Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος πλεον ο ήχος beats ενεργοποιήται με όλα τα ακουστικά.

 

Άρα Αντρέα το beats audio είναι ένας equalizer, που μπορούμε να βρούμε τέτοιους και στο market;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
η htc αναφερει οτι μπορει και ανα περιπτωση αναλογα την βλαβη (claim) το κινητο θα καλυφτει απο την εγγυηση. Χωρις να δεσμευεται οτι ισχυει για ολα τα κινητα, αλλα ανα περιπτωση της βλαβης. Δεν υπαρχει καμια αναφορα και απο κανενα φορουμ, απο περσι που εχει ξεκινησει αυτη η διαδικασια, η htc να μην δεχτηκε καποιο κινητο πανω στην εγγυηση εξαιτιας του unlock. Απλως για να ειναι καποιος καλυμενος σιγουρα 100%, θα ειναι καλυτερα το unlock μεσω αλλου τροπου οπως το εργαλειο του revolutinary, οπου δεν αφηνει σε κανενα σημειο να γνωριζει η htc οτι το κινητο εχει ξεκλειδωθει.

 

Unlocking the bootloader means that you now have the ability to customize software on your device. Please note that changing your bootloader can cause significant issues with your device and once you have unlocked your device, you have agreed to the disclaimer that states a change in warranty status such that in the event you render your device unusable, you are responsible for the recovery of your device, whether by repair or by other means.

 

http://htcdev.com/bootloader/faq

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Unlocking the bootloader means that you now have the ability to customize software on your device. Please note that changing your bootloader can cause significant issues with your device and once you have unlocked your device, you have agreed to the disclaimer that states a change in warranty status such that in the event you render your device unusable, you are responsible for the recovery of your device, whether by repair or by other means.

 

http://htcdev.com/bootloader/faq

 

φιλε athanaso, οτι αναφερα παραπανω ειναι τονισμενο με bold απο την ιδια την htc, απο πλευρας εγγυησης.

 

εδω σου αναφερει απαντηση στο ερωτημα

What does this mean for me?

μιλαει για το ξεκλειδωνοντας τον bootloader μπορεις να κανεις αλλαγες στο software και οτι εχεις συμφωνησεις σε αλλαγη της καταστασης της εγγυησης . Δεν αναφερει οτι εχεις βγει εκτος εγγυησης, απλα ξεκλειδωνοντας και μονο αλλα εαν εχει το κινητο εχει προβληματα εξαιτιας αυτης της αλλαγη, θα πρεπει να το επισκευασεις ο ιδιος. Δηλαδη λεει το αυτονοητο, εαν το κινητο εχει χαλασει εξαιτιας αυτων των αλλαγων, θα εισαι ο ιδιος υπευθυνος για την επισκευη. Αλλα και παλι, η επισκευη πηγαινει ανα περιπτωση, κατα ποσο το προβλημα μπορει να αποδεικτει οτι δημιουργηθηκε απο το ξεκλειδωμα.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παραθέτουμε εδώ ότι πληροφορίες έχουμε, ο καθένας μας διαβάζει και κρίνει και πράττει αναλόγως.

 

Από την προσωπική μου εμπειρία και μόνο, δεν παροτρύνω τον κόσμο να ακολουθεί τη λύση του htcdev.com.

 

Στο xda-devs κάποιοι και για κάποιο λόγο προωθούν περισσότερο από το κανονικό τη συγκεκριμένη μέθοδο. Έχουμε δει τη συγκεκριμένη τακτική στο παρελθόν και σε άλλες συσκευές της htc (π.χ. Evo 3D) όπου όλα τα tutorial αναφέρουν στη διαδικασία τους το ξεκλείδωμα πρώτα μέσω htcdev.com ενώ ουσιαστικά δεν χρειάζεται (λόγω λύσης revolutionary).

 

Προσωπικά προτείνω υπομονή μέχρι την εμφάνιση και άλλων λύσεων για root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτουμε εδώ ότι πληροφορίες έχουμε, ο καθένας μας διαβάζει και κρίνει και πράττει αναλόγως.

 

Από την προσωπική μου εμπειρία και μόνο, δεν παροτρύνω τον κόσμο να ακολουθεί τη λύση του htcdev.com.

 

Στο xda-devs κάποιοι και για κάποιο λόγο προωθούν περισσότερο από το κανονικό τη συγκεκριμένη μέθοδο. Έχουμε δει τη συγκεκριμένη τακτική στο παρελθόν και σε άλλες συσκευές της htc (π.χ. Evo 3D) όπου όλα τα tutorial αναφέρουν στη διαδικασία τους το ξεκλείδωμα πρώτα μέσω htcdev.com ενώ ουσιαστικά δεν χρειάζεται (λόγω λύσης revolutionary).

 

Προσωπικά προτείνω υπομονή μέχρι την εμφάνιση και άλλων λύσεων για root.

 

Και σωστά το προτείνεις ,οι παραπάνω παραθέσεις θυμίζουν χρησμό Πυθίας.

"Ήξεις, αφήξεις ουκ εν πολέμω θνήξεις";)

Οπότε αυτό που προτείνεις είναι και το καλύτερο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μα και εγω προτεινω οπως ανεφερα παραπανω οτι ο καλυτερος τροπος ειναι ο ενναλακτικος τροπος τυπου Revolutionary οπου εισαι σιγουρος 100% οτι εισαι εντος εγγυηση.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα Beats Audio, ναι είναι ένα είδος equalizer που ενισχύει συγκεκριμένες συχνότητες και ενδείκνυται για συγκεκριμένα είδη μουσικής (hip hop π.χ.).Μπορείτε να συνδέσετε οποιαδήποτε ακουστικά και να έχετε ένα κάποιο αποτέλεσμα, εντούτοις η ρύθμιση αυτή έχει βελτιστοποιηθεί για ακουστικά Dr. Beats. Καλό αποτέλεσμα, δε λέω, αλλά δεν κάνει για όλα τα είδη μουσικής.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις!Πολύ καλύτερο σήμα και wifi και τηλεφώνου,από galaxy nexus,s2 και galaxy note.Μέγεθος ιδανικό για τηλέφωνο.Το δουλεύεις άνετα με το ένα χέρι.Οθόνη τέλεια για τα γούστα μου.Είναι αρκετά θερμα τα χρώματα ιδίως το λευκό.

Ήχος κατά την διάρκεια κλήσης,τον περίμενα δυνατότερο.

 

Όσοι το προτιμήσουν σε λευκό οπωσδήποτε θηκουλα!Λερώνει για πλάκα.

 

Ερώτηση:Το swype κατάφερε κανείς να το δουλέψει με ελληνικά;

Το instagram;

Περισσότερα έπονται!

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα τραβαει ζορια το zoom του browser?το διαβασα σε καποια reviews,ενω σε αλλα λενε απλα πως ο browser τα σπαει.ποια η γνωμη σας γιατι με ενδιαφερει πολυ η συσκευη;

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα τραβαει ζορια το zoom του browser?το διαβασα σε καποια reviews,ενω σε αλλα λενε απλα πως ο browser τα σπαει.ποια η γνωμη σας γιατι με ενδιαφερει πολυ η συσκευη;

 

Κανένα zόρι. Μια χαρά δουλεύει το zoom.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι πιο ομορφο κατα την γνωμη σας το γκρι η το ασπρο?Στην αρχη μου αρεσε το ασπρο βλεπωντας ομως ενα βιντεο που εδειχνε καθαρα το γκρι με αρεσε περισσοτερο
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το άσπρο έλεγα...Σήμερα, όμως, έπιασα το γκρι και είναι τρομερά premium χρώμα!Είναι περίεργη απόχρωση του γκρι, οπότε καταλήγω στο γκρι!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο ειναι πιο ομορφο κατα την γνωμη σας το γκρι η το ασπρο?Στην αρχη μου αρεσε το ασπρο βλεπωντας ομως ενα βιντεο που εδειχνε καθαρα το γκρι με αρεσε περισσοτερο

 

To λευκό έχει το σημαντικό μειονέκτημα ότι λερώνεται πολύ εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, επειδη κι εμενα μου αρεσει το htc μπορει καποιος που ειχε το note και το πηρε να μου πει τι διαφορες βλεπει?Αξιζει τον κοπο να το παρω?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή.δυναμικη επιστροφή για την htc.θα δούμε και πως παει η μπαταρία.μολις μπορέσω θα το πάρω και γω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλημερα, επειδη κι εμενα μου αρεσει το htc μπορει καποιος που ειχε το note και το πηρε να μου πει τι διαφορες βλεπει?Αξιζει τον κοπο να το παρω?

 

Η ουσιαστική διαφορά είναι στο μέγεθος. Το One X σίγουρα κερδίζει στα πλαίσια της φορητότητας, συνεπώς το αν αξίζει είναι υποκειμενικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το polycarbonate? αντέχει την χρήση χωρίς θήκη? εννοώ αν πιστεύετε ότι δεν θα κάνει μικρό γρατζουνιες απο την επαφή με τις διάφορες επιφάνειες.

Θέλω να δώ κατα πόσο είναι πιο ανθεκτικό σε σχέση με τα διάφορα πλαστικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω ασπρο δαγκωτο:lol::lol:και περνω μια θηκη για προστασια απεχθανομαι μαυριλα στα κινητα ασε που κρυβει τις καμπυλες του:p

 

Πως βλέπετε το polycarbonate? αντέχει την χρήση χωρίς θήκη? εννοώ αν πιστεύετε ότι δεν θα κάνει μικρό γρατζουνιες απο την επαφή με τις διάφορες επιφάνειες.

Θέλω να δώ κατα πόσο είναι πιο ανθεκτικό σε σχέση με τα διάφορα πλαστικά.

Επειδη ειχα και το Ν9 που κατασκευαζεται απο τι ιδιο υλικο,για ενα πενταμηνο σου λεω μερα με τη νυχτα με τη πλαστικουρα που κυκλοφορει απο samsung,lg και προηγουμενα μοντελα htc:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα forum γίνονται οι ίδιες ακριβώς συζητήσεις για όλες τις συσκευές και για τα ίδια προβλήματα. Οταν βγήκε το galaxy S2 περίπου τα ίδια συζητάγαμε, πέρασαν 3-4 μήνες ώσπου να στρώσει. Το έδωσα και πήρα το Sony Xperia S. Τα ίδια συζητάμε και εκεί, για κιτρινίλες κτλ. Το έδωσα γιατί δεν με βόλευε η οθόνη (μεγάλη ανάλυση ==> μικρά γράμματα) δηλαδή δεν έβλεπα καλά.

Τώρα πήρα το ONE X. Εχει το σχήμα που θέλω ,ήτοι μπορώ να το κρατώ με το ένα χέρι και να αγγίζω όλη την οθόνη. Τα γράμματα είναι μεγάλα, ενώ λόγω οθόνης ,σε όλες σχεδόν τις εφαρμογές δεν υπάρχει αναδίπλωση οθόνης.

Η μόνη μου ένσταση ήταν (ίσως είναι) ,γενικώς με την HTC , δεν πετύχαινε απόδοση κάμερας ικανοποιητική. Μας υποσχέθηκε νεες δυνατότητες στην κάμερα. Εγώ τουλάχιστον αυτό περιμένω να δω.

AnTuTu:ΟΝΕ Χ έπιασε 11.367 !!! όταν με το Sony Xperia S έπιασα κάπου 6.600 και με root Galaxy S2 γύρω στα 5.900.

 

με ποια ρομ επιασες αυτο το σκορ φιλε μου???

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα και το Ν9 που κατασκευαζεται απο τι ιδιο υλικο,για ενα πενταμηνο σου λεω μερα με τη νυχτα με τη πλαστικουρα που κυκλοφορει απο samsung,lg και προηγουμενα μοντελα htc:)

 

Δεν μου απαντήσεις όμως συγκεκριμένα για την συμπεριφορά του στις γρατζουνιες απο την χρήση. Ο σκοπός είναι να απολαύσουμε το polycarbonate χωρίς να χρησιμοποιούμε και πάλι θήκες σιλικονης κλπ. Διαφορετικά αν είναι να το κρύψουμε σε μια θήκη δεν υπάρχει καμία διάφορα με τα πλαστικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το polycarbonate? αντέχει την χρήση χωρίς θήκη? εννοώ αν πιστεύετε ότι δεν θα κάνει μικρό γρατζουνιες απο την επαφή με τις διάφορες επιφάνειες.

Θέλω να δώ κατα πόσο είναι πιο ανθεκτικό σε σχέση με τα διάφορα πλαστικά.

 

Σε πρώτη φάση φαίνεται να αντέχει ,αλλα δεν νομίζω πως αξίζει να το ρισκάρει κάποιος χωρίς θήκη γιατι σίγουρα ,αργα η γρηγορα, θα κάνει ζημιά στο τζαμι της κάμερας που προεξεχει .

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπετε το polycarbonate? αντέχει την χρήση χωρίς θήκη? εννοώ αν πιστεύετε ότι δεν θα κάνει μικρό γρατζουνιες απο την επαφή με τις διάφορες επιφάνειες.

Θέλω να δώ κατα πόσο είναι πιο ανθεκτικό σε σχέση με τα διάφορα πλαστικά.

 

Te_salat οι τύπου barely there θήκες της case mate βγαίνουν και με πολυκαρβονικό πλαστικό. Αν κρίνω από την δικιά μου που δεν έχει ούτε ένα γδάρσιμο τότε σίγουρα αντέχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε πρώτη φάση φαίνεται να αντέχει ,αλλα δεν νομίζω πως αξίζει να το ρισκάρει κάποιος χωρίς θήκη γιατι σίγουρα ,αργα η γρηγορα, θα κάνει ζημιά στο τζαμι της κάμερας που προεξεχει .

 

Αυτό είναι γεγονός. Επίσης περιμετρικά της συσκευής υπάρχει γυαλιστερό πλαστικό που είναι πιο ευπαθές σε γρατσουνιές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντήσεις όμως συγκεκριμένα για την συμπεριφορά του στις γρατζουνιες απο την χρήση. Ο σκοπός είναι να απολαύσουμε το polycarbonate χωρίς να χρησιμοποιούμε και πάλι θήκες σιλικονης κλπ. Διαφορετικά αν είναι να το κρύψουμε σε μια θήκη δεν υπάρχει καμία διάφορα με τα πλαστικά.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.Τι να το κάνω το polycarbonate και την αίσθηση που αφήνει ,αν είμαι αναγκασμένος να βάλω θήκη για να προστατεύω την κάμερα η να αγοράζω μια συσκευη με κριτηριο το πόσο λεπτή είναι.Αυτος είναι και ο μοναδικός αλλα πολυ σοβαρός λόγος ,για τα γούστα μου ,που δεν θα κράτησω το one x .

Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

Eννοειται,αλλα θελει καποια προσπαθεια με gorilla glass σε σχεση με το να μην εχει...:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...