Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έβαλα το morelocale2 και πλέον έχω Ελληνικά μενού (αυτό που παρατήρησα είναι ότι οι επαφές ταξινομούνταν κανονικά-αλφαβητικά χωρίς να έχω το morelocale2).

 

υπάρχει κάποια ερώτηση σχετικά με τα μηνύματα. Βλέπω ότι έχει κάποιο όριο 70 χαρακτήρων. Μετά την εγκατάσταση του morelocale2 και με την προϋπόθεση ότι θα έχω Ελληνικά μενού το όριο αυτό θα πάει στους 160 χαρακτήρες (μόνο ΚΕΦΑΛΑΙΑ άλλα δεν πειράζει).

 

τι γίνεται όμως αν κάποιος θέλει τα μενού στα ΑΓΓΛΙΚΑ και να γράφει μήνυμα με 160 χαρακτήρες; είναι δυνατό αυτό;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- εχω την αίσθηση οτι το morelocale2 ειναι για να μας δωσθει η δυνατοτητα να μπει μεσα η ελληνκη γλωσσα.

Η ταξινομήσει δεν εχει να κανει με αυτο. Παντως μιας και αναφερθήκαμε στην ταξινομήσει εμενα τα ταξινομεί αλλα ντα αλλα. Βα ζει πρωτα το Ζ απο το Γ. !!!!

 

- εγω συναντω αλλο προβλημα. γιατι για να εχεις VPN θα πρεπει να εχει κλειδωμα πληκτρολογιου με κωδικο, pin, η καποιο μοτιβο ??

δεν μπορω να μην εχω ?? το εχει τσεκαρει κανεις αυτο ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσα ότι όταν γράφω Ελληνικά το μήνυμα μπορεί να έχει 160 χαρακτήρες μόνο όταν είναι ΚΕΦΑΛΑΙΑ και γράμματα που δεν υπάρχουν στο Αγγλικό αλφάβητο (π.χ Γ,Ω,Δ κλπ). Μόλις πατήσω κάποιο γράμμα που υπάρχει και στο Ελληνικό και στο Αγγλικό αλφάβητο αυτόματα ο μετρητής μου δείχνει μέχρι 70 χαρακτήρες. Το κάνει και σε εσάς αυτό;

 

τελικά υπάρχει τρόπος αν κάποιος θέλει τα μενού στα ΑΓΓΛΙΚΑ να γράφει μήνυμα με 160 χαρακτήρες (στα Ελληνικά);

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσα ότι όταν γράφω Ελληνικά το μήνυμα μπορεί να έχει 160 χαρακτήρες μόνο όταν είναι ΚΕΦΑΛΑΙΑ και γράμματα που δεν υπάρχουν στο Αγγλικό αλφάβητο (π.χ Γ,Ω,Δ κλπ). Μόλις πατήσω κάποιο γράμμα που υπάρχει και στο Ελληνικό και στο Αγγλικό αλφάβητο αυτόματα ο μετρητής μου δείχνει μέχρι 70 χαρακτήρες. Το κάνει και σε εσάς αυτό;

 

τελικά υπάρχει τρόπος αν κάποιος θέλει τα μενού στα ΑΓΓΛΙΚΑ να γράφει μήνυμα με 160 χαρακτήρες (στα Ελληνικά);

 

Δοκίμασες να βάλεις το handcent SMS?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να βάλεις το handcent SMS?

 

όχι, δηλ. χωρίς αυτό δεν γίνεται αυτό που ζητάω;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Από χτες αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Ενώ συνδέομαι σε δίκτυα με φουλ σήμα δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ. Το έχω δοκιμάσει σε 2 διαφορετικά δίκτυα. Με 3G μπαίνω κανονικά. Δοκίμασα να μπω σε safe mode αλλά πάλι τπτ. Διέγραψα 3 εφαρμογές που πέρασα χτες πάλι τα ίδια. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο εκτός από reset?
Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσα ότι όταν γράφω Ελληνικά το μήνυμα μπορεί να έχει 160 χαρακτήρες μόνο όταν είναι ΚΕΦΑΛΑΙΑ και γράμματα που δεν υπάρχουν στο Αγγλικό αλφάβητο (π.χ Γ,Ω,Δ κλπ). Μόλις πατήσω κάποιο γράμμα που υπάρχει και στο Ελληνικό και στο Αγγλικό αλφάβητο αυτόματα ο μετρητής μου δείχνει μέχρι 70 χαρακτήρες. Το κάνει και σε εσάς αυτό;

 

τελικά υπάρχει τρόπος αν κάποιος θέλει τα μενού στα ΑΓΓΛΙΚΑ να γράφει μήνυμα με 160 χαρακτήρες (στα Ελληνικά);

Κανένα (μα κανένα) κινητό δεν μπορεί να στείλει μήνυμα με 160 μικρούς και τονισμένους ελληνικούς χαρακτήρες. Σε όσα κινητά νομίζεις ότι γίνεται αυτό, γίνεται ουσιαστικά μετατροπή των μικρών σε κεφαλαίων και η αποστολή γίνεται μόνο με κεφαλαία. Αυτό είναι περιορισμός δικτύου! Και φυσικά γίνεται να είναι το μενού στα αγγλικά και να γράφεις ελληνικά. Από τις ρυθμίσεις επέλεξε την ελληνική ως γλώσσα εισαγωγής κειμένου και την αγγλική ως γλώσσα της συσκευής. Οπότε μάλλον δε χρειαζόσουν και το morelocale2!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον δε χρειαζόσουν και το morelocale2!

 

παρατηρώ το εξής, πείτε μου αν συμβαίνει και σε εσάς

 

ME morelocale2 και επιλογή της Αγγλικής στα μενού: ότι όταν γράφω Ελληνικά το μήνυμα μπορεί να έχει 160 χαρακτήρες μόνο όταν είναι ΚΕΦΑΛΑΙΑ και γράμματα που δεν υπάρχουν στο Αγγλικό αλφάβητο (π.χ Γ,Ω,Δ κλπ). Μόλις πατήσω κάποιο γράμμα που υπάρχει και στο Ελληνικό και στο Αγγλικό αλφάβητο αυτόματα ο μετρητής μου δείχνει μέχρι 70 χαρακτήρες.

 

ME morelocale2 και επιλογή της Ελληνικής στα μενού: γράφω κανονικά μήνυμα με 160 χαρακτήρες αρκεί να είναι όλοι κεφαλαία γράμματα.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ το εξής, πείτε μου αν συμβαίνει και σε εσάς

 

ME morelocale2 και επιλογή της Αγγλικής στα μενού: ότι όταν γράφω Ελληνικά το μήνυμα μπορεί να έχει 160 χαρακτήρες μόνο όταν είναι ΚΕΦΑΛΑΙΑ και γράμματα που δεν υπάρχουν στο Αγγλικό αλφάβητο (π.χ Γ,Ω,Δ κλπ). Μόλις πατήσω κάποιο γράμμα που υπάρχει και στο Ελληνικό και στο Αγγλικό αλφάβητο αυτόματα ο μετρητής μου δείχνει μέχρι 70 χαρακτήρες.

 

ME morelocale2 και επιλογή της Ελληνικής στα μενού: γράφω κανονικά μήνυμα με 160 χαρακτήρες αρκεί να είναι όλοι κεφαλαία γράμματα.

 

Η λύση έχει ήδη δοθεί, και λέγεται handcent.

Ας μην συνεχίσουμε τα offtopic, δεν είναι θέμα της συγκεκριμένης συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου στη 4.0.4 όταν πατάω συνεχόμενα μια επαφή και εμφανιστεί το μενού, διαλέγω default action --> call mobile αλλά δεν το πιάνει...καμμιά ιδέα?

 

Καμμιά ιδέα?

Επίσης δεν υπάρχει η κυκλική εναλλαγή στις αρχικές οθόνες καθώς σταματά στην πρώτη και τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.de/itm/HTC-ONE-S-ANDROID-SMARTPHONE-8MP-KAMERA-GPS-NAVIGATION-TOUCHSCREEN-BLUETOOTH-NEU-/200868118357?pt=DE_Handy_s&hash=item2ec4ac3f55 και 15 ευρώ μεταφορικά.

 

Βέβαια είναι branded, αλλά μου φαίνεται αρκετά καλή τιμή :)

 

Δυστυχώς δεν είδα κάπου να γράφει αν είναι με την S3 ή την S4, μπορείς του στείλεις όμως μήνυμα και να ρωτήσεις. Αγγλικά μιλάνε λίγο πολλοί όλοι ;)

1)Είναι branded στη Vodafone (ακόμα την 4.0.3 έχει)

2)Είναι με τον S3

3)Δεν έχει εγγύηση στην Ελλάδα.Πρέπει να τους το στείλεις εκεί.

Αν δεν σε πειράζουν αυτά πάρτο.Μια χαρά δουλεύει ο S3 πάντως

Link to comment
Share on other sites

ηρθα σε επικοινωνια με τον προμηθευτη στο amazon.co.uk (prepaymania) και σε ερωτηση που τους εκανα αν ειναι με τον S4 μου ειπαν το οχι :mad:

 

Hello,

 

 

Thank you for your email. The HTC one s is S3 snapdragon 1.7.

Kind regards

 

Sophie | Customer Services

 

 

καποιο μαγαζι απο οπου εχει τσεκαρισμενα τον S4 ξεροει κανεις?

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

ηρθα σε επικοινωνια με τον προμηθευτη στο amazon.co.uk (prepaymania) και σε ερωτηση που τους εκανα αν ειναι με τον S4 μου ειπαν το οχι :mad:

 

 

 

 

καποιο μαγαζι απο οπου εχει τσεκαρισμενα τον S4 ξεροει κανεις?

 

Αν δεν το βρείτε με τον s4 μην κολλατε.Όπως και να χει το κινητό ειναι κορυφαιο.Δεν θα δείτε διαφορές ανάμεσα στους δύο επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα. Νέο μέλος και παντελώς άσχετος από κινητά android. Να φανταστείτε είμαι με ένα nokia navigator 3 χρόνια τώρα. Τέσπα...αποφασίζοντας πλέον να αναβαθμιστώ, τις 3 τελευταίες μέρες το έχω ρίξει στο διάβασμα και ενώ η γυναίκα μου έχει iphone, εμένα με γοητεύει από πολλές απόψεις το htc one S ή αν θέλετε γενικότερα η htc.

Επειδή γνωρίζετε πολλά περισσότερα, πείτε μου μια γνώμη αν μπορώ να κάνω κάποια κίνηση από τον εν λόγω πωλητή στο ebay

 

http://www.ebay.com.au/sch/m.html?_odkw=&_uhb=1&item=121040340894&pt=Cell_Phones&_osacat=0&hash=item1c2e91079e&_ssn=love.taiwan&_trksid=p2046732.m570.l1313&_nkw=htc&_sacat=0&_from=R40

 

Γλυκοκοιτάζω συγκεκριμένα αυτό

http://www.ebay.com.au/itm/New-Unlocked-HTC-One-S-Z520e-Special-Edition-64GB-Beats-Audio-Cell-Phone-White-/130833453308?pt=Cell_Phones&hash=item1e764810fc&_uhb=1#ht_5273wt_1163

 

Διάβασα παραπίσω για branded, κλειδωμένα, ξεκλείδωτα, προβλήματα γλώσσας κλπ...Οπότε αν θέλετε κατατοπίστε με αν θα κάνατε την κίνηση ως πιο έμπειροι...μιας και από ebay δεν έχω παραγγείλει ποτέ κινητό και δεν έχω ιδέα τι γίνεται.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα. Νέο μέλος και παντελώς άσχετος από κινητά android. Να φανταστείτε είμαι με ένα nokia navigator 3 χρόνια τώρα. Τέσπα...αποφασίζοντας πλέον να αναβαθμιστώ, τις 3 τελευταίες μέρες το έχω ρίξει στο διάβασμα και ενώ η γυναίκα μου έχει iphone, εμένα με γοητεύει από πολλές απόψεις το htc one S ή αν θέλετε γενικότερα η htc.

Επειδή γνωρίζετε πολλά περισσότερα, πείτε μου μια γνώμη αν μπορώ να κάνω κάποια κίνηση από τον εν λόγω πωλητή στο ebay

 

http://www.ebay.com.au/sch/m.html?_odkw=&_uhb=1&item=121040340894&pt=Cell_Phones&_osacat=0&hash=item1c2e91079e&_ssn=love.taiwan&_trksid=p2046732.m570.l1313&_nkw=htc&_sacat=0&_from=R40

 

Γλυκοκοιτάζω συγκεκριμένα αυτό

http://www.ebay.com.au/itm/New-Unlocked-HTC-One-S-Z520e-Special-Edition-64GB-Beats-Audio-Cell-Phone-White-/130833453308?pt=Cell_Phones&hash=item1e764810fc&_uhb=1#ht_5273wt_1163

 

Διάβασα παραπίσω για branded, κλειδωμένα, ξεκλείδωτα, προβλήματα γλώσσας κλπ...Οπότε αν θέλετε κατατοπίστε με αν θα κάνατε την κίνηση ως πιο έμπειροι...μιας και από ebay δεν έχω παραγγείλει ποτέ κινητό και δεν έχω ιδέα τι γίνεται.

Ευχαριστώ.

 

http://www.phonearena.com/phones/compare/HTC-One-SV,HTC-One-S/phones/7570,6579

 

Καλυτερα απο ελλαδα htc one s

Link to comment
Share on other sites

οταν αγοραζεις εκτος ευρωπης να εχεις στο νου σου 2 πραγματα, (1) μπορει το πακετο να περασει απο τελωνειο, οποτε να πληρωσεις εξτρα λεφτα και (2) -ισως και σημαντικοτερο- οτι δεν εχεις ευρωπαικη εγγυηση, αρα αν τυχον γινει κατι, δυσκολα θα βγαλεις ακρη.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι branded από t Mobile παρόλα αυτά στο google play το αναγνωρίζει σαν Vodafone... Θα πάρω αναβαθμιση μαζί με ποια κινητά? Της Vodafone ή τής t mobile?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Αν κάποιο είναι branded όπως λέτε, πως το καταλαβαίνετε? Επίσης είναι καλύτερα να μην είναι?

 

Οι επιλογες σου ειναι S3 ή S4 Branded. Να παρεις S3 branded δεν παιζει και S4 δεν υπαρχει. Εγω προτεινω S4 Branded.

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές υπάρχουν αλλά ελάχιστες και θέλει κάθε μέρα ψάξιμο και πολύ τύχη! Πριν λίγο βρήκα αυτό. Έκανα μια δουλίτσα που είχα και μετά από ένα τέταρτο πήγα να το χτυπήσω και ...φυσικά και το είχε χτυπήσει άλλος!
Link to comment
Share on other sites

Από χτες αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Ενώ συνδέομαι σε δίκτυα με φουλ σήμα δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ. Το έχω δοκιμάσει σε 2 διαφορετικά δίκτυα. Με 3G μπαίνω κανονικά. Δοκίμασα να μπω σε safe mode αλλά πάλι τπτ. Διέγραψα 3 εφαρμογές που πέρασα χτες πάλι τα ίδια. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο εκτός από reset?

 

Το ίδιο έκανε σε μένα μετά από την αναβάθμιση και έστρωσε μονάχα με hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος εάν τα καινούργια παιχνίδια της gameloft (modern combat 4 και άλλα) είναι συμβατά με την συσκευή?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα βάλει πιο παλιά με την έκδοση 4.0.4 και έπαιζε κανονικά (έκδοση 1.0). Γενικά όσα παιχνίδια της gameloft έχω δοκιμάσει παίζουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...