Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και καιρο προσπαθω να καταλαβω πως λειτουργει ακριβως το ραδιοφωνο με τα ακουστικα αλλα δεν το εχω καταλαβει ακομα.

οταν πατας μια φορα το κουμπακι των ακουστικων κλεινει το ραδιο και εαν το ξανα ανοιξεις ανοιγει.

εαν το πατησεις παρατεταμενα θα ανοιξει η αναξητησει και θα περιμενει φωνητική εντολη

οκ μεχρι εδω. θα ηθελα με καποιο τροπο να αναλει και σταθμους μεταξυ των αγαπημενων αλλα δεν το κανει ομως.

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ !!!

γιατι ταν ειμαι επανω στη μηχανη και οδηγω, χωρις να πειραζω το κινητο ξαφνικα αλλαζει σταθμου απο μονο του. εχω προσπαθησει να καταλαβω τι μπορει να φταιει αλλα δεν τα εχω καταφερει.

εχει κανεις καμια ιδεα ??

 

Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς το πρόβλημα σου, στέκομαι στο τελευταίο, ότι αλλάζει μόνο του σταθμούς, μήπως πατιούνται τα κουμπιά στο hands free και έτσι αλλάζει σταθμούς από μόνο του?

Λέω εγώ τώρα......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν κατάλαβα ακριβώς το πρόβλημα σου, στέκομαι στο τελευταίο, ότι αλλάζει μόνο του σταθμούς, μήπως πατιούνται τα κουμπιά στο hands free και έτσι αλλάζει σταθμούς από μόνο του?

Λέω εγώ τώρα......

 

ολα αυτα εξήγησα παραπανω εαν διαβασεις προσεκτικά. το κουμπι του hand free δεν αλλαξει σταθμους. μονο ανοιγει/κλεινει το ραδιο και εαν το πατήσεις παρατεταμένα περιμενει φωνητικη εντολη για να κανει κληση.

το ερωτημα τωρα: πως στο καλο αλλαζουν οι σταθμοι στο ραδιο οΕο !!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

εχω ενα σημαντικο προβλημα κ παω να τρελαθω!

κατεβασα απο google play ενα παιχνιδακι που το χα παιξει σε αλλα smartphone, το fruit pop.

λοιπον επαιξα λιγο σημερα κ μετα απο λιγο μου αρχισε να κολλαει, ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ 2.5 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΩ!

Το απεγκαταστησα , κατεβασα κ ενα antvirus μπας κ εχει κολλησει τιποτα το κινητακι μου αλλα μου βρηκε ως mallware 2 apps που τις εχω απο την αρχη και δεν μου εχουν δημιουργησει προβλημα ποτε.

το θεμα που με εχει τρελανει ειναι πως το κινητο ΣΕΡΝΕΤΑΙ..

εχει απαισια αποκριση, απο την κεντρικη οθονη κανει 10 ωρες να παει στο μενου ή στις ρυθμισεις.

να φανταστειτε βγαζει κυκλακι "ΦΟΡΤΩΣΗ" οταν θελω να παω απο την κεντρικη στο μενου.

επισης αργει να παει στις επομενες σελιδες των εφαρμογων!

δεν λειτουργει ουτε το αριστερο βελακι του ¨ΠΙΣΩ¨, μεχρι κ εκει βγαζει τη φορτωση!

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω! τα χω παιξει! :mad: :cry:

Edited by minakipap
συνεχιση κειμενου
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση δοκίμασες να του κάνεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

2-3 φορες του κανα.. και το κλεισα κ για καμια ωρα.. αλλη ιδεα?

 

Δοκίμασε το εξής, κάνε επανεκκίνηση και αφού ανάψει η οθόνη κρατά πατημένο το volume down μέχρι να ανοίξει το τηλέφωνο. Με αυτό τον τρόπο θα ανάψει σε safe mode, χωρίς δηλαδή να φορτώσει τις εφαρμογές σου κι έτσι θα δεις αν συνέλθει ή όχι.

Αν συνέλθει τότε αναγκαστικά θα χρειαστεί hard reset για να δουλεύει σωστά.. Αν δεν συνέλθει ίσως να χρειαστεί να πάει για service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής, κάνε επανεκκίνηση και αφού ανάψει η οθόνη κρατά πατημένο το volume down μέχρι να ανοίξει το τηλέφωνο. Με αυτό τον τρόπο θα ανάψει σε safe mode, χωρίς δηλαδή να φορτώσει τις εφαρμογές σου κι έτσι θα δεις αν συνέλθει ή όχι.

Αν συνέλθει τότε αναγκαστικά θα χρειαστεί hard reset για να δουλεύει σωστά.. Αν δεν συνέλθει ίσως να χρειαστεί να πάει για service.

 

τι ειναι το hard reset και πως το κανω?

επισης πως καταλαβαινω πως εχει μπει το κινητο σε safe mode? γιατι πατησα το volume down παρατεταμενα κ ανοιξε κανονικα με τα apps κτλ.. :(

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το hard reset και πως το κανω?

επισης πως καταλαβαινω πως εχει μπει το κινητο σε safe mode? γιατι πατησα το volume down παρατεταμενα κ ανοιξε κανονικα με τα apps κτλ.. :(

 

γράφει κάτω αριστερά safe mode.

 

-πήγαινε ρυθμίσεις > τροφοδοσία και απενεργοποίησε την γρήγορη εκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το εξής

DEVELOPER OPTIONS ---> UNCHECK DONT KEEP ACTIVITIES ---> BACKGROUND PROCESS LIMIT , CHANGE TO 2 TO 4 PROCESSES.

αυτό θα σου λύσει το Loading problem τουλάχιστον σε ένα βαθμό.

Edited by ka71

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το ανοιξα σε "Ασφαλη Λειτουργια", εχει μονο τις εφαρμογες που ειχε το κινητο οταν το αγορασα , και γενικα παει μια χαρα, εχει καλη αποκριση.. μπαινει γρηγορα σε μενου και ρυθμισεις!

ποση ωρα μπορω να το αφησω στο safe mode?

Και τωρα τι κανω? τι ειναι το hard reset? πως το κανω? χανω την εγγυηση μου εαν το κανω (φανταζομαι πως οχι)?

κανοντας τ,ο χανω τα apps , τα αρχεια μου και τον τηλεφωνικο μου καταλογο?

Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα εχω πελαγωσει!

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δουλεύει σωστά τώρα σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή σου κάνει το πρόβλημα. Τώρα, μπορείς είτε να αρχίσεις να σβήνεις τις πιο πρόσφατες μέχρι να συνέλθει ή να του κάνεις hard reset. Αν του κάνεις hard reset τότε το τηλέφωνο θα γίνει όπως όταν το αγόρασες, βέβαια μπορείς να κρατήσεις backup των επαφών σου όπως και των μηνυμάτων αλλά όχι των εφαρμογών..

Για να κάνεις το hard reset πας Ρυθμίσεις->Αντίγραφα ασφαλείας κ επαναφορά και επιλέγεις επαναφορά συσκευής. Για το backup θα βρεις τη λειτουργία στις επαφές κ στα μηνύματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δουλεύει σωστά τώρα σημαίνει ότι κάποια εφαρμογή σου κάνει το πρόβλημα. Τώρα, μπορείς είτε να αρχίσεις να σβήνεις τις πιο πρόσφατες μέχρι να συνέλθει ή να του κάνεις hard reset. Αν του κάνεις hard reset τότε το τηλέφωνο θα γίνει όπως όταν το αγόρασες, βέβαια μπορείς να κρατήσεις backup των επαφών σου όπως και των μηνυμάτων αλλά όχι των εφαρμογών..

Για να κάνεις το hard reset πας Ρυθμίσεις->Αντίγραφα ασφαλείας κ επαναφορά και επιλέγεις επαναφορά συσκευής. Για το backup θα βρεις τη λειτουργία στις επαφές κ στα μηνύματα.

 

Ειλικρινα ευχαριστω παρα πολυ!

αφου το ανοιξα σε full mode, ειναι οκ, οποτε λεω προς το παρον να μην κανω hard reset!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε λάβει 4.1 αδέλφια με S3; Να ελπίζουμε ποτέ για 4.2;;;

Την 4.1 την έχω εδώ και κάνα 2μηνο. Την 4.2 την έχει κανείς?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Taz μαλλον εχεις τον S4 γιατι πριν απο 2 μηνες απο οσο ξερω, δεν ειχε κυκλοφορησει η 4.1 .Διορθωσε με αν κανω λαθος, αλλα απο οσα εχω διαβασει αυτο προκυπτει.Επισης αν καποιος γνωριζει , μπορει να πει αν η συσκευη εγινε discontinued και αντικατασταθηκε οριστικα απο το SV?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας!Σημερα πηρα το HOS και πριν προλαβω να το χαρω μου εμφανισε προβλημα!Ανοιγω λιγο το κινητο παιζω και ΕΠΕΙΤΑ δοκιμαζω να βαλω την νεα sim..Ολα οκαυ εκανα ενα τηλεφωνημα ...και απο τοτε μου βγαζει οτι δεν εχω σημα!Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας!Σημερα πηρα το HOS και πριν προλαβω να το χαρω μου εμφανισε προβλημα!Ανοιγω λιγο το κινητο παιζω και ΕΠΕΙΤΑ δοκιμαζω να βαλω την νεα sim..Ολα οκαυ εκανα ενα τηλεφωνημα ...και απο τοτε μου βγαζει οτι δεν εχω σημα!Τι να κανω?

 

Τι σου δειχνει στην μπαρα σηματος πανω δεξια? Σου βγαζει (ενα κοκκινο Χ) ή κατι αλλο?

Επανεκκινηση δοκιμασες να του κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι σου δειχνει στην μπαρα σηματος πανω δεξια? Σου βγαζει (ενα κοκκινο Χ) ή κατι αλλο?

Επανεκκινηση δοκιμασες να του κανεις?

X πανω δεξια!ναι το εχω κανει 2-3 φορες επανακκινηση

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν καποιος γνωριζει , μπορει να πει αν η συσκευη εγινε discontinued και αντικατασταθηκε οριστικα απο το SV?

 

Ισχύει αυτό;;;Γενικά έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει δυσκολία στην εύρεση για αγορά!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

X πανω δεξια!ναι το εχω κανει 2-3 φορες επανακκινηση

 

Βγαλε καθαρισε με κανενα πανακι την καρτα σιμ και ξαναβαλτην. Κανε και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων του τηλεφωνου και εφοσον δεν ερθει και με αυτα καρφι για επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Taz μαλλον εχεις τον S4 γιατι πριν απο 2 μηνες απο οσο ξερω, δεν ειχε κυκλοφορησει η 4.1 .Διορθωσε με αν κανω λαθος, αλλα απο οσα εχω διαβασει αυτο προκυπτει.Επισης αν καποιος γνωριζει , μπορει να πει αν η συσκευη εγινε discontinued και αντικατασταθηκε οριστικα απο το SV?

 

Και όμως έχω τον S3. Και την 4.1.1 την πήρα 3/1. Δες post # 1841. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο οτι είναι η εκδοση που κυκλοφόρησε στην Ασία, unbranded αγορασμενο από eBay .

Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την αμφισβητηση :O ειδα επισης στα ποστ σου οτι δεν ειχες παρατηρησει διαφορες περα απο 2 που αναφερεις.Μετα απο τοσο καιρο χρηση εχει αλλαξει κατι? Τοσο ασημαντες οι βελτιωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την αμφισβητηση :O ειδα επισης στα ποστ σου οτι δεν ειχες παρατηρησει διαφορες περα απο 2 που αναφερεις.Μετα απο τοσο καιρο χρηση εχει αλλαξει κατι? Τοσο ασημαντες οι βελτιωσεις?

Η μπαταρία ίσως έχει μεγαλύρτεη διάρκεια. Αλλιώς δεν βλέπω κάτι. Οι υπόλοιποι που την έχουν έστω και με τον S4 έχουν δει κάτι παραπάνω?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...