Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ενώ έχω απενεργοποιησει την εφαρμογή χάρτες αυτή δείχνει να καταναλώνει ενέργεια.... Ξέρει κάποιος το λόγο. Από τις εφαρμογές φαίνεται απενεργοποιημένη ακόμη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@geioannou οι φίλοι μου δεν πήραν τη θήκη για το hos προφανώς, αλλά για τα δικά τους κινητά, η diztronic βγάζει για πολλά μοντέλα της θήκη στο ίδιο μοτίβο...

 

@tempo προς το παρόν μόνο από diztronic.com το παίρνεις με αποστολή στην Ελλάδα.... Αρχικά ούτε από εκεί έστελνε, μετά από παρακάλια το ξεκλείδωσε :-)

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

ποσες αναβαθμησεις θα μας ζητησει ρε παιδια. μου ζητησε μια την οποια την εκανα 158 mb και τωρα θελει αλλη μια 612 mb !! σωστο ειναι αυτο ? προχωράω κανονικα ??
Link to comment
Share on other sites

οκ, εχω προχωρισει κανονικα με τις αναβαθμησεις. δεν μου ζηταει αλλες και ειμαι οκ.

αυτο που δεν ειχα καταλαβει ειναι το οτι χρειάζομαι αλλαγη καρτας λογο του οτι η κλασσική δεν ταιριάζει. να ειμαι ειλικρινής θα ηθελα να την έκοβα και να κρατούσα το κομματι που θα αφαιρεθεί αλλα δεν νομιζω οτι εχω αυτη την δυνατότητα. οποτε αργοτερα θα πρεπει να επισκεφτώ ενα καταστημα να προμηθευτώ μια micro sim card.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ, εχω προχωρισει κανονικα με τις αναβαθμησεις. δεν μου ζηταει αλλες και ειμαι οκ.

αυτο που δεν ειχα καταλαβει ειναι το οτι χρειάζομαι αλλαγη καρτας λογο του οτι η κλασσική δεν ταιριάζει. να ειμαι ειλικρινής θα ηθελα να την έκοβα και να κρατούσα το κομματι που θα αφαιρεθεί αλλα δεν νομιζω οτι εχω αυτη την δυνατότητα. οποτε αργοτερα θα πρεπει να επισκεφτώ ενα καταστημα να προμηθευτώ μια micro sim card.

 

Υπάρχει κόφτης της κανονικής κάρτας και έτσι μπορείς να την χρησιμοποιείς και ως Micro και ως κανονική. Κάποια καταστήματα ανάλογα με τον πωλητή σε εξυπηρετούν, οι περισσότεροι δυστυχώς έχουν ως μοναδική επιλογή την αγορά άλλης κάρτας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για οσους μενουν Αθηνα, με 0€ σε 10'' στο public. εξυπηρετικότατοι μπραβο τους, να τα λεμε κι ολα....

απο εκει και περα δουλευω και με την SIM μεσα εδω και καμια ωρα και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. καμιασχεση με το προηγουμενο android μου samsung galaxy ace.

λιγο με τις επαφες τα εχω βρει σκουρα, ενω εχω αποθυκευση καποιες δεν μου τις εμφανίζει. θελει ψάξιμο αρκετο, δεν λεω, πριν αρχισω τις απορίες.....

αραγε πρεπει μια επαφη να την εντάξουμε σε καποια ομαδα ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

για οσους μενουν Αθηνα, με 0€ σε 10'' στο public. εξυπηρετικότατοι μπραβο τους, να τα λεμε κι ολα....

απο εκει και περα δουλευω και με την SIM μεσα εδω και καμια ωρα και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. καμιασχεση με το προηγουμενο android μου samsung galaxy ace.

λιγο με τις επαφες τα εχω βρει σκουρα, ενω εχω αποθυκευση καποιες δεν μου τις εμφανίζει. θελει ψάξιμο αρκετο, δεν λεω, πριν αρχισω τις απορίες.....

αραγε πρεπει μια επαφη να την εντάξουμε σε καποια ομαδα ?

 

Δοκίμασε αυτό, πάνε στης επαφές και επάνω αριστερά γραφή Τηλεφωνικός Κατάλογος τσέκαρε από εκεί ποιες επαφές θέλεις να εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

πηγα εκει και παρατηρησα οτι για μου βγαλει τις επαφες που μολις εχω δημιουργησει πρεπει ο λογαριασμος google να ειναι επιλεγμενος.

αυτο πως το εννοει ? ειχα την εντυπωση οτι εαν ειναι αυτο επιλεγμενο τοτε εμφανιζει εκει οσους εχουν gmail και οχι οτι ειναι δεσμευτικο για της επαφες που ειναι αποθηκευμένες απος μεσα στο τηλεφωνο. εχω καταλαβει λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

πηγα εκει και παρατηρησα οτι για μου βγαλει τις επαφες που μολις εχω δημιουργησει πρεπει ο λογαριασμος google να ειναι επιλεγμενος.

αυτο πως το εννοει ? ειχα την εντυπωση οτι εαν ειναι αυτο επιλεγμενο τοτε εμφανιζει εκει οσους εχουν gmail και οχι οτι ειναι δεσμευτικο για της επαφες που ειναι αποθηκευμένες απος μεσα στο τηλεφωνο. εχω καταλαβει λαθος ?

 

Βάλε όλες τις επαφές σου στο Επαφές Google, τσεκάρισε στο τηλ. σου (από εκεί που σου είπα) το Google και θα σου βγάλει όλες τις επαφές που έχεις βάλει.

Link to comment
Share on other sites

πηγα εκει και παρατηρησα οτι για μου βγαλει τις επαφες που μολις εχω δημιουργησει πρεπει ο λογαριασμος google να ειναι επιλεγμενος.

αυτο πως το εννοει ? ειχα την εντυπωση οτι εαν ειναι αυτο επιλεγμενο τοτε εμφανιζει εκει οσους εχουν gmail και οχι οτι ειναι δεσμευτικο για της επαφες που ειναι αποθηκευμένες απος μεσα στο τηλεφωνο. εχω καταλαβει λαθος ?

 

Όταν προσθέτεις επαφές έχεις επιλογή να τις προσθέσεις στα:

1) google

2) sim και

3) τηλέφωνο.

Πέρνα τις επαφές σου στο τηλέφωνο και μετά κάνε συγχρονισμό με τον gmail λογαριασμό σου για να μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

@geioannou

μπορεις να μου δωσεις το link στο amazon.co.uk απο οπου πηρες το τηλεφωνο και σου βγηκε με τον S4 επεξεργαστη?

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

οκ, μια χαρα παιζει, το καταλαβα. απλος πιστευα οτι επιλεγοντας το google θα μου συγχρόνιζε μονο τις επαφες που εχω στο gmail account μου.

δεν μπορω να βρω τωρα το πως θα μπορεσω να ταξινομισω. ελληνικη επανω στην λιστα και αγγλικα στο τελος....

 

idemis παρε πμ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μόλις το πήρα στα χέρια μου.....ερώτηση κρίσιμη: να το βάλω να φορτίσει τέρμα ή να το αφήσω να σβήσει καταναλώνοντας την μπαταρία που έχει και μετά να το φορτίσω απο το μηδεν;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μόλις το πήρα στα χέρια μου.....ερώτηση κρίσιμη: να το βάλω να φορτίσει τέρμα ή να το αφήσω να σβήσει καταναλώνοντας την μπαταρία που έχει και μετά να το φορτίσω απο το μηδεν;

 

καλοριζικο λοιπον. εγο θα εκανα το 2ο. το πιθανοτερο ειναι η σταθμη της μπαταριας που σου δειχνει, να ειναι τελειως εικονικη. εμενα δεν αναβε καν. οποτε παιξε λιγο και πολυ συντομα θα ζητησει φόρτιση. απλος οπως και να εχει μην κανεις τα update εαν δεν εισαι σιγουρος για το οτι θα αντεξει μεχρι το τελος.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα αν φορτισουμε το κιν με άλλο φορτιστή με λίγα παραπάνω ή παρακάτω ma;Δεν με πειράζει αν θέλει περισσότερη ή λιγότερη ώρα αλλά αν μπορεί να βλάψει την μπαταρία.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

ενθουσιασμένος απο την πρώτη επαφή με το τηλέφωνο, είναι πραγματικά γρήγορο και φυσικά πανέμορφο.....

 

ερώτηση: υπάρχει κάποιος τρόπος να κλείνουμε την οθόνη και να κλειδώνει το τηλέφωνο χωρίς να πατάμε το κουμπάκι on/off?

ίσως κάποιο κουμπάκι στην οθόνη να μπορούσε να κάνει αυτή τη δουλειά.....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

@tempo προς το παρόν μόνο από diztronic.com το παίρνεις με αποστολή στην Ελλάδα.... Αρχικά ούτε από εκεί έστελνε, μετά από παρακάλια το ξεκλείδωσε :-)

 

φίλε μου, έχω στείλει μήνυμα στην diztronic.com αν κάνει αποστολή στην Ελλάδα άλλα απάντηση δεν έχω πάρει.....και μάλλον δεν θα πάρω.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: υπάρχει κάποιος τρόπος να κλείνουμε την οθόνη και να κλειδώνει το τηλέφωνο χωρίς να πατάμε το κουμπάκι on/off?

ίσως κάποιο κουμπάκι στην οθόνη να μπορούσε να κάνει αυτή τη δουλειά.....

 

Παίζουν κάτι εφαρμογές στο Google Play, δεν έχω δοκιμάσει κάποια βέβαια...

ψάξε για Screen Off and Lock.

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη είναι καταπληκτική άλλα να ρωτήσω κάτι που μου έκανε εντύπωση: ενώ τα χρώματα είναι πεντακάθαρα και το άσπρο είναι άσπρο όταν την κοιτάω απο κάποια γωνία (απο το πλάι) τότε την βλέπω να έχει ένα ελαφρό μπλέ χρώμα.....είναι φυσιολογικό αυτό;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη είναι καταπληκτική άλλα να ρωτήσω κάτι που μου έκανε εντύπωση: ενώ τα χρώματα είναι πεντακάθαρα και το άσπρο είναι άσπρο όταν την κοιτάω απο κάποια γωνία (απο το πλάι) τότε την βλέπω να έχει ένα ελαφρό μπλέ χρώμα.....είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Κάποιοι κατακρίνουν τις super amoled οθόνες για τον λόγο που αναφέρεις (είναι χαρακτηριστικό τον οθονών super amoled το ελαφρό μπλε όταν κοιτάζεις υπό γωνία την οθόνη). Η απάντηση σε όλους αυτούς είναι ότι όλες οι άλλες οθόνες μπροστά στα χρώματα των super amoled είναι σαν ξεβαμένες! Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος κάποιος να βλέπει ταινία, να παίζει με το κινητό του ή να κάνει οτιδήποτε άλλο και να το κρατάει υπό γωνία. Τέλος, έχω δει πολλές lcd οθόνες που αντί να βγάζουν το ωραίο άσπρο που βγάζουν οι super amoled οθόνες, βγάζουν ένα κιτρινωπό άσπρο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με το ποστ #1903 ;

 

99% είναι από το location της htc, αυτό που σου βγάζει και τα δεδομένα για τον καιρό ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

νέος με το htc one s πήγα να βάλω το morelocale 2.

όταν ψάχνω στο play store με το όνομα και βάζω πχ moreloc τότε βλέπω ότι μου δείχνει στα αποτελέσματα 2-3 φορές το morelocale2 και μια φορά το morelocale.

 

γιατί συμβαίνει αυτό; υπάρχει πιθανότητα να είναι διαφορετικές εκδόσεις της ίδιας εφαρμογής;

 

όταν διαλέγω morelocale2 κάτι λέει για έκδοση 4.2. Εγώ έχω 4.1.1, να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

νέος με το htc one s πήγα να βάλω το morelocale 2.

όταν ψάχνω στο play store με το όνομα και βάζω πχ moreloc τότε βλέπω ότι μου δείχνει στα αποτελέσματα 2-3 φορές το morelocale2 και μια φορά το morelocale.

 

γιατί συμβαίνει αυτό; υπάρχει πιθανότητα να είναι διαφορετικές εκδόσεις της ίδιας εφαρμογής;

 

όταν διαλέγω morelocale2 κάτι λέει για έκδοση 4.2. Εγώ έχω 4.1.1, να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή;

 

Αυτό βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...