Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω εδώ και πολύ καιρό htc one s με τον s4 και όχι branded και μου φαίνεται πώς ευκολότερα βρίσκω ...ψήλους στα άχυρα!

Υπομονή λοιπόν και εγώ...

 

Μάλλον δε θα βρεις. Η επίσημη απάντηση που μου έδωσαν από την HTC είναι ότι δεν θα βγει ξανά η συσκευή με τον S4.

Αυτό το Σεπτέμβρη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τέτοιους χρόνους screen time δεν είχα δει ποτέ πριν . Πιστεύω ότι η μπαταρία τα πάει πολύ καλά μετά την αναβάθμιση . Πριν με τον ίδιο χρόνο ομιλίας είχα 1 ώρα λιγότερο screen time. Πάντως με ics μου φαινόταν πιο smooth ο browser. Ίσως είναι ιδέα μου.

 

Υ.Γ. χωρίς την εξοικονόμηση ενέργειας

Edited by kohatzim
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με ics μου φαινόταν πιο smooth ο browser. Ίσως είναι ιδέα μου.

 

Τελικά ο chrome είναι λιγότερο smooth από οτι ήταν στην ics. Ο στοκ πετάει

Link to comment
Share on other sites

http://androidcommunity.com/t-mobile-htc-one-s-jelly-bean-update-hits-the-testing-phase-20121227/

 

Μαλλον δεν θα αργησουμε και εμεις...

 

ευχάριστα νέα, κι εγώ branded T-Mobile με S4 εχω.

καλα, και με το ICS μια χαρα ειναι το κινητο, φυσαει..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο chrome είναι λιγότερο smooth από οτι ήταν στην ics. Ο στοκ πετάει

 

αυτο το εχω ξαναδιαβασει, αλλα δεν ισχυει σε μενα. ο στοκ ειναι τραγικος στην δικια μου συσκευη, ο chrome απο την αλλη με βολευει και με το sync που κανει με ολες μου τις συσκευες.

 

εντελως εμπειρικα, η μπαταρια και το σκρολαρισμα ειναι πολυ καλυτερα με την αναβαθμιση. γενικα μεχρι τωρα κανενα θεμα, ουτε κολλημα.

 

οι φωτογραφιες των επαφων συνεχιζουν να εχουν χαλια αναλυση, δεν ειχαν πει οτι θα διορθωθει με την jb?

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Και μια εικόνα για να συγκρίνουμε τα benchmarks με ics κ jb. Με ics είχα βγάλει 5100 ,τώρα δείτε παρακάτω .
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση από έναν υποψήφιο αγοραστή της συσκευής αυτής και συγχωρέστε την άγνοιά μου αλλά πως θα είμαι σίγουρος ότι η συσκευή που θα αγοράσω (πιθανόν με διαδικτυακή παραγγελία) θα έχει τον S4 επεξεργαστή και όχι τον S3; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν υπάρχει το ONE S σε κάνενα απο τα "μεγάλα" Ελληνικά e-shops?

τουλάχιστον στο skroutz δεν μου δείχνει κάτι.....

 

ΥΓ όταν λέω μεγάλα εννοώ αλυσίδες καταστημάτων

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

αν στο σαιτ ελεγε z520e και οχι z560e τοτε ειναι με τον s4 αλλα καλο ειναι αν το παραλαβεις να δεις και στο κουτι να γραφει z520e dual 1.5 .αλιως προτου την ανοιξης την συσκευασια το γυρνας πισω.αλλα καλο ειναι να τους ρωτησεις πιο μπροστα με τι επεξεργαστη ειναι
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

γενικα η τιμη του κινητου εχει ανεβει σε σχεση με μια,δυο εβδομαδες πριν που το αγορασα...:wacko:

κανονικα δεν επρεπε να πεφτει???

Link to comment
Share on other sites

οι φωτογραφιες των επαφων συνεχιζουν να εχουν χαλια αναλυση, δεν ειχαν πει οτι θα διορθωθει με την jb?

Εμένα βελτιώθηκαν εμφανώς, εκτός από τις φωτογραφίες που έχει τραβήξει από το linkedin

 

γενικα η τιμη του κινητου εχει ανεβει σε σχεση με μια,δυο εβδομαδες πριν που το αγορασα...:wacko:

κανονικα δεν επρεπε να πεφτει???

Χριστούγεννα γαρ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια χωρίς μνημόνια και όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους (τα καλά το πολλά και τα ευτυχισμένα )

Έχω από το Μάιο αγοράσει ένα HTC ONE S το έχω πάει σε δύο μαγαζιά για root αλλά δεν το έχουν καταφέρει φυσικά δεν το έχω καταφέρει και εγώ. Μήπως κάποιος από το forum ξέρει που να πάω να κάνω root είναι απόλυτη ανάγκη να γίνει γιατί δουλεύω ένα πρόγραμμα ηχογράφησης που μου είναι απόλυτος αναγκαίο. Και μια απορία ακόμα πως θα καταλάβω αν το δικό μου είναι S1 ή S2 Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά να έχουμε.

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια χωρίς μνημόνια και όλα τα άλλα θα έρθουν από μόνα τους (τα καλά το πολλά και τα ευτυχισμένα )

Έχω από το Μάιο αγοράσει ένα HTC ONE S το έχω πάει σε δύο μαγαζιά για root αλλά δεν το έχουν καταφέρει φυσικά δεν το έχω καταφέρει και εγώ. Μήπως κάποιος από το forum ξέρει που να πάω να κάνω root είναι απόλυτη ανάγκη να γίνει γιατί δουλεύω ένα πρόγραμμα ηχογράφησης που μου είναι απόλυτος αναγκαίο. Και μια απορία ακόμα πως θα καταλάβω αν το δικό μου είναι S1 ή S2 Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά να έχουμε.

 

Χρόνια καλά φίλε. Για να καταλάβεις αν το τηλέφωνο σου έχει τον S3 η τον S4 επεξεργαστή (S1 και S2 δεν υπάρχει) ρίξε μια ματιά στο κουτί του. Το μοντέλο με τον S3 είναι το Z560 και αυτό με τον S4 το Z520. Για να το κάνεις root τώρα, πρέπει να μπεις στο forum των xda developers και να ακολουθήσεις τις οδηγίες στο αντίστοιχο topic. Αν δε μπορείς να κάνεις τη διαδικασία εσύ πες σε καποιο φίλο σου που ασχολείται περισσότερο να σε βοηθήσει.

Και για να μη σε κουράζω με το ψάξιμο, ορίστε και το link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1604677

Edited by Nickgr
Link to comment
Share on other sites

η καμερα του κινητου ειναι καλυτερη απο οτι περιμενα.

το HDR βοηθαει παρα πολυ σε συνθηκες αντιθετου φωτισμου.

εχω βαλει και 2 φωτο παρακατω, η πρωτη ειναι τραβηγμενη απο το ONE S μου και η αλλη απο iPhone 5.

και οι 2 καμερες ειναι στο αυτοματο.

ειναι ιδεα μου ή οντως η φωτο του One ειναι καλυτερη? τα χρωματα σιγουρα ειναι πιο 'ζωντανα'.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 εβδομάδα δηλώνω πανευτυχής κάτοχος του One S. Τι 'ν τούτο ρε παιδιά;;; Το κινητό δεν υπάρχει!!!:X :w00t::w00t:

 

Αν και μικρές οι διαφορές, θα ψήφιζα υπέρ του One S στο photo contest.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεστε σε branded συσκευές είναι όλες στην T-mobile.

Γνωρίζει κάποιος αν μια συσκευή αγορασμένη από την Orange ή την O2 ή την 3 mobile (Αγγλίας) είναι branded?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι να αγορασω και εγω την συσκευη αυτη μαλλον απο εξωτερικο, μπορει να πει κανεις ποια μπορει να ειναι τα μειονεκτήματα απο μια branded συυσκευη ?
Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι να αγορασω και εγω την συσκευη αυτη μαλλον απο εξωτερικο, μπορει να πει κανεις ποια μπορει να ειναι τα μειονεκτήματα απο μια branded συυσκευη ?

 

εγω εχω branded της T-Mobile, με τον S4 (Z520).

τα μειονεκτηματα ειναι τα εξης.

1) στο start up εμφανιζεται το σημα της t-mobile ( βεβαια, ποσες φορες θα χρειαστει να κανεις start-up την συσκευη?). Ασημαντο μειονεκτημα για μενα

2) το κινητο εχει καποια apps της t-mobile, αλλα 3,4 οχι παραπανω. φανταζομαι οτι μπορουν να αφαιρεθουν αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα, δεν με ενδιαφερει.

3) θα λαμβανεις τα Updates με καθυστερηση. Ηδη εχουν αρχισει να παιρνουν jelly bean οι non-branded S4 συσκευες ενω σε εμας αναμενεται ισως σε ενα μηνα? Το ενδιαφερον βεβαια θα ειναι να δουμε τι θα γινει σε σχεση με τις s3 συσκευες, ποιοι θα παρουν πρωτα την αναβαθμιση δηλαδη. Γιατι αν παρουμε πρωτα εμεις δεν υπαρχει καποιο μειονεκτημα εδω, αφου στην αγορα πλεον μονο s3 βρισκεις πλεον (non-branded)

4) και ισως το πιο σημαντικο , αν βεβαια η συσκευη σου βγει ελαττωματικη. Τα branded εχουν εγγυηση αν ομως η επιδιορθωση της βλαβης απαιτει καποιο ανταλλακτικο, το κινητο θα πρεπει να σταλει στην αντιστοιχη χωρα (πχ Γερμανια για t-mobile) με οποια χρονικη καθυστερηση αυτο συνεπαγεται.

 

Γενικα, πιστευω οτι αν η συσκευη σου βγει 'γερη', δεν θα εχεις προβλημα με branded κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους! με λυπη θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο το service της arvato και τν εξυπηρετηση πελατων της htc. εστειλα στο service τη συσκευη με σπασμενη οθονη κ μου τν επεστρεψαν επισκευασμενη αλλα με θεμα στο firmaware πιθανον. καθε φορα που εχω χαμηλο σημα μου κανει πολλαπλη επιστροφη στην αρχικη οθονη και ανασκοπηση των οθονων χωρις να παταω τπτ.μετα απο αυτο κανενα πληκτρο αφης δν λειτουργει. τους το εχω στειλει 3 φορες για επισκευη και τις 3 μου το επεστρεψαν με ενδειξη οτι δεν βρεθηκε προβλημα κ μου ζητουν να το ξαναστειλω.... μπορει να με βοηθησει καποιος σε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια.

 

τραβα ενα βιντεο το κινητο σου τη στιγμη του προβληματος (με καποια φωτογραφικη ή αλλο κινητο) και ζητα τους αντικατασταση συσκευης αφου δε μπορουν να βρουν το προβλημα..στειλε και κανα μειλ στην htc..

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...