Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πήρα το γερμανικό γιατι στο google store το morelocale είχε καποιους που έλεγαν οτι δεν κανει ακριβή μετάφραση και προτίμησα το branded που φαντάζομαι να ειναι προεγκατεστημένα τα Ελληνικά.Κυρίως δεν θέλω να φαίνεται το κινητό σαν να έχει κάνει μετάφραση ο 5χρονος ανιψιός μου.rostropol εχεις διαπιστώσει κάτι που θα πρέπει να κοιταξω και εγω?Φανταζομαι απο αυτά που γράφεις είσαι ικανοποιημένος.

Απο θέμα service το θέμα είναι να μην το χρειαστείς ,γιατί απότι κατάλαβα πλέκεις, αν και μου είπαν οτι έχω κανονικά service.Ουτος ή άλλως κινητο αλλάζω κάθε 1.5-2 χρόνια.Εύχομαι να αντέξει.το κινητό το πήρα απο το contres γιατι πήρα τους 3 πρώτους του skroutz τηλέφωνο και αυτοί ήταν οι πιο πρόθυμοι σε οτιδήποτε ρώτησα.(και φυσικά έχει την ίδια τιμη με τα άλλα 2)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανενα προβλημα δεν εχει το morelocale. δεν επρεπε να δωσεις τοση σημασια σε σχολια στο play store, που συνηθως ειναι μπαρουφες.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αν γίνεται, υπό την άποψη ότι μπορεί να μη σου βγάζει το notification της JB αν εκκρεμεί άλλη αναβάθμιση, αλλά ακόμα και να γίνεται, δεν καταλαβαίνω το λόγο που θα το ήθελε κάποιος αυτό... Η 4.0.3 είναι η πρώτη version που είχε το One S, που σημαίνει αρκετά bugs που διορθώθηκαν στην 4.0.4. Επομένως άλλοι παρακαλάνε να την πάρουν έστω και αυτή, και συ το σκέφτεσαι? :D

 

το μονο που σκεφτομουν ειναι πως πρεπει να παω στην arvato που ειναι στην αλλη ακρη της αθηνας για να μου το κανουν χειροκινητα! αλλα με ωλεπω να μν το γλιτωνω! ξερετε εαν χειροκινητα μπορουν να μ εγκαταστησουν την 4.1? κ επισης, κοστιζει κατι η χειροκινητη εγκατασταση εκει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα το γερμανικό γιατι στο google store το morelocale είχε καποιους που έλεγαν οτι δεν κανει ακριβή μετάφραση και προτίμησα το branded που φαντάζομαι να ειναι προεγκατεστημένα τα Ελληνικά.Κυρίως δεν θέλω να φαίνεται το κινητό σαν να έχει κάνει μετάφραση ο 5χρονος ανιψιός μου.rostropol εχεις διαπιστώσει κάτι που θα πρέπει να κοιταξω και εγω?Φανταζομαι απο αυτά που γράφεις είσαι ικανοποιημένος.

Απο θέμα service το θέμα είναι να μην το χρειαστείς ,γιατί απότι κατάλαβα πλέκεις, αν και μου είπαν οτι έχω κανονικά service.Ουτος ή άλλως κινητο αλλάζω κάθε 1.5-2 χρόνια.Εύχομαι να αντέξει.το κινητό το πήρα απο το contres γιατι πήρα τους 3 πρώτους του skroutz τηλέφωνο και αυτοί ήταν οι πιο πρόθυμοι σε οτιδήποτε ρώτησα.(και φυσικά έχει την ίδια τιμη με τα άλλα 2)

 

Τα ελληνικά είναι προεγκατεστημένα και δεν κάνει μετάφραση το morelocale. Σε κάποιους και σε εμένα την πρώτη φορά που έκανα factory reset αναγνώρισε τα ελληνικά μόνο του χωρίς καμία εφαρμογή. Ένα update είχε κάνει αν θυμάμαι με την σιμ... Τώρα που έβαλα jb έβαλα morelocale και όλα είναι ακριβώς όπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήρα το γερμανικό γιατι στο google store το morelocale είχε καποιους που έλεγαν οτι δεν κανει ακριβή μετάφραση και προτίμησα το branded που φαντάζομαι να ειναι προεγκατεστημένα τα Ελληνικά.Κυρίως δεν θέλω να φαίνεται το κινητό σαν να έχει κάνει μετάφραση ο 5χρονος ανιψιός μου.rostropol εχεις διαπιστώσει κάτι που θα πρέπει να κοιταξω και εγω?Φανταζομαι απο αυτά που γράφεις είσαι ικανοποιημένος.

Απο θέμα service το θέμα είναι να μην το χρειαστείς ,γιατί απότι κατάλαβα πλέκεις, αν και μου είπαν οτι έχω κανονικά service.Ουτος ή άλλως κινητο αλλάζω κάθε 1.5-2 χρόνια.Εύχομαι να αντέξει.το κινητό το πήρα απο το contres γιατι πήρα τους 3 πρώτους του skroutz τηλέφωνο και αυτοί ήταν οι πιο πρόθυμοι σε οτιδήποτε ρώτησα.(και φυσικά έχει την ίδια τιμη με τα άλλα 2)

Είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος,είχα επιφυλάξεις να πάρω το One S αλλά ήθελα οπωσδήποτε S4 επεξεργαστή και έτσι το πήρα απο vnp με TMobile branded.

Αλλά το branded δεν είναι και τόσο τραγικό,σαν να είχα πάρει Cosmote branded 5-6 εφαρμογές που δεν έλεγαν και TMobile πάνω(αλλά ήξερα ότι μπορεί να σχετίζονται με υπηρεσίες του δικτύου αυτού) τις απενεργοποίησα,το bootanimation δεν είναι τραγικό και χτυπητό όπως είναι της Vodafone πχ.-δηλαδή υπάρχει μια "διακριτικότητα" αν μπορω να το πω έτσι στο branded,κατα τα λοιπά στην αρχική ρύθμιση χάρηκα που είχε ελληνικά(άρα multilanguage rom της HTC σε αντίθεση με κάποια ελληνικά μοντέλα που σε άφηναν μόνο ελληνικά ή αγγλικά να βάλεις,πχ. Desire S κλπ. και χωρίς να βάλω morelocale για να ξεκλειδώσουν άλλες γλώσσες κλπ.) και μετά είδα και ελληνική κωδικοποίηση στα μηνύματα....όλα καλά και το σημαντικότερο το μεγάφωνο του είναι πιο δυνατό από του Desire X(που είχα πριν λίγο καιρό) στην αναπαραγωγή βίντεο που γράφει η εξαιρετική κάμερα του-γενικά επειδή είχα ακούσει πολλά για την ένταση κλπ. καμμία σχέση μια χαρά δυνατό είναι σε όλα(υποθέτω πως είναι νέας παρτίδας αλλά δεν έχει ΗΤ25 κλπ. αλλά FA2BWR......).:)

Για service αν χρειαστεί θα το πάω στην Arvato και τέλος,σιγά μην σκέφτομαι από τώρα τι θα γίνει κλπ......είναι απλό τώρα δεν υπάρχει unbranded Ζ520Ε και μόνο Z560 βρίσκεις με τον S3 που δεν......

Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος,είχα επιφυλάξεις να πάρω το One S αλλά ήθελα οπωσδήποτε S4 επεξεργαστή και έτσι το πήρα απο vnp με TMobile branded.

Αλλά το branded δεν είναι και τόσο τραγικό,σαν να είχα πάρει Cosmote branded 5-6 εφαρμογές που δεν έλεγαν και TMobile πάνω(αλλά ήξερα ότι μπορεί να σχετίζονται με υπηρεσίες του δικτύου αυτού) τις απενεργοποίησα,το bootanimation δεν είναι τραγικό και χτυπητό όπως είναι της Vodafone πχ.-δηλαδή υπάρχει μια "διακριτικότητα" αν μπορω να το πω έτσι στο branded,κατα τα λοιπά στην αρχική ρύθμιση χάρηκα που είχε ελληνικά(άρα multilanguage rom της HTC σε αντίθεση με κάποια ελληνικά μοντέλα που σε άφηναν μόνο ελληνικά ή αγγλικά να βάλεις,πχ. Desire S κλπ. και χωρίς να βάλω morelocale για να ξεκλειδώσουν άλλες γλώσσες κλπ.) και μετά είδα και ελληνική κωδικοποίηση στα μηνύματα....όλα καλά και το σημαντικότερο το μεγάφωνο του είναι πιο δυνατό από του Desire X(που είχα πριν λίγο καιρό) στην αναπαραγωγή βίντεο που γράφει η εξαιρετική κάμερα του-γενικά επειδή είχα ακούσει πολλά για την ένταση κλπ. καμμία σχέση μια χαρά δυνατό είναι σε όλα(υποθέτω πως είναι νέας παρτίδας αλλά δεν έχει ΗΤ25 κλπ. αλλά FA2BWR......).:)

Για service αν χρειαστεί θα το πάω στην Arvato και τέλος,σιγά μην σκέφτομαι από τώρα τι θα γίνει κλπ......είναι απλό τώρα δεν υπάρχει unbranded Ζ520Ε και μόνο Z560 βρίσκεις με τον S3 που δεν......

 

Από το S/n σου πάντως καταλαβαίνω ότι δεν ισχύει αυτό που λέμε όλοι ότι τον Z520 τον βρίσκεις μόνο σε branded που ξέμειναν. Εσένα είναι ολοκαίνουργιο (11/2012)

Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε το κινητό.Ειλικρινά πολύ όμορφο.Απ'ότι θυμάμαι πρέπει να ξεφορτίσω την λίγη μπαταρία που έχει για αρχή και μετά κανα 5-6 ώρες φόρτιση.Τελικά το S4 είναι όπως είδα και με το cpy spy.Το μόνο άσχημο είναι οτι η συσκευασία ήταν ανοικτή απο την μία μεριά,αλλά το κινητό άθικτο.Μήπως για να βάλουν το βιβλιαράκι της εγγύησης στα ελληνικα.Όλα άθικτα και τα παρελκόμενα(φορτιστής,ακουστικά).Στο μαγαζί που πήρα μου είπαν πως αυτοί δεν τα πειράζουν και ίσως να έγινε στην αποθήκη που τα προμηθεύονται.Υπάρχει τρόπος να δώ εαν το κινητό έχει χρησιμοποιηθεί ξανά?Ευχαριστώ.Α...και S/N HT26BW.Νομίζω 6 του 2012? Edited by TiMoros01
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

'Ηρθε το κινητό.Ειλικρινά πολύ όμορφο.Απ'ότι θυμάμαι πρέπει να ξεφορτίσω την λίγη μπαταρία που έχει για αρχή και μετά κανα 5-6 ώρες φόρτιση.Τελικά το S4 είναι όπως είδα και με το cpy spy.Το μόνο άσχημο είναι οτι η συσκευασία ήταν ανοικτή απο την μία μεριά,αλλά το κινητό άθικτο.Μήπως για να βάλουν το βιβλιαράκι της εγγύησης στα ελληνικα.Όλα άθικτα και τα παρελκόμενα(φορτιστής,ακουστικά).Στο μαγαζί που πήρα μου είπαν πως αυτοί δεν τα πειράζουν και ίσως να έγινε στην αποθήκη που τα προμηθεύονται.Υπάρχει τρόπος να δώ εαν το κινητό έχει χρησιμοποιηθεί ξανά?Ευχαριστώ.Α...και S/N HT26BW.Νομίζω 6 του 2012?

Να υποθέσω από birdphone ? Εχουν κόλλημα με το ελληνικό εγχειρίδιο τα ζωντ:X:X.λα.......

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Απο contres.gr.Κυρίως γιατί στο τηλέφωνο ήταν εξυπηρετικοί και γνώστες του αντικειμένου.Στο birdphone ψιλοβαριόντουσαν να μου μιλήσουν.Και δεν είναι οι οδηγίες στα ελληνικά.Όλα στα γερμανικά είναι,εκτός απο την κάρτα εγγύησης που έχει και ελληνικά.Αν γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μάθω εάν το κινητό εχει ξαναχρησιμοποιηθεί ας μου πεί,να το στείλω πίσω.Φάγανε και την αρνητική κριτική στο skroutz και στο καλό...
Link to comment
Share on other sites

Όχι.Απο contres.gr.Κυρίως γιατί στο τηλέφωνο ήταν εξυπηρετικοί και γνώστες του αντικειμένου.Στο birdphone ψιλοβαριόντουσαν να μου μιλήσουν.Και δεν είναι οι οδηγίες στα ελληνικά.Όλα στα γερμανικά είναι,εκτός απο την κάρτα εγγύησης που έχει και ελληνικά.Αν γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μάθω εάν το κινητό εχει ξαναχρησιμοποιηθεί ας μου πεί,να το στείλω πίσω.Φάγανε και την αρνητική κριτική στο skroutz και στο καλό...

 

Λυπάμαι που πρέπει να στο πω αλλά μάλλον στοκαρισμένο ήταν,επιστροφή από άλλον δεν νομίζω αλλά ποτέ δε ξες.......:(:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Απο contres.gr.Κυρίως γιατί στο τηλέφωνο ήταν εξυπηρετικοί και γνώστες του αντικειμένου.Στο birdphone ψιλοβαριόντουσαν να μου μιλήσουν.Και δεν είναι οι οδηγίες στα ελληνικά.Όλα στα γερμανικά είναι,εκτός απο την κάρτα εγγύησης που έχει και ελληνικά.Αν γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μάθω εάν το κινητό εχει ξαναχρησιμοποιηθεί ας μου πεί,να το στείλω πίσω.Φάγανε και την αρνητική κριτική στο skroutz και στο καλό...

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις στην htc και να τοθς δώσεις το IMEI να ελέγξουν αν έχει πάει ποτέ για σερβις η συσκευή. Τίποτε άλλο:!:

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματάκια απο μένα.

Μην πάρετε branded! To vnp μου έδωσε branded χωρις να μου το πει, δε μπορούσα να βάλω την 4.1 (χωρίς να χαλάσω την εγγύηση), και η Tmobile το έχει κάνει παιδική χαρα, (μεχρι και εφαρμογή groupon έχει.). Το επέστρεψα την επόμενη μέρα, και με 20euro λιγότερα το πήρα unbranded

 

Επίσης κάτι σχετικό με vnp shop. Η κοπέλα μου αγόρασε ένα branded htc παλιότερα, δεν είχε πρόβλημα το κράτησε. Πήγε Αγγλία για Masters, και δεν έπιανε σήμα. Μίλησεμε Ο2 της είπανε πως ήταν blacklisted, δηλωμένο ως κλεμμένο. Έγινε φασαρία, της δώσανε τα λευτά πίσω από vnp shop αλλά την ταλαιπωρία την πλήρωσε η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Το unbranded απο πιο μαγαζί το πήρες?Είναι ο s4?Το κινητό φαίνεται μια χαρά.Οι πολλες εφαρμογες της tmobile με χαλάσανε στην αρχά,αλλά τις απενεργοποίησα και ετσι δεν φαίνονται και είναι πολύ μικρές για να πώ οτι πιάνουν χώρο.Το IMEI της συσκευής μου είπαν απο την HTC οτι είναι καθαρό.Είχε την 4.0.3 πάνω και έκανα το update.Άλλο update δεν μου βγάζει προς στιγμήν.Και δεν με πειράζει γιατι απο τα xperia που είχα(ray,go)καθε update τα έκανε χειρότερα εως άχρηστα. Διπύρινο και να είναι σαν το wildfire.Τες πα.Η οθόνη σε κάποιες γωνίες μου φαίνεται οτι χάνει τα χρώματά της.Σαν να ψυχραίνει.Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα παρτίδας ή είναι έτσι σε όλα?Gps πολύ γρήγορο,άνοιγα εφαρμογές την μία μετά την άλλη χωρίς lag,camera αρκετά καλή.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με το έρμο το One S (S3) και το JB; Τόσο καταπληκτικά δύσκολο είναι πια; Την υποστηρίζουμε και την ξαναματαϋποστηρίζουμε την HTC αλλά κάνει ό,τι μπορεί για να μας βγάλει ψεύτες.

 

Κάπου διάβασα ότι στην Αγγλία ανακοίνωσε ότι θα έρθει και το 4.2 για το One S. Καλοδεχούμενο (and then some) αλλά κατά το 2014 το βλέπω...

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Μόλις το αγόρασα και εγώ το πολυσυζητημένο One S. Δεν είναι branded, είναι αγορασμένο από ελληνική αλυσίδα καταστημάτων, φοράει τον S3 και είναι το γκρι χρώμα. Αυτό που παρατήρησα είναι το εξής. Διάβασα αναλυτικά όλο το θέμα (μου πήρε 3 μέρες βέβαια) και σε μένα συνέβη κάτι διαφορετικό. Κάνοντας unboxing το κινητό και πατώντας το κουμπί ενεργοποίησης, το κινητό δεν άνοιξε ποτέ. Περίμενα να το βρω με μισή μπαταρία αλλά μάλλον αυτή είναι εντελώς άδεια. Τέσπα. Το έβαλα στη φόρτιση ενώ ήταν σβηστό, το led ειδοποίησεων έγινε αμέσως κόκκινο, το οποίο αναβόσβηνε για μερικά λεπτά και τώρα συνεχίζει να ανάβει μόνιμα κόκκινο.

1) Ξέρει κάποιος τι σημαίνει αν αναβοσβήνει το κόκκινο? Φαντάζομαι ότι γίνεται οταν είναι κάτω από 5% μπαταρία.

2) Δεν φαίνεται ούτε used ούτε refurbished. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο? Αν ναι, έχει πρόβλημα με τη μπαταρία πλέον?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι σημαίνει αν αναβοσβήνει το κόκκινο? Φαντάζομαι ότι γίνεται οταν είναι κάτω από 5% μπαταρία.

 

Ακριβώς. Για όση ώρα αναβοσβήνει δεν επαρκεί το ρεύμα ούτε για boot...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα το debrand του One S επιτυχώς,μια χαρά και μόλις μπούταρε για 1η φορά μου έβγαλε και την JB,αυτά είναι τώρα θα παίρνει και πιο γρήγορα αναβαθμίσεις κλπ.

πρώτη φορά ασχολούμαι με τα HTC,έχουν πολύ δουλειά για να το πετύχεις αλλά αξίζει τελικά:):);)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674202

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα το debrand του One S επιτυχώς,μια χαρά και μόλις μπούταρε για 1η φορά μου έβγαλε και την JB,αυτά είναι τώρα θα παίρνει και πιο γρήγορα αναβαθμίσεις κλπ.

πρώτη φορά ασχολούμαι με τα HTC,έχουν πολύ δουλειά για να το πετύχεις αλλά αξίζει τελικά:):);)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674202

 

Το σκεφτομουν και εγω.... με βαζεις σε πειρασμο....

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομουν και εγω.... με βαζεις σε πειρασμο....

 

Και εγώ το σκεφτόμουν δυο μέρες γιατί είναι πιο δύσκολο από το να πάρεις ένα Samsung και να του περάσεις μέσω Odin μια official χωρίς προετοιμασίες κλπ. αλλά άξιζε τελικά.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...