Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλό που είδα με την 4.1.1 είναι ότι βελτιώθηκε το score στο Antutu.

Το κακό είναι ότι στην σύνδεση με τον υπολογιστή δεν φαίνεται σαν δίσκος (usb mass storage) αλλά σαν MTP συσκευή.

Αυτό για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ ενοχλητικό.

 

Πέρα απο αυτά βλέπω ότι:

1. Δεν μπορώ να τροποποιήσω το hosts file για να κόψω τις διαφημίσεις. Το τροποποιώ και στην επανεκίνηση το σύστημα το κάνει όπως αρχικά ήταν.

2. Δεν μου δουλεύει σωστά το CallRecorder. (γράφει μόνο την δική μου φωνή και όχι του συνομιλητή)

 

'Εχει βρεί κανείς λύση για τα παραπάνω;

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά και πάλι, όπως μου είπατε έκανα υπομονή και ευτυχώς ήρθε η νέα έκδοση, το θέμα είναι οτι κάνω λήψη και μου βγάζει αυτό το μήνυμα: Η ληφθείσα ενημέρωση λογισμικού του συστήματος έχει υποστεί αλλοίωση. Επιθυμείτε νεα λήψη της;

και έχω δοκιμάσει κάπου 3-4 φορές να την κατεβάσω και μου βγάζει το ίδιο μήνυμα κάθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο αυτά βλέπω ότι:

1. Δεν μπορώ να τροποποιήσω το hosts file για να κόψω τις διαφημίσεις. Το τροποποιώ και στην επανεκίνηση το σύστημα το κάνει όπως αρχικά ήταν.

 

'Εχει βρεί κανείς λύση για τα παραπάνω;

 

αυτό πως γίνεται; για δώσε πληροφορίες να το ελένξουμε στο τηλέφωνο μας....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

αυτό πως γίνεται; για δώσε πληροφορίες να το ελένξουμε στο τηλέφωνο μας....

 

Τρέχεις πχ το ROM Toolbox που χρησιμοποιώ εγώ (ή κάποιο πρόγραμμα AdAway , Ad Blocker απο το market). Ολα αυτά αυτό που κάνουν είναι να αλλάζουν το αρχείο hosts που είναι μέσα στο system/etc/ .

 

Φαίνεται όμως ότι στο 4.1.1, έστω και rootαρισμένο (με το SuperSU 1.04), δεν έχουμε πραγματικά πλήρη πρόσβαση στο system. 'Ετσι παρά το ότι φαίνεται να τροποποιείται το αρχείο hosts, τελικά δεν γίνεται τίποτα και μετά την επανεκίνηση εμφανίζεται το αρχικό.

 

Τελικά βρήκα τρόπο να λύσω το πρόβλημα, αλλά το θέμα με το root παραμένει.

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είδα την αναβάθμιση το Σάββατο,την έχω κατεβάσει και κολλάω λίγο λόγω των παραπόνων.Έτρεχα τους προηγούμενους μήνες στο service και δε θέλω να έχω πάλι μπλεξίματα.Δεν ξέρω τι να κάνω..Μέχρι να διαβάσω περισσότερες θετικές γνώμες δεν την φοράω.branded T-mobile..

 

Αλλά θέλω να γευτώ λίγο JB:)

Link to comment
Share on other sites

Είδα την αναβάθμιση το Σάββατο,την έχω κατεβάσει και κολλάω λίγο λόγω των παραπόνων.Έτρεχα τους προηγούμενους μήνες στο service και δε θέλω να έχω πάλι μπλεξίματα.Δεν ξέρω τι να κάνω..Μέχρι να διαβάσω περισσότερες θετικές γνώμες δεν την φοράω.branded T-mobile..

 

Αλλά θέλω να γευτώ λίγο JB:)

 

Αστο ως εχει... καλυτερο ηταν πριν την αναβαθμιση. Απο αυριο θα αρχισω να τρεχω σε service ...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου branded μου φαίνεται ελάχιστα πιο αργό.Τουλαχιστον στην εναλλαγή της αρχικής οθόνης αλλά και σε ένα απλό παιχνιδάκι όπως το soliterie.Έχω καταλάβει διαφορά.Το update σου δίνει καλύτερη ανάλυση στις εικόνες των επαφών σου,θεωρητικά καλύτερη μπαταρία(εμένα μου φαίνεται χειρότερη σε σχέση με πριν)και κάποια άλλα που δεν τα θυμάμαι γιατί δεν μου χρειάζονται.Της Tmobile το update σε γεμίζει και με άλλες βλακείες εκτός απο εκείνες που είχε αρχικά το κινητό.Το σήμα μου φαίνεται οτι παίζει περισσοτερο και χτες για λίγο έχασε την υπηρεσία(πριν είχα τουλάχιστον 3 μπάρες και πάνω και τώρα είναι στις 2 και όποτε θέλει ανεβοκατεβαίνει).Και το WiFi παίζει περισσοτερο,χωρίς να χάνει σύνδεση όμως.Στα benchmarks έχει ανέβει όντως .Μετά το update που τα έκανα μου έβγαλε τα ίδια στην αρχή.Όμως μετά απο 1 μέρα είχαν ανέβει.Γενικότερα δεν μπορώ να πώ οτι ήταν επιτυχία.Ξεκίνησα να κοιτάω πως μπορ'ω να γυρίσω στην 4.0.4 αλλά μάλλον χάνω εγγύηση,που δεν το θέλω.Και η έκδοση είναι διαφορετική απο την international.Εμάς είναι 3.16.111.5.Ας ελπίσουμε σε μελλοντικό update.Όλα αυτά στο δικό μου κινητό και δικές μου εντυπώσεις. Απ'οτι κατάλαβα κάποιοι είναι και ευχαριστημένοι.
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε η αναβάθμιση σε JB για τα S3... Enjoy!!

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σε κανεναν σημερα? Εγω που εχω 4.0.3 να υποθεσω οτι δε γινεται να το παρω αν δεν εχω λαβει πριν το 4.0.4 η' μπορει να παρω το 4.1 απ'ευθειας?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις custom ROM; Δώσε περισσότερες πληροφορίες.

 

δεν του εχω πειραξει τιποτα. οπως το πηρα ειναι. απλα μου κανει αυτο που ειπα και ειναι σαν να μην αναγνωριζει την σιμ. επισης δεν μου εχει ερθει καμια ενημερωση λογισμικου ακομα. εχω την 4.0.3 Android και 4.0 HTC sense.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά HOS απο την wind στα 349Ε

ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους επειδή η wind φέρνει μόνο το metallic grey , αν έχει κάποιο θέμα αυτό το χρώμα και αν έχει υποστεί αυτή τη πολυδιαφιιζόμενη επεξεργασία ή την έχουν μονο τα μοντέλα ceramic grey/black?

Η διαφορα με το gradient grey ποια είναι?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την ερωτηση σου, απο οσο ξερω βγαινει σε 2 μονο χρωματα, οποτε Gradient grey και metallic gray ειναι το ιδιο. To χρωμα ειναι αψογο και δεν παθαινει απολυτως τπτ.Για το μαυρο ειχε ακουστει οτι ξεθωριαζε αλλα κι αυτο αφορουσε τις πρωτες παρτιδες αν δεν κανω λαθος.Παντως αν ισχυει η τιμη ειναι παρα πολυ καλη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί το δικό μου HTC One S δεν έχει πάρει ακόμα καμία αναβάθμιση και όταν κάνω έλεγχο για ενημερώσεις μου λέει ότι το κινητό μου είναι ενημερωμένο ενώ έχει ανακοινωθεί από ότι διαβάσω στο forum του myphone.gr ότι το HTC One S θα πάρει την αναβάθμιση του Android 4.1.2 και 4.2 μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει τι γίνετε;

 

Εγώ έχω τα παρακάτω:

Έκδοση Android: 4.0.3

Έκδοση HTC Sense: 4.0

 

Τι άλλη πληροφορία πρέπει να σας δώσω για να μου απαντήσετε στο ερώτημα μου γιατί και του φίλου μου που έχουμε ίδιο κινητό αναβαθμίστηκε όπως και πολλών παιδιών του forum από ότι διαβάζω αλλά εμένα μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις και ότι το κινητό μου είναι ενημερωμένο, επίσης αναφέρθηκε κάτι από χρήστες του forum για την έκδοση 4.0.4 εγώ ούτε καν αυτήν δεν έχω; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως το βρηκες στη Wind 349 ευρο? Γιατι στο site της δεν το εχει καν..

 

Σε όλα τα καταστήματα. Απλώς δε ξέρω αν ειναι με τον s4.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφερομαι να αγοράσω το htc one s (μάλλον απο birdphone) προβληματιζομαι τι πρέπει να επιλέξω καταρχήν σκέφτομαι το γκρι χρωμα , να επιλέξω

Unbraded και s3 η branded (t mobile) και s4 τι προτείνετε και επίσης τα branded έχουν κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση η δεν ισχύει κάτι τέτοιο.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφερομαι να αγοράσω το htc one s (μάλλον απο birdphone) προβληματιζομαι τι πρέπει να επιλέξω καταρχήν σκέφτομαι το γκρι χρωμα , να επιλέξω

Unbraded και s3 η branded (t mobile) και s4 τι προτείνετε και επίσης τα branded έχουν κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση η δεν ισχύει κάτι τέτοιο.:confused:

 

Δεν νομίζω να έχει το birdphone unbranded One S,πάρτους τηλέφωνο πρώτα και ζήτα διευκρινήσεις.....σε κάθε περίπτωση όμως θα είναι παλιό στοκ συσκευών(4/12-5/12 κλπ.),εγώ πήρα από vnp το μαύρο S4 Tmob.de και είναι κατασκευής 11/12 φρεσκότατο......;)

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε η αναβάθμιση σε JB για τα S3... Enjoy!!

 

Ευχαριστούμε! Θα το ελέγχω κάθε μέρα

:dance::dance::dance:!

Link to comment
Share on other sites

δεν του εχω πειραξει τιποτα. οπως το πηρα ειναι. απλα μου κανει αυτο που ειπα και ειναι σαν να μην αναγνωριζει την σιμ. επισης δεν μου εχει ερθει καμια ενημερωση λογισμικου ακομα. εχω την 4.0.3 Android και 4.0 HTC sense.

 

Μήπως είχες κανονική SIM και την έκοψες μόνος σου με ψαλίδι; Έχουν αναφερθεί προβλήματα που οφείλονται σ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχες κανονική SIM και την έκοψες μόνος σου με ψαλίδι; Έχουν αναφερθεί προβλήματα που οφείλονται σ'αυτό.

 

ουτε. πηγα και πηρα την μικρη τη σιμ. υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η σιμ? την πηρα απο κοσμοτε και ειναι καινουρια (δεν ειναι η παλια κομμενη).

Link to comment
Share on other sites

με την 4.1.1 δεν ειδα καποια διαφορα στην αποκριση...καλυτερη αναλυση ειδα στα shortcuts στην οθονη....αλλα και στα benchmarks....απο 5300-5400 ειδα αυτο καθως και καλυτερη μπαταρια

 

http://img4.imageshack.us/img4/7992/dsc00804za.jpg

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως και περιεργως πλεον το κινητο δεν σηκωνει πανω απο 38-39 βαθμους οποτε ολα καλα με αυτο. Αλλα ενω μεσω fb πριν εβλεπα βιντεακια πλεον δεν φορτωνουν. Δεν ειχα μπει απο την εφαρμογη αλλα τωρα που το δοκιμασα δεν παιζουν. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει;

P.S. Κανενα update παντως δεν εχει ερθει για το S3. Κι εμενα μου φευγει παντως συνεχως απο τα χερια το κιν....

 

Θα μου απαντήσει κανείς; Τι παίζει με τα βιντεάκια του youtube??? Update ακόμα κανένα. Κι εγώ με 4.03 ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κανείς; Τι παίζει με τα βιντεάκια του youtube??? Update ακόμα κανένα. Κι εγώ με 4.03 ακόμα...

 

Προσωπικά δε θύμαμαι να είδα ποτέ βιντεο του youtube μέσα από την εφαρμογή του facebook. Πάντα ανοίγει είτε ο browser είτε η εφαρμογή youtube και τα βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

ουτε. πηγα και πηρα την μικρη τη σιμ. υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η σιμ? την πηρα απο κοσμοτε και ειναι καινουρια (δεν ειναι η παλια κομμενη).

 

Αφού την πήρες καινούρια είναι πολύ απίθανο. Αυτό το πρόβλημα το έχω συναντήσει 2 φορές, η μία ήταν θέμα κάρτας και η 2η θέμα του συνδυασμού ROM-Radio σε τηλέφωνο με ξεκλειδωμένο bootloader και custom ROM. Μήπως έβαλες καμιά εφαρμογή πρόσφατα και δημιούργησε πρόβλημα?

 

Θα μου απαντήσει κανείς; Τι παίζει με τα βιντεάκια του youtube??? Update ακόμα κανένα. Κι εγώ με 4.03 ακόμα...

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις τον Maxthon browser. Εγώ έτσι τα βλέπω

Edited by Nickgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί το δικό μου HTC One S δεν έχει πάρει ακόμα καμία αναβάθμιση και όταν κάνω έλεγχο για ενημερώσεις μου λέει ότι το κινητό μου είναι ενημερωμένο ενώ έχει ανακοινωθεί από ότι διαβάσω στο forum του myphone.gr ότι το HTC One S θα πάρει την αναβάθμιση του Android 4.1.2 και 4.2 μπορεί να μου πει κάποιος που ξέρει τι γίνετε;

 

Εγώ έχω τα παρακάτω:

Έκδοση Android: 4.0.3

Έκδοση HTC Sense: 4.0

 

Τι άλλη πληροφορία πρέπει να σας δώσω για να μου απαντήσετε στο ερώτημα μου γιατί και του φίλου μου που έχουμε ίδιο κινητό αναβαθμίστηκε όπως και πολλών παιδιών του forum από ότι διαβάζω αλλά εμένα μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις και ότι το κινητό μου είναι ενημερωμένο, επίσης αναφέρθηκε κάτι από χρήστες του forum για την έκδοση 4.0.4 εγώ ούτε καν αυτήν δεν έχω; :confused:

Μπορεί να με απαντήσει κανένα μέλος του myphone.gr σε αυτό γιατί πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως έχουν πάρει σχεδόν όλοι αναβαθμίσεις και δεν έχω πάρει εγώ στο κινητό μου καμιά αναβάθμιση και μου λέει ότι το κινητό μου έχει ενημερωθεί όταν κάνω έλεγχο για ενημερώσεις. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...