Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που γράφω το *#*#CHECKIN#*#*? Στην κλήση μόνο αριθμούς μ'αφήνει να βάλω...

Δοκίμασα τις οδηγίες του παραπάνω συνδέσμου αλλά και πάλι τίποτα. :(

 

*#*#2432546#*#*

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Checkin succeeded, έκανα έλεγχο αλλά τίποτα.

 

Εκτός από το δίκοπο μαχαίρι περιμένεις ή στέλνεις στο service και περιμένεις, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να βρεις το RUU και να το φλασάρεις μόνος σου...

Δεν χάνεις εγγύηση, αλλά χρειάζεται backup γιατί θα έχει αποτελέσματα όμοια του factory reset, και δε θα το πρότεινα αν δεν είσαι εξοικειωμένος...

Link to comment
Share on other sites

l3ft3r1s σε ευχαριστώ για τη προσπάθεια. Πληφοριακά τι είναι το RUU?

 

rom upgrade utility. είναι το stock λειτουργικό σε αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι αξιζει για το συγκεκριμενο update να μπουμε στον κοπο να το στειλουμε.Οταν με το καλο ερθει το 4.1 αν δεν το παρουμε, τοτε ναι.Εγω βεβαια σκεφτομαι να παω στο μαγαζι που το αγορασα να ρωτησω για αμεση αντικατασταση.Jimmys83 ποιο ειναι το s/n της συσκευης σου?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια οποίος ξέρει.Έκανα εισαγωγή τις επαφές από το παλιό κινητό στο gmail αλλά επειδή είναι με ελληνικούς χαρακτήρες, μου εμφανίζονται κινέζικα γράμματα τόσο στο mail όσο και στο κινητό.Καμιά γνώμη κανείς;Επίσης συνδέοντας το κινητό με HTC sync δεν κάνει τίποτα,Δεν μου αναγνωρίζει το κινητό. Edited by genessis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα. Είμαι πρώην κάτοχος Galaxy S Plus. Ψάχνω να αγοράσω καινούργια συσκευή και από τη στιγμή που επιθυμώ 4.3 ίντσες οθόνη και super amoled τεχνολογία πιστεύω ότι το HTC One S είναι αυτή τη στιγμή η καλύτερη επιλογή. Πριν λίγο κατάφερα και τελείωσα (το πρωί ξεκίνησα) το λεπτομερές διάβασμα και των 113 σελίδων και πραγματικά είμαι έκπληκτος που ούτε ένας δεν έχει παρατηρήσει ή απλά δεν έχει αναφέρει ότι οι διαφορές μεταξύ των 2 μοντέλων δεν είναι μόνο η CPU αλλά και η GPU!

 

HTC One S Z520

CPU: Dual-core 1.5 GHz Krait

GPU: Adreno 225

 

HTC One S Z560

CPU: Dual-core 1.7 GHz Scorpion

GPU: Adreno 220

 

Από όλα τα posts που διάβασα εδώ, αλλά και από τα βιντεάκια που έχω δει στο youtube έχω σχηματίσει πάρα πολύ καλή άποψη για την συγκεκριμένη συσκευή. Έχω ασχοληθεί και λίγο μαζί του στο public πριν 2 εβδομάδες και όλα μια χαρά. Το μόνο θέμα που με κάνει να είμαι ακόμα λίγο αναποφάσιστος είναι αυτό που λέτε με την διαδικασία ρουταρίσματος. Το Galaxy S Plus το κάνεις root σε λιγότερο από ένα λεπτό χωρίς να χρειαστεί να ξεκλειδώσεις τον bootloader, περνάς οποιαδήποτε custom ή stock rom (άλλης χώρας ή τη μαμά stock rom) μέσα σε λιγότερο από 5 λεπτά και όλα είναι αναστρέψιμα, οπότε είσαι οκ με την εγγύηση. Θα μου πείτε και για ποιόν λόγο να το κάνεις root ή να βάλεις custom rom αφού πετάει? Αν δεν κάνεις root την συσκευή σου πιστέψτε με δεν μπορείς να τρέξεις πάρα πολλές χρήσιμες εφαρμογές που απαιτούν root permissions. Επίσης μπορεί να υπάρχει για παράδειγμα κάποια custom rom που έχει το ίδιο UI (sense) με την μαμά rom, αλλά να έχει καταφέρει ο developer να την κάνει να καταναλώνει πολύ λιγότερη μπαταρία... και άλλα πολλά! Θα κάτσω σήμερα ή αύριο να διαβάσω όλα τα posts και στους xda στον τομέα του HTC One S ώστε να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη. Πάντως αν το πάρω τελικά δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρω με τον s3 ακόμα και αν χρειαστεί να το αγοράσω από την Αμερική και branded!

 

Παρακάτω δίνω ένα παράδειγμα κατανάλωσης ενέργειας μιας custom rom που είχα τελευταία εγκατεστημένη στο Galaxy S Plus μου:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω είναι η τρίτη φορά που μου έρχεται σπίτι το HTC One S z520e σε μαύρο χρώμα branded από T-Mobile (από 2 διαφορετικά μαγαζιά) και έχει και τις 3 φορές το ίδιο πρόβλημα. Η κάμερα του όταν κουνιέσαι και κάνει autofocus κάνει ένα "click". Αυτό πολλές φορές περνάει και στο video και είναι εκνευριστικό.

 

Δείτε και εδώ:

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Έχει κανείς κάποια λύση να προτείνει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω προβλημα

δεν αλλαζει ο προσανατολισμος τηα οθονης αμα γυρισω το κινητο..

το χω περιπου 20 μερες κ δεν ειχα κανενα θεμα μ αυτο.

στις ρυθμισεις --> οθονη& κινησεις δαχτυλων--> αυτοματη περιστροφη οθονης & κινηση, ειναι ενεργοποιημενες αλλα τπτ..

το προβλημα μ αρχισε νομιζω οταν εκανα ¨¨Βαθμονομηση Gsensor" αλλα εγω νομιζα πως αυτο ηταν κατι τυπου ¨αλφαδι" κ παιζοντας λεω, ας την κανω την βαθμονομηση. κ τωρα δνε μ γυρναει η οθονη κ στο παιχνιδι "temple run" δεν επιαναν καθολου οι αλλαγες θεσης που γινονται με κινηση της συσκευης. κατεβασα κ αλλο παιχνιδι ακριβως τετοιου τυπου, κ τα ιδια κ εκει.. ξερει κανεισ τπτ γ να με βοηθησει.???:(:(

Link to comment
Share on other sites

Βάλ' το σε μια επίπεδη επιφάνεια και ξανακάνε βαθμονόμηση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω προβλημα

δεν αλλαζει ο προσανατολισμος τηα οθονης αμα γυρισω το κινητο..

το χω περιπου 20 μερες κ δεν ειχα κανενα θεμα μ αυτο.

στις ρυθμισεις --> οθονη& κινησεις δαχτυλων--> αυτοματη περιστροφη οθονης & κινηση, ειναι ενεργοποιημενες αλλα τπτ..

το προβλημα μ αρχισε νομιζω οταν εκανα ¨¨Βαθμονομηση Gsensor" αλλα εγω νομιζα πως αυτο ηταν κατι τυπου ¨αλφαδι" κ παιζοντας λεω, ας την κανω την βαθμονομηση. κ τωρα δνε μ γυρναει η οθονη κ στο παιχνιδι "temple run" δεν επιαναν καθολου οι αλλαγες θεσης που γινονται με κινηση της συσκευης. κατεβασα κ αλλο παιχνιδι ακριβως τετοιου τυπου, κ τα ιδια κ εκει.. ξερει κανεισ τπτ γ να με βοηθησει.???:(:(

 

κανε και μια επανεκκινηση ...κι εμενα κολλαει μερικες φορες αλλα μετα απο επανεκκινηση συνερχεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Πρώτο μου ποστ. Καλώς σας βρήκα, λοιπόν!

 

Πάνω που είχα ψηθεί για το One S, έπεσα εδώ:

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/htc-one-s-1075440/review/13#article-comments

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1679649

 

Εδώ έχει και βιντεάκι όταν τρελαίνεται...

http://htcsource.com/2012/06/htc-one-s-bug-causes-home-screen-helicopter-dance/

 

Κάπου στη μέση της σελίδας, υπάρχει και αυτό:

October 4, 2012

manda

The same problem for me. I’m from Greece and i am Vodafone user… I send my phone for service, they fixed it, but after 2 months i have the same problem! I send it again and now i’m waiting a reply..

 

Ξέρουμε αν έχει εμφανιστεί σε κινητά στην Ελλάδα αυτό το πρόβλημα με το Home Button ?

 

Μιλάμε, στα αγγλικά forum γίνεται χαμός. Και με έβαλε σε σκέψεις το θέμα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω είναι η τρίτη φορά που μου έρχεται σπίτι το HTC One S z520e σε μαύρο χρώμα branded από T-Mobile (από 2 διαφορετικά μαγαζιά) και έχει και τις 3 φορές το ίδιο πρόβλημα. Η κάμερα του όταν κουνιέσαι και κάνει autofocus κάνει ένα "click". Αυτό πολλές φορές περνάει και στο video και είναι εκνευριστικό.

 

Δείτε και εδώ:

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα? Έχει κανείς κάποια λύση να προτείνει?

Το εχω κι εγω στο one x.Πρεπει να ειναι θεμα software,με αλλη εφαρμογη καμερας που δοκιμασα,καποιες φορες δεν το εκανε καθολου και καποιες αλλες ακουγονταν ελαχιστα Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Α, μια που είπατε branded, πώς ξέρουμε αν είναι ή όχι;

Π.χ. αυτό εδώ που ζαχαρώνω, τι είναι;

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/60fce8fb3b9d4bfc8bd4d8ec73098285/productinfo.aspx

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Α, μια που είπατε branded, πώς ξέρουμε αν είναι ή όχι;

Π.χ. αυτό εδώ που ζαχαρώνω, τι είναι;

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/60fce8fb3b9d4bfc8bd4d8ec73098285/productinfo.aspx

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :clap:

 

Για να είναι S Z520E, μάλλον branded είναι. Για να βεβαιωθείς όμως ρωτάς τους ίδιους, ή ζητάς να σου δώσουν το IMEI ή το S/N της συσκευής και ρωτάς στο helpdesk της HTC.

Link to comment
Share on other sites

Α, μια που είπατε branded, πώς ξέρουμε αν είναι ή όχι;

Π.χ. αυτό εδώ που ζαχαρώνω, τι είναι;

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/60fce8fb3b9d4bfc8bd4d8ec73098285/productinfo.aspx

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :clap:

 

Branded είναι. Έχω ρωτήσει.

Link to comment
Share on other sites

Branded είναι. Έχω ρωτήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Επειδή είμαι ψιλο -ως χοντρο- άσχετος, είναι πολύ κακό αυτό;

Δηλαδή, πόσα προβλήματα δημιουργεί σε έναν μέσο χρήστη;

 

Αξίζει, λέτε, να το χτυπήσεις από πλαίσιο με 399 + Don't Panic?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Επειδή είμαι ψιλο -ως χοντρο- άσχετος, είναι πολύ κακό αυτό;

Δηλαδή, πόσα προβλήματα δημιουργεί σε έναν μέσο χρήστη;

 

Αξίζει, λέτε, να το χτυπήσεις από πλαίσιο με 399 + Don't Panic?

Κοιτα,αφου ειναι απο πλαισιο,θα ειναι κατα 99% Ελληνικο (επιβεβαιωσε το κιολας),οποτε <το σοβαρο προβλημα> δεν υπαρχει,απο εκει και περα απλα θα παιρνεις πιο καθυστερημενα τα updates.

(ειπα πριν για σοβαρο προβλημα,γιατι αν το παρεις απο εξωτερικο και ειναι branded πχ σε καποια voda εξωτερικου και παθει ζημια..εμπλεξες ασχημα!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,αφου ειναι απο πλαισιο,θα ειναι κατα 99% Ελληνικο (επιβεβαιωσε το κιολας),οποτε <το σοβαρο προβλημα> δεν υπαρχει,απο εκει και περα απλα θα παιρνεις πιο καθυστερημενα τα updates.

(ειπα πριν για σοβαρο προβλημα,γιατι αν το παρεις απο εξωτερικο και ειναι branded πχ σε καποια voda εξωτερικου και παθει ζημια..εμπλεξες ασχημα!!!!)

 

ΟΚ, θα ψάξω για ελληνικό τότε. Σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε truckman γιατι λες οτι θα παιρνει πιο καθυστερημενα τα updates?Λογω Ελλαδας? γιατι απο οσο ξερω στην Ευρωπη τα updates βγαινουν σχεδον ταυτοχρονα σε ολες τις χωρες.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε truckman γιατι λες οτι θα παιρνει πιο καθυστερημενα τα updates?Λογω Ελλαδας? γιατι απο οσο ξερω στην Ευρωπη τα updates βγαινουν σχεδον ταυτοχρονα σε ολες τις χωρες.

Προφανώς εννοεί ότι τα branded καθυστερούν παραδοσιακά να πάρουν τα updates και έτσι ακριβώς είναι δυστυχώς. Δεν έχει σημασία αν είναι εξωτερικού ή όχι τα branded παίρνουν τελευταία τα updates ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε truckman γιατι λες οτι θα παιρνει πιο καθυστερημενα τα updates?Λογω Ελλαδας? γιατι απο οσο ξερω στην Ευρωπη τα updates βγαινουν σχεδον ταυτοχρονα σε ολες τις χωρες.
Με κάλυψε ο Ευθύμης πιο πάνω.Λόγω branded φίλε μου,οχι λόγω χωρας
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία λίγο,

μέχρι πριν λίγες μέρες όταν υπήρχε στον τοίχο του fb ένα link μπορούσα με παρατεταμένο άγγιγμα να μου εμφανίσει τις επιλογές: α) άνοιγμα σε πρόγραμμα περιήγησης , β) αντιγραφή συνδέσμου) αν θυμάμαι καλά.

Πλέον δε γίνεται αυτό, χώρια που νομίζω ότι στο πάτημα το λινκ φαινόταν σαν να πατιέται(τώρα δεν αντιδρά). Έχει να κάνε με την τελευταία αναβάθμιση του fb?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κι εγω στο one x.Πρεπει να ειναι θεμα software,με αλλη εφαρμογη καμερας που δοκιμασα,καποιες φορες δεν το εκανε καθολου και καποιες αλλες ακουγονταν ελαχιστα

 

Ευχαριστώ πολύ. Να ρωτήσω συνεπώς και κάτι άλλο. Έχετε να προτείνετε καλές εφαρμογές κάμερας για φωτογραφίες ΚΑΙ βίντεο (κατά προτίμηση 1080p)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...