Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες κανα νεο σχετικα με τη 4.1 στους κατοχους S3 εχουμε? Οχι πως εχω καποιο αγχος μιας και ειμαι ακομα στην 4.0.3 αλλα για να ξερω αν βγηκε να παω στην arvato να μου τη βαλουν χειροκινητα αυτοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες κανα νεο σχετικα με τη 4.1 στους κατοχους S3 εχουμε? Οχι πως εχω καποιο αγχος μιας και ειμαι ακομα στην 4.0.3 αλλα για να ξερω αν βγηκε να παω στην arvato να μου τη βαλουν χειροκινητα αυτοι.

 

Αν δεν κάνω λάθος, βγήκε μια custom χθες, οπότε δεν αργεί το update..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμάσει κανεις το hdmi με την τηλεοραση? Η δικια μου ειναι 1080 αλλά κάνει streaming μονο 720p.. δεν το υποστηριζει το htc one s?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει δοκιμάσει κανεις το hdmi με την τηλεοραση? Η δικια μου ειναι 1080 αλλά κάνει streaming μονο 720p.. δεν το υποστηριζει το htc one s?

 

Με τι τα συνεδεσες?

Link to comment
Share on other sites

Με τι τα συνεδεσες?

 

Ένα απλο hdmi καλώδιο.. αποτι διαβασα στο internet Μπορει να φταιει οτι έχω την 4.0.3 ακομα.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανα νεο σχετικα με τη 4.1 στους κατοχους S3 εχουμε? Οχι πως εχω καποιο αγχος μιας και ειμαι ακομα στην 4.0.3 αλλα για να ξερω αν βγηκε να παω στην arvato να μου τη βαλουν χειροκινητα αυτοι.

Εγώ πάντως με s3 και συσκευή προορισμένη για την αγορά της Ασίας έλαβα την 4.1 πριν κανα μήνα περίπου.

 

Παιδια εχει δοκιμάσει κανεις το hdmi με την τηλεοραση? Η δικια μου ειναι 1080 αλλά κάνει streaming μονο 720p.. δεν το υποστηριζει το htc one s?

 

Hdmi ;;; στο one s δεν νομίζω. Εκτός αν εννοείς το media link που κάνει streaming.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Hdmi ;;; στο one s δεν νομίζω. Εκτός αν εννοείς το media link που κάνει streaming.

 

Κάνεις λάθος, μια χαρά υποστηρίζει MHL το S..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

MHL ναι.. Αλλα απλο HDMI τι εννοει?

 

Υπάρχει καλώδιο από micro usb σε hdmi και μετά βάζεις όποιο καλώδιο hdmi θες.. και μάλλον αυτό εννοεί ο φίλος όταν λέει απλό hdmi...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδιά! Νέο μέλος και νέος κάτοχος του HTC One S C2. Το αγόρασα μόλις χθες από το e-shop και έχω κατενθουσιαστεί μέχρι τώρα με το κινητό. Αν και μου φάνηκε λίγο μεγάλο στην αρχή. Είναι σούπερ και πολύ γρήγορο. Να μην το ματιάσω μου φαίνεται μια χαρά μέχρι τώρα. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι πώς το κινητό μου δεν είναι branded αλλά έχει το sandwich στα αγγλικά. Πρώτον, πότε θα βγει το update για το συγκεκριμένο κινητό και θα υπάρχει η δυνατότητα μενού στα ελληνικά; Γιατί βάση settings ελληνικά δεν υπάρχουν. Μόνο στα μηνύματα (που ούτως ή άλλως βγαίνουν με 70 χαρακτήρες όποτε greeklish) και το search των επαφών.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καλώδιο από micro usb σε hdmi και μετά βάζεις όποιο καλώδιο hdmi θες.. και μάλλον αυτό εννοεί ο φίλος όταν λέει απλό hdmi...

 

Nαι αυτο εννοω.. μην ξεχασετε πάντως σε περιπτωση που θα παρετε καλώδιο να παρετε ένα που να χει δύο θύρες mhl ωστε να φορτιζετε το κινητο ταυτοχρονα.. φευγει γρηγορα η μπαταρια με το hdmi.. ξέρει κανένας κανένα αpplication που να σβήνει η οθόνη οταν βλέπεις βίντεο?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα πάντως που το πήρα απο amazon.co.uk πριν μια εβδομάδα η αναβάθμιση ήταν διαθέσιμη μόλις άνοιξα το τηλέφωνο. Είναι με τον επεξεργαστή Z520e δηλ. τον S4 αν αυτό παίζει ρόλο....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το S3. Δηλαδή με το update το μενού πλέον είναι στα ελληνικά; Έχω διαβάσει καμιά 40 σελίδες και δεν έχω καταλάβει ακόμη. Για το S3 βγήκε το update ή όχι ακόμη;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το S3. Δηλαδή με το update το μενού πλέον είναι στα ελληνικά; Έχω διαβάσει καμιά 40 σελίδες και δεν έχω καταλάβει ακόμη. Για το S3 βγήκε το update ή όχι ακόμη;

 

Κατέβασε το morelocale2 από το play store και βάλε Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το S3. Δηλαδή με το update το μενού πλέον είναι στα ελληνικά; Έχω διαβάσει καμιά 40 σελίδες και δεν έχω καταλάβει ακόμη. Για το S3 βγήκε το update ή όχι ακόμη;

 

όχι φίλε μου, το update δεν προσθέτει Ελληνικό μενού.

Για να προσθέσεις το Ελληνικό μενού κατέβασε το δωρεάν morelocale2.......

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κατεβάσω αν είναι αν και φοβάμαι να κατεβάσω invasive applications ακόμα γιατί δεν θέλω να τα παίξει το κινητό. Αν και νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο να πάθει κάτι αν έχω antivirus. Μια άλλη απορία που έχω είναι πώς μπορώ να κάνω εξοικονόμηση μπαταρίας (μιας και βλέπω ότι με full χρήση από το μεσημέρι (λειτουργεί περίπου 4 ώρες) έχει φτάσει ήδη στο 35%!!!):!:

Και πώς μπορώ να κάνω σύζευξη το bluetooth στο αυτοκίνητό μου με το κινητό; Μιας και το παλιό μου το htc το έκανε απευθείας. Το βρήκα μάλλον. Πρέπει πατήσω πάνω στο bluetooth και μετά μάλλον κάνει ανίχνευση συσκευών....

 

P.S. Είμαι κοπέλα! :O

Edited by Olomna
Link to comment
Share on other sites

Προχθές η γυναίκα με φρίκη διαπίστωσε 2 παράλληλες ελαφριές γρατσουνιες στην οθόνη. Η αλήθεια είναι ότι ξενέρωσε πολύ, και με το δίκιο της, αφού το προσέχει πραγματικά ως κόρη οφθαλμού. Φυσικά δεν είχε screen protector αλλά πρέπει να έγινε σχετικά εύκολα η "ζημια" και της πέρασα ένα σήμερα για κάθε ενδεχόμενο. Έχει παρατηρηθεί από κάποιο κάτι παρόμοιο? Φυσικά χωρίς να έχει screen :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κατεβάσω αν είναι αν και φοβάμαι να κατεβάσω invasive applications ακόμα γιατί δεν θέλω να τα παίξει το κινητό. Αν και νομίζω ότι είναι λίγο δύσκολο να πάθει κάτι αν έχω antivirus. Μια άλλη απορία που έχω είναι πώς μπορώ να κάνω εξοικονόμηση μπαταρίας (μιας και βλέπω ότι με full χρήση από το μεσημέρι (λειτουργεί περίπου 4 ώρες) έχει φτάσει ήδη στο 35%!!!):!:

Και πώς μπορώ να κάνω σύζευξη το bluetooth στο αυτοκίνητό μου με το κινητό; Μιας και το παλιό μου το htc το έκανε απευθείας. Το βρήκα μάλλον. Πρέπει πατήσω πάνω στο bluetooth και μετά μάλλον κάνει ανίχνευση συσκευών....

 

P.S. Είμαι κοπέλα! :O

 

το morelocale το προτείνουν αρκετοί, οπότε προχώρα άφοβα......

 

τώρα με έβαλες σε σκέψεις....θέλει οπωσδήποτε antivirus το κινητό παιδιά; στο google play δεν ελένχουν τις εφαρμογές;

 

για την μπαταρία κοιτάω και εγώ την κατανάλωση ώστε να βγάλω τα πρώτα συμπεράσματα

 

;) λογικό, ως κοπέλα διάλεξες ένα απο τα ομορφότερα τηλέφωνα!!!!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτο που τραβαμε γινεται να την αποθηκευουμε αμμεσα στην μνηνη του κινητου σε καποιο δικο μας φακελο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Olomna βγαλε το antivirus, δεν χρειαζεται απολυτως πουθενα. ισως να φταιει και για την αυξημενη καταναλωση.

 

ευθυμη γκαντεμια. εγω το εχω πανω απο 6 μηνες χωρις screen protector και το βαζω σε τσεπες, τσαντες και δεν εχω το παραμικρο...

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

τώρα με έβαλες σε σκέψεις....θέλει οπωσδήποτε antivirus το κινητό παιδιά; στο google play δεν ελένχουν τις εφαρμογές;

 

Όχι δεν θέλει, απο το play store είσαι απόλυτα καλυμμένος. Επίσης το antivirus για να δει κάποιο κινδυνο προϋποθέτει να έχεις κάνει ροοτ την συσκευη ώστε να κοιτάει τους σημαντικούς φακέλους του συστήματος που στοχεύουν οι επιτήδειοι, φακέλους που εχουν σημασία για την χρήση της συσκευής. Περισσοτερα στο αντίστοιχο θέμα του γενικού android.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή navigation που υπάρχει στο τηλέφωνο χρησιμοποιεί και data ή μόνο το GPS?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η εφαρμογή navigation που υπάρχει στο τηλέφωνο χρησιμοποιεί και data ή μόνο το GPS?

 

Κλείσε data και wifi και δοκίμασε να δεις αν δουλεύει. Αν θέλεις πραγματική πλοήγηση θα χρειαστείς κάποιο από τα γνωστά προγράμματα που κυκλοφορούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε data και wifi και δοκίμασε να δεις αν δουλεύει. Αν θέλεις πραγματική πλοήγηση θα χρειαστείς κάποιο από τα γνωστά προγράμματα που κυκλοφορούν.

 

κατι πιο συγκεκριμενο....!!

εστω και με πμ....;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

Να ενημερώσω επίσης ότι στο παρόν φόρουμ δεν επιτρέπεται συζήτηση για παράνομο λογισμικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...