Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια

σκέφτομαι την αγορα ενος κινητου (λογικό)

είχα φάει κόλλημα με το one s (εννοείται) αλλα δεν επεφτε η τιμή του

τελικά άρχισα να καλοβλεπω το nexus 4

μου προτείνανε και το motorola razr I

το nexus 4 ξεχαστηκε λόγω διαθεσιμότητας

τώρα αναμεσα στα 2 πιο προτείνετε

και αν το S είναι s4;

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι λιγο τραγικο που δεν μπορεις να ορισεις ringtone για μια ομαδα επαφων?

 

Όχι δεν είναι. Άν όμως το θεωρείς τόσο σημαντικό υπάρχει και η εφαρμογή "Group ringtones" στο play store.

Link to comment
Share on other sites

καλα, προφανως δεν ειναι σημαντικο απλα μου εκανε εντυπωση δεδομενου οτι ολα τα παλιοτερα κινητα μου το ειχαν.

thanks για το app.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια

σκέφτομαι την αγορα ενος κινητου (λογικό)

είχα φάει κόλλημα με το one s (εννοείται) αλλα δεν επεφτε η τιμή του

τελικά άρχισα να καλοβλεπω το nexus 4

μου προτείνανε και το motorola razr I

το nexus 4 ξεχαστηκε λόγω διαθεσιμότητας

τώρα αναμεσα στα 2 πιο προτείνετε

και αν το S είναι s4;

 

ειχα κοιταξει κι εγω για το razr i, τελικα προτιμησα το One S.

τα κινητα εχουν αρκετα κοινα χαρακτηριστικα ειναι αληθεια.

στα + του razr θεωρω τις εξαιρετικες διαστασεις του κινητου για οθονη 4.3 και την πολυ δυνατη μπαταρια.

απο την αλλη, το one ειναι καλυτερο media κινητο (καλυτερες φωτο κ video, ποιοτικοτερη αναπαραγωγη ηχου κτλ) και , κατα την προσωπικη μου αποψη, ΠΟΛΥ πιο ομορφο σαν συσκευη. δεν εχω κρατησει το razr, αλλα η αισθηση που σου δινει το one οταν το εχεις στα χερια σου ειναι μοναδικη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια

σκέφτομαι την αγορα ενος κινητου (λογικό)

είχα φάει κόλλημα με το one s (εννοείται) αλλα δεν επεφτε η τιμή του

τελικά άρχισα να καλοβλεπω το nexus 4

μου προτείνανε και το motorola razr I

το nexus 4 ξεχαστηκε λόγω διαθεσιμότητας

τώρα αναμεσα στα 2 πιο προτείνετε

και αν το S είναι s4;

 

Για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα του motorola είναι ότι έχει κάρτα γραφικών (gpu) όμοια με του galaxy s και του galaxy nexus, στα υπόλοιπα και οι 2 συσκευές είναι πάρα πολύ δυνατές. Προσωπικά θα επέλεγα με κλειστά μάτια το One S, αλλά τα γούστα διαφέρουν...

 

#Αποτελέσματα έρευνας

Μετά από μέρες έρευνας έχω βρει το One S ελληνικό και με τον S4 σε μεγάλη εταιρία κινητής, όμως στα 499€ (τιμή απαγορευτική για αυτήν την συσκευή).

Παρομοίως (στα 499€), μεγάλο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα (που δεν συνεργάζεται με το skroutz) υποστηρίζει ότι πουλάει το One S με τον S4, δεν είναι branded, αλλά έχει αγγλικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο (δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει).

Στο ebay όσο και να έψαξα είναι σχεδόν αδύνατο να βρεις τη συσκευή με τον S4 και να μην είναι branded (βρήκα ένα σφραγισμένο στα 390 ευρώ, αλλά ήταν branded στην 3 mobile (επιβεβαιωμένο)).

Μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι αυτήν τη στιγμή οι επιλογές μου είναι:

1. να πάρω την ελληνική συσκευή με τον S3 στα 400€

2. να πάρω branded την συσκευή με τον S4 στα 400€

3. να κερδίσω 100 ευρώ στο στοίχημα και να πάρω την πολυπόθητη συσκευή με τα 500€ (και πάλι με 500€ πάιρνεις πολύ καλύτερη συσκευή!)

4. να πάρω άλλη συσκευή

 

...

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.de/itm/HTC-ONE-S-ANDROID-SMARTPHONE-8MP-KAMERA-GPS-NAVIGATION-TOUCHSCREEN-BLUETOOTH-NEU-/200868118357?pt=DE_Handy_s&hash=item2ec4ac3f55 και 15 ευρώ μεταφορικά.

 

Βέβαια είναι branded, αλλά μου φαίνεται αρκετά καλή τιμή :)

 

Δυστυχώς δεν είδα κάπου να γράφει αν είναι με την S3 ή την S4, μπορείς του στείλεις όμως μήνυμα και να ρωτήσεις. Αγγλικά μιλάνε λίγο πολλοί όλοι ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και καλη χρονια!!

θα ηθελα και εγω να σας ρωτησω σχετικα με το gps της συσκευης.

επειδη το χρησιμοποιω αρκετα (σε στερια και θαλασσα), ειστε ευχαριστημενοι με το gps;

κλειδωνει αμεσα δορυφορους;

κατι αρνητικο ή κατι που τυχον σας προβληματισε;

ευχαριστω

Δουλεύεις πολύ, κάνεις πολλά λάθη. Δουλεύεις λίγο, κάνεις λίγα λάθη. Δεν δουλεύεις καθόλου, δεν κάνεις λάθη.

Δεν κάνεις λάθη, ΠΡΟΑΓΕΣΑΙ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@ Trendelenburg

Ο S4 είναι το γράφει παρακάτω, αν θες την γνώμη μου πάρε το, το ότι είναι branded δεν θεωρώ ότι είναι θέμα...

Edited by skriker21
Link to comment
Share on other sites

απο την vodafone εμαθα οτι το κινητο δεν θα το ξαναφερουν....οποτε με εριξαν στο μαυρο σκοταδι.

οποτε η προχωρω σε αγορα απο αλλου, εξωτερικο η εσωτερικο η παω σε καποια αλλη επιλογη....

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το gps μετά το update??

Ενεργοποιείται αλλά δε κλειδώνει δορυφόρους. Το ανακάλυψα τυχαία

χθες χρησιμοποιώντας την εφαρμογή vrisko

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα του motorola είναι ότι έχει κάρτα γραφικών (gpu) όμοια με του galaxy s και του galaxy nexus, στα υπόλοιπα και οι 2 συσκευές είναι πάρα πολύ δυνατές. Προσωπικά θα επέλεγα με κλειστά μάτια το One S, αλλά τα γούστα διαφέρουν...

 

#Αποτελέσματα έρευνας

Μετά από μέρες έρευνας έχω βρει το One S ελληνικό και με τον S4 σε μεγάλη εταιρία κινητής, όμως στα 499€ (τιμή απαγορευτική για αυτήν την συσκευή).

Παρομοίως (στα 499€), μεγάλο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα (που δεν συνεργάζεται με το skroutz) υποστηρίζει ότι πουλάει το One S με τον S4, δεν είναι branded, αλλά έχει αγγλικό μενού και ελληνικό πληκτρολόγιο (δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει).

Στο ebay όσο και να έψαξα είναι σχεδόν αδύνατο να βρεις τη συσκευή με τον S4 και να μην είναι branded (βρήκα ένα σφραγισμένο στα 390 ευρώ, αλλά ήταν branded στην 3 mobile (επιβεβαιωμένο)).

Μετά από όλα αυτά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι αυτήν τη στιγμή οι επιλογές μου είναι:

1. να πάρω την ελληνική συσκευή με τον S3 στα 400€

2. να πάρω branded την συσκευή με τον S4 στα 400€

3. να κερδίσω 100 ευρώ στο στοίχημα και να πάρω την πολυπόθητη συσκευή με τα 500€ (και πάλι με 500€ πάιρνεις πολύ καλύτερη συσκευή!)

4. να πάρω άλλη συσκευή

 

...

 

Η απάντησή είναι το 3, μια χαρά τιμούλα είναι για Ελληνικό να έχεις και την εγγύησή σου χαλαρά άν χρειαστείς κάτι , γιατί αλλιώς σε branded περιμένεις το ανταλλακτικό από το εξωτερικό.

Η διαφορά του s3 με τον s4 δεν είναι ικανά ορατή σε καθημερινή χρήση ώστε να καθιστά απαγορετική την αγορά του s3. Το είχα για κάποιο διάστημα και το κινητό ήταν ταχύτατο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το gps μετά το update??

Ενεργοποιείται αλλά δε κλειδώνει δορυφόρους. Το ανακάλυψα τυχαία

χθες χρησιμοποιώντας την εφαρμογή vrisko

 

Το πρόβλημα λυθηκε τελικά με απενεργοποίηση της εφαρμογής ΕΓΣΑ87

Edited by kohatzim
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

τηλέφωνο αγορασμένο απο Αγγλία (sim free). Αφού είναι sim free λογικά δεν θα είναι branded έτσι ή κάνω λάθος;

 

θα έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά; αν δεν τα έχει καθόλου μπορώ να τα προσθέσω (χωρίς να "πειράξω" το τηλέφωνο);

θα έχει πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

τηλέφωνο αγορασμένο απο Αγγλία (sim free). Αφού είναι sim free λογικά δεν θα είναι branded έτσι ή κάνω λάθος;

 

θα έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά; αν δεν τα έχει καθόλου μπορώ να τα προσθέσω (χωρίς να "πειράξω" το

θα έχει πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις;

 

Google play-> more lokale 2 και ξεμπερδεψες. Απελπιστικά απλό και αποτελεσματικό

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

sorry για την ερώτηση άλλα είμαι εντελώς άσχετος με android (έχω ios).

Βλέπω ότι το oneS έχει κάποιο θέμα με την μνήμη-χωρητικότητα. Κάπου είδα ότι έχει 2GB για εφαρμογές και 10GB για data ( απο τα 16GB που είναι συνολικά η μνήμη του).

 

Σε αυτά τα 2GB υπάρχει και το λειτουργικό (οπότε μένουν λιγότερα για εφαρμογές);

στην μνήμη ( των 2GB ) που απομένει τι περίπου μπορώ να βάλω; πόσες περίπου εφαρμογές-παιχνίδια (sorry άλλα δεν ξέρω απο μέγεθη εφαρμογών στο android ). Για παράδειγμα μπορώ να βάλω μια καλή εφαρμογή GPS και μερικά παιχνίδια;

 

εσείς τι έχετε περασμένο στο oneS σας για να καταλάβω.....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

2gb ειναι καθαρα για εφαρμογες. ουσιαστικα η μνημη χωριζεται σε 2 (εφαρμογες) +4 (συστημα) + 10 (αρχεια).

 

οτι εφαρμογες ειχε και στο iphone σου, θα μπορεις να τις εχεις κι εδω. δεν εχουν σημαντικη διαφορα στο μεγεθος. οπως υπαρχουν τα απλα παιχνιδια που θα πιασουν λιγο χωρο, ετσι υπαρχουν και τα 3d που θα χρειαστουν καποια gb. δυστυχως δεν θα εχεις την ανεση να εχεις πολλα 3d παιχνιδια (οπως πχ σε καποια συσκευη με εξτρα καρτα μνημης), αλλα κι ενα τη φορα δεν θα σε χαλασει.

 

κι ετσι για να παρεις μια ιδεα, με γυρω στις 60 εφαρμογες, ειμαι στο μισο του διαθεσιμου χωρου (1 Gb ακομα).

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω οποιος μπορει ας απαντησει γρηγορα! εχω βρει αυτο το one s http://www.amazon.co.uk/HTC-One-Sim-Free-Smartphone/dp/B007H7G6IE/ref=cm_cr_pr_product_top

 

ειναι με τον s4? θα παρει το κινητο JB? με την εγγυηση τι γινεται αφου ειναι απο το αμαζον?

εχει κατι που πρεπει να προσεξω επειδη το κινητο ειναι απο αγγλια?

απο support και develpment πως τα παει?

σε σχεση με το galaxy nexus και το xperia s ποιο θα επιλέγατε για all around χρηση,θεαση καμιας ταινιες,πολυ serfarisma,skype και gaming?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω οποιος μπορει ας απαντησει γρηγορα! εχω βρει αυτο το one s http://www.amazon.co.uk/HTC-One-Sim-Free-Smartphone/dp/B007H7G6IE/ref=cm_cr_pr_product_top

 

ειναι με τον s4? θα παρει το κινητο JB? με την εγγυηση τι γινεται αφου ειναι απο το αμαζον?

εχει κατι που πρεπει να προσεξω επειδη το κινητο ειναι απο αγγλια?

απο support και develpment πως τα παει?

σε σχεση με το galaxy nexus και το xperia s ποιο θα επιλέγατε για all around χρηση,θεαση καμιας ταινιες,πολυ serfarisma,skype και gaming?

 

φίλε μου μόλις χτύπησα ένα!!!! όχι το μαύρο, άλλα το grey!

σε ερώτηση μου στο επίσημο service στην Ελλάδα μου απάντησαν ότι καλύπτεται απο εγγύηση κανονικά αρκεί να υπάρχει απόδειξη αγοράς. Φυσικά δεν νομίζω να είναι αμερικής ή ασίας αυτά που πουλάει το amazon.co.uk.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

να το πάρω ή να προτημήσω καποια αλλη συσκευη?

αυτο το προβλημα με το home button τι λεει?

απο υποστηρηξη τι γινεται? ρομς εχει καλες?

θα παρει οφφισιαλ 4.2?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

η htc εχει κλειδωμενο bootloader, αρα αν θες να παιξεις με custom roms, τοτε χανεις (κατα πασα πιθανοτητα) την εγγυηση. ομως εχω να σου πω οτι η στοκ ρομ που φοραει ειναι απροβληματιστη.

 

4.2 δεν ξερουμε αν θα παρει, μολις πηρε την 4.1 (τουλαχιστον τα μοντελα με τον s4).

 

το Home screen bug ειναι τυχαιο. μακαρι να μην σας τυχει (γιατι δεν υπαρχει λυση, εκτος απο αντικατασταση συσκευης).

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω οποιος μπορει ας απαντησει γρηγορα! εχω βρει αυτο το one s http://www.amazon.co.uk/HTC-One-Sim-Free-Smartphone/dp/B007H7G6IE/ref=cm_cr_pr_product_top

 

ειναι με τον s4? θα παρει το κινητο JB? με την εγγυηση τι γινεται αφου ειναι απο το αμαζον?

εχει κατι που πρεπει να προσεξω επειδη το κινητο ειναι απο αγγλια?

απο support και develpment πως τα παει?

σε σχεση με το galaxy nexus και το xperia s ποιο θα επιλέγατε για all around χρηση,θεαση καμιας ταινιες,πολυ serfarisma,skype και gaming?

 

Το έχω σε μαύρο από amazon.co.uk. Είναι με τον S3, και απόσο μου είπαν δεν θα φέρουν S4 (και πλέον έχει σταματήσει και η παραγωγή του αν δεν κάνω λάθος), αγγλικό, θα κατεβάσεις την Morelocale 2 εφαρμογή από το Play Store, για να βάλεις ελληνικά. JB ήδη τα παιδιά με S4 έχουν πάρει, εμείς με τον S3 θα καθυστερήσουμε ολίγον. Αν δεν έχεις θέμα με το χρώμα, καλύτερα να πας στο γκρι, γιατί εγώ με το μάυρο έχω το γνωστό θέμα που ξεβάφει, όχι σε μεγάλη έκταση βέβαια, πάνω δεξιά έχει φύγει λίγο. Το θέμα με το home button, δεν έχει παρουσιαστεί σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα,στα 300 περιπου ευρω λεει ή να παω σε κατι αλλο?

περιμενα να βγει το lumia 620 με wp8 αλλα ειδα τωρα την τιμη του htc και σκαλωσα!

αυτο που με νοιαζει ειναι η υποστηριξη,να μην ειναι ψοφια η συσκευη μετα απο κανα χρονο..

με τα games τι παιζει!? καποιοι λενε οτι δεν μπορει να παιξει high end games παρολο που χειροτερες/λιγοτερο ισχυρες συσκευες μπορουν!

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...