστο 8εμα)

Εβαλα το go sms για τα μηνυματα.Το προβλημα μου ειναι οτι για να στειλω 160 χαρακτηρες πρεπει να γραφω στα ξενα.Αν παω να γραψω στα ελληνικα μου βγαζει 70 χαρακτηρες.Εψαξα στις ρυθμισεις και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη...

καμια βοη8εια?

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις->send settings->enable local suport(τικαρεις)

 

ρυθμισεις->send settings->supported languages->Greek sms mode

 

Μετα επανεκκινηση της εφαρμογης και εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με εφαρμογές, αλλά αφού δεν υπήρχε θέμα είπα να μην ανοίξω καινούριο...:

Έχει κανείς εμπειρία με το logitech bluetooth keyboard for android 3.0? Είναι συμβατό με διάφορα software πληκτρολόγια; Γράφει Ελληνικά; κτλ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Έχω το HTC desire HD με το πληκτρολόγιο το δικό του και θέλω να αφαιρέσω τη δόνηση όταν γράφω πχ. μήνυμα. Ξέρει κάποιος πως γίνεται?? Έχω απενεργοποιήσει τη δόνηση σε όλη την οθόνη αλλά στο πληκτρολόγιο παραμένει.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην είμαι off topic

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και να αφαιρέσεις από εκεί την δόνηση
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Έχω το HTC desire HD με το πληκτρολόγιο το δικό του και θέλω να αφαιρέσω τη δόνηση όταν γράφω πχ. μήνυμα. Ξέρει κάποιος πως γίνεται?? Έχω απενεργοποιήσει τη δόνηση σε όλη την οθόνη αλλά στο πληκτρολόγιο παραμένει.

 

Υ.Γ. Ελπίζω να μην είμαι off topic

 

πας στις ρυθμισεις πληκτρολογιου μετα στο πληκτρολογιο που χρησημοποιεις συνηθως το stock λεγετε διεθνες κατι τετοιο πατας εκει και ξετικαρεις αυτο που λεει χρηση απτων σχολιων

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

το έψαξα καλά στις ρυθμίσεις "Γλώσσα και πληκτρολόγιο" και τίποτα δεν άλλαξε.

 

Μήπως είναι πουθενά αλλού "κρυμμένη" η ρύθμιση?? :blink:

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

το έψαξα καλά στις ρυθμίσεις "Γλώσσα και πληκτρολόγιο" και τίποτα δεν άλλαξε.

 

Μήπως είναι πουθενά αλλού "κρυμμένη" η ρύθμιση?? :blink:

οταν εισαι ΜΕΣΑ στην εφαρμογη μηνυματα πατας μενου και ρυθμισεις και εκει μεσα εχει νομιζω τρια υπομενου.δες σε ολα μηπως ειναι καπου εκει.
Link to comment
Share on other sites

πας στο "γλωσσα και πληκτρολογια" ----> πληκτρολογιο android-----> δονηση κατα το πατημα

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

επειδή μπήκα σε πολλές ρυθμίσεις, αν θυμάμαι καλά αυτό λειτούργησε:

ρυθμίσεις -> γλώσσα και πληκτρολόγιο -> Touch Input -> εισαγωγή κειμένου -> Δόνηση κατά την πληκτρολόγηση

 

το είχα ξετσεκάρει, αλλά μάλλον δε το δέχθηκε πριν κανα μήνα που το πήρα και χθες τελικά ήταν τσεκαρισμένο, οπότε με το που το ξετσέκαρα, έφτιαξε οριστικά!!

...nothing else matters...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει για πληκτρολόγιο το Smart Keyboard Pro και δεν γνωρίζω πως ορθογραφικός έλεγχος ενεργοποιείται και προσπαθώ να βάλω το πληκτρολόγιο htc mod και μου λέει σταμάτησε να δουλεύει σφάλμα έχω την ρομ 4.1.1 (JB - Jelly Bean) CMTight Leo

v1.0 (4.1.1) ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω βάλει για πληκτρολόγιο το Smart Keyboard Pro και δεν γνωρίζω πως ορθογραφικός έλεγχος ενεργοποιείται και προσπαθώ να βάλω το πληκτρολόγιο htc mod και μου λέει σταμάτησε να δουλεύει σφάλμα έχω την ρομ 4.1.1 (JB - Jelly Bean) CMTight Leo

v1.0 (4.1.1) ευχαριστώ.

 

Θα πρέπει να κατεβασεις την ελληνική γλώσσα πρώτα για να ενεργοποιησεις τον ορθογραφικά έλεγχο στα ελληνικα. Πηγαίνε στις ρυθμίσεις του smartkeyboard και επέλεξε και την ελληνική και μετά λογικα θα σε παει να κατεβάσεις το ελληνικό λεξικό απο το play store. Αν δεν σε παει τοτε πας download dictionary και στη λίστα απο το play store επιλέγεις την Greek...να θυμάσαι οτι εχει πολλές επιλογές και ρύθμισε τις πρώτα (text prediction πχ) για να το φέρεις στα μέτρα σου. Εχει αρκετές λέξεις μέσα, θα βάλεις και εσύ και άλλες στα ελληνικα με την χρήση σου αργότερα.

 

Για να βάλεις μόνος σου θέμα θα πρέπει να φτιάξεις ενα φάκελο "skins" χύμα μέσα στο κινητο όταν το κανείς mount στο pc. Μέσα στο φάκελο βάζεις τα themes των πληκτρολογιων όπως ειναι σε zip. Δε τα ξεzipaρεις, τα βάζεις έτσι όπως ειναι μέσα στο φάκελο αυτόν. Μετά θα στα διαβάσει όταν πας στις επιλογές του smart keyboard pro.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...