Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να με απαντήσει κανένα μέλος του myphone.gr σε αυτό γιατί πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως έχουν πάρει σχεδόν όλοι αναβαθμίσεις και δεν έχω πάρει εγώ στο κινητό μου καμιά αναβάθμιση και μου λέει ότι το κινητό μου έχει ενημερωθεί όταν κάνω έλεγχο για ενημερώσεις. :confused:

 

Αν έχεις την έκδοση με τον S3 επεξεργαστή (είναι το πιο πιθανό) κάνε υπομονή, μόλις προχτές ξεκίνησε να κυλάει η αναβάθμιση σε jelly bean.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλές γιορτές!

 

Το πρόβλημα παραμένει. Ιδέες;

 

Πώς μπορώ να συνδεθώ μέσω υπολογιστή; Λίγο που το πάλεψα εχθές βράδυ δεν κατάφερα και πολλά πράγματα...

 

Έχει πλάκα να χρειαστεί να το κάνω χαρδ ριζέτ... :rolleyes:

 

Καταφερες κατι τελικα? Εχω παρομοιο προβλημα με εσενα... και δεν εφτιαξε με hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Αφού την πήρες καινούρια είναι πολύ απίθανο. Αυτό το πρόβλημα το έχω συναντήσει 2 φορές, η μία ήταν θέμα κάρτας και η 2η θέμα του συνδυασμού ROM-Radio σε τηλέφωνο με ξεκλειδωμένο bootloader και custom ROM. Μήπως έβαλες καμιά εφαρμογή πρόσφατα και δημιούργησε πρόβλημα?

 

 

κατεβαζω εφαρμογες αλλα δεν μου ζητησε καμια να κανω κατι εξεζητημενο. λες να σβησω τις εφαρμογες μου ολες και να τις ξαναεγκαταστησω? ετσι και αλλιως δεν του εχω βαλει πολλες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την έκδοση με τον S3 επεξεργαστή (είναι το πιο πιθανό) κάνε υπομονή, μόλις προχτές ξεκίνησε να κυλάει η αναβάθμιση σε jelly bean.

 

ο συμφορουμιτης μας δεν εχει παρει ουτε την 4.0.4, αυτο λεει..

 

νομιζω οτι το ιδιο συνεβαινε και σε καποιον αλλο σε προηγουμενες σελιδες.. αν θυμαμαι καλα, ειχε παει στο σερβις και του ειχαν περασει την αναβαθμιση σε 4.0.4. κανε ενα τηλεφωνο καλου κακου στην Htc να ρωτησεις.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Panito91 κι εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω. Αγορασμενο τελη Δεκεμβρη απο ελληνικο καταστημα κι ακομα με 4.0.3 βρισκομαι. Η Htc ελλαδος που μιλησα δεν το αναγνωριζει ως προβλημα.Θα σου πουν οτι δεν πανε αυτοματως σε ολα τα κινητα οι αναβαθμισεις κι οτι περιμενε και θα σου ερθει!! Ενας αλλος φιλος με το ιδιο προβλημα το πηγε στην arvato και του κανανε την αναβαθμιση χειροκινητα (σε 4.0.4 νομιζω). Ειχα ρωτησει αν τον ειχαν χρεωσει αλλα δεν απαντησε. Εντος εβδομαδας θα το παω κι εγω τωρα που βγηκε και η 4.1 οποτε αν θες σε ενημερωνω..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι του myphone ...Ειμαι καινουργιος στο forum σας!Το βρηκα εντελως τυχαια καθως ψαχνομουν για την αγορα νεου κινητου!

Ενδιαφερομαι για για αγορα κινητου(κυριως ΗΤC) και αυτο το βλεπω περισσοτερο ειναι το one s ..Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...Και αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο στα χρηματα του..

 

Υ.Γ Συγγνωμη για το offtopic αλλα ως νεος δεν ηξερα που να το δημοσιευσω..Παρακαλω απο τους admin αν θεωρουν λαθος την τοποθεσια να το μεταφερουν στο καταλληλο μερος :)

KAΛΩΣ ΗΡΘΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι του myphone ...Ειμαι καινουργιος στο forum σας!Το βρηκα εντελως τυχαια καθως ψαχνομουν για την αγορα νεου κινητου!

Ενδιαφερομαι για για αγορα κινητου(κυριως ΗΤC) και αυτο το βλεπω περισσοτερο ειναι το one s ..Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ...Και αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο στα χρηματα του..

 

Υ.Γ Συγγνωμη για το offtopic αλλα ως νεος δεν ηξερα που να το δημοσιευσω..Παρακαλω απο τους admin αν θεωρουν λαθος την τοποθεσια να το μεταφερουν στο καταλληλο μερος :)

KAΛΩΣ ΗΡΘΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ :D

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum μας.. Γενικά δεν είσαι off topic τουλάχιστον όχι στο πρώτο κομμάτι της ερώτησής σου.. Απλά αν θέλεις να συγκρίνεις το One S με κάποιο άλλο τηλέφωνο θα πρέπει να κάνεις το ερώτημά σου στους Διαξιφισμούς. Για ότι άλλο σχετικό με το One S μπορείς να ρωτήσεις εδώ..

 

Ευχαριστώ και καλή διαμονή στο forum μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες! Το κινητο αξιζει τα λεφτα του. Εχει καλη καμερα,ικανοποιητικη μπαταρια,ειναι πολυ γρηγορο και εχει και ,κατ'εμε, το κορυφαιο ντιζαιν απο ολα τα κινητα.Εκτος κι αν εισαι χρηστης που θελει το κορυφαιο κινητο ,οποτε θα πρεπει να πληρωσεις και κατι παραπανω, το HOS ειναι μια αριστη επιλογη.Τωρα για αντιστοιχες επιλογες αλλες, μπορεις να κοιταξεις και τo Motorola Razr i η αν δεν εχεις προβλημα να περιμενεις ακουγεται (κι αυτο ειναι πολυ θεωρητικο) οτι θα ερθει εντος του μηνος και το Nexus 4 στην Ελλαδα. Για περισσοτερες πληροφοριες για τα εν λογω κινητα μπορεις να κοιταξεις σε αντιστοιχα θεματα του forum.
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω εφαρμογες αλλα δεν μου ζητησε καμια να κανω κατι εξεζητημενο. λες να σβησω τις εφαρμογες μου ολες και να τις ξαναεγκαταστησω? ετσι και αλλιως δεν του εχω βαλει πολλες.

 

Αφού δεν έχεις πολλές εφαρμογές κάνε ένα hard reset, νομίζω είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται μεγάλο μέρος της μπαταρίας να καταναλώνετε από το ράδιο το παράξενο είναι ότι δεν το χρησιμοποιώ καθόλου...

 

 

GSam Labs - Battery Monitor - Export Data

 

Phone Radio:

 

6 Φεβ 2013 11:03:55 PM

 

Usage Details

 

Phone Radio On:1d 1h 32m

Scanning For Signal:3m 36s

Signal Strength:

Low - 0:4%

1: 13%

Medium - 2:55%

3: 11%

High - 4:17%

 

Sent (Wifi / Mobile):7,89 MB / 0 bytes

Received (Wifi / Mobile):43,53 MB / 0 bytes

Total (Apps / System):1,60 MB / 49,82 MB

 

Included Packages

 

Included Processes

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται μεγάλο μέρος της μπαταρίας να καταναλώνετε από το ράδιο το παράξενο είναι ότι δεν το χρησιμοποιώ καθόλου...

 

 

GSam Labs - Battery Monitor - Export Data

 

Phone Radio:

 

6 Φεβ 2013 11:03:55 PM

 

Usage Details

 

Phone Radio On:1d 1h 32m

Scanning For Signal:3m 36s

Signal Strength:

Low - 0:4%

1: 13%

Medium - 2:55%

3: 11%

High - 4:17%

 

Sent (Wifi / Mobile):7,89 MB / 0 bytes

Received (Wifi / Mobile):43,53 MB / 0 bytes

Total (Apps / System):1,60 MB / 49,82 MB

 

Included Packages

 

Included Processes

 

Όταν σου λέει "Phone Radio" δεν εννοεί το ραδιόφωνο FM του τηλεφώνου αλλά όλες τις ασύρματες επικοινωνίες. GSM, WiFi κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πριν κάτι μέρες μου είχε την επιλογή να κατεβάσω την 4.1.1, την κατέβαζα και μου έλεγε ότι είναι αλλοιωμένη η λήψη και με ρώταγε αν θέλω να την κατεβάσω ξανά. Όσες φορές την ξανά κατέβαζα μου έγραφε πάλι το ίδιο και μετά από 2 μέρες δεν μου εμφανίζει καν την επιλογή να να κατεβάσω την νέα έκδοση (4.1.1). Ξέρει κανείς τι παίζει, έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ώπα κι εμένα δε μου τη βγάζει πια...Την κατέβασα μια φορά και μετά που είδα αρνητικά σχόλια δεν την εγκατέστησα...Τώρα που ξανακοίταξα δεν μου τη βγάζει..Τι γίνεται?

 

Στην Arvato θα μπορούν να μου εγκαταστήσουν την πανευρωπαική έκδοση σε branded κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Μήπως γίνεται να μου δώσετε κανένα link οδηγού για να rootαρω το κινητό (One S) ενός φίλου...?

Κάθε βοήθεια δεκτή μιας και δεν έχω εμπειρία από HTC.

 

 

 

Νομίζω πως το βρήκα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1583427 :D

Edited by spyrospatras
Το βρήκα ψάχνοντας (συν τω χρόνω)...!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα συνεχιζονται....Χθες και σημερα πατουσα τεραμτισμο κλησης και δεν ανταποκρινοταν...

 

έχεις κάνει factory reset. ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βρει στο ebay ανταπτοράκι micro-usb(5pin) σε HDMI. Το έχει δοκιμάσει κανείς για το One S; Edited by tsport
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κανείς σας τον Next launcher και αν ναι γνωρίζει πώς διάλογο ενεργοποιούμε το next notification και πώς περνάμε άλλο theme? Δε βγάζω άκρη και έχω εκνευριστεί. Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ερώτηση.Πως φτιάχνω φάκελλο με τραγούδια τα οποία να παίζουν συνέχεια και όχι όπως τώρα που πρέπει σε κάθε τραγούδι να πατάω το Play?
Link to comment
Share on other sites

Μία μικρή ερώτηση.Πως φτιάχνω φάκελλο με τραγούδια τα οποία να παίζουν συνέχεια και όχι όπως τώρα που πρέπει σε κάθε τραγούδι να πατάω το Play?

Αν κατάλαβα καλά το ερώτημα, τότε πρέπει να κάνεις λίστες αναπαραγωγής (playlists) μέσα από την εφαρμογή του music player που χρησιμοποιείς.. Οπότε διαλέγεις τραγούδια, σειρά που θα παίζουν κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το ερώτημα, τότε πρέπει να κάνεις λίστες αναπαραγωγής (playlists) μέσα από την εφαρμογή του music player που χρησιμοποιείς.. Οπότε διαλέγεις τραγούδια, σειρά που θα παίζουν κτλ κτλ

Εχουμε κάποιον player προτεινόμενο που να κάνει αυτή τη δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάποιον player προτεινόμενο που να κάνει αυτή τη δουλειά?

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό τον player pro. Υπάρχουν και άλλοι φυσικά στο playstore. Στον default όμως player της συσκευής σου (music) αν δεις σε κάθε τραγούδι έχει πλήκτρο (3 τελιτσες θα δεις) που αν πατήσεις σου βγάζει επιλογή "προσθήκη σε λίστα αναπαραγωγής".. Δημιουργείς μια ή περισσότερες λίστες και κάνεις παιχνίδι ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό τον player pro. Υπάρχουν και άλλοι φυσικά στο playstore. Στον default όμως player της συσκευής σου (music) αν δεις σε κάθε τραγούδι έχει πλήκτρο (3 τελιτσες θα δεις) που αν πατήσεις σου βγάζει επιλογή "προσθήκη σε λίστα αναπαραγωγής".. Δημιουργείς μια ή περισσότερες λίστες και κάνεις παιχνίδι ;)

Ευχαριστώ , ήδη δημιουργώ

 

EDIT:

Ξαφνικά το εικονίδιο του καιρού αλλά και η ώρα μου βγάζουν σαν προεπιλογή κάποια πόλη Najning (προφανώς Κίνα) και παρόλο που του βάζω Αθήνα αυτό πάλι ξαναπάει στην Κίνα.Γιατί?

 

Ακόμα και στους χάρτες μου βγάζει Κίνα. Τι στα κομμάτια έπαθε , αρχίζω και αισθάνομαι σκιστομάτης...

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων posts
Link to comment
Share on other sites

εδω και καιρο προσπαθω να καταλαβω πως λειτουργει ακριβως το ραδιοφωνο με τα ακουστικα αλλα δεν το εχω καταλαβει ακομα.

οταν πατας μια φορα το κουμπακι των ακουστικων κλεινει το ραδιο και εαν το ξανα ανοιξεις ανοιγει.

εαν το πατησεις παρατεταμενα θα ανοιξει η αναξητησει και θα περιμενει φωνητική εντολη

οκ μεχρι εδω. θα ηθελα με καποιο τροπο να αναλει και σταθμους μεταξυ των αγαπημενων αλλα δεν το κανει ομως.

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ !!!

γιατι ταν ειμαι επανω στη μηχανη και οδηγω, χωρις να πειραζω το κινητο ξαφνικα αλλαζει σταθμου απο μονο του. εχω προσπαθησει να καταλαβω τι μπορει να φταιει αλλα δεν τα εχω καταφερει.

εχει κανεις καμια ιδεα ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...